[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Oroszország szorosan lezárva ég alatt Szíria bármilyen repülőgép
http://vg-news.ru/n/117388
"Így az Egyesült Államok és szövetségesei nem is végeznek légi felderítő erők az Orosz Föderáció. A forrás a katonai körökben az amerikai csapatok Törökország számolt be, hogy a repülőgép a NATO, próbálják megközelíteni közel erők az Orosz Föderáció, már széles körben elterjedt a radar, és a forrás a tükröződést még meghatározására nem nem sikerült. "Orosz egyértelművé tette, hogy látnak mindent, és akkor nem kell közel menni, vagy lelőtték," - mondta az amerikai hadsereg. "Őszintén szólva, mi is meglepte a légvédelmi rendszerek Oroszország, nagy valószínűséggel ott vannak a legújabb S-400. Több Fogalmam sincs ", - mondta ezredes Jack Jacobs."
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
%20%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B0%D0%B5%D1%82%20%D1%86%D0%B5%D0%BB%D1%8C_500.jpg

https://youtu.be/Gts7zeJ9LU8
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A szír polgárháború még mindig szunni népforradalommal kezdődött, amit kizárólag olyan belső tényezők szítottak, mint:

- a szunni többség fiatal elitjének behatárolt érvényesülési lehetőségei.

Amit (igaz, hogy nem túl sokat) tudok erről, annak alapján inkább a "kizárólagos" szót használnám a "behatárolt" helyett. Ugyanis nekem úgy tűnik, a szunniknak elvárásuk, hogy mindenki más felett uralkodhassanak. Mert amit tudok Asszad "rezsimjéről", annak alapján nekem úgy tűnik, hogy engedték ők érvényesülni bármelyik vallás/felekezet tagját, ha egyéb szempontok szerint megfelelőnek ítélték.


Apropó, ez igaz lesz a nyugati muzulmán diaszpórákra is amikor hazatérnek a harcossá érett fiataljaik.

Már most is igaz... Amelyik adott területen többségbe, vagy legalábbis jelentősebb számba kerültek Európában, ott már most ez van... "No go zones", "sharia controlled area" stb. És ez en bloc jellemző a muszlimokra.
Erőszakos, hódító-térítő jellegű vallás mindig is megpróbálja "megtéríteni" vagy el-lenyomni az egyéb vallású-kultúrájú embereket, csoportokat, ez tény!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="blogen">A szír polgárháború még mindig szunni népforradalommal kezdődött, amit kizárólag olyan belső tényezők szítottak, mint:

- a szunni többség fiatal elitjének behatárolt érvényesülési lehetőségei.

Amit (igaz, hogy nem túl sokat) tudok erről, annak alapján inkább a "kizárólagos" szót használnám a "behatárolt" helyett.</blockquote>

Vagyis, hogy a kizárólagosságot akarnák a szunniták, ezért is kezdtek el zavarogni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A nogozónákat jelenleg a szervezett bűnözők uralják és a lowlife hulladékok terrorizálják. Egyelőre nincs politikai manifesztáció a csak részleges de facto autonómiájuk mögött. A fejlődés iránya ugyanakkor a nyílt szeparatizmus irányába mutat szerintem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A nogozónákat jelenleg a szervezett bűnözők uralják és a lowlife hulladékok terrorizálják. Egyelőre nincs politikai manifesztáció a csak részleges de facto autonómiájuk mögött. A fejlődés iránya ugyanakkor a nyílt szeparatizmus irányába mutat szerintem.

Még nincs, mert ezek egymással is "hadban" állnak. De amint meglesz a jelentős többségük, akkor a "közös ellenség" ellen simán összefognak ideig-óráig. Szóval igen, jönnek a migrik, plusz szaporodnak a már itt lévők is. Csak idő kérdése a szeparatizmus, konkrét "enklávék" létrehozása, majd ezek kiterjesztése.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az iszlamista harcosok hazatérése lehet a fordulópont. Ők beszélik a fiatal aljanép nyelvét, mert közéjük tartoztak és ők fogják mozgósítani őket a gettók apolitikus maffiózó urai ellen. Az első emirátusok ennek a belső küzdelemnek a melléktermékei lehetnek.
 
A

altx

Guest
Ja, és az Usa meg akkor ha ennyire tévedhetetlen, csodás, precíz, a technikája mindenek felett áll, akkor hogy lehet, hogy hét elején a Szaudiak egy esküvőt vertek telibe az Usa technikával, az Usa maga meg tegnap egy "orvosok határok nélkül" party-t egy kórházban???


nem akarom vedeni az amcsikat, de ilyenkor amikor elbasznak valamit es rosz celt durantanak szet akor szerintem nem a tehnikaval van a baj, sem a pilotaval.

hanem azzal aki beszedi az infokat.

nem ulhet be a pilota csak ugy es bombazhat amit es ahol akar, pontos parancs kell, es a parancsnoknak is kell valami info ami alapjan kiadja a parancsot a bevetesre. a raketa sem szal magatol osszevissza hanem kordinatak kellenek.

bar igy gondolom...valaki be kellet hogy szoljon hogy ezt meg ezt bombazatok szet..

a ruszkikat nezve meg most indult csak a dolog, most meg van sok fris info,van sok celpont, birnak bombazni gond nelkul. a teroristak sem bujkalnak mert az amcsik csak a isist baszogattak a tobbit nem.

majd meglassuk mi lesz amikor elmulik par het, es a ruszkiknak is elfogynak a fontosabb celpontok, a nuszrasok meg elkezdenek bujkalni.
Lesz ott is baki loves abban biztos vagyok. repul majd ott is szet a korhaz vagy valami hasonlo, kulonosen ha a szirek rosz infokat adnak a ruszkiknak. En a szirekben nem biznak egyaltalan.

