[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
De ha nem lett volna a külső támogatás, akkor valószínűleg úgy elhal a dolog, mint Bahreinben is.
Azért Bahrein esetében ne felejtsük el, hogy maguk a tüntetések nem éppen organikus módon szűntek meg. Ugyanis amíg a világ a líbiai eseményeket figyelte, vele párhuzamosan szaúdi és öbölmenti segítséggel a kormányzat eléggé erőteljesen szétverte a tüntetéseket illetve rendkívüli állapotot vezetett be. Professzoromat idézve cserébe az Emirátusok, Katar és Jordánia részvételéért a líbiai bombázásokban (avagy a koalícióban legyenek arab tagok is PR szempontból) az öbölmentiek szabad kezet kaptak a bahreini kérdés rendezésére.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Megpróbálok egy kompromisszumos álláspontot összehozni, ha mindenkinek elfogadható.

1, Arab Tavasz valóban egy létező fogalom. Wolframnak igaza van abban, hogy belső feszültségek nélkül nem tárgyalhatóak, de azért jobb lenne nem tisztán társadalmon belüli folyamatként hivatkozni rá. Nagyon hasonlít az európai narancsos forradalmakra. Macedóniában létező ellentét az albán-őslakos demográfiai eltolódás, Ukrajnában valós emberi probléma volt a nulla gazdaság és az állampolgárok ácsingózása a nyugati jólét iránt, stb.
Ettől még nem lesz belső folyamat. Az Arab Tavasz neve sem úgy jött létre, hogy 5 év távlatából az elemzők adtak neki egy eseményeket jól leíró elnevezést. A nemzetközi média az első perctől jól felkészültnek tűnt, mind a két oldalon kontra szelektált anyagok jelentek meg, Líbiában NATO bombázás, Szíriában TOW rakéták a fegyveres csoportoknak, rendszeres ellátmány. Nem véletlen Törökország hosszú ideig tartó engedélye, hogy ki-be mászkálhassanak a területén ezek a csoportok, jelenleg is közismert tény, hogy az Al-Kaida részét képező Al-Nuszra területét is ellenőrzik a hadsereg megfigyelői.
Szerintem ha áttérünk a szakirodalomban használt hibrid háborúra, akkor az egy mindenki által elfogadható közös álláspont.

2, Aszadot közel mindenki gyűlöli. De már eszük ágában sincs fellázadni ellene. Lehet hipotetikus állításokba belemenni, hogy mennyire támogatják, mennyire csak elnyomják az érzelmeket. Ténylegesen a Közel-Keleten semmi jelentősége nincs annak, hogy ki nyerne demokráciában. Az alapok sincsenek meg hozzá. Ha jól értem, mind a két fél itt a fórumon nagyjából így van ezzel. Senki nem állítja, hogy Aszad=szír nép, csupán azt, hogy ő ma a realitás. Az átlag ember számára is.

3, Kár filozofálni azon, hogy Izrael eltörlésével fenyeget-é vagy sem. A zsidó állam elfoglalva tart a nemzetközi jog szerint is Szíria részét képező kicsiny területrészt. Ettől a pillanattól kezdve egészen addig, amíg Damaszkusz nem mond le az érintet földről, lehetetlen azt kérni, hogy jó viszony legyen közöttük.

4, Talán a legkönnyebben abban tudunk megállapodni majd, hogy a kurdok jelenlegi vezetése egy szekuláris állam berendezkedést szeretne létrehozni. (Ebből a szempontból valóban a vallás szélsőséges értelmezését távol tartja.)

5, Talán a legvitatottabb lesz, hogy az érzelmi töltet 90%-át az adja a vitátokban, hogy

A, Oroszország, Törökország és Irán három nagy- illetve középhatalomként vállalta, hogy garantálja Szíria integritását és ezt több szerződésben is megerősítették. Ehhez Damaszkusz is hozzá járult.
B, Egy percig ez alatt a szerződés alatt nem azt értette senki, amit jelent. Egy ország integritásának megőrzése azt jelentené, hogy az összes területe felett katonailag rendelkezik, államigazgatást szervezi, döntéseit saját maga hozza meg. Törökország úgy érti, hogy "a nagyra becsült szír népé" legyen a döntő szó. Aszad távozzon! A 80% szunnita által elfogadott vezető kerüljön a helyére, ne egy kisebbségi! Oroszország úgy értelmezi, hogy ő egyedül rendelkezik nemzetközi szerződéssel, hogy csapatokat állomásoztasson az ország területén, a többiek vagy távozzanak vagy hivatalos egyezményt hozzanak össze az ott tartózkodásukról! A Hezbollah se akciózzon szabadon Izrael ellen! Irán úgy értelmezi ezt a megállapodást, hogy Oroszország vonja ki a csapatait azok után, hogy a törökök és az amerikaiak távoztak! Ami nonszensz elképzelés, de hosszútávon realitás. Moszkvának lesznek gondjai Szíriában, ha és amennyiben egyszer sikerült elterelni róla a Nyugat figyelmét.
C, Amikor a magyar közönség örömét fejezi ki az SAA egyes győzelmei miatt, azt nem azért teszi, mert szerelmes Aszadba. Az Orientalista és más hasonló portál kritikán aluli minőséget képviselnek. És egyedül az újságírók igyekeznek ilyen nyelvezetet átvenni.
Budapestről nézve az egyedüli fontos az egész biztonság politikai helyzetben, hogy ha az aleviták fegyveresen győznek, akkor nem adnak újabb teret a szalafisták terrorista csoportoknak. Megszűnik egy újabb, Afganisztánhoz hasonló terrorista kiképző bázis. Az egész hecckampány elindításának szörnyű következménye, hogy lesz helyette síita toborzó központ és raktár bázis. (Ami a háború előtt nem volt jellemző, a hadseregnek és a rendőrségnek megvolt az erőszak-monopóliuma.)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 194
20 178
113
Eeegen, azokban is sok baromság jelenik meg. Érdekes amúgy, hogy amikor az ezeket az oldalakat amúgy fakenews oldalazó emberkék számára kedves dolog jelenik meg ott, akkor azon hír, cikk, akármi erejéig valahogy a korábbi "faknews oldal" kategóriából egyből átkerülnek a "megbízható, hivatkozási alap" szintre. Röhej...
Túlzol.
A BBC, a CNN, a The New York Times (stb.) tényleg sokszor hazudik, de ebből nem következik az, hogy mindig. A visszhangos hazugságaik számottevő része pedig sajnos előre eltervezett, tudatos félrevezetési kísérlet. Mint Bellingcat. Ez az igazi baj.
Ez legalább is az én véleményem. Akkor is amikor akár pro-, akár kontra idézem valamelyiket. Ami azért nem gyakori eset.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Megpróbálok egy kompromisszumos álláspontot összehozni, ha mindenkinek elfogadható.

