[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Más források szerint 35 kormánypárti katona halt meg, ebből 9 orosz: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-44271676
"The UK-based Syrian Observatory for Human Rights monitoring group said the attacks had been carried out by Islamic State fighters and that 35 pro-government troops were killed, including nine Russians."
nekem ezzel mindég az a bajom,hogy mégis honnan tudják? mert ugye csak a győztes tud a mezőn halottakat számolni o_O
egyébként az tudod,hogy ez a "szervezet" egy ember maga aki coventry-ben él és a saját háza a központ és fizetést kap az angol kormánytól....és például jelen esetben ha igaz akkor IA.-soktól kapott közvetlen infók alapján dolgozik...
OBSERVATORY-jumbo.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed and b4l4g3

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
"The UK-based Syrian Observatory for Human Rights monitoring group said the attacks had been carried out by Islamic State fighters and that 35 pro-government troops were killed, including nine Russians."
nekem ezzel mindég az a bajom,hogy mégis honnan tudják? mert ugye csak a győztes tud a mezőn halottakat számolni o_O
egyébként az tudod,hogy ez a "szervezet" egy ember maga aki coventry-ben él és a saját háza a központ és fizetést kap az angol kormánytól....és például jelen esetben ha igaz akkor IA.-soktól kapott közvetlen infók alapján dolgozik...
OBSERVATORY-jumbo.jpg
Állítólag több száz emberük/forrásuk van Szíriában. Ha volt mondjuk csak egy a közelben, az szolgálhat olyan információkkal amiket a "hivatalosok" el akartak titkolni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Állítólag több száz emberük/forrásuk van Szíriában. Ha volt mondjuk csak egy a közelben, az szolgálhat olyan információkkal amiket a "hivatalosok" el akartak titkolni.
én nem látok túl sok logikát abban ,hogy 4-et elismernek de 9-et már el akarnak titkolni,viszont a 35vs.42 büszke arány Allah szemében már ha van olyan hülye,hogy elhiszi...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
én nem látok túl sok logikát abban ,hogy 4-et elismernek de 9-et már el akarnak titkolni,viszont a 35vs.42 büszke arány Allah szemében már ha van olyan hülye,hogy elhiszi...
Senki nem szokta a max. veszteséget beismerni, ergo. ha minden esetnél lecsipegetnek itt-ott az kézenfekvő. Alternatíva lehet még, hogy a +5 Wagneres volt, azokkal meg ugye nem kell elszámolni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Alternatíva lehet még, hogy a +5 Wagneres volt, azokkal meg ugye nem kell elszámolni.
Ez például elképzelhető, csak a reguláris veszteségeiket jelentik be.
Nem arról van szó,hogy én nem tudom elképzelni,hogy az oroszok (is) csipegetnek a listából csak egy szavát sem hiszem ennek a dzsihad szervezetnek.
Ugyanakkor a 35/42 arány nekem túl szép IA.-oldalról nézve ezt az itt töltött tapasztalat mondatja,amióta az oroszok is beszálltak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
A másik dolog ezekben a váratlan meglepő terrorista támadásokban Deir ez Zornál, hogy mindig ott támadnak ahol orosz katonai tanácsadók is vannak. Honnét tudják, hogy ott akkor oroszok is vannak. Ennyire véletlenek nincsenek. Ez már a harmadik eset, ha jól számolom. Emlékszünk még az orosz tábornok és ezredes halálára-hasonló támadás alkalmával?!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A másik dolog ezekben a váratlan meglepő terrorista támadásokban Deir ez Zornál, hogy mindig ott támadnak ahol orosz katonai tanácsadók is vannak. Honnét tudják, hogy ott akkor oroszok is vannak. Ennyire véletlenek nincsenek. Ez már a harmadik eset, ha jól számolom. Emlékszünk még az orosz tábornok és ezredes halálára-hasonló támadás alkalmával?!
Ezért írtam,hogy le kéne zárni azt a cirkuszt ott D-K-en. Nem lehet nem bele állni még ha az nem tetszik is az usának.Talán majd most lépnek az ügyben.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Vagy mindenhol ott vannak az oroszok!
a spejzba már biztosan:)
egyébként abban a térségben tényleg sok az orosz reguláris és zsoldos egyaránt,ezt lehet az olaj jelenlétével is magyarázni de ugyan úgy igaz,hogy sok az amerikai a közelben vagy ami szerintem a leg szakmaibb magyarázat,hogy a térség aszimmetrikus stratégiai jellege okán ott szükség van rájuk a szírek mellé.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A Wagneresek HA valóban annyian ottmaradtak és mind oroszok voltak, akkor gyanús nekem hogy figyelmeztető céllal lettek otthagyva a szarba. Lehet hogy kezdtek túl sokat gondolni magukról, nagyon önállóvá váltak, s a reguláris vezetés így üzent. Az amik elmondása szerint FOLYAMATOSAN kontaktban voltak az oroszokkal a támadás megkezdése előtt, és alatt is.

