[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 194
20 181
113
A Bellingcat meg... Összeszednek egy csomó anyagot, képeket, videókat, stb. Aztán levonnak belőle valamit. De azzal már nem kötelező egyetérteni, az anyag ott van mindenki előtt, aztán lehet mérlegelni, vagy gyűjteni még.
Amikor elkezdtem Bellingcatet olvasni nekem is imponált, hogy milyen széleskörű és milyen mélyre megy. De ez nem tartott sokáig.
Hamar belefutottam ugyanis Bellingcat kritikusaiba, akik felsoroltak pár dolgot, amiket kihagyott. És azok is tények voltak. És azokkal együtt már más volt a kép.
A legabszurdabb az a szíriai gáztámadás volt amit a Nuszra&tsai követtek el és Asszadékra akarták kenni. A legelső anyagok között is ott volt az a kép amin egy sértetlen(!) klórgázpalack fekszik az ágyon, felette meg az átütött vasbeton tető, ahol érkezett. Erre a csodára sok magyarázat elhangzott és Bellingcat is "megette".
Aztán tavaly az OPCW ottjárt helyszínelőitől kiszivárgott: egyértelmű, hogy azt a palackot csak odatették az ágyra. Mert a hivatalos OPCW jelentésből ez ugye kimaradt.
Ez az eset teljesen kiábrándított Bellingcatből. De azt róla se állítom, hogy mindig mindenben hazudik. Gondolj nyugodtan a finanszírozóira, ami elsősorban az amcsi külügy, persze nem közvetlenül. Megjelent ez ebben a topikban is annak idején, vissza lehet keresni. Bellincat úgy választ témát, hogy ne ütközzön a finanszírozóival. Ennyi.

A mecset (és kórház) bombázásokkal meg sose foglalkoztam, mert jól ismert, hogy sok esetben fegyver/lőszer raktárt vagy katonai központot támadtak, ami ott volt a mecsetben vagy a kórházépület földszintjén - bármely fél is volt a támadó. Voltak esetek amikor ez kiderült és volt amikor az derült ki, hogy ez bizony háborús bűncselekmény volt. Egy rakás esetről meg nem tudjuk az igazat, mert nem vagyunk ott, a források meg teljesen megbízhatatlanok.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Te hadováltál mindenféle baromságot arról, hogy az oroszok radarjai nem látták az F-16-osokat. Erre hoztam neked bizonyítékot, hogy végig látták a gépeket, akkor is, amikor egy óráig járőröztek a körzetben az orosz gép lelövése előtt. Bemásoljam a szövegedet? Szóval ki hazudik?
Amúgy lenne két kérdésem. Ha nem válaszolsz rájuk, vagy tolsz egy wall of textet valami egészen másról, akkor úgy veszem, hogy nem tudod a válaszokat, tehát lövésed sincs a témáról.
Tehát:
1; Kiket bombázgattak, meg támadtak a földön is Asszadék erői és az oroszok azon a vidéken korábban, ahol az orosz gépet végül lelőtték a törökök?
2; Történt-e valamilyen komolyabb, a törököket érintő esemény az orosz gép lelövésétől számított nem túl távoli múltban abban a térségben (úgy kb. 25 km-re a gép lelövésének helyétől) és ha igen, mi volt az?

Ha ezekre tudod a választ, akkor már nem kell zseninek, vagy CIA igazgatónak lenni ahhoz, hogy összerakd azt, hogy miért járőröztek a török gépek a közelben és igen nagy valószínűséggel miért lőtték le azt a gépet (amiről amúgy vagy tudták, hogy orosz és nem szír, vagy nem...).



Tehát mégegyszer, lassan írva, hogy biztosan átmenjen. Nem voltak USA-erők Moszulban. A felszerelés az iraki hadseregé és félkatonai erőké volt, nem az
USA-é. Az irakiak hagyták hátra, pont úgy, mint most, az USA kivonulása közben, Afganisztánban a kormányerők a táliboknak. Pont, pont, vesszőcske.



