[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
<blockquote>gratula az IAF-nak!
szép munka!
Kíváncsi vagyok akkor is ezt írnád, ha szír gépek bombáztak volna le egy izraeli repteret arra hivatkozva, hogy ezek a gépek veszélyeztetik a szír népet.</blockquote>

Akkor már az ENSz-ben OV meg Merkel (és még jópáran) összeverekedtek volna, hogy melyik nyújtsa be hamarabb az elítélô nyilatkozatát Szíria ellen, és már szállítanák is a segííílyt pénzben meg fegyverben és katonákban a zsidók megsegítésére és a saját választóik zsebére / kárára.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 433
113
Igazat megvallva további esetleges izraeli területszerzést vagy megszállást sem tartok lehetetlennek ott. Az usa pedig mosná kezét. De Putyint szerintem nem olyan fából faragták hogy hogy egy nemzetközi leégést bevállaljon akármivel is győzködi a háttérben Obama meg Peresz
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
Putyin már eléggé beégett. Nem védte meg a szövetségesét, nem teljesíti a szerzôdéseit, nem tesz megint semmit, pedig utoljára megígértette az izraeliekkel, hogy nem repkednek és bombáznak Szíria területén és látod mennyire vették komolyan. Most derül ki, hogy kész-e tenni komoly lépéseket is vagy a judobajnok inkább csak a szájkarateban mester.
 

teboly

Member
2013. február 26.
106
1
18
Akkor már az ENSz-ben OV meg Merkel (és még jópáran) összeverekedtek volna, hogy melyik nyújtsa be hamarabb az elítélô nyilatkozatát Szíria ellen, és már szállítanák is a segííílyt pénzben meg fegyverben és katonákban a zsidók megsegítésére és a saját választóik zsebére / kárára.
Ebben teljesen igazad van.
És most melyik ítéli el Izraelt?
És még hogy nincs kettős mérce...
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Szerintem a Szír légvédelem erejét csak kevéssé érintheti a polgárháború! Sőt ha van egy csepp eszük nagyon vigyáznak rájuk,mivel ez az eggyetlen dolog tartja vissza a komolyabb légicsapásokat! Korábban a Török Phantommal példát statuáltak, erőt mutattak fel amikor kellett s ez óvatosságra késztet mindenkit.Onnantól csak a lopakodóknak van esélye vesztedégmentesnek lenni!
Lehet hogy az Izraeli F-16 is tilosban járt azért veszett oda!
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
valahol azt írták, hogy a jakhontok szerepe részben az orosz bázis biztosítása volt. pénteken putyin felkérte sojgu védelmi minisztert, hogy a középső és keleti katonai körzetben meglepi ellenőrzést és gyakorlatot tartsanak mintegy százhatvanezer fő részvételével, ez már tegnap óta tart.
(ja és a minap izrael ötezer kilométer hatótávolságú ballisztikus rakétát tesztelt)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Amikor korábban Izraeli légicsapás volt azt folyamatosan nyomta, nem csak Szír tv, anna is.....
Logikus ennél nem sokkal jobb pr van a közel keleten, mindha egy rezsimet esetünkben az Asszadot az IAF támad.

Ráadásul semmi nincs sehol már az Izraeli forrás hírportálon kívül amit kb mindenki átvesz. Ennek fényében nem lepne meg, ha nem is lett volna semmi. Mármint ott. Itt ugye megy a szokásos agyatlan zsidozás.

btw Ha én lennék Asszad helyében már legalább egy éve megkértem volna putyint, hogy ne pl S300...at szállítson, van 1001 dolog ami sokkal jobban kéne. Az S300 nem jó a lázadók ellen ellenben baromi drága és most a lázadokkal áll polgárháborúban.