1, Arab Tavasz valóban egy létező fogalom. Wolframnak igaza van abban, hogy belső feszültségek nélkül nem tárgyalhatóak, de azért jobb lenne nem tisztán társadalmon belüli folyamatként hivatkozni rá. Nagyon hasonlít az európai narancsos forradalmakra. Macedóniában létező ellentét az albán-őslakos demográfiai eltolódás, Ukrajnában valós emberi probléma volt a nulla gazdaság és az állampolgárok ácsingózása a nyugati jólét iránt, stb.
Ettől még nem lesz belső folyamat. Az Arab Tavasz neve sem úgy jött létre, hogy 5 év távlatából az elemzők adtak neki egy eseményeket jól leíró elnevezést. A nemzetközi média az első perctől jól felkészültnek tűnt, mind a két oldalon kontra szelektált anyagok jelentek meg, Líbiában NATO bombázás, Szíriában TOW rakéták a fegyveres csoportoknak, rendszeres ellátmány. Nem véletlen Törökország hosszú ideig tartó engedélye, hogy ki-be mászkálhassanak a területén ezek a csoportok, jelenleg is közismert tény, hogy az Al-Kaida részét képező Al-Nuszra területét is ellenőrzik a hadsereg megfigyelői.
Szerintem ha áttérünk a szakirodalomban használt hibrid háborúra, akkor az egy mindenki által elfogadható közös álláspont.

2, Aszadot közel mindenki gyűlöli. De már eszük ágában sincs fellázadni ellene. Lehet hipotetikus állításokba belemenni, hogy mennyire támogatják, mennyire csak elnyomják az érzelmeket. Ténylegesen a Közel-Keleten semmi jelentősége nincs annak, hogy ki nyerne demokráciában. Az alapok sincsenek meg hozzá. Ha jól értem, mind a két fél itt a fórumon nagyjából így van ezzel. Senki nem állítja, hogy Aszad=szír nép, csupán azt, hogy ő ma a realitás. Az átlag ember számára is.

3, Kár filozofálni azon, hogy Izrael eltörlésével fenyeget-é vagy sem. A zsidó állam elfoglalva tart a nemzetközi jog szerint is Szíria részét képező kicsiny területrészt. Ettől a pillanattól kezdve egészen addig, amíg Damaszkusz nem mond le az érintet földről, lehetetlen azt kérni, hogy jó viszony legyen közöttük.

4, Talán a legkönnyebben abban tudunk megállapodni majd, hogy a kurdok jelenlegi vezetése egy szekuláris állam berendezkedést szeretne létrehozni. (Ebből a szempontból valóban a vallás szélsőséges értelmezését távol tartja.)

5, Talán a legvitatottabb lesz, hogy az érzelmi töltet 90%-át az adja a vitátokban, hogy

