[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
<blockquote rel="Allesmor Obranna"><blockquote rel="grabo112"><blockquote rel="varga dima">Három Tu-160 útvonala szíriai bevetésre.... 13 ezer km.....4 db IL-78 tankerrel egy kötelékben mentek.....
2.jpg



A Tu-22M3-asok is csak 12db 250kg-os bombát dobnak minden felvételen, miközben 33 fér a bombatérbe plusz összesen 36 a beömlőnyílások és a szárnyak alatti külső függesztőkre. Ráadásuk teszik mindezt 6000m-es repülési magasságból.
A Su-24,-25 és -34 gépek is rendszerint 2 (ritkán 4) bombával repülnek, nem lenne-e jobb inkább azokat jobban megpakolni?

</blockquote>

A hatótáv biztonságos elérése miatt nem pakolják meg a gépeket. A harcászati gépek is csak annyi függesztménnyel repülnek, amivel még a harci manőverezőképességük megmarad. Ne feledjük, hogy ahhoz is keró kell, hogy magasan járva hajtsák végre a bevetést.
Az USAF A-10-eseinek is hét tonna felett van a harci terhelhetősége, ahogy anno le is tesztelték őket, de az A-10-es se szokott egy-két Maverick-nél, vagy Mk-82-esnél, CBU bombánál többet vinni. </blockquote>

Oké, ezt eddig is tudtam.
De az egykor az Afganisztán felett CAS-járőröző nyugati gépekkel összehasonlítva is meglehetősen üresen járnak-kelnek az orosz gépek, ez gondolom többeknek szemet szúrt már.</blockquote>

Igen, eddig mindig hangsúlyozták, hogy minden egyes feladatnak megfelelően voltak felszerelve....sok alkalommal még vissza is hozták a cuccot.....de tegnap óta, ahogy "szabad vadaszatot", kihirdettek már maximálisan bepakolt Szu-25 -st láttam a híradóban....Mert most, mint anno nyugati gépek, járőröznek készenlétben.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>„Hát ennek így sok értelme nincsen…”</i>

Csak éles fegyverzettel végigcsekkolták a NATO teljes légvédelmi és felderítési képességét Európa földrajzi határa mentén mielőtt odavágtak Szíriában és közben bő egy tucat cirkálórakétával mértek csapást a Kaszpi-tengerről.
<i>Ez nem hadgyakorlat volt, hanem egy éles katonai akció.
Ugyanilyen módon - csak sokkal nagyobb erőkkel - akár már holnap hajnalban egész Európát kifektetik – juhé NATO és V. cikkely. Xart sem ér.</i>

<i>
„De az egykor az Afganisztán felett CAS-járőröző nyugati gépekkel összehasonlítva is meglehetősen üresen járnak-kelnek az orosz gépek, ez gondolom többeknek szemet szúrt már.”</i>
Nekem nem. Szerintem a helyszínen sem így élik meg és a térségbeli eseményekről/fejleményekről érkező hírek sem ezt bizonyítják.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
A Su-30-asok ellenben van hogy 6 AA-rakétával röpködnek (szerintem nagyrészt feleslegesen, a nyugati gépek riogatását leszámítva), ami ugye drága fegyver, illetve korlátos az üzemideje is az elektronika miatt. Egy FAB-sorozatú bomba darabja nagyjából 1500 dollár, egy légiharcrakéta meg ennek kábé a százszorosa.

Persze, én most nem tudom, hogy mi van....de anno, 86-88 ban amikor SzU hadseregben voltam olyan végtelen földalatti raktárakat láttam, hogy hozza képest hármas merto egy gyerek vasút... Van ott még anyag bőven.....:)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Na, egy újabb szakértő a színen, aki az elektronika miatt korlátos üzemidő tartalékot is ismerik a fent repkedő orosz vasakon.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Ez szép, színes "cirkálórakéta" videó nézőközönséggel.
http://www.liveleak.com/view?i=4a8_1448035551
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Mintha a kamera a fegyveren lenne, mert a töltényhüvelyek is látszanak. Fotópuska. :)

Syrian Air Force hits anti-aircraft position in Darayya
http://www.liveleak.com/view?i=18f_1448046545
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Na, egy újabb szakértő a színen, aki az elektronika miatt korlátos üzemidő tartalékot is ismerik a fent repkedő orosz vasakon.