Mack: kb. Kérdés mi lesz a folytatás. Nem hinném, hogy a Mali féle Touraregektől át/elvették a lázadást a szélsőségesek analogia jönne, a szír hadsereg még mindig erős szélsősgeseket magukban imo agyonverik. Az "eredeti" lázadók viszont seggükben a szélsőségesekkel hosszabb távon szintén halálra vannak itélve. a két csoport pedig kizárt, hogy összefogjon.
Ez a helyzet hosszabb távon egyértelműen az Asszad rezsimnek kedvez.

vhol szar ez az egész, Szíria magában volt annyira szekuláris, volt annyira kiépült hatalmi ág tagozódás, hogyha a lázadók győznek talán tényleg létrejöhetett volna egy "modern" Szíria. Ehelyett mostanra már ez a verzió talán teljesen kútba esett és tána legjobb, ha Aszad marad. Sad.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Pár napja a szír szabad hadsereg (ha van olyan?) haduzenetet intézett az egyik Al-Kaidás csoportnak mivel megolték az egyik vezéruket. Na ez kellene, hogy egymás ellen harcoljanak , egymást irtanák....
Más . A napoknan 300 szír (hazai) megadta magát a szír hadseregnek Aleppo(Homsz) városában, mivel csak kényszerítették oket a harcra az Al-Kaidások. A szír hadsereg nem fogj a torkukat elvágni, meg lefejezni.
Izrael bármire képes a kozel-keleten , akkor érzi jól magát ha a szomszédos államok fosnak tole, Ok bármikor támadást intézhetnek szomszédos államra, senki nem szolal fel, még az ENSZ BT se.
<i>vhol szar ez az egész, Szíria magában volt annyira szekuláris, volt annyira kiépült hatalmi ág tagozódás, hogyha a lázadók győznek talán tényleg létrejöhetett volna egy "modern" Szíria. Ehelyett mostanra már ez a verzió talán teljesen kútba esett és tána legjobb, ha Aszad marad. Sad. </i>

<b>Szíria szekuláris állam volt Asszad alatt, az emberek jol éltek......(keresztény, arab, zsido egymás mellett)</b>
A lázadoknak nincs egységes ellenzéki képviseloje. Eloszor volt egy disszidens, majd egy amerikai szír, aki soha nem élt Szíriában. Most legutoljára To-ban egy szaudit választottak vezetonek. Kiket képviselnek ezek a figurák? Csak az Usa-t, SZA-t.....stb...
Orulok, hogy beláttad, hogy , ha marad aSszad az a legjobb megoldás...
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
A Sunday Times cikke szerint a raktár ellen az izraeli haditengerészet- tengeralattjáróról kilőtt robotrepülőgéppel - hajtott végre támadást ! A lap szerint a raktárban 50 db. Yakhont-ot tároltak.
Ez egy komoly pofon Putyinnak, ugyanis Oroszországbeli találkozójukon Netanjahu megígérte,hogy az orosz rakétákat lebombázzák !
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
A szíriai polgárháború eredménye /Assaddal, de remélem inkább nélküle/ 1 gyenge Szíria lesz! Ám addig sajnos még nagyon sok embernek "kell" ártatlanul meghalnia...!

T. boki!
"az emberek jól éltek" - Na ne röhögtess! Biztos azért tört ki a polgárháború! Ebből kiindulva a svájci polgárháborúra már nem kell sokat várni....DDD!!!

A szír hadsereg tényleg nem foglalkozik torokelvágással meg lefejezéssel. - A vegyi fegyver hatásosabb...!!!

Ja, és nem ártana tanulmányoznod Palesztína majd Izrael állam huszadik századi történelmét! Tanulságos olvasmány...!!! /Jokernek különösen ajánlott!/

T. chimera!
Az izraeli vadászgép izraeli területen csobbant a Földözi-tengerbe a Gázai-övezet közelében - hajtóműhiba miatt! Szíria tehát kizárva!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
T.sondor961
Ajánlom elolvasni a korábbi hozzászolásokat, hogy miért tort ki a szír "polgárháború", kik tervezték meg, kik harcolnak....stb...
A vegyi fegyvert ki vettette be.....stb...
Látom te még sok dologgal nem vagy tisztában.....
Látom , te inkább az Al-Kaidásokkal szimpatizálsz, nem szírekkel...
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
T.Sondor961.
Jaaa, az a vegyifegyver, ami Irakban is bevetettek? Értem már. Az biztos, hogy Kadhafi idejét visszasírják majd libiában, ahogy a szírek a "szemét diktátor" Assad-ot. Ugyanez a helyzet Egyiptomban is. Hírtelen egyes erőknek érdekük lett a káosz a nem teljesen baráti országokban. Mi lesz, ha beválik a recept? Ez fog történni pár renitens európai országban is?
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
T. boki és marton!
Már tapasztaltam, hogy ezen az oldalon a diktatúra a népszerűbb, és divat elhinni az egyoldalú "Assadista" hozzászólásokat! - Ez olyan, mint a szocializmusban: Ne gondolkozz, majd a párt megmondja, hogy miben higgy, és mit csinálj!!!