A, Oroszország, Törökország és Irán három nagy- illetve középhatalomként vállalta, hogy garantálja Szíria integritását és ezt több szerződésben is megerősítették. Ehhez Damaszkusz is hozzá járult.
B, Egy percig ez alatt a szerződés alatt nem azt értette senki, amit jelent. Egy ország integritásának megőrzése azt jelentené, hogy az összes területe felett katonailag rendelkezik, államigazgatást szervezi, döntéseit saját maga hozza meg. Törökország úgy érti, hogy "a nagyra becsült szír népé" legyen a döntő szó. Aszad távozzon! A 80% szunnita által elfogadott vezető kerüljön a helyére, ne egy kisebbségi! Oroszország úgy értelmezi, hogy ő egyedül rendelkezik nemzetközi szerződéssel, hogy csapatokat állomásoztasson az ország területén, a többiek vagy távozzanak vagy hivatalos egyezményt hozzanak össze az ott tartózkodásukról! A Hezbollah se akciózzon szabadon Izrael ellen! Irán úgy értelmezi ezt a megállapodást, hogy Oroszország vonja ki a csapatait azok után, hogy a törökök és az amerikaiak távoztak! Ami nonszensz elképzelés, de hosszútávon realitás. Moszkvának lesznek gondjai Szíriában, ha és amennyiben egyszer sikerült elterelni róla a Nyugat figyelmét.
C, Amikor a magyar közönség örömét fejezi ki az SAA egyes győzelmei miatt, azt nem azért teszi, mert szerelmes Aszadba. Az Orientalista és más hasonló portál kritikán aluli minőséget képviselnek. És egyedül az újságírók igyekeznek ilyen nyelvezetet átvenni.
Budapestről nézve az egyedüli fontos az egész biztonság politikai helyzetben, hogy ha az aleviták fegyveresen győznek, akkor nem adnak újabb teret a szalafisták terrorista csoportoknak. Megszűnik egy újabb, Afganisztánhoz hasonló terrorista kiképző bázis. Az egész hecckampány elindításának szörnyű következménye, hogy lesz helyette síita toborzó központ és raktár bázis. (Ami a háború előtt nem volt jellemző, a hadseregnek és a rendőrségnek megvolt az erőszak-monopóliuma.)
Kinek az álláspontját hoztad létre kompromisszumosan, kinek a nevében, kinek a számára? :rolleyes: Asszadot közel sem gyűlöli mindenki. Ha gyűlölték volna, akkor nem tartott volna ki mellette a jól előkészített szarkeverés mellett a hadsereg legnagyobb része néhány áruló parancsnokot és az egységeiket leszámítva. Nem tartotta volna az utolsó vérig hűen a Deir ez-Zor repteret kilátástalan körülmények között az ott rekedt erő.

A köztes pontokban vannak értelmes meglátásaid, de ez főleg a 5. pont.

Viszont a magyar közönség örömét nem csak a távlati kényszere fejezi ki annak, hogy hatalmas seggszájjal a halálra ítélt Asszad rendszerével kelljen majd megint felvenni a kapcsolatot amit olyan határozott kutyaként mi is feladtunk. Hanem az is, hogy "szerelmesek" vagyunk Asszadba. Mert egy élhető állama volt amíg szét nem baszták. Mert egy értelmes figura. Mert ahogy mellette kitartottak, az azt jelenti, hogy volt kiért kitartani és ugyanúgy kitartott ő is.

Szóval a magányos kompromisszumos álláspontodat(multis meetingeken vagy kabinetüléseken, képviselőtestületben szocializálódtál az egyszemélyes mindent vivő kompromisszumokra? Már értem miért tudsz olyan kuuurva hosszan semmit mondani) legközelebb tartsd meg részben magadnak és a saját álláspontodat fejtsd ki.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ha gyűlölték volna, akkor nem tartott volna ki mellette a jól előkészített szarkeverés mellett a hadsereg legnagyobb része néhány áruló parancsnokot és az egységeiket leszámítva.

Úgy tudom, a családján belül is volt dezertáló, aki fegyveresen harcolt ellene...
Hanem az is, hogy "szerelmesek" vagyunk Asszadba.

Ezt sajnálattal hallom. Akkor viszont elég véleményes, hogy valakit amerikai ügynöközöl csak azért... mert ő meg nem szerelmes.

Ne haragudj, de jelenleg pont én érzem azt, amit te szoktál mondani. Írtál egy hsz-t, ami semmiről nem szól. Fent tartod magad a jogod Wolframmal szemben, hogy érzelemből és minden érvet nélkülözve beszélj minősíthetetlen hangnemben. Kizárod az értelmes párbeszéd lehetőségét is.
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Úgy tudom, a családján belül is volt dezertáló, aki fegyveresen harcolt ellene...


Ezt sajnálattal hallom. Akkor viszont elég véleményes, hogy valakit amerikai ügynöközöl csak azért... mert ő meg nem szerelmes.

Ne haragudj, de jelenleg pont én érzem azt, amit te szoktál mondani. Írtál egy hsz-t, ami semmiről nem szól. Fent tartod magad a jogod Wolframmal szemben, hogy érzelemből és minden érvet nélkülözve beszélj minősíthetetlen hangnemben. Kizárod az értelmes párbeszéd lehetőségét is.
Ember, azt sem tudod ki kivel vitázott, de árad belőled a mindenttudó megmondás. :D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ember, azt sem tudod ki kivel vitázott, de árad belőled a mindenttudó megmondás. :D

Leonidas és Wolfram elkezdte egymást minősíteni.
És te meg beleszálltál.

"Mint kutya az okádékához, úgy tér vissza a bolond a maga hülyeségéhez." Szerintem nincs értelme a vitát folytatni, mert már régen kifogytál az észérvekből, és még ők is vannak szívesek nem folytatni az érv nélküli vagdalkozást. Ez jelenleg már csak neked fontos.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Egy darabig még vicces volt a minősítgetésed, de már kezdem unni, azt meg pláne, hogy hazugozol. Ehelyett talán inkább kicsit talán magadba szállhatnál a múltkori Szu-24-es ügy óta, ahol én hoztam bizonyítékot arra, hogy amit te állítottál (jóhiszeműen feltételezve csupán azért, mert valami gagyi agitprop oldalról tájékozódtál), az nem felelt meg a valóságnak. Te meg csak engem minősítgettél ott is és kibújtál a kérdésem alól.

