[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ha olvasod a fórumokat. láttad már Molni...hány linket adott pld az izraeli légvédelmi rakéták háborús statjairól...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Haha, hát igen. Reggel 8 körül írtam, hogy valami ilyesmire számítok :D.
Isten hozott mindenkit 2018 ban :D.
Ez drága otthoni politikai manőver volt! Hangzatos stb de az eredmény kétséges.
Bár nem tudom a támadásban részt vevő katonákat a bevetés sikeressége mennyire demoralizálja! Látod amit csapás mérésre kell bevetned az kétes hatás fokú.
Ha Iván ellen kapod a indítást game over mert ezek a fegyverek hatás foka azok ellen végképp kétséges. Viszont Iván meg ellen csapás ként indít a rakétákat amiknek jobb a hatás foka így indítás után 15-20 perccel lehet kiadni a hajót elhagyni parancsot.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 085
93
Szeretnék feldobni egy kérdést: Elképzelhető hogy Trampli aki saját Fehér Házában sarokba van szorítva, azért mondta le Dél - Amerikai útját hogy megakadályozza az immár önjáró "háborús" USA adminisztrációt a komolyabb agresszió kivitelezésében azzal hogy személyesen irányít(ott)? Lehet hogy kénytelen járni ezt a pávatáncot? Ezért ment a keménykedő Tweet is az oroszoknak, lássa mindenki hogy az Elnök úr mennyire elszánt, de amúgy a féket nyomta?
Így vizsgálva szerintem Obamának még nagyobb mozgástere volt 2013 ban, mikor a belengetett rakétázást lefújták. Akkor mondott le Szíria az összes vegyifegyverről hirtelen, ezzel semlegesítve arra az időre a "sajátnépétgázosítjaAsszad" propagandát.
Szerintem ez azt jelenti hogy baj van, 1: továbbra sem tudtak találni más ürügyet a demokrácia élharcosai. 2: Még nagyobb baj, hogy azután hogy Szíria lemondott a vegyi fegyverekről (nincs nekik), még mindig eszi a nép ezt a dumát. EGY HIRADÁSBAN SEM hallottam hogy e nem elhanyagolható tényt bárki felvetette volna legalább bekérdezés szinten az újra fel-fel bukkanó kemikál atak vádakra. Tiszta kilenctizenegy.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Ez drága otthoni politikai manőver volt! Hangzatos stb de az eredmény kétséges.
Bár nem tudom a támadásban részt vevő katonákat a bevetés sikeressége mennyire demoralizálja! Látod amit csapás mérésre kell bevetned az kétes hatás fokú.
Ha Iván ellen kapod a indítást game over mert ezek a fegyverek hatás foka azok ellen végképp kétséges. Viszont Iván meg ellen csapás ként indít a rakétákat amiknek jobb a hatás foka így indítás után 15-20 perccel lehet kiadni a hajót elhagyni parancsot.
Én nem tudom hogy ki hazudik, megmondom a frankót. Simán lehet ám az is, hogy azt a 3 célpontot támadták csak, és nagyon biztosra akartak menni, s földig romboltak ott mindent 5x, mivel nem tudott a Szír légvédelem érdemben tenni semmit. Én itt vagyok, ők ott, és mindkettő teljesen mást mond. Nem hiszek egyiknek sem, amit leírtam pusztán annyi, hogy jól túlbiztosították magukat ilyen számú célpontra 105 indítással...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
Ez a hivatalos, minden más szöveg xart se ér. Én benéztem mert úgy gundoltam nem merik meglépni. Az oroszok és az ensz meg egy vicc, 0 tekintéllyel. Sajnos ma ismét bebizonyosodott hogy egyes államok a nemzetközi jogok felett állnak és következmények nélkül ölhetnek embereket, rombolhatnak államokat.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez mindenhogy szarul néz ki, mondom én teljesen meglepődtem hogy el is ismerték hivatalosan a 105 indított CM-et és hogy összesen pár ház volt a tervezett célpont ehhez párosítva. Fura.

A kár amit okoztak vele, akkor is minimum kérdésessé tette a költséghatékonyságát az előző támadásnak is. Gyakorlatilag nem sikerült megakasztani néhány óránál tovább a reptér működését. A mostanit pláne nem értem, mert US tájékoztatón mondták hogy 105 indított "new, nice and smart missile" és 3 viszonylag kis célpontra, néhány épületre szó szerint?
