[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az oroszok addig fognak szopni amíg nem tesznek rendet a fejükben.Az IA. folyamatosan meg erősödik majd és be nem hegedő sebként előmászik majd a folyó túlpartjáról.Az SDF. (usa) ernyője alól akik tarcsiba tartogatják.

És az Eufrátesz innenső partján túl meg ki tartja őket talonban? Tudod, ott Deir-ez-Zortól nyugatra, ahonnan a legutóbb is támadtak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem drága gioo. Szar dolog, ha tükröt tartanak neked, nem? Én értem, hogy te hiszel-hinni akarsz. És ebben a tények sem zavarhatnak meg téged. Nem ítéllek el, mert úgy három évvel ezelőtt még én is hasonlóan álltam hozzá a dolgokhoz. :)
Tükröt!? Én elfogult vagyok sose titkoltam nem úgy mint te.De megint terelsz.Ott tartottunk,hogy szerinted az orosz/szír állítással ellentétben kb.100 becsapódást látunk a képeken.És én pusztán csak hiszek.Te viszont közel sem pusztán hiszel ám,amikor ide hozod példának a Wágneresek halálba küldését amiről meg aztán végképp csak a duma van a neten keringve.Tények....mit tudsz te tudhatok én a tényekről...nem gondolsz kicsit sokat magadról?
Ki a tükör kinek ;)
Jut eszembe független úr! Miért van az,hogy te csak azokkal kötekszel akik szimpatizálnak az orosz geopolitikai állásponttal a különböző témákban?Csak a véletlen műve ez is,igaz?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Tükröt!? Én elfogult vagyok sose titkoltam nem úgy mint te.De megint terelsz.Ott tartottunk,hogy szerinted az orosz/szír állítással ellentétben kb.100 becsapódást látunk a képeken.
Haha, azokon a képeken nagyon nem lehet kivenni a becsapódások számát. Kivéve azt az egyet, ami a szántóföldre ment. :D
És én pusztán csak hiszek.Te viszont közel sem pusztán hiszel ám,amikor ide hozod példának a Wágneresek halálba küldését amiről meg aztán végképp csak a duma van a neten keringve.Tények....mit tudsz te tudhatok én a tényekről...nem gondolsz kicsit sokat magadról?

Gioo! Nem én kezdtem a fantáziálást itt. Hanem te a Tomahawk-cserével. Amit, mint láthattad, már jóval korábban eldöntöttek. Na ezek a tények.
Ki a tükör kinek ;)

Nem is tudom... Tudod mit? Rád bízom ezen kérdés megválaszolását. :)

Jut eszembe független úr! Miért van az,hogy te csak azokkal kötekszel akik szimpatizálnak az orosz geopolitikai állásponttal a különböző témákban?Csak a véletlen műve ez is,igaz?

Mondtam már kedves. Olvasd vissza a hozzászólásaimat pár évre! Amikor az "amcsiszopók" voltak itt túlsúlyban, akkor alkalomadtán velük "kötekedtem", ha te így hívod a tényekre rávilágítást. De most már nem ők vannak túlsúlyban itt. :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Gioo! Nem én kezdtem a fantáziálást itt. Hanem te a Tomahawk-cserével. Amit, mint láthattad, már jóval korábban eldöntöttek. Na ezek a tények.
De azért te is fantáziáltál ,hogy alátámaszd magad. (egyébként itt az emberek eszmecserét folytatnak ami szerencsére túlmutat a BBC. vagy az RT. tényként kezelt hírein,elnézést kérek e nevükben is sőt helyetted kérek elnézést magadtól!)
Na ez is egy tény ;)
udod, hiszen olvashattad, biztpolba főleg nevetni járok már. :)
csak tudd te is a cirkusz része vagy ám.
De most már nem ők vannak túlsúlyban itt
selavie....
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
De azért te is fantáziáltál ,hogy alátámaszd magad. (egyébként itt az emberek eszmecserét folytatnak ami szerencsére túlmutat a BBC. vagy az RT. tényként kezelt hírein,elnézést kérek e nevükben is sőt helyetted kérek elnézést magadtól!)
Na ez is egy tény ;)

Ébredezünk, ébredezünk? Amúgy olvastam ám, amikor attól tartottál, hogy végül nekem lesz igazam. :D Most épp hogy áll a dolog?

csak tudd te is a cirkusz része vagy ám.

Tudom... :( De ha az elméletem áll, akkor már csak úgy 25-35 évet kell kibírni.



Eeegen... De én valamiért szeretem-szeretném az egyensúlyt...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez ilyen tömegesen,nyíltan nem kivitelezhető szerintem.Libanon ebbe nem menne bele mert azonnali zsidó megtorlás következne.Meg szerintem bár nem vagyok a téma nagy szakértője ma már ezek a kéz légvédelmi rakéták nem igazán veszélyeztetik a modern védelemmel ellátott gyors mozgékony vadászgépeket.Helikopter,szállítógépek és csatarepülők amik szóba jöhetnek alacsony és relatív lassú repülés estén.Persze bekaphatja egy komolyabb gép is csak kicsi az esélye.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem úgy látom,van egy egyoldalú erőfölény ami szemlátomást nagyon nem jó dolgokat eredményezett a világban,most körvonalazódik egy ellenpólus ami ki egyenlítené azt.Ez nem egy forumról szól.Nem itt kell egyensúly ,ember!