Na idefigyelj drága bogaram ! :) (írjam ki az egészet vagy tudod ?)

Elég volt a volt a vélemény terrorodból. Hazudoztál itt keresztben és hosszában, pld. hogy én az Orientalista meg Oroszország hírei stb. oldalakról hoztam a híreket ! HAZUDOZTÁL ÉS EZT PRÓBÁLTAD AZ ÉN SZÁMBA ADNI TE VÉLEMÉNY TERRORISTA ! Lehet hogy ez a nyugati barátaidnál így megy ahogy csinálod, de itt ez nem szokás. A gerinctelen politikusok ilyen pofátlanok mint te ! Netán az vagy ? :) Amit itt velem műveltél az a legalja a viselkedésnek és a morálnak. Kb. az a triviális szint ahogy Erdogan művelt az ősszel a görögökkel és az EU-val. Nem akartak lőni, de viszketett már az ujjuk a kibiztosított fegyvereken. (volt már hogy lőttek korábban és igazuk is volt !)

Nem tudom, hogy tudsz-e még ennél (is) mélyebbre süllyedni. :cool: Valószínűleg igen ! Veled nem lehet beszélgetni, vitázni, mert olyan vagy mint galambbal sakkozni. Ezek után pedig még csodálkozol, hogy szinte mindenki ellened van ? A stílusod és az érveid "bizonyítékaid" ennyire futották. Amúgy a napokban Libanonban is kipakolt egy miniszter, hogy kik hozták létre az isist. Ő még messzebbre ment mind én, mert szerinte a teljes öbölmenti szunnita csapat benne volt. Én erre azt mondom az könnyen lehet.

És a múltkori SU-24 ? Te hoztál bizonyítékot ??????? Na ne röhögtess ! :D:D:D Összehordtál hetet-havat, hogy nem bujkált a 2 F-16, meg nem volt oka rá. Még a MI-24-en is panorámás támadás érzékelő van, és a SU-24 nek is volt ! Azért bujkáltak a törökök. Egyébként meg sok gerinctelen dolgokra mondtad hogy mi azzal a baj ? Sőőőt kettős mércéket használtál többször !!! Hogy a faji vallási diszkriminációt ne is említsem... Szóval a helyedben elsüllyednék... Tudom honnan jön ez. Akiket védeni próbáltálonnan. Ha meg hazudtál akkor hazudtál. De legyen gerinced elismerni !

Amúgy ha tovább folytatod a trollkodást és mindenki alap nélküli hazug vádolását (mert mindenki oroszbarát DE CSAK SZERINTED, mindenhol mindenben vörös posztót látsz mint egy harci bika, és neki is mész !), akkor kérni fogom, hogy a topic és az ide író tagok védelme miatt tegyenek ki innen 6 hónapra amíg megnyugszol. (a topicból) Meguntam veled a kínlódást. Nem sajnálom ! :p:cool:

A múltkor miért nem jöttél írni (előre persze), hogy az IDF csak blöfföl gázánál, mert ez a csel. Én azt is megírtam. Előre ! :D:cool: Amúgy az értelmi szerző aki megtudta miért volt a szír háború egy svájci egyetemi tanár szakértő. Ő mondta el egy előadásán, mi mozgatta az egészet. Nem titkoltam, itt is megmutattam a felvételt róla. Amúgy meg Erdoganra is megmondtam előre mi várható tőle. Az sem tetszett senkinek, de aztán mégis úgy lett. :) Na mindegy, kár neked bármit is mondani, a szemellenződ mindent kitakar, és csak a propi szövegeket fogod erőltetni a végtelenségig. Szerinted ezt mások nem érzékelik ? Dehogynem...:D

Anno meg a Reuters is cikkben fényképekkel adatokkal írt az értetlenségről, hogy hagyhatott ennyi felszerelést az isisnek az US ? A szándékosságot is felvetették ! Pedig ők legfeljebb az US-hez húzással vádolhatók. Ők is bolondok, igaz ? :p:cool:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Leonidas és Wolfram elkezdte egymást minősíteni.
És te meg beleszálltál.

"Mint kutya az okádékához, úgy tér vissza a bolond a maga hülyeségéhez." Szerintem nincs értelme a vitát folytatni, mert már régen kifogytál az észérvekből, és még ők is vannak szívesek nem folytatni az érv nélküli vagdalkozást. Ez jelenleg már csak neked fontos.
Szerintem pörgess már vissza pár oldalt, aztán citáld már elő idézetként, ahol mondtam ilyet. :D kicsit szerintem tévedésben vagy személyek és közlések kapcsán, de csakazértis vereted a fennsőbbségedet tovább az első jelzés után. Ugyanúgy tévedtél ismét, ugyanúgy jeles arroganciával.:D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Azért Bahrein esetében ne felejtsük el, hogy maguk a tüntetések nem éppen organikus módon szűntek meg. Ugyanis amíg a világ a líbiai eseményeket figyelte, vele párhuzamosan szaúdi és öbölmenti segítséggel a kormányzat eléggé erőteljesen szétverte a tüntetéseket illetve rendkívüli állapotot vezetett be. Professzoromat idézve cserébe az Emirátusok, Katar és Jordánia részvételéért a líbiai bombázásokban (avagy a koalícióban legyenek arab tagok is PR szempontból) az öbölmentiek szabad kezet kaptak a bahreini kérdés rendezésére.