Ne légy értetlen!
A diplomácia két napja győzködi az oroszokat, hogy hagyjanak valahol üresen egy helyet ahová kilövöldözhetik a rakétákat, abból párat lelőhetnének azután mindenki nagyobb presztízsveszteség nélkül visszavonulhat. A katonák meg közben ugattak az elnökkel, hogy nem normális,az oroszok vissza fognak lőni. Szóval a múltkori forgatókönyv, mindenki hősként ünnepelheti magát és visszavonulhat.
A válasz tegnap kategorikus nyet volt pedig már mindent megígértek. Úgy látszik ennyit sikerült kialkudni estig a diplomatáknak, ennyire voltak hajlandóak az oroszok visszafogni magukat.
Értem én, hogy ez így is rohadt nagy blama de valahogy ki kellet mászni slamasztikából amibe az idióták belerángatták a hadsereget.
Örültem reggel, hogy a Mattis is sarkára állt és elküldte a hülyéket a kurva anyjukba meg az orosz elnök is higgadt marad.
Olyan jópofa kis bolygó, már úgy megszoktam.
:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Szeretnék feldobni egy kérdést: Elképzelhető hogy Trampli aki saját Fehér Házában sarokba van szorítva, azért mondta le Dél - Amerikai útját hogy megakadályozza az immár önjáró "háborús" USA adminisztrációt a komolyabb agresszió kivitelezésében azzal hogy személyesen irányít(ott)? Lehet hogy kénytelen járni ezt a pávatáncot? Ezért ment a keménykedő Tweet is az oroszoknak, lássa mindenki hogy az Elnök úr mennyire elszánt, de amúgy a féket nyomta?
Így vizsgálva szerintem Obamának még nagyobb mozgástere volt 2013 ban, mikor a belengetett rakétázást lefújták. Akkor mondott le Szíria az összes vegyifegyverről hirtelen, ezzel semlegesítve arra az időre a "sajátnépétgázosítjaAsszad" propagandát.
Szerintem ez azt jelenti hogy baj van, 1: továbbra sem tudtak találni más ürügyet a demokrácia élharcosai. 2: Még nagyobb baj, hogy azután hogy Szíria lemondott a vegyi fegyverekről (nincs nekik), még mindig eszi a nép ezt a dumát. EGY HIRADÁSBAN SEM hallottam hogy e nem elhanyagolható tényt bárki felvetette volna legalább bekérdezés szinten az újra fel-fel bukkanó kemikál atak vádakra. Tiszta kilenctizenegy.
Nézem nézem de elég zavaros ez az egész nekem. A klór gáz elvileg nem vegyi fegyver, az lehet nekik most is, s van olyan nyugati forrás amely azt állítja hogy eddig is AZT használták, de azért mivel nincs a tiltott listán mint vegyi fegyver, a nyugat mostanáig nem büntetett érte. Hozzáteszem HA tényleg "csak" klórral dobálta a civileket, azt sem tartom korrektnek én sem, még ha nincs is a listán. Egyszerűen csak gyanús nekem az, hogy Asszad ennyire hülye lenne, mikor nyerőben van, söpri kifelé a már magukat megadni kész utolsó ellenálló csoportokat is, hogy akkor dobálna akár ilyet is közéjük.
Nekem nem életszerű, viszont mérget nem vennék azért arra sem hogy nem megcsinálta valami önjáró hülye az ő csapatai közül. Tényleg nem tudom már hogy mit gondoljak, minden oldal azt állítja hogy az ővé a hiteles, az ellenfélé a dezinformáció.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nézem nézem de elég zavaros ez az egész nekem. A klór gáz elvileg nem vegyi fegyver, az lehet nekik most is, s van olyan nyugati forrás amely azt állítja hogy eddig is AZT használták, de azért mivel nincs a tiltott listán mint vegyi fegyver, a nyugat mostanáig nem büntetett érte. Hozzáteszem HA tényleg "csak" klórral dobálta a civileket, azt sem tartom korrektnek én sem, még ha nincs is a listán. Egyszerűen csak gyanús nekem az, hogy Asszad ennyire hülye lenne, mikor nyerőben van, söpri kifelé a már magukat megadni kész utolsó ellenálló csoportokat is, hogy akkor dobálna akár ilyet is közéjük.
