[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
De, Mack ha felebred torli. Pedig ez a haboru arca, nem a Medal of honor.
Nem tiltottam soha az ilyen képek posztolását. Csak annyit kértem, hogy ne úgy linkeljétek, hogy azonnal megnyíljon, hanem egy rövid leírás és a link, ami csak kattintás után nyílik meg.
Az egy, hogy van aki nem akarja látni, de van akit látnak mikozben netezik és lehet meg kell majd magyarázza, miért néz hullás képeket.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai erők mintegy 500 fővel napokon belül felújítják hadműveleteiket Kelet-Szíriában az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet ellen, írja az MTI. A döntést Kenneth McKenzie tábornok jelentette be Bahreinben, a Manama Dialogue elnevezésű biztonságpolitikai konferencián. Donald Trump amerikai elnök tavaly decemberben bejelentette, hogy az Egyesült Államok kivonja erőit Szíriából, ezt sok szövetséges elhibázott döntésnek vélte. Később közölte, hogy egy kis létszámú kontingenst mégis hátrahagy az ország északkeleti részén, hogy megakadályozza az IÁ megerősödését, és az olajmezők megtámadását.
McKenzie tábornok most arról beszélt, hogy a mintegy 500 katona az Eufrátesztől keletre, Deir ez-Zór várostól Haszakéig, és egészen az ország északkeleti sarkáig fog műveleteket végrehajtani a következő hetekben. Az amerikaiak korábbi helyi szövetségesükkel, a Szíriai Demokratikus Erők (SDF) nevű fegyveres lázadószervezettel fognak együttműködni – tette hozzá.
Az USA újra hadműveletekbe kezd az Iszlám Állam ellen
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 183
113
Ilyen plecsnit kaptak a baghouzi harcokban részt vevő YPG harcosok.
EAa6au6WsAIQbSJ.jpg
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
úgy tűnik a ruszkik és a törökök évődnek egy kicsit egymással
tegnap a török megszállt területen jarablus mellett valaki megbombázott valamiféle üzemanyagszállító (vagy finomító) létesítményt vagy ezek körül valamit:
https://syria.liveuamap.com/en/2019/25-november-at-least-6-large-explosions-were-reported-in
a törökök szerint az usákok voltak, az usákok szerint a ruszkik, a ruszki szerint az usákok
az saa lelkesen magára vállalta csak ők meg valószínűtlen hogy rendelkeznének ilyen képességgel:
https://syria.liveuamap.com/en/2019/26-november-the-saa-claims-responsibility-for-the-recent
ma megérkezett a fogadjisten, quamishliben az saa-ruszki légitámaszpontot találta megbombázni valaki:
az usákok tagadják hogy ők lettek volna:
https://syria.liveuamap.com/en/2019/26-november-spokesperson-for-coalition-denies-reports-that
úgyhogy vagy a törökök voltak vagy hazudnak az usákok
de a legvalószínűbbnek egy ruszki-török évődés tűnik, amit vagy a ruszkik kezdtek vagy van valami előzmény amiről nem tudni..
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
úgy tűnik a ruszkik és a törökök évődnek egy kicsit egymással
tegnap a török megszállt területen jarablus mellett valaki megbombázott valamiféle üzemanyagszállító (vagy finomító) létesítményt vagy ezek körül valamit:
https://syria.liveuamap.com/en/2019/25-november-at-least-6-large-explosions-were-reported-in
a törökök szerint az usákok voltak, az usákok szerint a ruszkik, a ruszki szerint az usákok
az saa lelkesen magára vállalta csak ők meg valószínűtlen hogy rendelkeznének ilyen képességgel:
https://syria.liveuamap.com/en/2019/26-november-the-saa-claims-responsibility-for-the-recent
ma megérkezett a fogadjisten, quamishliben az saa-ruszki légitámaszpontot találta megbombázni valaki:
az usákok tagadják hogy ők lettek volna:
https://syria.liveuamap.com/en/2019/26-november-spokesperson-for-coalition-denies-reports-that
úgyhogy vagy a törökök voltak vagy hazudnak az usákok
de a legvalószínűbbnek egy ruszki-török évődés tűnik, amit vagy a ruszkik kezdtek vagy van valami előzmény amiről nem tudni..
Vagy mindkettő az Usa volt tényleg. Ha az első támadásra azt mondják a törökök ÉS az oroszok is hogy az Usa volt, akkor bár az Usa tagad, vajon ki lehetett ;)? Ebből kihozni hogy a leglogikusabb variáció a török - orosz viszály, nekem fura logika, hiszen egy háromszögben kettő egy irányba mutogat, te meg kihozod a harmadik igazságát legvalószínűbbnek. Ezt hogy?
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
Vagy mindkettő az Usa volt tényleg