Na, ezt már el is felejtettem. Hiába no, régen volt... Szóval akkor itt is lett a végén külső beavatkozás, csak éppen itt a tüntetők ellen.


Megpróbálok egy kompromisszumos álláspontot összehozni, ha mindenkinek elfogadható.

1, Arab Tavasz valóban egy létező fogalom. Wolframnak igaza van abban, hogy belső feszültségek nélkül nem tárgyalhatóak, de azért jobb lenne nem tisztán társadalmon belüli folyamatként hivatkozni rá. Nagyon hasonlít az európai narancsos forradalmakra. Macedóniában létező ellentét az albán-őslakos demográfiai eltolódás, Ukrajnában valós emberi probléma volt a nulla gazdaság és az állampolgárok ácsingózása a nyugati jólét iránt, stb.
Ettől még nem lesz belső folyamat. Az Arab Tavasz neve sem úgy jött létre, hogy 5 év távlatából az elemzők adtak neki egy eseményeket jól leíró elnevezést. A nemzetközi média az első perctől jól felkészültnek tűnt, mind a két oldalon kontra szelektált anyagok jelentek meg, Líbiában NATO bombázás, Szíriában TOW rakéták a fegyveres csoportoknak, rendszeres ellátmány. Nem véletlen Törökország hosszú ideig tartó engedélye, hogy ki-be mászkálhassanak a területén ezek a csoportok, jelenleg is közismert tény, hogy az Al-Kaida részét képező Al-Nuszra területét is ellenőrzik a hadsereg megfigyelői.
Szerintem ha áttérünk a szakirodalomban használt hibrid háborúra, akkor az egy mindenki által elfogadható közös álláspont.

Maga a kitörés belső folyamatok eredménye volt a legtöbb helyen. Hogy aztán a későbbi eseményekre volt-e, kiktől és mennyi "rásegítés", az országonként változott.
A név úgy jött létre, hogy az események nagyon gyorsan (köszönhetően az informatika szintjének, a már az azokban az országokban is sokak számára elérhető internetnek) terjedtek sok arab-muszlim országban és ezért aggatták rá már az elején a "Prágai-tavasz"-ról kölcsönzött nevet.
A szolgálatok meg naná, hogy reagáltak és ahol érdekükben állt, ott próbáltak is beavatkozni, saját szájuk íze szerint befolyásolni a történéseket. Szóval ja, egy Tunéziából indult eseménysorozat által elindított hibridháborúvá vált pár országban a dolog.

2, Aszadot közel mindenki gyűlöli. De már eszük ágában sincs fellázadni ellene. Lehet hipotetikus állításokba belemenni, hogy mennyire támogatják, mennyire csak elnyomják az érzelmeket. Ténylegesen a Közel-Keleten semmi jelentősége nincs annak, hogy ki nyerne demokráciában. Az alapok sincsenek meg hozzá. Ha jól értem, mind a két fél itt a fórumon nagyjából így van ezzel. Senki nem állítja, hogy Aszad=szír nép, csupán azt, hogy ő ma a realitás. Az átlag ember számára is.
Budapestről nézve az egyedüli fontos az egész biztonság politikai helyzetben, hogy ha az aleviták fegyveresen győznek, akkor nem adnak újabb teret a szalafisták terrorista csoportoknak. Megszűnik egy újabb, Afganisztánhoz hasonló terrorista kiképző bázis. Az egész hecckampány elindításának szörnyű következménye, hogy lesz helyette síita toborzó központ és raktár bázis. (Ami a háború előtt nem volt jellemző, a hadseregnek és a rendőrségnek megvolt az erőszak-monopóliuma.)

Igen, valószínűleg Asszadal maradhat a legstabilabb és a szunnita terrorcsoportok számára legkevésbé ideális terep Szíria és nem a lázadó, egymással is állandóan balhézó szunnita arab csoportok rémuralmával. De attól még, az etnikai és a vallási megosztottság miatt, igazán stabil belátható időn belül nem lesz (mint ahogy Irak, Jemen, Libanon sem). És a helyiek közül sokan vele is többé, vagy kevésbé szarul járnak. Persze nekünk Magyarországról és Európából nézve rövid-középtávon valóban ő lehetne a legjobb, ahogy mondod.

3, Kár filozofálni azon, hogy Izrael eltörlésével fenyeget-é vagy sem. A zsidó állam elfoglalva tart a nemzetközi jog szerint is Szíria részét képező kicsiny területrészt. Ettől a pillanattól kezdve egészen addig, amíg Damaszkusz nem mond le az érintet földről, lehetetlen azt kérni, hogy jó viszony legyen közöttük.

Ez csak abból a szempontból érdekes, hogy amíg ilyen a hozzáállásuk, addig Izrael is ellenségként fogja kezelni.
A Golánt meg lehet, hogy visszaadták volna, ha Szíria hajlandó lett volna békét kötni, mint ahogy Egyiptom is visszakapta a Sínai-félszigetet. Bár ehhez szerintem nagyon meggyőzőnek kellett volna lenniük a békekötésnél, mert a Golán stratégiailag sokkal fontosabb, mint a Sínai...