en ertem hogy egyesek elvanak a amcsikert vagy a ruszkikert, de agyondicserni oket total baromsag. kulonosen a tehnikat, hogy majd a ruszki szuhoj szetbasza a franya raptorokat, ugy hogy egy kinyir egy szazadot, es forditva.

egyik sem valami szent, abban biztos vagyok
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
#FSA Ghab Hawks killed several Regime &; Russian officers with TOW in Khirbat al-Naqus
Orosz tisztek. Persze, Én meg Napóleon vagyok...

https://youtu.be/iWzGe5i_WuI


Egyébként visszatérve erre a videóra, a látottak alapján nem is biztos, hogy katonákat lőnek. Ki tudja ? Így mind civilnek látszik.
Persze, ha felrakják a netre akkora hősök lesznek, hogy egyből kapnak valami melót egy jó nevű spanyol focicsapatnál...
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Ja, és az Usa meg akkor ha ennyire tévedhetetlen, csodás, precíz, a technikája mindenek felett áll, akkor hogy lehet, hogy hét elején a Szaudiak egy esküvőt vertek telibe az Usa technikával, az Usa maga meg tegnap egy "orvosok határok nélkül" party-t egy kórházban???


nem akarom vedeni az amcsikat, de ilyenkor amikor elbasznak valamit es rosz celt durantanak szet akor szerintem nem a tehnikaval van a baj, sem a pilotaval.

hanem azzal aki beszedi az infokat.

nem ulhet be a pilota csak ugy es bombazhat amit es ahol akar, pontos parancs kell, es a parancsnoknak is kell valami info ami alapjan kiadja a parancsot a bevetesre. a raketa sem szal magatol osszevissza hanem kordinatak kellenek.

bar igy gondolom...valaki be kellet hogy szoljon hogy ezt meg ezt bombazatok szet..

a ruszkikat nezve meg most indult csak a dolog, most meg van sok fris info,van sok celpont, birnak bombazni gond nelkul. a teroristak sem bujkalnak mert az amcsik csak a isist baszogattak a tobbit nem.

majd meglassuk mi lesz amikor elmulik par het, es a ruszkiknak is elfogynak a fontosabb celpontok, a nuszrasok meg elkezdenek bujkalni.
Lesz ott is baki loves abban biztos vagyok. repul majd ott is szet a korhaz vagy valami hasonlo, kulonosen ha a szirek rosz infokat adnak a ruszkiknak. En a szirekben nem biznak egyaltalan.

en ertem hogy egyesek elvanak a amcsikert vagy a ruszkikert, de agyondicserni oket total baromsag. kulonosen a tehnikat, hogy majd a ruszki szuhoj szetbasza a franya raptorokat, ugy hogy egy kinyir egy szazadot, es forditva.

egyik sem valami szent, abban biztos vagyok

Nem biztos. Az orosz bombázások céltudatosabbnak tűnnek.
Infok alapján olyan dolgokat csapnak szét ami fontos, nehéz pótolni.
Megpróbálják levágni a kigyó fejét.Még csak 3 naja tart és többet ért el, mint az eddigiek együtt.

Ha tömegesen adják meg magukat, az jelent valamit.
Az USA bombázásoknál sehol se hallani ilyet.
Az orosz hírszerzést nem kell félteni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
nem akarom vedeni az amcsikat, de ilyenkor amikor elbasznak valamit es rosz celt durantanak szet akor szerintem nem a tehnikaval van a baj, sem a pilotaval.
Hanem a hírszerzéssel vagy a döntéshozókkal. Mert ha rossz infót küldenek, akkor rossz lesz a célpont is VAGY, ami jelen esetben számomra elég valószínű, hogy jó infót küldenek sok esetben, de felülről az a parancs, hogy "mérsékelt" terroristát nem lehet bombázni, az ISIS-t meg nem nagyon kellene bombázni, hanem helyette egy üres domboldalt, mivel ez az érdekük.
Az orosz meg leegyszerüsítette a dolgot szokás szerint, van 1000 helyen fegyveres csoport Szíriában, abból 200 helyen az SAA van (azoknak tudják a pontos helyzetét), a többi 800 helyen meg terrorista és emiatt célpont. És nem érdekli őket, hogy az "mérsékelt" vagy ISIS, vagy al-Nusra vagy Al-Kaida vagy a frissen megalakult Hős Kecskeb@szók Világmegváltó Egylete" (röviden HKVE), mert az összes terrorisra és kész.
A célpontok elfogyásáért egyelőre nem aggódok én. Felülről megy a bomba, alul meg a gyalogság. Ha olyan ellenállásba ütköznek a földön, ami egy nagy terrorcsoportot feltételez, akkor már meg is van, hogy hova kell dobni a következő adagot. Csak épp végig kell menjenek az országon és a már megtisztított területeket meg kell tartsák.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
nem akarom vedeni az amcsikat, de ilyenkor amikor elbasznak valamit es rosz celt durantanak szet akor szerintem nem a tehnikaval van a baj, sem a pilotaval.
Az is lehet, hogy a térképük régi. Így bombázták le Belgrádban Koszovó kapcsán a kínai nagykövetség épületét. Mondjuk nem volt túl nagy szánom-bánom az után sem.
Egyébként a nemzetközi jog szerint hogyan kell megítélni a szíriai beavatkozásokat? Merthogy boldog-boldogtalan bombázgat (szaudiak, franciák, oroszok, amerikaiak, izraeliek, törökök, csak hogy néhányat említsek), namost jogilag erre kinek és kitől van felhatalmazása? Vagy bárki mehet, és szórhatja az áldást, akinek van röpképes eszköze?