azért gondolonám ezt a verziót valószínűtlennek mert az egész szír immár öt éves történet központi eleme hogy ruszki nem lő usákot usák nem lő ruszkit
mert azt tudják egymásról meg magukról hogy annak mi lehet a vége
kerülgetik egymást meg bszogatják a médiában de puskalövés nem dördülhet
olyan szabály viszont nincs hogy usák nem lőhet törököt, ezt láttuk múlt hónapban amikor bementek idlibbe a bagdadiért
olyan szabály sincs hogy török nem lőhet ruszkit ezt láttuk a szu24-nél
és ha az első eset arról szól hogy ruszki lőhet-e törököt akkor a második eset pontosan logikus ésszerű és arányos reakció a törökök részéről
ezért lenne ez a tippem a megfejtésre
aztán a fene se tudja, lehet össze se függ a kettő
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
azért gondolonám ezt a verziót valószínűtlennek mert az egész szír immár öt éves történet központi eleme hogy ruszki nem lő usákot usák nem lő ruszkit
Ez így konkrétan nem igaz.

Abban biztos vagyok, hogy kifelé a kommunikáció bár valóban hivatalosan EZ amit állítasz, de SEJTHETŐ hogy SF szinten faragják egymást, meg nem amerikai zászló alatt, hanem mondjuk SDF, ill. nem orosz hanem SAA zsoldos Wagneres, egyéb kontraktor öli egymást.

Sőt, olyan is volt, ahol dedikáltan amerikai zászlós csapatok televertek tüzérséggel és légierővel SAA színekben játszó, de szinte szín orosz zászlóaljat, ott is volt kommunikációs mismásolás, viszont Rus katonai gépek hordták haza utána napokig a halottakat, sebesülteket.
Majd másnap állítólag eltűnt egy 150 millás amerikai Global Hawk jele a tenger felett, ahol kisvártatva azt mondták hogy leesett odahaza a sivatagban ahol nem látta senki.

Nyírják azok egymást, biztos lehetsz benne! Mindenki mindenkit, törökök is arty-ztak meg olyan kurd állásokat, ahol közel voltak az amerikai tanácsadók, amerikaiak is bombáztak meg olyan erőket ahol gazdagon voltak török tanácsadók.

Szerintem várjunk, aztán napokon belül kiderül hogy ki mit hazudik :p.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ez így konkrétan nem igaz.

Abban biztos vagyok, hogy kifelé a kommunikáció bár valóban hivatalosan EZ amit állítasz, de SEJTHETŐ hogy SF szinten faragják egymást, meg nem amerikai zászló alatt, hanem mondjuk SDF, ill. nem orosz hanem SAA zsoldos Wagneres, egyéb kontraktor öli egymást.

Sőt, olyan is volt, ahol dedikáltan amerikai zászlós csapatok televertek tüzérséggel és légierővel SAA színekben játszó, de szinte szín orosz zászlóaljat, ott is volt kommunikációs mismásolás, viszont Rus katonai gépek hordták haza utána napokig a halottakat, sebesülteket.
Majd másnap állítólag eltűnt egy 150 millás amerikai Global Hawk jele a tenger felett, ahol kisvártatva azt mondták hogy leesett odahaza a sivatagban ahol nem látta senki.

Nyírják azok egymást, biztos lehetsz benne! Mindenki mindenkit, törökök is arty-ztak meg olyan kurd állásokat, ahol közel voltak az amerikai tanácsadók, amerikaiak is bombáztak meg olyan erőket ahol gazdagon voltak török tanácsadók.

Szerintem várjunk, aztán napokon belül kiderül hogy ki mit hazudik :p.


Lehet, hogy tényleg ütik egymást fű alatt, de egyelőre erről nem nagyon jött hitelesnek vehető hír. A tomahawkozásoknál is időben lett szólva, nehogy oroszt találjanak el.

Sőt, olyan is volt, ahol dedikáltan amerikai zászlós csapatok televertek tüzérséggel és légierővel SAA színekben játszó, de szinte szín orosz zászlóaljat, ott is volt kommunikációs mismásolás, viszont Rus katonai gépek hordták haza utána napokig a halottakat, sebesülteket.
Majd másnap állítólag eltűnt egy 150 millás amerikai Global Hawk jele a tenger felett, ahol kisvártatva azt mondták hogy leesett odahaza a sivatagban ahol nem látta senki.

Ha erre gondolsz https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Khasham itt az történt, hogy az SAA(+irániak) és a Wagner betámadott egy SDF kezén lévő területet, az amik meg szétbombázták őket.
De a drónos ügy még ez előtt volt fél évvel. És a drón eltűnése a tenger felett a szokásos agitprop kamu volt, olyan mint a hibinis hoax. Amúgy előbb jöttek ki az amcsi hírek és videó a Global Hawk lezuhanásáról és csak utána kezdték el terjeszti a lelövéses dumát a propagandisták.
2017 június 21

Az agitpropper lelövős hírek pedig 22-én íródtak meg.


