[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
nem tudom,hogy a szír indítás igaz e de elképzelhető...
igaz
DeECHNrUQAAvHdI.jpg:large
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Én nem így látom.
Az izraeli gépek gyakorlatilag napi szinten berepülnek Libanonba. Akár az izraeli-libanoni határon jönnek, ami egy elég rövid szakasz, akár a tenger felől, ha én 3 km-enként leültetek egy Juszufot, hogy várd őket, az egy 30 km-es sáv amit lefedek. Kizárt dolog, hogy néhány hét alatt nem lesz alkalom.
Ugyanez igaz amikor az izraeli gépek Szíriát lövik. A Beka-völgyben kell menniük, hogy elbújjanak a szír légifelderítés elől, majd Damaszkusz sávjában felemelkednek és eleresztik a rakétáikat. Oda is tudok ültetni 10 Juszufot. Nem is kell hetekig ücsörögniük, hisz a legutóbbi nagy rakétapárbajnál is már 2 nappal előtte nyilvánvaló volt, hogy valami készül.
Az amcsi P-8-as gépek meg bemérhetik nyugodtan az indítás helyét, ha vissza akarnak lőni az azt jelenti, hogy repülővel vadásznak 1-2 emberre.
Ez ilyen tömegesen,nyíltan nem kivitelezhető szerintem.Libanon ebbe nem menne bele mert azonnali zsidó megtorlás következne.Meg szerintem bár nem vagyok a téma nagy szakértője ma már ezek a kéz légvédelmi rakéták nem igazán veszélyeztetik a modern védelemmel ellátott gyors mozgékony vadászgépeket.Helikopter,szállítógépek és csatarepülők amik szóba jöhetnek alacsony és relatív lassú repülés estén.Persze bekaphatja egy komolyabb gép is csak kicsi az esélye.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and b4l4g3

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 034
113
Van a spike hét hasonló az oroszoknak is vág 10 éve valamiért nem használják. Legalábbis én nem tudok róla. A k 52 használt rakétához tették tetk póthajtóművet.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez ilyen tömegesen,nyíltan nem kivitelezhető szerintem.Libanon ebbe nem menne bele mert azonnali zsidó megtorlás következne.Meg szerintem bár nem vagyok a téma nagy szakértője ma már ezek a kéz légvédelmi rakéták nem igazán veszélyeztetik a modern védelemmel ellátott gyors mozgékony vadászgépeket.Helikopter,szállítógépek és csatarepülők amik szóba jöhetnek alacsony és relatív lassú repülés estén.Persze bekaphatja egy komolyabb gép is csak kicsi az esélye.
Nem kell oda kézi rakéta. Elég egy mobiltelefon. Szomáliában működött. Működik a Kerepesi úton is. Egy két cigány mindig lebzsel a Készenléti Rendőrség laktanyája előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_