[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
az USA-nak volt egy lehetősége de erkölcsileg nem tudott felnőni a feladathoz és a durva kettős mérce miatt elveszítette a jogalapot a világrendőr szerepéhez.
hát ezt sajnos nem a fórumozok kívánságműsora... mondjuk soha nem is volt erkölcsi alapja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Melyik videójátékból van, van erre valami bizonyítékod? Nekem elég reálisnak tűnik, infrakép az csúszik néha, meg torzíthat is kicsit. Nekem a gép is Szu-25 nek tűnt egyértelműen!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 434
63 771
113
az USA-nak volt egy lehetősége de erkölcsileg nem tudott felnőni a feladathoz és a durva kettős mérce miatt elveszítette a jogalapot a világrendőr szerepéhez.

Itt az igazság. Mert eléggé erkölcstelen dolog profitszerzés céljából állandó háborús övezeteket generálni. A hét híre, hogy gond van a szaúdi barátainknál. Az alantas ösztönök vezérelte vallásértelmezés most üt vissza, mert csak bezárkózva lehetett művelni nyugodtan az üzelmeiket, de ez a bezárkózás végképp kinyírta a produktivitást és a fejlődés lehetőségét.
Szerintem előbb, vagy utóbb, de az USA saját, abnormálisan túlhízott és korunk legtöbb bajának alapját képező hadiiparát is utoléri a maga által generált végzete.
Így már egyszerűen nem lehet politizálni. Most már felszínre kerül, akárhogy próbálják meg bullshittel elfedni, hogy ez az egész Nyugat egy hazugság.
Túl sok a hadikiadás, a mérsékelt ellenzéki valójában terrorista, a migránsnak nincs is helye, a dízelautó nem is clean, a diktátort valójában megválasztották, a hitel mögött nincs fedezet, a ppt-kkel naphosszat meetingeken prezentáló irodista nem is produktív, az EU nem más, mint a KGST, a bürökraták a saját túlélésükért fokozzák a bürökráciát, így azt sosem szüntetik meg, hiába szajkózzák a hatékonyságot, a PC beszéd pedig azok érvrendszere, akik akkor és ott képtelenek érdemben hozzászólni egy vitához, de ezt nem ismerik be.

(Apropó, bár elkanyarodok Szíriától. A múltkor egy házibulin találkoztam egy etiópiai jóemberrel, aki mellesleg a Procter & Gamble project managere, így szép szavakkal, a sajátjával élve pedig meeting ülnök. Az apja admirális volt az egykori dicső etióp haditengerészetnél. Szóval a srác első mondata az volt, hogy ne erőlködjünk a politikailag korrekt maszlaggal, őt hidegen hagyja a rasszizmus, tudja magáról, hogy fekete és látja, hogy mi fehérek vagyunk és csak emiatt ne legyen már udvarias az ember...)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">
1027986618.jpg
Ha jól látom, Szu-30 szárnyvégére valami zavaró konténert szereltek?
</blockquote>

Jól látod, EW konténerek. Némelyik Szu-34 -en is látni EW konténereket.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Aleppoi civilek az orosz terrorbombázás ellen. Arra kérik Putyint, hogy ne őket bombázza, hanem az Iszlám Államot.
https://www.youtube.com/watch?v=MEifo0GdB_0
találtak egy csövest, adtak neki pár üveg pálinkát, és most megmondja a tutit. haha. ez kb. olyan, mint amikor te megmondod putyinnak, hova tegye medvegyev farkát.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
http://orientalista.hu/a-palesztin-ellenallas-lekuzdotte-az-al-kaida-terroristakat-kelet-aleppoban/
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Melyik videójátékból van, van erre valami bizonyítékod? Nekem elég reálisnak tűnik, infrakép az csúszik néha, meg torzíthat is kicsit. Nekem a gép is Szu-25 nek tűnt egyértelműen!

Konkrét játékot meg nem mondom, de játszottam eléggel, hogy felismerjem.
A feltöltő egyetlen videója, ráadásul le van tiltva a kommentelés.
A videó végi fickó kúszásánál nem torzít meg csúszik semmi, élő ember nem mozog úgy + tuti nem ugrana fel egy légicsapás után, egyből célra tartva a fegyverét.
+A "repülő" turbinái mögött nem forró a levegő...

Itt egy valódi hőkamerás légi felvétel, a "Su-25" videó köszönő viszonyban sincs vele.
https://www.youtube.com/watch?v=R69aBDscBME


+Itt a CoD:MW Ac-130 pályája:
https://www.youtube.com/watch?v=yD9IHx0F9vg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Fene tuda, az AC-130/Cod pályát ismerem, toltam én is. Nyilván megy a dezinfó ide oda, én ezek alapján a képek alapján NEM tudom eldönteni, hogy igazi e, vagy sem a felvétel. Szerintem egyik linkelt videó sem hasonlít egyikre sem! Függhet ám azért attól, hogy ha eredeti, mivel vették fel, mert lehet különböző kép a te általad "valós Szu-25" és a "fake Szu-25" videó az miatt is, hogy teljesen más eszközzel vették fel őket.
 
A

altx

Guest
<blockquote>nem akarom vedeni az amcsikat, de ilyenkor amikor elbasznak valamit es rosz celt durantanak szet akor szerintem nem a tehnikaval van a baj, sem a pilotaval.
Az is lehet, hogy a térképük régi. Így bombázták le Belgrádban Koszovó kapcsán a kínai nagykövetség épületét. Mondjuk nem volt túl nagy szánom-bánom az után sem.
Egyébként a nemzetközi jog szerint hogyan kell megítélni a szíriai beavatkozásokat? Merthogy boldog-boldogtalan bombázgat (szaudiak, franciák, oroszok, amerikaiak, izraeliek, törökök, csak hogy néhányat említsek), namost jogilag erre kinek és kitől van felhatalmazása? Vagy bárki mehet, és szórhatja az áldást, akinek van röpképes eszköze?

