[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lehet mar tudni szamokat?
Mennyi repulo, mennyi tomahawk stb hany celpontot tamadott? Mennyi cirkaloraketat lottek le es mivel? Az aldozatok szama?

A rubel meg sem mozdult.

Elméletileg: Összesen kb. 103 db eszközt indítottak.
Amerikai hadihajókról és brit tengeralattjárókról indítottak Tomahawk -at, 4-4 brit Tornado GR4 -ről és francia Rafale -ről Storm Shadow/SCALP EG lettek indítva, valamint a francia Aquitaine fregattról indítottak az MdCN (SCALP Naval) -ból pár darabot. Meg állítólag B-1 bombázó v. bombázók is bevetésre kerültem, de ez lehet, hogy kacsa.

Eddig nagyjából ennyit tudunk.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az oroszok be lettek csicskítva
Azt hiszem ennek nagyon nem kéne örülni.
Az nagyon, nagyon rossz lenne az egész világnak ha Oroszok esetleg azt a következtetést vonnák le hogy a tehetetlenek a Ny.i technológiai fölénnyel szemben.
Ez azt jelentené hogy odahaza sem tudnák megvédeni a stratégiai támadó erejüket egy hasonló hagyományos erőkkel végrehajtott Ny.i támadással szemben, ezáltal az elrettentő képességük nem hiteles.
Ez súlyos következményekkel járna....
Egy hasonló krízis helyzetben muszály lenne elsőként kilőniük az összes nukit mert nem lehetnének biztosak benne hogy biztosítani tudnák a rendszereik túlélését egy a mostanihoz hasonló Ny.i támadás ellen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Azt hiszem ennek nagyon nem kéne örülni.
Az nagyon, nagyon rossz lenne az egész világnak ha Oroszok esetleg azt a következtetést vonnák le hogy a tehetetlenek a Ny.i technológiai fölénnyel szemben.
Ez azt jelentené hogy odahaza sem tudnák megvédeni a stratégiai támadó erejüket egy hasonló hagyományos erőkkel végrehajtott Ny.i támadással szemben, ezáltal az elrettentő képességük nem hiteles.
Ez súlyos következményekkel járna....
Egy hasonló krízis helyzetben muszály lenne elsőként kilőniük az összes nukit mert nem lehetnének biztosak benne hogy biztosítani tudnák a rendszereik túlélését egy a mostanihoz hasonló Ny.i támadás ellen.
Ez eddig is így volt, ezt tudják ők is, mi is. Abban igazad van, hogy ez egy valóban nagyon nem jó és megnyugtató helyzet. Nem véletlenül van benne a modernkori Orosz katonai doktrínában az, hogy ha olyan méretű és erejű hagyományos fegyverzettel történő támadás érné Oroszországot, annak vezetési rendszereit, strat elrettentő erejét, amely az ország feletti kontroll, vagy a saját nukleáris elrettentő erő elvesztésével jár, azonnal kitáraznak teljes erővel nukival is anélkül, hogy valaki csak egy kis taktikai töltetet is feléjük lőne.
Ami a szar a szituban, hogy én azt gondolom, hogy simán meg is csinálnák, ez nem csak egy papírra vetett pár sor.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Az RT szerint a szír légvédelem az indított 103 rakétából 71-et lelőtt, vagy eltérített. Az oroszok nem lőttek.
Akkor meghalgatjuk majd az US hivatalos statisztikákat is a Fox/CNN meg a Briteket a BBC vonalon, meglássuk mekkora eltérés lesz közte.
Ha fogadhatok, szerintem nagy, ők azt fogják mondani hogy legalább 71 célba ért.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and neptun892

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azt hiszem ennek nagyon nem kéne örülni.
Az nagyon, nagyon rossz lenne az egész világnak ha Oroszok esetleg azt a következtetést vonnák le hogy a tehetetlenek a Ny.i technológiai fölénnyel szemben.
Ez azt jelentené hogy odahaza sem tudnák megvédeni a stratégiai támadó erejüket egy hasonló hagyományos erőkkel végrehajtott Ny.i támadással szemben, ezáltal az elrettentő képességük nem hiteles.
Ez súlyos következményekkel járna....
Egy hasonló krízis helyzetben muszály lenne elsőként kilőniük az összes nukit mert nem lehetnének biztosak benne hogy biztosítani tudnák a rendszereik túlélését egy a mostanihoz hasonló Ny.i támadás ellen.