A rakéták elektronikája bizony korlátos számú repült órát bír. Lent a bázison a beton felett, ahol áll a gép, tűz a nap, van plusz 50 fok, 10 ezer m-en -50 fok. Ez elég nagy különbség, ráadásul ezt ugye néhány perc alatt megy végbe ha felszáll a gép (hőtágulás, gondolom erről már hallottál), plusz a g-erőknek is kivan téve. Különösen a mozgó alkatrészek viselik mindezt nehezen (pl. a mechanika ami az IR vagy a félaktív fejet a célra fordítja). A francia Matra Magic pl. 50 órát bírt a levegőben, utána kuka. R-27-ről nem tudok adatot, de valószínűleg az sem korlátlan.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
<blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="grabo112">A Su-30-asok ellenben van hogy 6 AA-rakétával röpködnek (szerintem nagyrészt feleslegesen, a nyugati gépek riogatását leszámítva), ami ugye drága fegyver, illetve korlátos az üzemideje is az elektronika miatt. Egy FAB-sorozatú bomba darabja nagyjából 1500 dollár, egy légiharcrakéta meg ennek kábé a százszorosa.

Persze, én most nem tudom, hogy mi van....de anno, 86-88 ban amikor SzU hadseregben voltam olyan végtelen földalatti raktárakat láttam, hogy hozza képest hármas merto egy gyerek vasút... Van ott még anyag bőven.....:) </blockquote>

Amit leírsz kb. azt a viccet idézi, mint amikor elment Putyin Szíriába harcolni, és azt mondta Orbánnak: "Én most elmegyek a Közel-Keletre megvédeni Európát, te addig játssz otthon a kisvasúttal."
image.aspx
</blockquote>

:) Igen, ezt a facen láttam pár napja....
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Közel 11 millió db Captagon tablettát, fogta a rendőrség Törökország déli részén, közel a szíriai határhoz.

Kevésbé lesz rózsaszínű a világ terroristáéknál. A hiánytüneteket ki kell használni.
http://www.liveleak.com/view?i=de4_1448034313
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 226
20 318
113
Már a 10. egymást követő napon takarít a szír army Deir ez Zornál, a légibázis környékén.
https://www.youtube.com/watch?v=4q59aCFWT2M&feature=youtu.be
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 226
20 318
113
Nuri al-Maliki korábbi iraki miniszterelnök ebben a hónapban már 3x volt Teheránban. Tárgyalt a Legfelső Vezetővel és a Forradalmi Gárda vezetőivel.
https://twitter.com/TheRealBTL/status/667829786731921409
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 226
20 318
113
Az oroszok Manbij-ban sikeresen lebombázták az IÁ médiaközpontját és a közelében lévő lőszerraktárt.
13940829000258_PhotoI.jpg
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
<blockquote rel="Montezuma"><i>„Hát ennek így sok értelme nincsen…”</i>

Csak éles fegyverzettel végigcsekkolták a NATO teljes légvédelmi és felderítési képességét Európa földrajzi határa mentén mielőtt odavágtak Szíriában és közben bő egy tucat cirkálórakétával mértek csapást a Kaszpi-tengerről.
<i>Ez nem hadgyakorlat volt, hanem egy éles katonai akció.
Ugyanilyen módon - csak sokkal nagyobb erőkkel - akár már holnap hajnalban egész Európát kifektetik – juhé NATO és V. cikkely. Xart sem ér.</i>

Oké, csak már látnám hogy fektetik :)...
De akkor ki veszi tőlük a gázt?
Úgy értem pénzért, ebből a szempontból Kuba és Észak-Korea nem opció.
Európa és Oroszo. gazdaságilag egymásra van utalva, nem véletlen húzta sok európai ország a száját az Ukrajna miatti embargóra. Csak az nem nyígott akinek nem volt jeletős orosz exportja vagy tőkekihelyezése. De ez oda-vissza igaz, az oroszok is jórészt az Európába irányuló export bevételeiből élnek.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 372
17 682
113
De az egykor az Afganisztán felett CAS-járőröző nyugati gépekkel összehasonlítva is meglehetősen üresen járnak-kelnek az orosz gépek, ez gondolom többeknek szemet szúrt már.

Ne felejtsd el a légi utántöltést, ami a nyugati gépeken napi rutin. A bevetések hosszát csak a pilóták teherbírása és a gép műszaki megbízhatósága befolyásolta. Szíriában viszont nincs orosz tanker. Legalábbis egyelőre.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
<blockquote>De az egykor az Afganisztán felett CAS-járőröző nyugati gépekkel összehasonlítva is meglehetősen üresen járnak-kelnek az orosz gépek, ez gondolom többeknek szemet szúrt már.

Ne felejtsd el a légi utántöltést, ami a nyugati gépeken napi rutin. A bevetések hosszát csak a pilóták teherbírása és a gép műszaki megbízhatósága befolyásolta. Szíriában viszont nincs orosz tanker. Legalábbis egyelőre.</blockquote>

Ott a pont, a Su-25-ösök kivételével mindegyik gép utántölthető.