[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
egyre több közismert primadonna gyilkos hullájának képe kerül fel a netre.
ezek valahogy sose jutnak el a gyűjtőpontokra.
https://twitter.com/falanfilanamk (egyébként ennek az üzemeltető csókának érdekes a neve)
Ha itt felismerünk pár jellegzetesebb majmot aki ezt vagy azt csinálta, gondolj bele a szíreknek meg az oroszoknak milyen listája lehet. Azokat meg valószínűleg helyben lövik tarkón.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ha itt felismerünk pár jellegzetesebb majmot aki ezt vagy azt csinálta, gondolj bele a szíreknek meg az oroszoknak milyen listája lehet. Azokat meg valószínűleg helyben lövik tarkón.
Valószínűleg civilek is leadták a drótot kit merre kell keresni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Czla2fPWQAAh_qt.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

venus1500

Active Member
2016. december 11.
106
173
43
Jászberényi Sanyi írása...:

Amikor ezeket a sorokat írom, az Aszád elnök által irányított szíriai hadsereg orosz légi és szárazföldi támogatással éppen beveszi a felkelők utolsó fellegvárát, Aleppót. A hírek szerint eddig már 2200 felkelő adta meg magát, a többiek pedig sorra adják fel állásaikat a városban és menekülnek a senki által nem ellenőrzött területekre, melyet kis eufemizmussal a nyugati médiában a felkelők területeiként jelölünk meg. A valóság azonban az, hogy ezeket a kisvárosokat, falvakat még nagy jóindulattal sem tartja senki sem az ellenőrzése alatt. Senki, aki esetleg meg is tudná védeni őket.
Aleppó elestével a válogatott brutalitásokkal tarkított szíriai polgárháború egyik mérföldkövéhez értünk.Az államrend elleni felkelők egyetlen stratégiailag és gazdaságilag jelentős várost sem tartanak már az ellenőrzésük alatt.
A forradalom, ami 2011-ben tört ki, ezzel véget ért Szíriában.
Innentől a megtorlások következnek, törzsi- és etnikai alkuk az Aszád-rezsimmel, amik ellen végül is felkelt a nép 2011-ben. Nagyon sokan fognak még meghalni, mire Szíriában megszűnik a fegyverropogás, és utána is: ezt már nem fogjuk látni, mert börtönökben, a világ nyilvánossága elől elzárt helyeken fog történni.
http://24.hu/kulfold/2016/12/13/ot-...aborut-ami-az-emberiseg-modern-kori-szegyene/

Itt a srác,ja és egy interjúban hozzá fűzött kérdés:

Talán nem tőled kellene kérdeznem, de mi az oka annak, hogy idehaza kevéssé ismert szerző vagy, a hivatásos kritikusok nem nagyon írnak a műveidről, míg az angol nyelvterületeken szép elismeréseket kapsz?



Ez tényleg nem az én tisztem eldönteni. Gondolom elfoglaltak, nem érnek rá.
1015939_10200670542540558_840694199_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Python

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A legfrissebb üzenetek szerint a T4 bázisnál megint stabil az SAA. helyzete.Nagyon nehéz harcok folynak.De folyamatos az SAA. erősítés érkezése.
Ott most anyagháború dúl.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

venus1500

Active Member
2016. december 11.
106
173
43
Nem hiszem. Nezd meg megegyszer azokat a kepeket! Kabe ugy nez ki egy atlag hazai korhaz raktara is. :) Szepen osszeszedtek maguknak a zoldek. Amennyire ismerosek nekem ezek a cuccok, meg a minoseggel sem volt baj. A mennyiseggel sem lehetett nagy gond. Ettol fuggetlenul persze hogy telesirjak a nyugati sajtot, de nem kell mindent elhinni. Persze aki a lefejezosoknek szurkol...

Lapozz vissza!
Ne légy lusta ezért fizetnek fangyerek :)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette
T

Törölt tag 1586

Guest
Itt a srác,ja és egy interjúban hozzá fűzött kérdés:
Talán nem tőled kellene kérdeznem, de mi az oka annak, hogy idehaza kevéssé ismert szerző vagy, a hivatásos kritikusok nem nagyon írnak a műveidről, míg az angol nyelvterületeken szép elismeréseket kapsz?
Ez tényleg nem az én tisztem eldönteni. Gondolom elfoglaltak, nem érnek rá.