Szerintem "töritanulással" és széleskörű tájékozódással többre mennétek...!
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Akkor kezdjük az alapoknál. Mi az a diktatúra és mi az a demokrácia? Nem éltem a szocializmusban, de tudok olvasni, van agyam, tanultam történelmet (elég sokáig, igen Közel-Keletit is!), ezekből pedig össze tudom rakni a véleményemet, ami a mainstream médiától messze áll. Arról, hogy nemkem vagy neked mondja-e meg a "párt", hogy miről gondolkozz, inkább ne menjünk bele, mert az megtöltene pár oldalt. Semmi gond, megértem én azt, hogy vannak akik még hisznek a mesékben: eljön az áldásos nyugat a szuper kis demokráciájával, aztán lesz minden mi szem-szájnak ingere: nagy plazma TV, hamburger, elhízott egészségtelen emberek a génmanipulált élelmiszerektől,,, csak fogyassz és butulj!!! Csodás jövő! Hidd el, ebből a "fejlett világból" egyre többen nem kérnek már!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
T.sondor961!
Szerintem elég jol tájékozott vagyok mind torténelem és politikai téren , ami Szíriát illeti..... Én éltem a szocializmus korszaka alatt és jól emlékszem még Hafez Aszad korszakára is. Nem tudom voltál-e Szíriában valaha, és tudod , hogy éltek az emberek.....
Azért, mert Szíriában Aszad pártja a Baas uralkodott , ahogy nyugat elkezdte hangoztatni, hogy diktátor , azóta itt is páran átvették ezt a szóhasználatot. (Én irányított "demokráciának" nevezném) Érdekes módon 3 éve még senki sem emlegette Aszadot diktátorként......
Szíria legnagyobb baja, hogy kemény Izrael ellenes politikát folytatott (szavakkall) , mivel Izrael elfoglalta (torténelembol tudjuk) a Golán-fennsíkot. Szíria csak visszaazerette volna szerezni békés úton, ami után kész lett volna aláírni a békeszerzodést Izraellel. Soha nem támadta Izraelt.
Persze Izrael és az Usa célja egy tonkretett, meggyengített szír állam, ahol egymást gyilkolják, ugyanúgy mint Egyiptomban, Libanonban, és Iránban (a kov.célpont).
Meg kell érteni , hogy arab országban nem lehet demokrácia.
Lásd Egyiptom példája, demokratikus választások voltak és az iszlámisták gyoztek. Iszlámisták kormányzása csak halálhoz, káoszhoz, nyomorhoz vezet...
A volt francia kulugyminiszter megmondta , hogy az angolok tervelték ki a szíria forgatokonyvet.
Meg kell érteni, hogy ez politika(elore eltervezett), -nem pedig spontán -a híres "demokráciáéert" kitort- folytatott harc... De szerintem , ha leutaznál Szíriába és megkérdeznéd az embereket, hogy mit akarnak, hogyan akarnak élni. 80% azt mondaná, hogy Aszad kormányzása alatt.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hagyjátok már :))) Nem veszitek le, hogy egy elvakult és ostoba provokátor? Hiába hoztok észérvet, csak az USA és
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
"Lásd Egyiptom példája, demokratikus választások voltak és az iszlámisták gyoztek. "
Viszont a hadsereg puccsal eltávolította a demokratikusan megválasztott elnököt amihez a Nyugat csak asszisztál, sőt az usa közli hogy továbbra is szállítja az évi 1.3 Milliárdos fegyversegélyt.
Mi lesz ha az újonnan kiírt választásokat megint az iszlámisták nyerik meg? :D