Azt hiszem, hogy az orosz elrettentő erő mennyire hiteles vagy sem, legutoljára ezen a fórumon fog kiderülni. Nyilván az oroszok sem hülyék, az emelkedő olajár sem jön nekik rosszul, meg aztán szerintem ezek azok a kérdések, amikre a legilletékesebb nagyhatalmaknak biztos megvannak a válaszai és értékelései. De ezek inkább tartoznak a hétpecsétes katonai titkok körébe, mint az, hogy MO-n hogyan osztják el a seregen belül a 250 db Vitara-t. Ja kérem Puskás is megmondta, kis pénz, kis foci... A netre kikerűlő tények jó esetben hatásos dezinfók lesznek ezzel kapcsolatosan. És talán évek múlva egyes (katona) politikai változásokból fogunk majd közvetetten és ködösen ezekre a most felmerült kérdésekre válaszokat megfogalmazni.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez eddig is így volt, ezt tudják ők is, mi is. Abban igazad van, hogy ez egy valóban nagyon nem jó és megnyugtató helyzet. Nem véletlenül van benne a modernkori Orosz katonai doktrínában az, hogy ha olyan méretű és erejű hagyományos fegyverzettel történő támadás érné Oroszországot, annak vezetési rendszereit, strat elrettentő erejét, amely az ország feletti kontroll, vagy a saját nukleáris elrettentő erő elvesztésével jár, azonnal kitáraznak teljes erővel nukival is anélkül, hogy valaki csak egy kis taktikai töltetet is feléjük lőne.
Ami a szar a szituban, hogy én azt gondolom, hogy simán meg is csinálnák, ez nem csak egy papírra vetett pár sor.
Nem véletlenül nyilatkozta Putyin pár napja, hogy miért kellene nekik egy olyan világért aggódniuk ahonnan Oroszországot ki akarják törölni?!! Magyarán adott egy konkrét figyelmeztetést, hogy ha ők úgy értelmezik hogy végveszély fenyegeti őket, ők bizony mindennel lőni fognak. És erről ők fognak dönteni ...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem relativizáltam semmit, azt írtam hogy háború idején majd minden hadseregben vannak bűnösök, erőszaktevők, de nem mindenki az. És mintha én azt írtam volna, hogy nem mindenki pedofil, de minden pedofil tett egyformán bűncselekmény bárki követi el, egyenlőre te vagy az aki mindenkiről feltételezed egy ilyen bűncselekmény elkövetését, kivéve egy papról. Miért a kivétel, a pap nem ember, alapból bűntelen és büntethetetlen?!!
Eppenhogy megint relativizalsz: pontosan hany nemi eroszakot is kovettek el a szabadsagharcosok 56-ben? Nullat. Ennyi. Baloldali trukk, hogy azt mondjak, hogy oke, trogerek voltunk, de mas is az. Nem, mas nem az.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 441
113




#SyriaStrike #PrayForTheWorld lolxx
1f447.png
Mr @realDonaldTrump you got happy to attack on sirya you launched total missiles 112 only 7 missiles hit on where is lefting 105 missile ?? you start the war but lissten you will be lose this war Bull shit Man
1f44a.png
1f44a.png
1f44a.png
1f608.png
1f608.png



Zavart érzek az erőben.
Akkor mennyi is lett indítva és mennyi találat volt?
Hány légvédelmi ütegre mennyi célpont jutott?
Mert az érdekesebb mutató.
Milyen röppályán és irányokból volt a támadás.

Mindez a túl terhelés és az ütegenkénti hatásosság miat az érdekes.

De mint külső szemlélőként ez így egy nagy Kutyaszar.
DaphGqLU8AA32zW.jpg:large

Kb 11 légvédelmi üteg tudott a védekezésben részt venni itt már csak a egy idejűség a kérdéses és az irány.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Miért nem? A tavalyi repteres esetnél úgy tudom dolgoztak a Pancirok.
Mert azt mondta az RT :p. Ha tényleg igaznak tűnik majd hogy a támadó eszközök nagy részét elfogta a légvédelem, legyen az Storm Shadow/Tomahawk - bármi, akkor persze a hivatalos legkevésbé feszültségkeltő nyilatkozat az, hogy az Oroszok nem csináltak semmit, de azért a jogot nyugodtan tartsd fent magadnak szerintem a kétkedésre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Igen, ha megnézed egy pár órája orosz HM által tartott sajtótájékoztatót , ott minden országot és típust felsoroltak .... F-16,F-15, B-1, Tornádó .... stb , érdekes, hogy oroszok szerint francia gépek mégse bombáztak. B-1 volt egyetlen egy típus, amely belépett a szír légtérbe. De termesztésen indult a verbális ellentámadás is : 103 rakétábol 71-t szírek lelőttek .... Hat , nem tudom ..... ez egy Sz-400 nak is bravúr lenne ... de 30 éves szovjet technika esetén ?!
Így igaz, pont ezt válaszoltam valakinek feljebb, HA igaz hogy közel 70%-os elfogási eredményt produkált StormShadow/Tomahawk ellen a "Szír" légvédelem, ahol állítólag még Sz-200-as rendszer is dolgozott, akkor én magam részéről biztosra veszem, hogy volt aki segítsen nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Eppenhogy megint relativizalsz: pontosan hany nemi eroszakot is kovettek el a szabadsagharcosok 56-ben? Nullat. Ennyi. Baloldali trukk, hogy azt mondjak, hogy oke, trogerek voltunk, de mas is az. Nem, mas nem az.

