Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
guriga75
Nem fegyvertelen a nehéz géppuskát kezelték...
hiryu:
Demokrácia az a népakarat.
katonai puccs nem leszz demokrácia...
Egyiptomban az utóbbi hetekben sok esemény történt. Mubarak leváltása után a hadsereg vette át az ország ideiglenes irányítását. A választások során egy szélsöséges iszlám párt szerzett többséget az egyiptomi parlamentben, majd egy hasonló elnökjelölt állt nyerésre. Az egyiptomi hadsereg lépett és szétzavarta a parlamentet, az iszlám elnökjelölttel szemben meg állított valakit, aki neki tetszett. A hadsereg szerintem a Török mintát követi, ahol a hadsereg elzavarhatja azt a parlamentet, ami neki nem tetszik.
Ez egy limitált demokrácia, ahol a hadsereg veszi át az ellenör szerepét. A nép választhat, de ha ostobán választ, akkor a hadsereg felkéri, hogy próbálkozzon újra. Törökországban és Egyiptomban a hadsereg vezetöi, szerintem felelösen, eldöntötték, hogy nem akarnak egy átlag szerencsétlen, szegény arab ország lenni. Mivel mindkét ország Európa érdek övezetében fekszik, ezért ha az iszlám arab utat választják, akkor azzal az elszigeteltséget is választják, meg a szegénységet is. Törökország Egyiptom példája arra, hogy lehet ezt másképpen is csinálni.
Egypt's military grants itself sweeping powers (BBC)
A hadsereg célja az, hogy a nép válasszon valamilyen polgári, nem vallási parlamentet. Ha ez sikerül, akkor át fogják adni a hatalmat az új kormánynak.
A hadsereg azzal is tisztában van, hogy Egyiptom gazdasága a turizmuson áll vagy bukik. Ezért nem engedték eddig sem és ezentúl sem fogják engedni, hogy a közbiztonság romoljon és bárki Egyiptomban turistákat veszélyeztessen. Az új kormánynak ezért gondoskodnia kell arról, hogy a közbiztonság maradjon olyan, mint az "Arab tavasz" elött v. jobb. Ha ez nem sikerül neki, akkor vagy a hadsereg tesz majd rendet v. a kormányt váltja le.
Egy "arab" országban a hadsereg felügyelö szerepe szvsz. megkerülhetetlen. Vagy a hadsereg v. egy diktátor v. király, de valaki kell. Ha a demokráciát az "arab" kultúrájú országban szabadon engedik, akkor annak tragikus következményei vannak.
Az arab országok élelmiszerének 50%-át importálják. Ha ez valamiért nem sikerül, akkor a lakosság szó szerint éhenhal.
Merre mennek be?bemehetnek szárazföldön Szíriába és két hét alatt rendet raknak .
<blockquote rel="hiryu">Az oroszok max szúrósan néznek... mást nem tudnak tenni...
OK. Nekem úgy jött le, a sofőrök keresztények voltak. Egyetlen eselyuk tenyleg csak a tovabbhajtas lett volna.