Mi a francért kellett volna írnom akkor és ott? :confused: Nyilván nem volt kedvem, vagy időm, mert épp ikrázott a kutyám, nőtt a halam lába, vedlett a feleségem, szült a varánuszom, stb. Válaszd ki, amelyik a legszimpibb. :)


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Te lennél itten a házmester, vagy mi? Jujj, most nagyon félek, remegek is, meg minden.




Babám! Ha ugye már ilyen bensőséges viszonyba kerültünk. Ha nem haragszol meg, erre a becsületsértést erősen karcolgató személyeskedő litániára majd később reagálok. Vagy az is lehet, hogy nem. Attól függ.
Na akkor kedves "vadorzó" úr ! :)

Nem akartam válaszolni de egy rövid választ adnék a süketelésedre. Az 1. és 2. pontok: A türkmének vannak/voltak ott a határmenti körzetben. Az orosz el is kenték a szájukat alaposan a SU-24 lelövése után. Arra már kussban maradt Erdogan. Miért lőtték le a törökök a gépet ? Sok oka van amit nem sorolnék, de pld. az oroszok figyelmeztetőleg az olajbiznisz megállítására kilőtt néhány tartályautót. Erdogan ezt igen sérelmezte meg az üzlet leállítására tett lépéseket. Mi lett később ? A "számla" következő "tétele" több száz tartályautó kilövése lett. Drága egy halott orosz pilóta egy SU-24 és egy MI-8 (ugye az is odalett a mentésnél) Amúgy a török szultán már akkoriban a szíriából "levágandó" területeket nézte. Ezt mára nyilvánosan be is mutatta a világnak a megszállásokkal. Az amik barátja akik szemet hunynak ez felett. Nos amit még nem tudsz és nagyon csípte a szultán szemét az, hogy az oroszok előtte a nyáron eladtak / kölcsön adtak a szíreknek úgy 7db MIG-31-et. Addig a szultán sorra lödözte le a szír gépeket és naponta teljes nyugalomban repült be és bombázta SZÍRIÁBAN a kurdokat. Na ennek ezzel azonnal vége lett ! Ez (is) pedig nagyon fájt a szultánnak. Bizony.
Tehát mégegyszer, lassan írva, hogy biztosan átmenjen. Nem voltak USA-erők Moszulban. A felszerelés az iraki hadseregé és félkatonai erőké volt, nem az
USA-é. Az irakiak hagyták hátra, pont úgy, mint most, az USA kivonulása közben, Afganisztánban a kormányerők a táliboknak. Pont, pont, vesszőcske.
A "koalíció" vezetője pedig nem foglalkozik az isis fegyverkezésével, mert nem is azért született ez a csapat, az csak a "fedősztori" volt. Éértem... :p:D:cool:

Na akkor itt befejeztem, kérem ma a topic wolfram dúvad mentesítését. 6 hónap "pihenő" az egy jó választásnak tűnik. Majd eldöntik mi legyen. Addig megismerkedhetsz a többi 1700 topickal. Nem kötelező neked itt minden alkalommal mindent felforgatni és mindenkinek beszólni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 050
113
UR_kCVcYYNg.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Wolfram
Donbaszban oroszok élnek, OF.-tól kapnak segítséget. Kimondottan szélsőséges, anarchista vezetés tartja rettegésben az egész országot. A nyelvtörvény csak a vízfelszin felet lévő rész.
A kurdok között talán amerikaiak élnek, hogy védelmezniük kellene? De mitől is? Asszad terrorizálja, gyilkolja őket? Nem.
Azért ne mossuk már össze a két dolgot!

