[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Még az erdogani Törökországban sem egy emberen múlik. Teljes joggal lehetett előre feltételezni, hogy a józan ész, a rendszerhű politikai és katonai tanácsadók minden komolyabb leszámolást a közkegyelem irányába térítenek el a nemzetbiztonsági érdekek miatt. Hogy nem így történt az döbbenetes.
Régen írtam egy hozzászólásomban valami ilyet, hogy, elképesztő, hogy egy akaratos ember mennyire el tud vinni egy országot (értékrendben, közbeszédben, reakciókban stb.) valamilyen irányba.
Ezen személyek hatalma alatt megtörténik egy kontraszelekció a hierarchiákban, s megtörténik a vezetőhöz való feltétlen igazodás, illetve a valós vagy vélt elvárásai szerinti döntéshozatal a különböző szinteken.
Aztán meg utólag szörnyülködünk, hogy az a nép/ország hogy tudott kifordulni addigi magából az adott hatalom alatt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Régen írtam egy hozzászólásomban valami ilyet, hogy, elképesztő, hogy egy akaratos ember mennyire el tud vinni egy országot (értékrendben, közbeszédben, reakciókban stb.) valamilyen irányba.
Ezen személyek hatalma alatt megtörténik egy kontraszelekció a hierarchiákban, s megtörténik a vezetőhöz való feltétlen igazodás, illetve a valós vagy vélt elvárásai szerinti döntéshozatal a különböző szinteken.
Aztán meg utólag szörnyülködünk, hogy az a nép/ország hogy tudott kifordulni addigi magából az adott hatalom alatt.

Erdogan hatalmas szerencse Putyinnak, de ez nem Putyin mesteri elméjét dicséri. Egyszerű szerencséje az oroszoknak és egyben tragédia a törököknek, meg a NATO-nak.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Még az erdogani Törökországban sem egy emberen múlik. Teljes joggal lehetett előre feltételezni, hogy a józan ész, a rendszerhű politikai és katonai tanácsadók minden komolyabb leszámolást a közkegyelem irányába térítenek el a nemzetbiztonsági érdekek miatt. Hogy nem így történt az döbbenetes.
Kit érdekelt 56'-ban, hogy mi lesz a nemzetbiztonsággal, amikor a Légierőt lefejezték, a lokátoros MiG-17-eseket meg visszaadták a szovjeteknek!? Ott állt az ország esténként sötétben hunyorító rendszerhű pilótákkal, meg a megmaradt MiG-15 gépekkel (Aranysas 2016/11)
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 086
93
Dehogy volt kiszámítható. Mindenki arra számított, hogy néhány tábornok belebukik és börtönbe megy a közkatonák kegyelmet kapnak és az állam növeli a kontrollt a hadsereg felett. Az, hogy tízezreket letartóztatnak, kirúgnak olyan eszelős gondolat volt közvetlenül a puccs leverése után is, hogy döbbenet volt nézni, amikor ez az őrület elkezdődött.

Putyin a készülő puccsról szóló hírszerzési információk megosztásával diplomáciai/politikai téren várt kisebb fordulatot, egy lehetséges enyhülést a viszonyban.
...khm miert vagy ebben ilyen rendithetetlenul biztos? Erdi az eletet koszonheti az oroszoknak, ez meg az akkori hivatalos felveteleken is latszik kozvetlen a puccs utan-figyeld meg hogy nez Putyinra-nem kell ezt tulmagyarazni sztem. Akkor is lekotelezettje lesz Putyinnak ha nem fejezi le a hadsereget.
Egyebkent..Igen Sztalin is hasonlot muvelt de meg lehet nezni az elso sokk kiheverese utan mive valt a Voros Hadsereg. Teny hogy oriasi aldozatok aran, de a torokok is vannak vagy 80 millioan szukseg eseten....persze nem ugyanaz az "anyag" de nem lehet minden tokeletes...
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
...khm miert vagy ebben ilyen rendithetetlenul biztos? Erdi az eletet koszonheti az oroszoknak, ez meg az akkori hivatalos felveteleken is latszik kozvetlen a puccs utan-figyeld meg hogy nez Putyinra-nem kell ezt tulmagyarazni sztem. Akkor is lekotelezettje lesz Putyinnak ha nem fejezi le a hadsereget.
Egyebkent..Igen Sztalin is hasonlot muvelt de meg lehet nezni az elso sokk kiheverese utan mive valt a Voros Hadsereg. Teny hogy oriasi aldozatok aran, de a torokok is vannak vagy 80 millioan szukseg eseten....persze nem ugyanaz az "anyag" de nem lehet minden tokeletes...
Ott azért két sokk volt, nem egy. És az SZU-ból nem lehetett olyan könnyen lelépni, mint To-ból tudnának. Mindkét helyen változatos a felhozatal emberanyagban, nem feltétlen a legjobbakat vitték oda most. Plusz a börtönben csücsülő réteg egy része is visszatérne baj esetén, ahogy a gulágról is visszahozták egy részüket. Persze a másik része pattanna ahogy tudna, ahogy a lakosság egy része is
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Erdogan rendszere hasonlít egy fasiszta államéhoz. Erős ideológiai nyomás van az országban, a szomszédban háborúk zajlanak, az határokon belül pedig gerilla hadviselést folytat a szövetségesei által is hellyel közel támogatott kisebbség. Az hogy tisztogatni fog teljesen nyilvánvaló volt, engem legalábbis nem lepett meg maximum a mértéke. Az oroszok szerintem elég jól ismerik Erdogan gondolkodását, Putyin meg gyakorlatilag olyan mint egy pszichopata. Hideg, számító, manipulatív, jó megfigyelő. Szerintem adja magát hogy milyen szinten kijátszották Erdogan ambícióit a saját érdekükben.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 381
113
C0tsih8WgAAS6CB.jpg
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Valaki szír, orosz, török részről ugyan beszéljen már a kurdokkal, hogy kell ezt csinálni.
Vagy kértek Asterxtől varázsitalt?
Egyedül ők haladnak, mint kés a vajban és NEM FOGLALJÁK VISSZA tőlük a területeket.