Biztos vagy benne hogy max 3 leesett vagy lelőtt/lezavart CM-ről van szó? Én azért nem, mert amit láttam célpontokat hogy oda nem ment be 103(ráadásul asszem 105 volt a hivatalos nyugati álláspont) ból 100 CM sem, abban mondjuk konkrétan biztos vagyok...
Itt rákenték 1 emberre a balhét. Ez vagy igaz vagy nem: https://informnapalm.org/en/failed-...by-wagner-pmc-chief-of-operations-sergei-kim/
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A másik dolog ezekben a váratlan meglepő terrorista támadásokban Deir ez Zornál, hogy mindig ott támadnak ahol orosz katonai tanácsadók is vannak. Honnét tudják, hogy ott akkor oroszok is vannak. Ennyire véletlenek nincsenek. Ez már a harmadik eset, ha jól számolom. Emlékszünk még az orosz tábornok és ezredes halálára-hasonló támadás alkalmával?!
Itt azért kérdés az is, hogy mennyi tanácsadó mekkora területen van szétszórva Szíriában.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Két képben az IA. zsák fiaskó.Az SAA offenzívája a zsák felszámolására majd a tegnapi ellenoffenzíva.
3 orosz katona halt meg és 5 sebesült a kb.5 órás tűzharcban 42 IA.-ssal végeztek 6 nehéz géppuskás járművet lőttek ki.A támadást megállították.
Az a gond,hogy valójában ez nem egy konkrét zsák mint pl. Yarmouk volt.Egy képlékeny massza a semmibe jelentős utak,települések nélkül,földrajzilag nehezen körül határolható és főleg izolálható.Folyamatos a beszivárgás Irakból és a Jemen,al-Altanf "szürke" zóna irányából.És tény az is,hogy nem tulajdonítottak a szírek túl nagy jelentőséget neki erőiket inkább máshol vetik be.Macska egér játék folyik ott főleg könnyű gyors egységekkel.
Dcrd_awWAAAgSnf.jpg
DeNN2PmWsAAN3XA.jpg
És ennyi idő alatt nem kaptak erősítést? Légi támogatást?
Nem kerek ez a történet.

"The UK-based Syrian Observatory for Human Rights monitoring group said the attacks had been carried out by Islamic State fighters and that 35 pro-government troops were killed, including nine Russians."
nekem ezzel mindég az a bajom,hogy mégis honnan tudják? mert ugye csak a győztes tud a mezőn halottakat számolni o_O
egyébként az tudod,hogy ez a "szervezet" egy ember maga aki coventry-ben él és a saját háza a központ és fizetést kap az angol kormánytól....és például jelen esetben ha igaz akkor IA.-soktól kapott közvetlen infók alapján dolgozik...
OBSERVATORY-jumbo.jpg
Ez mind igaz.
Nem szokták vitatni Asszad ellenességét és kurd pártiságát. Török (és török légió) ellenességét se.
Ezzel együtt az egyik legmegbízhatóbb forrásnak tartják, és az én tapasztalatom is ez. Néhány nagy hibát biztos rá lehet húzni, ugyan úgy mint Szidorenkóra, aki az ő orosz párja.