Szerintem pedig eléggé áll az analógia. Tudod, ha olyan cinikus akarnék lenni, mint egyesek a kurdokkal szemben, akkor azt mondanám, hogy az Ukrajnában élő oroszokat senki nem gyilkolászná, meg terrorizálná, ha nem lázadoznának azért, mert nyelvhasználati jogokat akarnak, meg kulturális, meg egyéb autonómiát, meg szerepet vállalni Ukrajna vezetésében, "felsőbb köreiben". Hanem csak szépen kussolnának.
Mert némá', hát többek között pont ezek a jogaik sem voltak meg a kurdoknak Asszadék uralkodása alatt.
Innentől meg azért beléjük állni, mert nem alázkodtak be Asszadnak, pláne azon az áron, hogy szembekerüljenek a nekik egyedül segítséget (nyilván nem önzetlenül) nyújtó és nem mellesleg jelenleg még a bolygón az egyetlen szuperhatalom USA-val, meg azon örömködni, hogy abban a rohadtul nehéz és bonyolult helyzetben, amiben voltak és vannak és amiből jól gyakorlatilag sehogy nem is lehet kijönni, kapnak pofonokat is, nos... Kell-lehet ezt minősíteni?

A kurdok érdekes módon akkor indultak meg elfoglalni az olajban gazdag területeket, amikor az SAA megindult felszabadítani az ISIS által megszállt területeket. Nem segített az SAA-nak, hogy az ISIS-t kiütötte onnét, csak a helyét vette át. A Kurdok, szerintem leszarták volna, de az USA parancsát teljesíteniük kellett.

Ebben nyilván van igazság. Egyrészt, ha az USA támogatni akarja az ottaniak Asszadtól való függetlenedését, akkor nem árt, ha az ottaniak kezébe kerülnek olyan anyagi források, amik biztosíthatják gazdasági szempontból is a létüket. Másrészt, az USA-nyugat (és Izrael) egyik célja nyilván az volt, hogy Asszadékat a lehető legjobban leválassza Irakról és ezáltal Iránról, tehát a határos területekből minél többet tudjanak megszerezni és megtartani.
A kurdok meg, egyrészt nyilván a korábbi segítségért cserébe, segítettek ezeket a területeket is megtisztítani az általuk is épp eléggé gyűlölt ISIS-től.
De azért én nem annyira látom azt, hogy akkor indultak meg, amikor az SAA... Folyamatosan haladgattak dél és kelet felé, bár Rakka (ami ugye az ISIS fővárosa volt) nem épp egyszerű ostroma nyilván feltartotta őket, meg ki is merültek benne.

Egyébként az afrini, meg főleg a későbbi, 2019-es török beavatkozás miatt, tudtommal, a kurd erők, vagy nagy részük kivonult Délkelet-Szíriából és főleg a helyi arab erők biztosították a területet az USA erőkkel közösen. Hogy azóta visszamentek-e a kurdok, vagy sem, azt nem tudom.

Jó lenne, ha az "oroszfan" jelzővel óvatosabban vagdalkoznál, mert már kezd idegesítő lenni!!!
Óvatosabb lennék én, de hát, ha valami úgy totyog, mint egy kacsa, úgy úszik, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa...

Annyit hozzá tennék, hogy a jenkik a szír olajat saját megszálló tevékenységük finanszírozására fordítják és csak kisebb részt adják a kurdoknak. Szíria állam területén található olaj a legitim kormányt illeti.

Boki, ne viccelj már! Ugye nem gondolod, hogy a katonák ott olajjal bizniszelnek, hogy abból fedezzék a jelenlétük költségeit? :eek:
A katonai jelenlét a védelmi büdzséből megy (amibe még a szerződéses cégek túlszámlázásai is jól beleférnek, szokásosan). Nem holmi helyi olajkitermelésből és értékesítésből. Tudod, a világ legnagyobb védelmi büdzséjéből jut erre is.

Nagyon sunyi módon rögtön az olajmezőket fogalták el.

Hát nem egészen rögtön, de nyilván azok is fontosak voltak, több okból is.

Szíriában meg üzemanyag hiány van. Irántól kénytelenek vásárolni , az iráni hajókat meg a zsidók támadják. A szír gyerekek meg éheznek mert a szír állam nem tudja felhasználni saját olaját a megszállók miatt.
Hát igen, ha békét kötöttek volna, mármint Szíria, meg Izrael, akkor, mint korábban írtam, esélyesen teljesen másképp alakult volna a szíriai tavasz...