4, Talán a legkönnyebben abban tudunk megállapodni majd, hogy a kurdok jelenlegi vezetése egy szekuláris állam berendezkedést szeretne létrehozni. (Ebből a szempontból valóban a vallás szélsőséges értelmezését távol tartja.)

Igen. És ha csak Szíriában élnének kurdok, akkor sokkal könnyebb dolguk lenne. Így viszont, hogy sem a törököknek, sem az Asszadék nagy cimbije Iránnak ez, a náluk is élő kurdok miatt, nagyon nem érdeke, sajnos nagy jövőt nem jósolok nekik...

C, Amikor a magyar közönség örömét fejezi ki az SAA egyes győzelmei miatt, azt nem azért teszi, mert szerelmes Aszadba.

Akikre gondoltam, vagyis a "magyar közönség" egy része, azok nem elsősorban Asszadba "szerelmesek". Hanem Oroszország cimbijébe, Izrael és az USA ellenségébe és Izrael ellenségének (Iránnak) cimbijébe.
Vagyis, mindegy, hogy kiknek ártanak, kinél van a lokális "igazság", annyi a lényeg, hogy az utálatuk tárgyainak ellensége, imádatuk tárgyának haverja. A kettős mércéről lehet őket a legkönnyebben kiszúrni.
Pl. az "őshonos" donbasszi szakadárok jó szakadárok és jogos a harcuk, meg a segítség elfogadása Oroszországtól az elnyomó ukrán hatalommal szemben, hiszen korlátozni akarta a nyelvhasználatukat a szemét műállam Ukrajna (egyébként ezt nagy vonalakban én is így gondolom).
Az "őshonos" kurdok USA-bérenc mocskos szeparatisták, mert mi az, hogy nem zavarják el az USA-t (miután a segítségükkel legyőzték az ISIS-t, mert anélkül csak simán meghaltak volna, vagy el kellett volna menekülniük, mivel sem fegyverük, sem más támogatásuk nem volt) akár fegyverrel (amit amúgy az USA-tól kaptak), akár háborút indítva ellenük (LOL) és pucsítottak már be annak az Asszadnak és rezsimjének, akik betiltották a nyelvhasználatukat és sokadrangú lényekként kezelték őket korábban, hogy végre ismét az ő kezében lehessen a teljes, kicsit sem műállam Szíria.
Na én rájuk gondoltam. És természetesen, akinek nem inge, az ne vegye magára.

Túlzol.
A BBC, a CNN, a The New York Times (stb.) tényleg sokszor hazudik, de ebből nem következik az, hogy mindig. A visszhangos hazugságaik számottevő része pedig sajnos előre eltervezett, tudatos félrevezetési kísérlet. Mint Bellingcat. Ez az igazi baj.
Ez legalább is az én véleményem. Akkor is amikor akár pro-, akár kontra idézem valamelyiket. Ami azért nem gyakori eset.

Nem gondolom, hogy túloznék, mivel sokszor és netszerte sok helyen láttam már ezt a jelenséget...
A BBC, CNN, NYT, nálam egy kategória az RT-vel, TASzSz-szal. Tolnak ugyan propagandát és hazudoznak megrendelésre, ha ez a parancs, de messze nem mindig.
A Sputniknews és hasonlók már lejjebb vannak, a legtöbb anyaguk olcsó bulvár és agitprop.
A legalja pedig a Veteranstoday, orientalista, meg hasonló szarok, ahol némi igazságot vegyítenek a tömény agitprop vérprimitív hazudozással.

A Bellingcat meg... Összeszednek egy csomó anyagot, képeket, videókat, stb. Aztán levonnak belőle valamit. De azzal már nem kötelező egyetérteni, az anyag ott van mindenki előtt, aztán lehet mérlegelni, vagy gyűjteni még.
Amúgy hoznak ők mindenféle anyagot, USA-ra terhelőt is, pl. ahol kb. 50 civilt sikerült lebombázniuk egy mecsetben...

Viszont jóérzésű ember olyat nem csinál, hogy kiszemezgeti, ami a nyugatnak gáz és azokat kritikátlanul elfogadja, ami meg az oroszoknak, stb. gáz, azt meg kapásból "lefakenews"-ozza.

Ez meg az én véleményem.


Ezt sajnálattal hallom. Akkor viszont elég véleményes, hogy valakit amerikai ügynöközöl csak azért... mert ő meg nem szerelmes.

Ne haragudj, de jelenleg pont én érzem azt, amit te szoktál mondani. Írtál egy hsz-t, ami semmiről nem szól. Fent tartod magad a jogod Wolframmal szemben, hogy érzelemből és minden érvet nélkülözve beszélj minősíthetetlen hangnemben. Kizárod az értelmes párbeszéd lehetőségét is.

