[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 975
80 704
113
Interaktív kiállítás...nálunk ez még csak most kezd divatba jönni.Mennyivel előrébb járnak mint mi.Hihetetlen! :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Mert lehet, hogy csak a kamerák kedvéért lövöldöztek. Ellenségnek a környéken hült helye. Ez megmagyarázná a lezserséget.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Kormánypártiak(ott a zászló is az elrobogó hk-n).

Ilyenkor kezdem megérteni a templomos lovagok, majd az izraeliek katonai sikereinek okát.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
De úgy látszik már van ahol GoPro -t (ez csak egy tipp) is hasznának...:
http://www.youtube.com/watch?v=94eORXUiFNI
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 975
80 704
113
Van pár dolog amit nem értek a harckocsik működésében de mind1 nem vagyok jól képzett harckocsizó.Amiben szinte biztos vagyok az az,hogy amikor az RPG-29-et mutatják akkor nem az találta el a harckocsit mert az túlélte a találatot.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Az iraki haderő csapástmért a szír felkelőkre,érdekes.hungarian.ruvr.ru/2013_03_03/Az-iraki-hadsereg-lecsapott-a-felkelokre-Sz-riaban/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
dudi:

Nem lehetséges, hogy működött a reaktív páncélzat?! Mert a videó végén mutogatnak valamit a harckocsi oldalán?

 

Amúgy van folytatása a "GoPro" -s videónak:


http://www.youtube.com/watch?v=msCoOUiq1fA

http://www.youtube.com/watch?v=UpYBLxHaC5A
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 967
113
Azt mondta a szír tankista, hogy két RPG találat érte a tankot. Az elso RPG a Torony alatt a másodík ahol mutatta a video végén, 4 hónapja harcol a tank, eddig nem kellett javítani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 975
80 704
113
<a title="Profile" rel="nofollow">Python</a>

Az RPG-29 tandem kumulatív harcirészes így nem okoz neki problémát az első generációs ERA leküzdése a T-72 páncélzata meg főleg nem.Azt tudom csak elképzelni,hogy az RPG-29(ha az volt valóban)nem a testbe csapódott így a kumulatív sugár a "semmibe" fejtette ki a hatását.

 

Jól lenne ha valaki le tudná fordítani a videót mert ahogy néztem valamiféle magyarázatot ad arra,hogy mi történt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 967
113
dudi

Mit szeretnél tudni? :) A video elején azt magyarázza, hogy becsapódott egy RPG és megsérult valamilyen elektromos vezeték, de a városban nincs villamos áram, hogy kijavítsák a hibát, de ennek ellenére a tank harcképes, (ha akadozik is az el. rendszer). Az RPG típusát nem mondta. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 975
80 704
113
A neten talált ábra alapján ott kb 30mm vastag a páncél az meg semmitől nem véd amit RPG-nek hívnak.Ami szerintem történt,hogy az egyik ERA eltérítette a kumulatív sugarat vagy becsapódás után valami miatt nem jöttek létre ki az optimális feltételek a kumulatív sugár kialakulásához így az nagyban vesztett a hatékonyságából.

 

A vezeték ami megsérült az a lámpák fölött lévő kis "szar"(aki tudja,hogy mire való az írja már meg)de szerintem az vezetőnek valamilyen optikai berendezéséhez tartozik(éjjellátóhoz talán?)

 

A képen látszik is:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
dudi: Nem mondtam, hogy RPG-29 lett volna, szerintem azzal csak illusztrálták (?), valószínűbb egy RPG-7 -es..., de ki tudja...?!

Valami biztosan "pukkant" ott, és látható is a dolog, és nagyon magyarázzák, hogy mi történt. Tényleg jó lenne tudni, mi is történhetett.


Viszont itt egy újabb videó:

Ami igen jól illusztrálja, hogy új szakaszba lépett a konfliktus, a felkelőket kicsit elkezdték felszerelni komolyabb csúzlikkal. Aranysas oldalán linkelték, az infók szerint egy kínai FN-6 vállról indítható rakétával szedi le a nagyon Allah Akbarozó figura a Szír Légierő Mil-Mi-8/17 -es kopterét.
http://www.youtube.com/watch?&v=97--uRzsH7I