És a vizsgálati jelentés.

http://www.airforcemag.com/AircraftAccidentReports/Documents/2018/06212017_RQ4_Calif.pdf


Amúgy meg, ha a ruszkik lelőnének egy amcsi drónt a tenger felett, akkor az amcsik egyből felhasználnák, hogy "csúnya szemét gonosz oroszok bántották a békés drónunkat", nem pedig mindenféle nyakatekert hülyeséggel jönnének, hogy a világ másik végén lezuhant.
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Szerintem az hogy előbb jött ki a lepottyanás híre egy nappal és utána másnap az esetleges lelövésé, nem bizonyítja hogy ez valótlan, csupán hoax. Én továbbra is 50-50 et látok bele. Az biztos, hogy ilyen olyan színekben ahogy én is leírtam, de amerikaiak bombáztak orosz állampolgárokat, akiket a VVS gépei hordtak haza. Mindenki tudta ott hogy ki kivel van. Pusztán erre írtam, hogy ha orosz török állítja usa lőtt megint oroszra, akkor az elég gyenge érv hogy biztos nem, mert török már lőtt, az usa meg sose tenne ilyet! Már tett, aztán megmagyarázzák. Bármikor kialakulhat olyan, hogy valamelyik alegységnél megszűnik a humorérzék, szakad a cérna! Ezért veszélyes hogy régóta ennyire közel vannak egymáshoz, ráadásul oda vissza provokàlja is mindhárom a másikat. A politika meg ilyenkor próbálja visszalapátolni a szart a lóba.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Szerintem az hogy előbb jött ki a lepottyanás híre egy nappal és utána másnap az esetleges lelövésé, nem bizonyítja hogy ez valótlan, csupán hoax. Én továbbra is 50-50 et látok bele.

Ezt nem biztos, hogy jól értem. Te azt mondod, hogy ha ír egy blog, vagy egy bulvárszennyoldal bármilyen baromságot, aminek a megtörténtéről egyik érintett fél (oroszok és amcsik ezen esetben) sem beszélt soha és különben sem logikus az állítólagos események tálalása, akkor az nálad már 50-50? Ha igen, akkor azt kérdezném, mi lenne az a dolog, ami téged arról meggyőzne, hogy semmilyen Global Hawk lelövés nem történt ott és akkor? Ha nyilvánosan beismernék azok, akik kitalálták, hogy kamu volt?
Vagy mi?

Az biztos, hogy ilyen olyan színekben ahogy én is leírtam, de amerikaiak bombáztak orosz állampolgárokat, akiket a VVS gépei hordtak haza.

Leírtam és betettem az egyetlen esetet, amiről én tudok, amikor oroszokat is bombáztak amerikai gépek. Ezen kívül nem tudok hasonlóról (világhelyzete-szintű szennyblogos baromságok nem játszanak számomra). Te igen?

Mindenki tudta ott hogy ki kivel van. Pusztán erre írtam, hogy ha orosz török állítja usa lőtt megint oroszra, akkor az elég gyenge érv hogy biztos nem, mert török már lőtt, az usa meg sose tenne ilyet! Már tett, aztán megmagyarázzák. Bármikor kialakulhat olyan, hogy valamelyik alegységnél megszűnik a humorérzék, szakad a cérna! Ezért veszélyes hogy régóta ennyire közel vannak egymáshoz, ráadásul oda vissza provokàlja is mindhárom a másikat. A politika meg ilyenkor próbálja visszalapátolni a szart a lóba.

Amcsik is lőhetnek oroszokra, oroszok is amcsikra nyilván. Lehet az a szitu.
De most miről beszélünk? Valakik lebombáztak pár iszlamistát (az SAA állítólag vállalta, mások meg nem hiszik, hogy ők voltak). Bárki tette, jól tette, nem? Vagy, ha az amcsik voltak, akkor az már nem jó?
Történt állítólag valami robbanás Qamishlo SAA-orosz kézen lévő repterének közelében, ami lehetett támadás (légi, tüzérségi, szárazföldi-terror), vagy baleset. Szóval még az sem biztos, hogy támadás volt. Ide az amcsikat vizionálni, hát... Kizárni, elméleti alapon, teljesen nem lehet, mármint ha tényleg támadás volt, de még az is valószínűbb, hogy valamelyik SAA-s öngyújtóval akart üzemanyagszintet ellenőrizni valamelyik jármű tankjában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Ezt nem biztos, hogy jól értem. Te azt mondod, hogy ha ír egy blog, vagy egy bulvárszennyoldal bármilyen baromságot, aminek a megtörténtéről egyik érintett fél (oroszok és amcsik ezen esetben) sem beszélt soha és különben sem logikus az állítólagos események tálalása, akkor az nálad már 50-50? Ha igen, akkor azt kérdezném, mi lenne az a dolog, ami téged arról meggyőzne, hogy semmilyen Global Hawk lelövés nem történt ott és akkor? Ha nyilvánosan beismernék azok, akik kitalálták, hogy kamu volt?
Vagy mi?