Ja, 2011 előtt meg a kurd gyerekek éheztek, mert a kamislói, haszakai olajmezők bevételét is a tengerparti, főleg alaviták által lakott részekre és az ott lakókra költötték Asszadék. Azokra a területekre, amikről aztán a mai napig áradoznak az ott jártak, hogy milyen frankó, szinte európai környék volt, stb...

Amikor elkezdtem Bellingcatet olvasni nekem is imponált, hogy milyen széleskörű és milyen mélyre megy. De ez nem tartott sokáig.
Hamar belefutottam ugyanis Bellingcat kritikusaiba, akik felsoroltak pár dolgot, amiket kihagyott. És azok is tények voltak. És azokkal együtt már más volt a kép.
A legabszurdabb az a szíriai gáztámadás volt amit a Nuszra&tsai követtek el és Asszadékra akarták kenni. A legelső anyagok között is ott volt az a kép amin egy sértetlen(!) klórgázpalack fekszik az ágyon, felette meg az átütött vasbeton tető, ahol érkezett. Erre a csodára sok magyarázat elhangzott és Bellingcat is "megette".
Aztán tavaly az OPCW ottjárt helyszínelőitől kiszivárgott: egyértelmű, hogy azt a palackot csak odatették az ágyra. Mert a hivatalos OPCW jelentésből ez ugye kimaradt.
Ez az eset teljesen kiábrándított Bellingcatből. De azt róla se állítom, hogy mindig mindenben hazudik. Gondolj nyugodtan a finanszírozóira, ami elsősorban az amcsi külügy, persze nem közvetlenül. Megjelent ez ebben a topikban is annak idején, vissza lehet keresni. Bellincat úgy választ témát, hogy ne ütközzön a finanszírozóival. Ennyi.

Na ja, az a sztori már az elején is büdös volt. Mert azért az eléggé egyértelmű lehetett, hogy ha Asszadnak csak egy kis esze is van (és miért ne lenne, amúgy szerintem sem hülye), akkor ilyen támadást nem rendel el, illetve nem hagy jóvá.
Szerencsére drqv fórumtárs már jóval az OPCW-s szivárgás előtt alaposan kielemezte azt az esetet itt.
Szóval erősen úgy tűnik, hogy azt nagyon benézték a Bellingcat-nél. De azért emiatt még nem érdemes teljesen kiábrándulni. :)
A tanulság meg szerintem az, hogy nem árt kritikusnak lenni, bárkitől és bármilyen infó is jön. Persze túlzásba sem érdemes vinni a kritikusságot, mert az is félrevihet... Hát, nem egyszerű eligazodni még manapság, a tengernyi és gyakorlatilag azonnal rendelkezésre álló infók világában sem arról, hogy mi történt-történik.
Nos igen, a témaválasztásuk szerintem is el van tolódva a nyugati irányba-érdekek felé, de ez nem csoda, hiszen nyugaton működnek.

A mecset (és kórház) bombázásokkal meg sose foglalkoztam, mert jól ismert, hogy sok esetben fegyver/lőszer raktárt vagy katonai központot támadtak, ami ott volt a mecsetben vagy a kórházépület földszintjén - bármely fél is volt a támadó. Voltak esetek amikor ez kiderült és volt amikor az derült ki, hogy ez bizony háborús bűncselekmény volt. Egy rakás esetről meg nem tudjuk az igazat, mert nem vagyunk ott, a források meg teljesen megbízhatatlanok.