Azért ez a Sanyi szerintem elfelejti hogy ebben az egész öt éves katyvaszban az Oroszok valamivel több mint egy évvel ezelőtti beavatkozása hozott fordulatot. Ha tavaly szeptemberben az oroszok nem jelennek meg, az ISIS ma már jó eséllyel Damaszkuszban parádézna.
Kíváncsi lennék hogy akkor milyen édes-bús nekrológot írt volna Szíriáért. :(
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Azért ez a Sanyi szerintem elfelejti hogy ebben az egész öt éves katyvaszban az Oroszok valamivel több mint egy évvel ezelőtti beavatkozása hozott fordulatot. Ha tavaly szeptemberben az oroszok nem jelennek meg, az ISIS ma már jó eséllyel Damaszkuszban parádézna.
Kíváncsi lennék hogy akkor milyen édes-bús nekrológot írt volna Szíriáért. :(

Vagy Kijevben, esetleg Tokióban! Úgy könnyű orosz sikereket felmutatni, hogy alternatív valósággal állítjuk szembe a jelen helyzetet, ami viszony lényegileg még mindig csak éppenhogy egy csöppet kezdett lejteni a teljes patthelyzetből a kormányerők oldala felé!

Lassan egy éve írtam:
Az eredmények szánalmasak. Lényegében az elmúlt hónapok világítottak rá a tényre, hogy az egykori szír haderő már nem létezik, az aszadita erők csak egy törzsi pereputty az ott harcoló sok közül. Eredmény lenne, ha:

- kipucolnák teljesen Latakiát.
- elfoglalnák Aleppót és környékét.
- kipucolnák lenn délen az egész szarkupacot Drúziában.
- mélyen betörnének a sivatagba az Eufrátesz mentén az ISIS területeit támadva.

Semmi ilyesmit nem látunk. Előrenyomulnak néhány kilométert, majd néhol visszanyomják őket. Valószínűleg az aszaditáknak már nincs elegendő élőerejük a háborúhoz.

Azóta megszületett az első eredmény és ezzel párhuzamosan a palmirai események mutatják, hogy a konklúzió továbbra is változatlan.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
T

Törölt tag 1586

Guest
Vagy Kijevben, esetleg Tokióban! Úgy könnyű orosz sikereket felmutatni, hogy alternatív valósággal állítjuk szembe a jelen helyzetet, ami viszony lényegileg még mindig csak éppenhogy egy csöppet kezdett lejteni a teljes patthelyzetből a kormányerők oldala felé!.
??? o_O??? Isten bizony ötször elolvastam, de nem értem. Milyen alternatív valóság? Hova lejtett micsoda?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megszületett az egyezség az ostromlott lázadók és a szír kormányerők között Aleppóban. A körbevett kerületeket elhagyhatja a civil lakosság. A bombázások is abbamaradtak. Hivatalosan szerda hajnalba lép életbe a tűzszünet.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 616
8 191
113
Ne rontsd itt a PISA statisztikát!

Miért jelent neked ekkora örömöt ledegradálni másokat.
Tudomásul vettük mély fájdalmat érzel Aleppo felszabadítása miatt, egy világ omlott össze benned mert az USA által támogatott terroristák el lettek picsázva.
Igen, én is egy itthon maradt hulladék vagyok( te írtad).
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 537
20 811
113
Jó ez az aleppoi győzelem, a HTKA-n ilyenkor látni kinek okoz ez lelki frusztrációt... :D Néhányan személyes sérelemként élik meg és megindul belőlük a kompenzált terelés. Mindegy, bármit is gondolnak, Aleppot akkor is felszabadította az SAA és a yenkibérenc zöldek nadrágja el lett porolva. És így fog folytatódni is, mert láthatóan minden fronton teljes csőd ez a "demokráciaexport" :D