Egyáltalán nem alaptalan a dolog, simán lehetne fokozni a dolgot a szírekkel történő együttműködés által: ha elakadnak, hívhassanak CAS-t. Az tökmindegy, hogy ezt egy oroszul beszélő szír kéri vagy egy hozzájuk csapott SzpN egység.</blockquote><blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="laiki">Azért túlzásba nem kellene esniük. Tényleg van egy határa annak, hogy mit lehet megoldani levegőből. Ha többet akarnak, akkor küldjenek tüzérséget és helikoptereket.
Na meg egyszerű, különösebb kiképzést nem igénylő, de nagyobb tűzerejű kézi fegyvereket. Rakétagránátokat, nagy tűzgyorsaságú géppuskákat, gránátvetőket, stb...
A front puhítását, támadások előkészítését és az apró munkát, a tisztogatást kell felgyorsítani, ha haladni akarnak. Na és persze elvágni az ellenség utánpótlását.
Bekerítés, katlanok, az üres térségbe gyorsan benyomuló könnyű egységek, akár ideiglenes helikopteres deszant (veszélytelen ponton kihelyezve, mert hogy ne nagyon legyen veszteség) az ellenség utánpótlásának és az átcsoportosításainak megnehezítésére.
Egyenlőre a közvetlen légi támogatás kevés, vagy egyáltalán nincs. (Mondjuk veszélyes műfaj, mert a kézi légvédelmi rakéták megsemmisítési zónájába kell berepülni, de megfelelő taktikával és csalikkal azért megoldható). A légi támogatáshoz is először be kell mérni az ellenség helyzetét. Harcra kell kényszeríteni őket. Ha nyíltabb terepen vannak, akkor kazettás bomba és nem irányított rakéta, ha jól be vannak bújva a fedezékekbe, akkor repesz helyett napalm, vagy thermobár töltet hatásosabb. (Nem egy nagy ODAB-7000, hanem sok kisebb). Minden esetre a stratégiai bombázók és robotrepülők értelmes célpontjainak száma véges.
Ha az oroszok a gépeiket nem akarják kockáztatni, akkor tüzérséget kell vinniük. </blockquote>
Azért helikkel elég közel jártak, és nem volt gebasz.