[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria-Air-War-top.jpg




https://theaviationist.com/2018/04/...bout-the-first-waves-of-air-strikes-on-syria/
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A lenyeg az, hogy en meg nem lattam pedofil papot, csak a liberalis hirekben. Aztan amelyikrol ki is derult, hogy valoban pedofil volt (1% sem) arrol is kiderult, hogy nem is pap volt hanem valamelyik szekta lelkesze. Hoppa. Majd szolj, ha lesz fenykep egy hiteles forrasbol amit valodi pap birosag elott all kezen bilincsel. De persze noha te hoztad szoba az egyhazat, megint en leszek lebaszva, hogy minek keverek ide total mas temat, szoval reszemrol lezarva.
Egyébként miért csak a pedofil pap felvetésével vitatkozol, bárki másról alapból általánosítva feltételezed hogy lehet pedofil?!! Ráadásul a vöröskatona se volt mindegyik pedofil, többségük a felnőtt nőket szerette de ilyenek minden hadseregben vannak, sőt, háború idején erőszaktevők is majd minden hadseregben vannak. A győztesek persze nem dicsekednek ezzel, csak a másik oldalt köpködik általánosítva ...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Tavaly áprilisban – miután az Aszad szíriai elnökhöz hű hadsereg vegyi fegyvert vetett be a fegyveres ellenzék kezén lévő területek ellen – az USA légicsapásokat hajtott végre Szíria ellen, s állítólag megsemmisítette a légierő negyedét. Abból a támadásból a jelek szerint nem tanult Aszad, s elemzők szerint kicsi az esély, hogy a mostani megtorló akció után változna Damaszkusz politikája.
A közel egy hétig tartó verbális előkészület után végrehajtott amerikai-brit-francia légicsapás kevesebb kárt okozott, mint a tavaly áprilisi hasonló akció: a felkészülés napjaiban az Aszad-rezsim az orosz ellenőrzés alatt lévő támaszpontokra telepítette át légi erejét, s egyéb értékes fegyvereit is megpróbálta elrejteni. A katonai elemzők szerint a mostani légicsapás csak akkor lehetne hatásosabb, mint az egy évvel ezelőtti, ha megváltozna az USA Szíria-politikája: védelmi zónákat hozna létre a lakosság számára, s hajlandó lenne nagyobb számban befogadni a 2011 óta tartó polgárháború elől menekülőket. A védelmi zónák kijelöléséhez azonban előbb repülési tilalmi zónákat kellene létrehozni, ami azt feltételezné, hogy az USA a jelenleginél aktívabban kapcsolódik be a válságba.
A jelek viszont arra utalnak, hogy a mostani szövetséges akció újabb egyszeri fellépés volt, s Donald Trump amerikai elnök nem tett le azon szándékáról, hogy minél előbb kivonja a közel-keleti országban tevékenykedő mintegy kétezer amerikai katonát. Még akkor is, ha tanácsadói szemmel láthatóan próbálják erről lebeszélni, mivel úgy vélik, a kivonulás elsietése azt eredményezné, hogy ismét megerősödne a mostanra gyakorlatilag szétvert Iszlám Állam szíriai szárnya.
Mi változik a szíriai légicsapások után?


"A szíriai helyzet eszkalációja a nemzetközi kapcsolatok teljes rendszerére mér pusztító csapást. A történelem mindent a helyére tesz, így már Washingtonra is súlyos felelősséget rakott a Jugoszláviában, Irakban, Líbiában végrehajtott véres leszámolásért"- olvasható a Kreml által kiadott közleményben, amelyet az Interfax hírügynökség idéz.
Putyin: Ez agresszió, Moszkva összehívja az ENSZ BT rendkívüli ülését
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Apróság,hogy a jelek szerint Merkel Anyu is kapott egy pofont... meg tegnap délután is az volt a német allaspon, hogy a béke megőrzéséért alakítsunk bizottságot a tárgyalás megkezdésének időpontjának kituzesereblablabla..Erre angolok franciák le szarva Anyu erőlködését .pár pár nap alatt beállnak trump mellé konkrét tűzerővel.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ataludtam a műsort...

Viszont hatalmasat tévedtem, amikor azt írtam, Trump megint csak pofázik... Egy kerdes: oroszok elsüllyesztetek már az indító platformokat?
Azt mondták, hogy akkor fognak visszalőni, ha lesz orosz áldozata a támadásnak. Eddig ilyenről nem adtak hírt szerencsére. Én mondjuk nem is nagyon kívánom, hogy beváltsa az ígéretét ...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Lehet mar tudni szamokat?
Mennyi repulo, mennyi tomahawk stb hany celpontot tamadott? Mennyi cirkaloraketat lottek le es mivel? Az aldozatok szama?

A rubel meg sem mozdult.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Egyébként miért csak a pedofil pap felvetésével vitatkozol, bárki másról alapból általánosítva feltételezed hogy lehet pedofil?!! Ráadásul a vöröskatona se volt mindegyik pedofil, többségük a felnőtt nőket szerette de ilyenek minden hadseregben vannak, sőt, háború idején erőszaktevők is majd minden hadseregben vannak. A győztesek persze nem dicsekednek ezzel, csak a másik oldalt köpködik általánosítva ...
Ha jol ertem csak nem akarod abbahagyni a ragalmazast, noha bizonyitekot meg senki sem latott es ez ugye nem is az a topik. Azt sem tudom megerteni, hogy lehet a voroskatonak buneit akar csak kicsit is relativizalni, magyarazgatni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Apróság,hogy a jelek szerint Merkel Anyu is kapott egy pofont... meg tegnap délután is az volt a német allaspon, hogy a béke megőrzéséért alakítsunk bizottságot a tárgyalás megkezdésének időpontjának kituzesereblablabla..Erre angolok franciák le szarva Anyu erőlködését .pár pár nap alatt beállnak trump mellé konkrét tűzerővel.
Igen, valoszinu, hogy Fro ("az elso szovetseges") USA oldalara all majd No helyett mikor No-eurozonat osszezuzza az USA. Es ez mar folyamatban van.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
B-1 -ek is bevetésre kerültek?!


Igen, ha megnézed egy pár órája orosz HM által tartott sajtótájékoztatót , ott minden országot és típust felsoroltak .... F-16,F-15, B-1, Tornádó .... stb , érdekes, hogy oroszok szerint francia gépek mégse bombáztak. B-1 volt egyetlen egy típus, amely belépett a szír légtérbe. De termesztésen indult a verbális ellentámadás is : 103 rakétábol 71-t szírek lelőttek .... Hat , nem tudom ..... ez egy Sz-400 nak is bravúr lenne ... de 30 éves szovjet technika esetén ?!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ha jol ertem csak nem akarod abbahagyni a ragalmazast, noha bizonyitekot meg senki sem latott es ez ugye nem is az a topik. Azt sem tudom megerteni, hogy lehet a voroskatonak buneit akar csak kicsit is relativizalni, magyarazgatni.
Nem relativizáltam semmit, azt írtam hogy háború idején majd minden hadseregben vannak bűnösök, erőszaktevők, de nem mindenki az. És mintha én azt írtam volna, hogy nem mindenki pedofil, de minden pedofil tett egyformán bűncselekmény bárki követi el, egyenlőre te vagy az aki mindenkiről feltételezed egy ilyen bűncselekmény elkövetését, kivéve egy papról. Miért a kivétel, a pap nem ember, alapból bűntelen és büntethetetlen?!!
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi