[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
Kiképzés helyett 50t loszert kapnak a "mérsékelt" terroristák.

61ZYBVWeJyM.jpg

Legalább lesz mit bombázni az oroszoknak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="arbalest">Boki, miért nincs rajtuk?

Mert az export változat van náluk , ami csak kizárólag a Glonass koordináták szerint csapódik be.</blockquote>

A saját pontosabb vezérlésű bombájukat nyilván azért nem vitték külföldre, mert esetleges műszaki hiba miatt ha egyik nem robbanna akkor a "rosszfiúk" kezébe kerülhetne. Így esetleg könnyű lenne kisakkozni ellene egy hatásos ellentevékenységet.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="arbalest">Boki, miért nincs rajtuk?

Mert az export változat van náluk , ami csak kizárólag a Glonass koordináták szerint csapódik be.</blockquote>

A saját pontosabb vezérlésű bombájukat nyilván azért nem vitték külföldre, mert esetleges műszaki hiba miatt ha egyik nem robbanna akkor a "rosszfiúk" kezébe kerülhetne. Így esetleg könnyű lenne kisakkozni ellene egy hatásos ellentevékenységet.</blockquote>

Ez azért sántít. Ilyen alapon miért van ott a Szu-34? Azt még senki nem ismeri nyugaton. Ha lezuhan egy, az sokkal nagyobb fogás lenne a nyugatnak, mint egy GLONASS-os bomba. A Szu-30-asokból sem az export változat van kint. Vagy miért lőttek Kalibr rakétákat? Annak a navigációs rendszere is rdekelhetné a "rossz fiúkat" és nyilvánvalóan nem az export változatot lőtték, mert annak nincs ekkora hatótávolsága. Esetleg Pancir-ból is csak az export változatot vitték?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
<blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
 
A

altx

Guest
elegge magabiztos a terorista csavo...

de en ilyet nem csinalnak..

http://www.liveleak.com/view?i=742_1444502997
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

És?

A kérdés az, hogy miért a pontatlanabb export változatot dobálják.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

És?

A kérdés az, hogy miért a pontatlanabb export változatot dobálják. </blockquote>

Egyszeru a válasz. :) Olyan bombákat használnak amelyekbol sok van raktáron és még CCCP fejlesztés-tehát olcsóbb.


A linkben sok dolog van a KAB-500Sz képességeiríl-pontosságáról...stb.
Azoknak (tobbek kozott neked is) linkeltem, akik pontos infot akarnak a bombáról.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 940
113
<blockquote rel="arbalest">Boki, miért nincs rajtuk?

ami csak kizárólag a Glonass koordináták szerint csapódik be.</blockquote>

Igen Glonass koordinátákra, hisz arra lett tervezve. Mert ha antenna van rajta akkor a NAVSAT GALILEO GNSS vagy miket használ?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="arbalest">Boki, miért nincs rajtuk?

ami csak kizárólag a Glonass koordináták szerint csapódik be.</blockquote>

Igen Glonass koordinátákra, hisz arra lett tervezve. Mert ha antenna van rajta akkor a NAVSAT GALILEO GNSS vagy miket használ?
</blockquote>

Másik antenna fogja a foldi méroállomások jeleit(már ha van a térségben) is, így pontosabb a becsapódás.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

És?

A kérdés az, hogy miért a pontatlanabb export változatot dobálják. </blockquote>

Egyszeru a válasz. :) Olyan bombákat használnak amelyekbol sok van raktáron és még CCCP fejlesztés-tehát olcsóbb.


A linkben sok dolog van a KAB-500Sz képességeiríl-pontosságáról...stb.
Azoknak (tobbek kozott neked is) linkeltem, akik pontos infot akarnak a bombáról.</blockquote>

Tehát akkor igazából nem butított export változat, hanem csak régi és a szabadalmaztatott a korszerűbb?
Érdekes, hogy a SZU-ban fejlesztettek, majd raktárra termeltek egy olyan bombatípust, aminek a vezérlését adó műholdas rendszer csak 1995-ben vált teljessé és még korlátozottan működőképesé is csak 1993-ban nyilvánították. 1999-ig semmire nem volt pénz és a Glonass is csak romlott. 2003-ban pedig már benyújtották a szabadalmi kérelmet a korszerűbb változatra.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Kafarnabodah ujra efesas ellenorzes alatt, napi 2 kilott aszados tank, nyiltan osszejatszanak az iszlamistak es a kevesbe iszlamistak, sdf neven osszealltak a kurdok, asszirok es arabok, akiket az usa tamogat, szaudiak krim utan megfenyegettek az oroszokat - hat ebbol nagyletszamu szarazfoldi ero nelkul nem lesz aszad-mentes.