Nekem nem életszerű, viszont mérget nem vennék azért arra sem hogy nem megcsinálta valami önjáró hülye az ő csapatai közül. Tényleg nem tudom már hogy mit gondoljak, minden oldal azt állítja hogy az ővé a hiteles, az ellenfélé a dezinformáció.

Vegyi harceszköz, de nem lehet hivatalosan lakosság ellen bevetni.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
Amúgy egy kérdés. Ha ennyire faxa volt az agresszió, és minden vegyi genyó megsemmisült, (már amit ugye nem adtak át 3 éve) szóval akkor holnap, mikor ismét jönnek az Oscar filmek akkor mégis mit fognak bevetni?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Vegyi harceszköz, de nem lehet hivatalosan lakosság ellen bevetni.
OKÉ, de hivatalosan lehet nekik klórgáz akár raktáron is, míg ami felröppent még pl. ideggáz vonalon, szarin etc. azt meg kellett semmisíteni mindet, és nem is lehet készleten. Ha klórt dobált is 1x Asszad, akkor HA tényleg azt támadták most az amcsik, még azt is mondom hogy jól tették.
Ha meg nem azt, akkor viszont hála az égnek nagy kárt nem tettek semmiben. Jól jött ez ki mindenképp a világnak.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 085
93
A franciák nyilvánosságra hoztak egy rövid jelentést a dúmai vegyitámadásról, ha esetleg valaki tud franciául, lefordíthatná.
A google fordító alapján a jelentésben a netről összeszedhető dolgokon kívül semmilyen extra információ nincs, kb annyit írnak, hogy a képek/videók megbízható forrásokból ( Syrian American Medical Society et Union of Medical Care and Relief Organizations) származnak, ezért hisznek nekik.

https://www.defense.gouv.fr/fre/actualites/articles/evaluation-nationale-syrie-les-faits
Barátnőm fordítgatott belőle. A jelentés és a fotók forrása az OIAC US, Amerikai Iráni közösség szervezete. Nem tudom hogy kerülhettek Douma közelébe, pláne ha Amerikában élnek. Azt is állítják hogy Szíria nem semmisítette meg az összes vegyi fegyverét. Ez akár igaz is lehet hiszen a lázadók kezén maradhatott az általuk kontrollált területeken. De akkor ez egy tudatos csúsztatás, nem is kicsi. Más forrást nem nevez meg a doksi, csupán analizálják a képeket hogy fulladásos tünetek vannak rajtuk. Még dolgozunk rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: drqv

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Amúgy egy kérdés. Ha ennyire faxa volt az agresszió, és minden vegyi genyó megsemmisült, (már amit ugye nem adtak át 3 éve) szóval akkor holnap, mikor ismét jönnek az Oscar filmek akkor mégis mit fognak bevetni?
Ejnye, te nem koncentrálsz a topikban eléggé: "The last hospital bombed in the city" örökzöld után még van kérdésed :D?
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 085
93
Nézem nézem de elég zavaros ez az egész nekem. A klór gáz elvileg nem vegyi fegyver, az lehet nekik most is, s van olyan nyugati forrás amely azt állítja hogy eddig is AZT használták, de azért mivel nincs a tiltott listán mint vegyi fegyver, a nyugat mostanáig nem büntetett érte. Hozzáteszem HA tényleg "csak" klórral dobálta a civileket, azt sem tartom korrektnek én sem, még ha nincs is a listán. Egyszerűen csak gyanús nekem az, hogy Asszad ennyire hülye lenne, mikor nyerőben van, söpri kifelé a már magukat megadni kész utolsó ellenálló csoportokat is, hogy akkor dobálna akár ilyet is közéjük.
Nekem nem életszerű, viszont mérget nem vennék azért arra sem hogy nem megcsinálta valami önjáró hülye az ő csapatai közül. Tényleg nem tudom már hogy mit gondoljak, minden oldal azt állítja hogy az ővé a hiteles, az ellenfélé a dezinformáció.
Ez mind érthető és igaz, de nem erre vonatkozott a kérdésem. Hanem arra, hogy Szíria esetében Trump talán nem is olyan trampli, manőverezik ahogy tud hogy minél kisebb legyen a gáz. Szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab