[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tüzérségi párbaj alakult ki Al-Majadinnál, egy Eufrátesz partján fekvő D-K-i szír település közelében a kormányerők és az amerikaiak (vagy általuk vezényelt kurd egységek, nehéz kiigazodni) között. Irán-közeli milíciák az Omár olajmezőt is célba vették, ami az országban a legnagyobb.


Ez valószínűleg válasz volt az előző napi akcióra, amiben több iráni egységet bombázott le Washington Abu-Kamal közelében.

Valamiért az iraki térképet tette a hírhez. :D Ilyen előfordul nála időnként, úgy hogy ez ne lepjen meg. :D (összefüggés szerint is betesznek linkeket más térképről, régi tapasztalat, hogy jobban tálalni tudják egy adott esemény részleteit)

Az előzőt direkt az ami támadásról linkeltem. Ezt meg most a tűzpárbajról, ez biztos a szíria térképre visz. A módszer ugyan az szintén telefonról. Ha valami nem világos kérdezz rá nyugodtan.

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Amit linkeltem, az csak egy kép a térképes oldal háttértárából. Nem maga a bejegyzés. Ezeket a városokat szerintem kb már mindenki fejből tudja, hogy hol van. :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Amit linkeltem, az csak egy kép a térképes oldal háttértárából. Nem maga a bejegyzés. Ezeket a városokat szerintem kb már mindenki fejből tudja, hogy hol van. :)
Érdekes módon most megint kattintottam egyet a képre és láss csodát most megjelent !! :D:D

Egyébként meg nem biztos hogy mindenki tudja hol van ez szíriában, mert jönnek sokan csak olvasgatni. Persze, mi már nevek alapján is ismerjük szíriát, tudjuk mi hol van, de a vendégek egy része nem, mert csak alkalmilag jönnek híreket nézni, vagy annyira nincsenek otthon a témában. Viszont ha a térképen linkeled a bejegyzést, akkor mást is megnézhet ha érdekli.

Tényleg nem jelent meg a kép hajnalban. Többször is próbáltam. A portál pedig ment, a netem pedig nagy sávszélességű és az is ment csont nélkül ! :) Mindegy, most legalább frissítve van, hogy kell onnan linkelni. :)
 
W

Wilson

Guest
Műholdfelvétel az Al-Omar olajmezőn (Deir ez-Zor tartomány) lévő amerikai támaszpontról, az irániak által végrehajtott rakétacsapásokat követően. A képen látható, hogy a lövések után füst száll fel a bázis fölé.
Míg az amerikaiak tagadják az emberi áldozatok számát, az SDF megerősítette, hogy közvetlen találat érte a támaszpontot, és anyagi károkat okozott (anélkül, hogy pontosítanák, pontosan mi semmisült meg).

E5FqvOqXIAIQkHY


Wayne Marotto amerikai ezredes szerint 34 nem irányított 122 mm-es rakétát lőttek ki a bázisra.
Síita-párti közéleti csoportok azt írják, hogy a csapások egy ISISIS-párti erők bázisát vették célba, és ennek következtében laktanyákat és egy páncélozott járműparkolót találtak el.

Most már Szíriában is. Ismét bebizonyosodott, hogy az amerikai támaszpontok nem érinthetetlenek, és nem csak Irakban tekinthetők célpontnak.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
"Az ENSZ Szíriaért felelős követe júliusban Oroszországba látogat - Lavrov
Az orosz külügyminiszter szerint az ENSZ-küldött feladata, hogy a szíriai feleket a párbeszéd felé szorítsa"

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
"A 2018-ban újra megnyitott aleppói katonai repülőiskola mintegy 50 kadétja készül az érettségire, képzésüket orosz szakemberek segítik - közölte csütörtökön a TASZSZ-szal az iskola helyettes vezetője, Juszef Ahmad Hasszán tábornok."