Igen, ez megintcsak egy nagyon szürke terület.
De azért egy komolyabb hatalom (nyugatiak, oroszok) poénból nem fog mecsetet, kórházat, iskolákat, meg ilyesmiket bombázni. Ha ilyen van, az jellemzően azért, mert téves célazonosítás történik, fegyverhiba lép fel, vagy azért, mert, mint ahogy írod is, az ellenséges fegyveresek ott rendezkedtek be, ami szintén elég gyakori eset, direkt azért, hogy vagy ne merjék őket megtámadni ott, vagy, ha mégis megtámadják őket, akkor tele lehessen sírni a médiát, hogy a szemét ellen már megint irtja az ártatlan civileket, meg pusztítja a polgári infrát...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Na akkor kedves "vadorzó" úr ! :)

Vadorzó, hmm, ez tetszik. :D

Nem akartam válaszolni de egy rövid választ adnék a süketelésedre. Az 1. és 2. pontok: A türkmének vannak/voltak ott a határmenti körzetben. Az orosz el is kenték a szájukat alaposan a SU-24 lelövése után. Arra már kussban maradt Erdogan. Miért lőtték le a törökök a gépet ? Sok oka van amit nem sorolnék, de pld. az oroszok figyelmeztetőleg az olajbiznisz megállítására kilőtt néhány tartályautót. Erdogan ezt igen sérelmezte meg az üzlet leállítására tett lépéseket. Mi lett később ? A "számla" következő "tétele" több száz tartályautó kilövése lett. Drága egy halott orosz pilóta egy SU-24 és egy MI-8 (ugye az is odalett a mentésnél) Amúgy a török szultán már akkoriban a szíriából "levágandó" területeket nézte. Ezt mára nyilvánosan be is mutatta a világnak a megszállásokkal. Az amik barátja akik szemet hunynak ez felett. Nos amit még nem tudsz és nagyon csípte a szultán szemét az, hogy az oroszok előtte a nyáron eladtak / kölcsön adtak a szíreknek úgy 7db MIG-31-et. Addig a szultán sorra lödözte le a szír gépeket és naponta teljes nyugalomban repült be és bombázta SZÍRIÁBAN a kurdokat. Na ennek ezzel azonnal vége lett ! Ez (is) pedig nagyon fájt a szultánnak. Bizony.

Így van, türkmén csoportok voltak arrafelé, azokat is bombázgatták már korábban is a szírek/oroszok, ami a szultánnak nem tetszett és ezt szóvá is tette.
Tehát, mivel számított rá, hogy ott fel fognak bukkanni bombázógépek, ezért járőröztek arrafelé az F-16-osok.
A másik kérdésemre a válasz pedig, hogy kb. 25 kilométerre az orosz gép lelövésének helyétől 2012-ben, már nemzetközi légtérben, a szírek lelőttek egy török felderítő F-4-est, miután az pár percig szír légtérben repült.
Na erre berágott a szultán és onnantól amikor csak lehetőség volt, vagyis amikor a szír gépek megsértették a török légteret, a törökök próbálták (és párszor sikerült is) lelőni a légtérsértő szír gépeket.
Azt nem gondolnám, hogy a szultán (és légierő) tudta, hogy a Szu-24-es orosz, mert szerintem annyira nem tökös, hogy ilyen durván beleálljon az oroszokba, de aztán ki tudja... A megalománia súlyos dolgokra veheti rá a szenvedő alanyt.

A "koalíció" vezetője pedig nem foglalkozik az isis fegyverkezésével, mert nem is azért született ez a csapat, az csak a "fedősztori" volt. Éértem... :p:D:cool:

Ember! Akkor még nem is létezett a koalíció. Kb egy hónappal Moszul eleste és pár nappal a sinjari mészárlás (amik azért "ébresztően" hathattak) után rendelte el Obama a légicsapásokat Irakban, a koalíció meg az év vége felé alakult meg.


Na akkor itt befejeztem, kérem ma a topic wolfram dúvad mentesítését. 6 hónap "pihenő" az egy jó választásnak tűnik. Majd eldöntik mi legyen. Addig megismerkedhetsz a többi 1700 topickal. Nem kötelező neked itt minden alkalommal mindent felforgatni és mindenkinek beszólni. :)

