[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

darkforge

Member
2012. február 28.
36
16
8
Sziasztok,
Visszakanyarodva egy kicsit a technikai részhez. Engem egy dolog érdekelne.
Vajon mely határszakaszokon és milyen mélységben vannak aknazárak telepítve?
Jelen körülmények között, amikor <b>szinte</b> minden szomszédja felöl (Jordánia, Izrael, Törökország, Libanon) érkező személy vagy jármű forgalom potenciális veszélyforrás (beszivárgó fanatikusok és zsoldosok).
Legalább a legkényesebb határszakaszokon, határátkelőhelyeken (Jordánia, Golán-fennsík, Libanon északi határa) lennie kellene ilyen védműveknek.
Főleg most, hogy az izraeliek harckocsikat is felvonultattak a Golánon.
Amennyiben még nem tartja kézben ezeket, vagy túl veszélyes az utász alakulatoknak akkor a vadászbombázóival is telepíthetné.
Úgy tudom a szerbek is hasonlóan szórták az aknát a levegőből a magyar határ mentén a háború idején egy esetleges NATO intervenció megakadályozására.
Persze tudom az a kevés repülő fontosabb feladatokra kell.
Akkor használják a tüzérséget erre a célra is.
Hiszen a megelőzés is fontos...hiszen akkor nincs utánpótlása a felkelőknek.
Egy polgárháború esetén én megpróbálnék hermetikusan bezárkózni. A menekültek a kijelölt határátkelőhelyeken távozhatnak. Aki meg a tilosban jár az vállalja a következményeket.
Gondolom Szíria a folyamatos határincidensek miatt nem csatlakozott semmilyen taposóakna ellenes egyezményhez. Asszadból meg simán kinézném, hogy áldását adná rá.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
rég voltam kresz vizsgán. mondjuk van, aki elsőbbséget ad a géppuskának. lehet, hogy inkább a 9:25nél látható megoldást választanám. vagy van ilyen mátrixkijelző hogy "civil war ahead"?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Tananyag kezdő terro... izé szabadságharcosok számára. Hogyan használjuk az FN-6 légvédelmi rakétát.
http://youtu.be/MNOKtAGFb8k
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Izrael török légitámaszpontot használt a Szíriára mért csapásokhoz

15.07.2013, 12:01
Izrael török katonai támaszpontot használt a Szíria elleni rakétacsapásokhoz. A repülőgépek a tenger felől érkeztek - közölte az RT orosz tévétársaság állítólagos megbízható forrásra hivatkozva.

Július 5-én Latakija városban megsemmisítettek egy rakétaarzenált. A támadással Izraelt vádolták, s miután a katonai raktárakat bombázó gépek a tenger felől érkeztek, olyan hírek kaptak szárnyra, hogy az izraeliek tengeralattjáróról kilőtt cirkáló rakétákat használtak.

Ha igazolódik az a hír, hogy egy muzulmán ország Izraelt segítette egy másik muzulmán állammal szemben, Törökország nehéz helyzetbe kerülhet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Ha igazolódik az a hír, hogy egy muzulmán ország Izraelt segítette egy másik muzulmán állammal szemben, Törökország nehéz helyzetbe kerülhet."

Nem vagyok kárörvendő de megérdemelnék a törökök a szíriai helyzetet csak hogy ők is érezzék a törődést .
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Ha a hülyeség fájna...
Az nem magyar operetthadsereg. Ha valaki megpróbálja átvinni hozzájuk,ők megindulnak.

Remélem akkor ott leszel az első vonalban. Mert ugye nek kivánd másnak amit magadnak sem.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Még az is felröppent hogy izraeli tengeralattjáró semmisült meg kommandós csapat vissza szállítása közben. Úgy hogy megy a szenzáció hajhászás mindenféle szinten. ha ez valóban így lenne akkor a szír Tv egyenes adásban mutatná trófeaként. Ez a véleményem az állítólagos hasonló nemzetiségű F16-ról is. Más kérdés az hogy az illető területen csapatokban próbálnak beszivárogni népes terrorista csoportok akik az esetek túlnyomó részében be is fejezték földi pályafutásukat.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
mlacix: Köszi a választ. és a videó megosztást. Ma nem lett volna rá időm.

Igen a 4. páncélos egység igen érdekes:
http://en.wikipedia.org/wiki/4th_Armoured_Division_%28Syria%29

meg a Köztársasági Gárda: http://en.wikipedia.org/wiki/Republican_Guard_%28Syria%29

De kik ezek a piros vállpántosék, nem hogy a 4. páncélos?
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 751
2 609
113
Egy érdekes távirányitott PKM

http://www.youtube.com/watch?v=1m0iUlkoe8A&feature=em-subs_digest&list=TL-osO1KPm0Xg
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 376
11 342
113
Eddig csak olyan videót láttam, ahol a repülőgép egyedül van.
...és egyszer csak lelövik, anélkül, hogy az bármiféle látható ellentevékenységet végezne.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
A " szír szabadságharcosok" (ahogy egyesek hiszik, vagy gondolják)
akcioja.....(18+)
http://www.syrianews.cc/syria-video-beheading-islamists/
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="hiryu">Izrael török légitámaszpontot használt a Szíriára mért csapásokhoz
És még neked nem tetszett a rajaz az előző oldalról?
 