Erre mondtam azt, hogy ha a másik oldal(ak) kellően megerősödik, megerősödnek, akkor jönni fog majd az intenzív mocsok onnan is. Most még az USA a "király", a nagy genyó, aki be tud avatkozni és meg is teszi szinte bárhol globálban. De ez változik lassan. Egyre több genyó fog vetélkedni egymással. Ennek a kezdetét látjuk most, a hazug propagandát, a "saját igazságot" minden oldalról. Az a baj, hogy mindig akadnak jó sokan, akik alfák akarnak lenni... A családban, a szűkebb környezetben-településen, az országban, a világban, a kapacitásaiktól-képességeiktől függően. Az evolúció, a kiválasztódás következménye. Versengés.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Most még az USA a "király", a nagy genyó, aki be tud avatkozni és meg is teszi szinte bárhol globálban.
És nekem ez kur... nem tetszik ennyi az egész.Ha ez változik és majd az oroszok vagy a kínaiak teszik majd ezt akkor az nem fog tetszeni.De egyenlőre úgy állunk ahogy mondod.Szóval engedtessék meg nekem ,hogy ne nekik toljam a szekeret.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
És nekem ez kur... nem tetszik ennyi az egész.Ha ez változik és majd az oroszok vagy a kínaiak teszik majd ezt akkor az nem fog tetszeni.De egyenlőre úgy állunk ahogy mondod.Szóval engedtessék meg nekem ,hogy ne nekik toljam a szekeret.

Oksa. Rajtam ne múljon. Ha azért basztatod őket, mert tolják a szaúdiakat, vagy az alig mérsékelt lefejezőket (akik nagyobb része simán rosszabb, mint Asszadék), nekem egy szavam sem lesz. Vagy bármi olyanért, ami tény. Mint pl. hogy Rakkától délre azért rendezkednek be, mert Asszadnak és Iránnak akarnak keresztbe tenni. Csak a full kamu agitpropot nem bírom...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Csak a full kamu agitpropot nem bírom...
Egy gondolatból indultunk ki amit te "hit"-nek neveztél.Ez egy vélemény volt amivel te nem értesz egyet ami szíved joga.Én másképp gondolom és látok összefüggést a átszerelés/fejlesztés tényleges beindítása és a szír tapasztalatok között.Illetve nem érzem ,hogy kerek lenne az az egész TomHaw.-os támadás hivatalos története egyik fél részéről sem. De ez nem agitpropaganda csak egy vélemény egy hadtech fórumba ami szerintem teljesen helyén való.Eszmecsere,vita beszélgetés stb.

Mint pl. hogy Rakkától délre azért rendezkednek be, mert Asszadnak és Iránnak akarnak keresztbe tenni.
na látod csak akkor mért kötöttél bele mikor erre utaltam :confused: (jó tudom az már inkább a karaténak szólt)

Részemről békepia azt jóóóvan!
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Egy gondolatból indultunk ki amit te "hit"-nek neveztél.Ez egy vélemény volt amivel te nem értesz egyet ami szíved joga.Én másképp gondolom és látok összefüggést a átszerelés/fejlesztés tényleges beindítása és a szír tapasztalatok között.Illetve nem érzem ,hogy kerek lenne az az egész TomHaw.-os támadás hivatalos története egyik fél részéről sem. De ez nem agitpropaganda csak egy vélemény egy hadtech fórumba ami szerintem teljesen helyén való.Eszmecsere,vita beszélgetés stb.


na látod csak akkor mért kötöttél bele mikor erre utaltam :confused: (jó tudom az már inkább a karaténak szólt)

Részemről békepia azt jóóóvan!


Ooookéééé, részemről szintén. :) Mentem is alukálni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Két képben az IA. zsák fiaskó.Az SAA offenzívája a zsák felszámolására majd a tegnapi ellenoffenzíva.
3 orosz katona halt meg és 5 sebesült a kb.5 órás tűzharcban 42 IA.-ssal végeztek 6 nehéz géppuskás járművet lőttek ki.A támadást megállították.
Az a gond,hogy valójában ez nem egy konkrét zsák mint pl. Yarmouk volt.Egy képlékeny massza a semmibe jelentős utak,települések nélkül,földrajzilag nehezen körül határolható és főleg izolálható.Folyamatos a beszivárgás Irakból és a Jemen,al-Altanf "szürke" zóna irányából.És tény az is,hogy nem tulajdonítottak a szírek túl nagy jelentőséget neki erőiket inkább máshol vetik be.Macska egér játék folyik ott főleg könnyű gyors egységekkel.
Dcrd_awWAAAgSnf.jpg
DeNN2PmWsAAN3XA.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A Malyutka (AT-3 Sagger) MCLOS-vezérelt, 1963-ban az elsők közt volt , amelyet a szovjetek fejlesztettek ki ilyen vezérléssel.
DeIo8fFXUAACkw_.jpg
DeIqBk8XcAEy8af.jpg
DeIqBlAXkAIH4bO.jpg