Csak nem bírsz leállni a hülyeségeddel? Ezek valami régi reflexek lennének?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 050
113
Wolfram
Többször csúsztatsz, mellé beszélsz, összemosol, egyoldalúan nézed a dolgokat. A Te szemszögedből alakítasz ki véleményt. Ezzel semmi gond nincs, szuverín jogod, ezt el is fogadom és szerintem mások is. A baj az, hogy semlegesnek állítod be magadat, miközben mások véleményét, hozzáállását kritizálod, leszólod, megbélyegzed. Na, ebből kellene visszavenned.
Különben ez csak egy fórum, arra való hogy véleményeket fogalmazzunk meg, ismereteket osszunk meg egymással. Viszont mindenki vállalja is fel azt, amit leír.
Szíriában nincs bontó? De, talán nagyobb is mint máshol. Egyeseknek maga a paradicsom.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem hinném, szerintem egy bontó.
Megkerestem a képet. Jól sejtettem, ez egy harckocsi telephely ahol az ócskavasakat el is bontják. A helyszín oroszország. Szóval ez mégsem szíria. Annyi köze van hozzá, 10-11 évig bontották őket, akkor leálltak a bontással, viszont utána vittek belőlük szíriába. Ennyit sikerült előkeríteni a kép származásáról. Viszont az egyértelmű hogy oroszországban készült. A képen a növényzet is ezt mutatja.



 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Leonidas, köszönöm az oknyomozást. Azért kíváncsi lennék, hogy mit tudtak ezekből Szíriába vinni, hiszen ott talán több ócskavas van, mint máshol.
Nincs mit, pár perc volt kideríteni. Szerintem olyanokat vittek szíriába amik még jó bőrben voltak, nem szétjáratott motorral szétlőtt csővel stb. Most legalább megtudtam honnét kaptak utánpótlást, mert elvileg el kellett volna fogynia a régi szír tankoknak. Aztán ezekre az ajándék tankokra is felpakolták a helyi védelmet (plusz borítások és homokzsákok) hogy valamennyire földi irányított páncéltörő rakéta állóak legyenek. (ugye láttunk sok ilyen cseles megoldást tőlük az elmúlt években)

A T-90-esek azok elég jól bírták kiegészítő aktív páncélzattal. Láttam egy videot ahol a "felkelők" rálőttek egyre, aminek a tornya kilógott a dombon a szemben lévő telelepülés házai közül. Ünnepelték hogy kilőtték, mert tényleg torony találat volt, de a füst elszállt és a T-90 komótosan bement a házak takarásába. Nem gyulladt ki. Gondolom "meglepődött" a személyzet és ettől kicsit leblokkoltak, de az ilyedtségen kívül más nem történt velük.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Megkerestem a képet. Jól sejtettem, ez egy harckocsi telephely ahol az ócskavasakat el is bontják. A helyszín oroszország. Szóval ez mégsem szíria. Annyi köze van hozzá, 10-11 évig bontották őket, akkor leálltak a bontással, viszont utána vittek belőlük szíriába. Ennyit sikerült előkeríteni a kép származásáról. Viszont az egyértelmű hogy oroszországban készült. A képen a növényzet is ezt mutatja.




Leonidas, köszönöm az oknyomozást. Azért kíváncsi lennék, hogy mit tudtak ezekből Szíriába vinni, hiszen ott talán több ócskavas van, mint máshol.
Én végig azt gondoltam, hogy ez a szemeretelepi roncs és szeméttelep idejéből való mikor még itt álltak a bontásra váró gépek, de akkor tévedtem.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Én végig azt gondoltam, hogy ez a szemeretelepi roncs és szeméttelep idejéből való mikor még itt álltak a bontásra váró gépek, de akkor tévedtem.
Amerikában is áll egy rakás leszerelt harci repülő, amiknek a egy része konzerválva is van, tehát újra elő lehet őket venni. De valami mintha rémlene, hogy letett harcjárművekből is van ilyen, tehát nem az összeset darálják be ott sem a kohókba. Marad belőlük biztonsági tartalékba is. Persze csak az kerülhet ilyen készletbe ami még használható és nincs leamortizálva. (szóval nem a végletekig legyilkoltak)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Oroszország, annyi köze van a képnek Szíriához, hogy erről a bázisról is mentek oda harckocsik a szétvágás elől megmenekülve.