Pogány nem ügynöközött. Nem is beszélt sem rólam, sem hozzám. :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
És a múltkori SU-24 ? Te hoztál bizonyítékot ??????? Na ne röhögtess ! :D:D:D Összehordtál hetet-havat, hogy nem bujkált a 2 F-16, meg nem volt oka rá. Még a MI-24-en is panorámás támadás érzékelő van, és a SU-24 nek is volt ! Azért bujkáltak a törökök. Egyébként meg sok gerinctelen dolgokra mondtad hogy mi azzal a baj ? Sőőőt kettős mércéket használtál többször !!! Hogy a faji vallási diszkriminációt ne is említsem... Szóval a helyedben elsüllyednék... Tudom honnan jön ez. Akiket védeni próbáltálonnan. Ha meg hazudtál akkor hazudtál. De legyen gerinced elismerni !

Te hadováltál mindenféle baromságot arról, hogy az oroszok radarjai nem látták az F-16-osokat. Erre hoztam neked bizonyítékot, hogy végig látták a gépeket, akkor is, amikor egy óráig járőröztek a körzetben az orosz gép lelövése előtt. Bemásoljam a szövegedet? Szóval ki hazudik?
Amúgy lenne két kérdésem. Ha nem válaszolsz rájuk, vagy tolsz egy wall of textet valami egészen másról, akkor úgy veszem, hogy nem tudod a válaszokat, tehát lövésed sincs a témáról.
Tehát:
1; Kiket bombázgattak, meg támadtak a földön is Asszadék erői és az oroszok azon a vidéken korábban, ahol az orosz gépet végül lelőtték a törökök?
2; Történt-e valamilyen komolyabb, a törököket érintő esemény az orosz gép lelövésétől számított nem túl távoli múltban abban a térségben (úgy kb. 25 km-re a gép lelövésének helyétől) és ha igen, mi volt az?

Ha ezekre tudod a választ, akkor már nem kell zseninek, vagy CIA igazgatónak lenni ahhoz, hogy összerakd azt, hogy miért járőröztek a török gépek a közelben és igen nagy valószínűséggel miért lőtték le azt a gépet (amiről amúgy vagy tudták, hogy orosz és nem szír, vagy nem...).

Anno meg a Reuters is cikkben fényképekkel adatokkal írt az értetlenségről, hogy hagyhatott ennyi felszerelést az isisnek az US ? A szándékosságot is felvetették ! Pedig ők legfeljebb az US-hez húzással vádolhatók. Ők is bolondok, igaz ? :p:cool:

Tehát mégegyszer, lassan írva, hogy biztosan átmenjen. Nem voltak USA-erők Moszulban. A felszerelés az iraki hadseregé és félkatonai erőké volt, nem az
USA-é. Az irakiak hagyták hátra, pont úgy, mint most, az USA kivonulása közben, Afganisztánban a kormányerők a táliboknak. Pont, pont, vesszőcske.

A múltkor miért nem jöttél írni (előre persze), hogy az IDF csak blöfföl gázánál, mert ez a csel. Én azt is megírtam. Előre ! :D:cool: Amúgy az értelmi szerző aki megtudta miért volt a szír háború egy svájci egyetemi tanár szakértő. Ő mondta el egy előadásán, mi mozgatta az egészet. Nem titkoltam, itt is megmutattam a felvételt róla. Amúgy meg Erdoganra is megmondtam előre mi várható tőle. Az sem tetszett senkinek, de aztán mégis úgy lett. :) Na mindegy, kár neked bármit is mondani, a szemellenződ mindent kitakar, és csak a propi szövegeket fogod erőltetni a végtelenségig. Szerinted ezt mások nem érzékelik ? Dehogynem...:D

Mi a francért kellett volna írnom akkor és ott? :confused: Nyilván nem volt kedvem, vagy időm, mert épp ikrázott a kutyám, nőtt a halam lába, vedlett a feleségem, szült a varánuszom, stb. Válaszd ki, amelyik a legszimpibb. :)

Amúgy ha tovább folytatod a trollkodást és mindenki alap nélküli hazug vádolását (mert mindenki oroszbarát DE CSAK SZERINTED, mindenhol mindenben vörös posztót látsz mint egy harci bika, és neki is mész !), akkor kérni fogom, hogy a topic és az ide író tagok védelme miatt tegyenek ki innen 6 hónapra amíg megnyugszol. (a topicból) Meguntam veled a kínlódást. Nem sajnálom ! :p:cool:
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Te lennél itten a házmester, vagy mi? Jujj, most nagyon félek, remegek is, meg minden.


Na idefigyelj drága bogaram ! :) (írjam ki az egészet vagy tudod ?)

Elég volt a volt a vélemény terrorodból. Hazudoztál itt keresztben és hosszában, pld. hogy én az Orientalista meg Oroszország hírei stb. oldalakról hoztam a híreket ! HAZUDOZTÁL ÉS EZT PRÓBÁLTAD AZ ÉN SZÁMBA ADNI TE VÉLEMÉNY TERRORISTA ! Lehet hogy ez a nyugati barátaidnál így megy ahogy csinálod, de itt ez nem szokás. A gerinctelen politikusok ilyen pofátlanok mint te ! Netán az vagy ? :) Amit itt velem műveltél az a legalja a viselkedésnek és a morálnak. Kb. az a triviális szint ahogy Erdogan művelt az ősszel a görögökkel és az EU-val. Nem akartak lőni, de viszketett már az ujjuk a kibiztosított fegyvereken. (volt már hogy lőttek korábban és igazuk is volt !)