De gondolom a meglincselt kiskatonak (ÁVO sorállomány) azért megérdemelte a sorsát? Vagy valami olyasmit sutaságot azért írhatnál, hogy a kivétel erősíti a szabált..
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
En szeretem a saker stilusat es okszor jokat is is ir, es mist is igaza van a legtibb dologban. De ez tulzas.

Tipikus orosz. Paranoias, messianisztikus, patoszos, tularado.

Napoleonban es Hitlerben nem a NYUGAT tamadta meg oket, hanem az aktualis politikai helyzet alakult ugy, nagy mertekben a sajat (elitjuk) viselkedese miatt. Trump bebizonyitotta hogy egy bolond, es az eszkalacio valoban igy nez ki de ettol nem kell ilyen vegitelet transzba esni.

Napoleonban es Hitlerben semmi kozos nem volt sak a tamadas idopontja.

Ez azért biztosan nem teljesen igaz, mert Hitlernek amerikai nagyvállalati támogatói is voltak, hogy mást ne mondjak például a zsidók összeírására használt lyukkártyás Hollerith számítógépeket is az IBM-től kapták stb. stb. és még nagyon sok példát lehetne mondani.
Lásd:
https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_and_the_Holocaust
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 441
113
a" nem csináltak semmt"i alatt a teljes csak a teljes GPS rendszer blokkolását, és az arab kezelők melletti orosz felügyelet, és adat közvetítést és kontrollt érted akkor minden rendben. Szerintem minden nem közvetlen módszerrel védekeztek, védték sziriát, és támadtak is.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Moszkvai amerikai nagykövet John Huntsman ma arról nyilatkozott, hogy oroszoknak előre szóltak.... Annyira komolytalan ez az egész , mint anno nálunk a Távol Keleten meg szovjet időkben.... jön egy hirtelen hadgyakorlat.... de mi már egy hete mindent tudjuk .... én úgy alszok, hogy gatyam rajtam van , hátizsákom ágy alatt ... is csak a Kalash-ért kell futnom... ::)))) Egyébként az orosz HM sajtótájékoztatón elhangzott egy érdekes momentum - oroszok visszatérnek a Sz-300 eladásához Asszadnak....
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Állítólag Putyin Késő éjszak szokott lefeküdni aludni, s késő délelőtt kell fel.
Feltételezem, hogy előre átbeszélte az embereivel az eshetőségeket és az azokra adandó reakciókat; minden szir-szar mozgolódásra nem szabad felébreszteni egy alvó embert: Nincs veszélyesebb, kiszámíthatatlanabb egy kialvatlan sofőr...akarom mondani vezetőnél!:hadonaszos:

Szóval Putyin kb. mostanában kelhet fel, aztán megbeszélés a pizsamások között (he-he).
Úgyhogy várhatjuk a közleményeket és/vagy fejleményeket.

Bár - teszem hozzá - megszokhattuk már, hogy hatás-ellenhatás ide, akció-reakció oda; Putyin nem ott, nem úgy, nem akkor, s legfőképpen nem olyan mértékben szokott visszavágni, ahogy számítani szoktak/szoktunk rá.

Akkor ez azért van, mert későn kel :D Beszarás :D Én valami bonyolultabb magyarázatra számítottam :)
Én is későn kelek (bagoly ugye...) részemről is ezért nem volt még válasz(csapás)... :D
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Így igaz, pont ezt válaszoltam valakinek feljebb, HA igaz hogy közel 70%-os elfogási eredményt produkált StormShadow/Tomahawk ellen a "Szír" légvédelem, ahol állítólag még Sz-200-as rendszer is dolgozott, akkor én magam részéről biztosra veszem, hogy volt aki segítsen nekik.
Én meg meghallgatnám a rádió forgalmat ma éjjel .... Радуга, радуга, я закат.... :))) Komolytalan az egész .... oroszoknak szóltak , szírek mindent elvittek ..... ez nem háború , ez dísz hadgyakorlat ....