T

Törölt tag 459

Guest
Python: Ez már egy nehezebb kérdés. Több lehetséges magyarázat is van erre, íme pár, de biztos van ezen kívül is még pár:

1. A köztársasági gárda harctéri jele - Talán
Mivel köztudottan abban a térségben harcolnak, tudnak mechanizált egységekkel mozogni, és a TV-ben mindig a legjobbakat mutogatják. Mellettük szól, hogy piros váll-lap/tömés is szerepel a ruházatukban, amit harci körülmények között egy masnival pótolnak. Ellenük szól azonban a ruházat, mivel hivatalosan barna bakancsot hordanak, míg a képen látható katonák a régimódi csizmától a fehér dorgóig mindent hordanak(pl. rózsaszín táska...). Természetesen ez a harctéri körülmények miatt elfogadható, mivel egy ruhadarab színe nem annyira fontos mint a lőszer vagy az élelem. Mindent egybevetve azonban a szedett-vedett sereg látszata és a 2. pont miatt nem tartom valószínűnek hogy a köztársasági gárda emberei vannak a képeken.

2. Baráti csapatok megjelölő színe - Valószínű
A baráti egységek "színkóddal" történő ellátása, amely segíti a "barát vagy ellenség" felismerést. (A piros masni a háború korábbi szakaszában került elő, és az SAA-hoz tartozó "baráti" csapatok mind hordják.) Egy apró rikító szín a távolból segíthet abban, hogy elkerüljék a baráti csapatok által okozott veszteségeket. Ennek oka az lehet, hogy mindkét háborús fél hasonló színű és mintázatú ruházatot, valamint azonos fegyverzetet használ, és ez megkülönböztetési nehézségeket okoz. Ilyen módszert utoljára a Csecseny-Orosz háborús felvételeken láttam, ahol hasonló helyzet állt fent, és ott bizonyos egységek a városi harcban fehér színű karszalagokkal voltak ellátva (és tudtommal ezek erre szolgáltak). Persze ez még nem jelenti azt, hogy tényleg ez a magyarázat, de elképzelhető. A piros szín választása a 3. pontban van. Íme egy videó amiben ez szerepelt (3.30-tól): http://www.youtube.com/watch?v=y2K5XoZgBLg

3. Vallási alapú - Nem valószínű
Egy fórumon azt olvastam, hogy egy Shíta dolog a piros színű hordása, mely tudatja másokkal hogy az illető valószínűleg milyen vallású. Legalábbis arrafelé. Azonban maga a piros szín szeretete mért venne rá valakit, hogy hordjon egy rikító masnit a karján, azt nem tudom.

Két dolog azonban mindenképpen megemlítendő. Magas morál és lojalitás a katonák teljes köréből, ami nagyon figyelemre méltó (vélhetően főként Alaviták, mint a főváros környékét védő erők nagyon nagy százaléka. Valamint ezek a katonák ha cipőt nem is de sisakokat azokat kaptak. Pontos típust nem tudok mondani, lehet mások igen, de valami olyasmik mint az orosz gyártmányú 6B27 sisakok (Ilyen jellegű exportról én nem hallottam.).
 
D

danielblack

Guest
Érdekes, hogy a szír páncélozott erők gyakorlatilag csak két fő típust alkalmaznak. Azaz jól megvannak a BMP és T-72 párossal.
 
T

Törölt tag 459

Guest
danielblack: A legjobb állapotú tankokat (T72 és T72M) a legképzettebb páncélos egységek kapják meg, mint például a 3-as, 4-es és 5-ös páncélosok. A régebbi tankokat kihelyezték vidékre, főként ott harcolnak. A BMP-t illetően, ez az egyedüli IFV-jük, szóval nincs igazán mit használni helyette. Íme egy *.pdf ami összesíti az SAA haditechnikáit (6. oldalon vannak a tankok).
 
T

Törölt tag 459

Guest
Kifelejtettem a linket, itt van. :) http://www.inss.org.il.cdn.reblaze.com/upload/%28FILE%291346050160.pdf
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
En innen szerzek be minden infot a szir seregrol: http://spioenkop.blogspot.de/ nagyon jo a blog . Mar egyszer linkeltem , de gondoltam hatha nem nezi mindenki vegig a hozzaszolasokat.