Nem tudom, hogy tudsz-e még ennél (is) mélyebbre süllyedni. :cool: Valószínűleg igen ! Veled nem lehet beszélgetni, vitázni, mert olyan vagy mint galambbal sakkozni. Ezek után pedig még csodálkozol, hogy szinte mindenki ellened van ? A stílusod és az érveid "bizonyítékaid" ennyire futották. Amúgy a napokban Libanonban is kipakolt egy miniszter, hogy kik hozták létre az isist. Ő még messzebbre ment mind én, mert szerinte a teljes öbölmenti szunnita csapat benne volt. Én erre azt mondom az könnyen lehet.

Babám! Ha ugye már ilyen bensőséges viszonyba kerültünk. Ha nem haragszol meg, erre a becsületsértést erősen karcolgató személyeskedő litániára majd később reagálok. Vagy az is lehet, hogy nem. Attól függ.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Török katonák sérültek meg Damaszkusz ágyúzásától. Válaszul most lövik a kormányerők állásait.
 
  • Hűha
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Török katonák sérültek meg Damaszkusz ágyúzásától. Válaszul most lövik a kormányerők állásait.
Ironia ON
Végül is hogy képzeli egy ország hadserege, hogy vissza mer lőni a megszálló "lázadók" folyamatos támadásaira ??? És az őket támogató (amúgy ensz (gittegylet) felhatalmazás nélkül intervenciót végrehajtó) megszálló erőkre ???
Hallatlan mi folyik egyes helyeken ! Hallatlan !
Ironia OFF
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 050
113
Wolfram
Donbaszban oroszok élnek, OF.-tól kapnak segítséget. Kimondottan szélsőséges, anarchista vezetés tartja rettegésben az egész országot. A nyelvtörvény csak a vízfelszin felet lévő rész.
A kurdok között talán amerikaiak élnek, hogy védelmezniük kellene? De mitől is? Asszad terrorizálja, gyilkolja őket? Nem.
Azért ne mossuk már össze a két dolgot!
A kurdok érdekes módon akkor indultak meg elfoglalni az olajban gazdag területeket, amikor az SAA megindult felszabadítani az ISIS által megszállt területeket. Nem segített az SAA-nak, hogy az ISIS-t kiütötte onnét, csak a helyét vette át. A Kurdok, szerintem leszarták volna, de az USA parancsát teljesíteniük kellett.
Jó lenne, ha az "oroszfan" jelzővel óvatosabban vagdalkoznál, mert már kezd idegesítő lenni!!!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Wolfram
Donbaszban oroszok élnek, OF.-tól kapnak segítséget. Kimondottan szélsőséges, anarchista vezetés tartja rettegésben az egész országot. A nyelvtörvény csak a vízfelszin felet lévő rész.
A kurdok között talán amerikaiak élnek, hogy védelmezniük kellene? De mitől is? Asszad terrorizálja, gyilkolja őket? Nem.
Azért ne mossuk már össze a két dolgot!
A kurdok érdekes módon akkor indultak meg elfoglalni az olajban gazdag területeket, amikor az SAA megindult felszabadítani az ISIS által megszállt területeket. Nem segített az SAA-nak, hogy az ISIS-t kiütötte onnét, csak a helyét vette át. A Kurdok, szerintem leszarták volna, de az USA parancsát teljesíteniük kellett.
Jó lenne, ha az "oroszfan" jelzővel óvatosabban vagdalkoznál, mert már kezd idegesítő lenni!!!
Pontos. Köszi. Én már nem tárgyalok ezzel wolfram nevű vadorzóval. Nálam azon a szinten van mint az amiknál az afro nyakába térdelő rendőr. Azok sem értették miért lett polgárháborús helyzet náluk. Elárulom hogy ez sem fogja megérteni mit művel itt. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 198
113
Wolfram
Donbaszban oroszok élnek, OF.-tól kapnak segítséget. Kimondottan szélsőséges, anarchista vezetés tartja rettegésben az egész országot. A nyelvtörvény csak a vízfelszin felet lévő rész.
A kurdok között talán amerikaiak élnek, hogy védelmezniük kellene? De mitől is? Asszad terrorizálja, gyilkolja őket? Nem.
Azért ne mossuk már össze a két dolgot!
A kurdok érdekes módon akkor indultak meg elfoglalni az olajban gazdag területeket, amikor az SAA megindult felszabadítani az ISIS által megszállt területeket. Nem segített az SAA-nak, hogy az ISIS-t kiütötte onnét, csak a helyét vette át. A Kurdok, szerintem leszarták volna, de az USA parancsát teljesíteniük kellett.
Jó lenne, ha az "oroszfan" jelzővel óvatosabban vagdalkoznál, mert már kezd idegesítő lenni!!!
Annyit hozzá tennék, hogy a jenkik a szír olajat saját megszálló tevékenységük finanszírozására fordítják és csak kisebb részt adják a kurdoknak. Szíria állam területén található olaj a legitim kormányt illeti. Nagyon sunyi módon rögtön az olajmezőket fogalták el. Szíriában meg üzemanyag hiány van. Irántól kénytelenek vásárolni , az iráni hajókat meg a zsidók támadják. A szír gyerekek meg éheznek mert a szír állam nem tudja felhasználni saját olaját a megszállók miatt.