</blockquote>

szerintem nem volt a terkep regi, az csak kifogas volt,
akkor meg a kinaiak nem voltak ilyen erosek mint ma.

njilvan segitetek a szerbeknek nagyon, az amcsik meg megtudtak es meg akartak mutatni hogy nono, nem szabad..

ma ezt mar biztosan nem mernek megjatszani, biztos vagyok benne!!


milyen nemzetkozi jog? nezzetek meg az amikor osszeulnek a politikusok valami fontosat megbeszelni vagy eldonteni.

egy csomo szenilis oregember, meg politikus aki az eleteben csak a mas terhen elt, es kozben meg az ulesekre lexuxban, merciben es bentleyben men...ezektol varhat valaki valami normalisat?

milyen nemzetkozi jog, az erosebb szamit semmi mas, mik emberek alatokbol szarmazunk, szeretjuk mutatni hogy masak vagyunk, de a vad oszton bennunk marad mindoroke...

ha van mivel akor letarolod a masikat, te vagy a meno, ha meg gyenge vagy mint a faszkalap, es a politikusaid is elaruljak az orszagot, na akkor csak nyavaljoghatsz mint egy majom amikor esnek a bombak a fejedre..ha meg epp azt meguszod, akkor meg gondolkodhatsz azon hogy holnap kell menni dolgozni egy kulfoldi rabszolgahoz egesz nap, aki kiviszi az orszagodbol a penzt, neked meg korog a gyomrod tovabb is, a sok munka utan.

ez a nemzatkozi jog.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
<blockquote rel="vendeg2">az USA-nak volt egy lehetősége de erkölcsileg nem tudott felnőni a feladathoz és a durva kettős mérce miatt elveszítette a jogalapot a világrendőr szerepéhez.

Itt az igazság. Mert eléggé erkölcstelen dolog profitszerzés céljából állandó háborús övezeteket generálni. A hét híre, hogy gond van a szaúdi barátainknál. Az alantas ösztönök vezérelte vallásértelmezés most üt vissza, mert csak bezárkózva lehetett művelni nyugodtan az üzelmeiket, de ez a bezárkózás végképp kinyírta a produktivitást és a fejlődés lehetőségét.
Szerintem előbb, vagy utóbb, de az USA saját, abnormálisan túlhízott és korunk legtöbb bajának alapját képező hadiiparát is utoléri a maga által generált végzete.
Így már egyszerűen nem lehet politizálni. Most már felszínre kerül, akárhogy próbálják meg bullshittel elfedni, hogy ez az egész Nyugat egy hazugság.
Túl sok a hadikiadás, a mérsékelt ellenzéki valójában terrorista, a migránsnak nincs is helye, a dízelautó nem is clean, a diktátort valójában megválasztották, a hitel mögött nincs fedezet, a ppt-kkel naphosszat meetingeken prezentáló irodista nem is produktív, az EU nem más, mint a KGST, a bürökraták a saját túlélésükért fokozzák a bürökráciát, így azt sosem szüntetik meg, hiába szajkózzák a hatékonyságot, a PC beszéd pedig azok érvrendszere, akik akkor és ott képtelenek érdemben hozzászólni egy vitához, de ezt nem ismerik be.

(Apropó, bár elkanyarodok Szíriától. A múltkor egy házibulin találkoztam egy etiópiai jóemberrel, aki mellesleg a Procter & Gamble project managere, így szép szavakkal, a sajátjával élve pedig meeting ülnök. Az apja admirális volt az egykori dicső etióp haditengerészetnél. Szóval a srác első mondata az volt, hogy ne erőlködjünk a politikailag korrekt maszlaggal, őt hidegen hagyja a rasszizmus, tudja magáról, hogy fekete és látja, hogy mi fehérek vagyunk és csak emiatt ne legyen már udvarias az ember...)


</blockquote>

Kár,hogy nincs like lehetőség már! Ez az írás, nagyon jó meglátásra vall.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
http://мультимедиа.минобороны.рф/multimedia/photo/gallery.htm?id=25342@cmsPhotoGallery

Érdekes, van amelyik gépen már újra látszik az orosz csillag és a VVSz Rossziji felirat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
A H-29 család az rakéta, nem bomba, vagy rosszul tudom?

Levego-fold rakéta,de lényegtelen mert mindenki ismeri. Figyelem az orosz oldalakat a mai eseményekkel kapcsolatban és abból fordítók-kozben sok minden mást is csinálok nincs idom "játszadozni" a szoveggel, hogy mit írtam....Egyébként precíziós fegyverek akart lenni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez mi?
https://www.youtube.com/watch?t=16&v=MKnR2ey8_sM

A légvédelmi tüzérség gránátjaiban van egy idözített önmegsemmisítő is, hogy ha nem talált el valamit akkor nem hulljon vissza.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
http://мультимедиа.минобороны.рф/multimedia/photo/gallery.htm?id=25342@cmsPhotoGallery

Érdekes, van amelyik gépen már újra látszik az orosz csillag és a VVSz Rossziji felirat.

Igen ez nekem is feltunt ....A ВВС is eltunt némelyik géprol(Vojennie Vozdusnie Szili), de ez értheto hiszen átnevezték BKC-nek.(Vozdusnie Kozmicseszkie Sili) Rossii(azt meghagyták)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Boki, nem támadásnak szántam, csak félve kérdeztem :D, de akkor jól tudtam. A pontosítás jó szándékú volt, jelentem, nem kötözködés :p ! A lényeg hogy találjon, mind, és "működjön el"!