Leírtam és betettem az egyetlen esetet, amiről én tudok, amikor oroszokat is bombáztak amerikai gépek. Ezen kívül nem tudok hasonlóról (világhelyzete-szintű szennyblogos baromságok nem játszanak számomra). Te igen?


Amcsik is lőhetnek oroszokra, oroszok is amcsikra nyilván. Lehet az a szitu.
De most miről beszélünk? Valakik lebombáztak pár iszlamistát (az SAA állítólag vállalta, mások meg nem hiszik, hogy ők voltak). Bárki tette, jól tette, nem? Vagy, ha az amcsik voltak, akkor az már nem jó?
Történt állítólag valami robbanás Qamishlo SAA-orosz kézen lévő repterének közelében, ami lehetett támadás (légi, tüzérségi, szárazföldi-terror), vagy baleset. Szóval még az sem biztos, hogy támadás volt. Ide az amcsikat vizionálni, hát... Kizárni, elméleti alapon, teljesen nem lehet, mármint ha tényleg támadás volt, de még az is valószínűbb, hogy valamelyik SAA-s öngyújtóval akart üzemanyagszintet ellenőrizni valamelyik jármű tankjában.

1.


Arra rosszul emlékeztem, hogy az állítólagos eset a Wagneresek amerikaiak által történő szétbombázása után történt, viszont arra jól emlékszem hogy egy olyan dolog után következett, ahol keresztbe tettek az oroszok érdekének egy Szír reptér CM szalvó után történt a dolog, nem csak úgy a semmiből.
Ok - okozat.
Engem mi győzne meg arról, hogy mi történt vagy nem történt ott egy ilyen méhkasban ahol egymást provokálják évek óta direktben F-22 vs Szu-35, amik által kiképzett SDF néha megtámogatva amerikai/Ny-EU-s zsoldosokkal, tanácsadókkal vs török láncos kutya milíciák felvállalt olajág hadműveletes török regulárisok vs SAA orosz tanácsadókkal, VVS gépekkel, Wagner zsoldosokkal?

Semmi! Pláne nem az hogy ha bemutatnak egy fényképet, egy hivatalos vizsgálatot amerikai/orosz/török fél részéről, hogy nem volt semmi, vagy hogy valaki nyilatkozik valamit egy fórumon, esetleg annak az ellenkezőjét.

Eseményeket, folyamatokat nézek, nem részleteket. A hosszabb lefolyású dolgokat lehet elemezni, azokból lehet következtetni, sorok közt olvasni és prognózist felállítani.

Én sem tudok hasonlóról, de arról viszont akkor tudunk. Wagneresek voltak

Az ha rálépnek valamelyik oldal lábára, és a másik oldal hirtelen elveszít egy nagy értékű drónt gyanús körülmények közt, pláne jönnek a hírek hogy volt ebben egy kis segítsége a másik oldalnak, az nekem eddig is gyanús volt, ez után is az fog maradni.

Bárki nyilatkozik bármit is HIVATALOSAN.


2.

Én is ugyan azt az esetet írtam le, nem elég? Állítólag oda vissza ment a rádiózás, értem én hogy nem Orosz zászló alatt voltak, de mindkét fél tudta ott hogy oroszok azok akikre bombát fognak hajigálni.

3.

Nem vitás, bárki bombáz iszlamista harcost az jól teszi, ha amcsik akkor is ez egyértelmű. Ezzel nem is foglalkozom tovább.

A másik sztorira reagáltam, amire te azt mondod még az sem biztos hogy támadás volt, SAA-Orosz reptér "közelében" történő robbanásra, hogy nekem azzal ne jöjjön senki, hogy HA támadás volt, az BIZTOS hogy nem az USA volt, mert ők aztán ilyet soha, meg hej, meg haj.

A francokat nem! Erre írtam a fenti példát, ahol az olajkutakért megindított SAA-Wagner támadást direktben megszórták keményen, illetve az SAA csapatokat többször is NYÍLTAN támadták korábban, nem egyszer egy jól álló offenzívájuk közepette, ahol az ISIS-t támadták a Szír kormányerők. Utána jöttek azok a mémek tömegével ( s nem teljesen ok nélkül), hogy az ISIS -nek van légiereje, csak csillagos sávos lobogó alatt repülnek a gépeik!
 
  • Tetszik
Reactions: Capslock27