Szerintem várjuk meg Rakkát, az lesz az igazi bizonyságtétel a tudásukról. Az eddigiek alapján, nekem olybá tűnik, hogy sajnos az ISIS a legkomolyabb katonai erő ezen a térképen. A törökökről kiderült, hogy nagyjából, szart sem érnek. Volt aki a puccsal magyarázta.. hát sajnos már nem fogjuk megtudni, hogy a puccs előtt, milyen "komoly" volt a török légierő, de azért, hogy betörjenek Al-Babba és egy nyomorult kórházat megtartsanak csak nem kellene 17000 tábornok, meg 500 pilóta. Mindezt úgy, hogy kábé az egyetlen erő ezen a térképen az ISIS akinek (ugyan amerika néha besegít nekik) senki nem ad közvetlen légi fedezetet a támadásaikhoz, nemhogy huzamosabb ideig bombázgassanak nekik, meg előkészítgessenek, meg stb. Amúgy sokszor éreztem azt ezalatt az 5 év alatt, hogy a legkomolyabb ellenállás mindig akkor volt amikor a kormányerők támadtak, pl török betörés idején al-bab az első ahol mutatnak valamit. A kurdok ellen kb semmit nem látunk tőlük, olyan mintha nem koncentrálnának rájuk, miért? Mintha a hátukon nőtt volna fel kurdisztán és ők csak egy pufferzóna lenne, h a kormánycsapatok tuti ne tudjanak még időben rájuk csapni. A kormánycsapatoknak az utolsó mucsáért is véresebbnél véresebb harcokat kell folytatni. Miért?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Szerintem várjuk meg Rakkát, az lesz az igazi bizonyságtétel a tudásukról. Az eddigiek alapján, nekem olybá tűnik, hogy sajnos az ISIS a legkomolyabb katonai erő ezen a térképen. A törökökről kiderült, hogy nagyjából, szart sem érnek. Volt aki a puccsal magyarázta.. hát sajnos már nem fogjuk megtudni, hogy a puccs előtt, milyen "komoly" volt a török légierő, de azért, hogy betörjenek Al-Babba és egy nyomorult kórházat megtartsanak csak nem kellene 17000 tábornok, meg 500 pilóta. Mindezt úgy, hogy kábé az egyetlen erő ezen a térképen az ISIS akinek (ugyan amerika néha besegít nekik) senki nem ad közvetlen légi fedezetet a támadásaikhoz, nemhogy huzamosabb ideig bombázgassanak nekik, meg előkészítgessenek, meg stb. Amúgy sokszor éreztem azt ezalatt az 5 év alatt, hogy a legkomolyabb ellenállás mindig akkor volt amikor a kormányerők támadtak, pl török betörés idején al-bab az első ahol mutatnak valamit. A kurdok ellen kb semmit nem látunk tőlük, olyan mintha nem koncentrálnának rájuk, miért? Mintha a hátukon nőtt volna fel kurdisztán és ők csak egy pufferzóna lenne, h a kormánycsapatok tuti ne tudjanak még időben rájuk csapni. A kormánycsapatoknak az utolsó mucsáért is véresebbnél véresebb harcokat kell folytatni. Miért?

Mert a kurdok nem legitim entitások, nincsenek nemzetközileg elismerve, de mindenkinek a térségben kockázatot jelentenek. Szerintem.
Tehát inkább azokra koncentrálnak akiknek a térnyerése komolyabb kockázatokkal jár.
B verzió: Félnek a kurd asszonyoktól.:D
 
  • Tetszik
Reactions: drqv

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Szerintem várjuk meg Rakkát, az lesz az igazi bizonyságtétel a tudásukról. Az eddigiek alapján, nekem olybá tűnik, hogy sajnos az ISIS a legkomolyabb katonai erő ezen a térképen. A törökökről kiderült, hogy nagyjából, szart sem érnek. Volt aki a puccsal magyarázta.. hát sajnos már nem fogjuk megtudni, hogy a puccs előtt, milyen "komoly" volt a török légierő, de azért, hogy betörjenek Al-Babba és egy nyomorult kórházat megtartsanak csak nem kellene 17000 tábornok, meg 500 pilóta. Mindezt úgy, hogy kábé az egyetlen erő ezen a térképen az ISIS akinek (ugyan amerika néha besegít nekik) senki nem ad közvetlen légi fedezetet a támadásaikhoz, nemhogy huzamosabb ideig bombázgassanak nekik, meg előkészítgessenek, meg stb. Amúgy sokszor éreztem azt ezalatt az 5 év alatt, hogy a legkomolyabb ellenállás mindig akkor volt amikor a kormányerők támadtak, pl török betörés idején al-bab az első ahol mutatnak valamit. A kurdok ellen kb semmit nem látunk tőlük, olyan mintha nem koncentrálnának rájuk, miért? Mintha a hátukon nőtt volna fel kurdisztán és ők csak egy pufferzóna lenne, h a kormánycsapatok tuti ne tudjanak még időben rájuk csapni. A kormánycsapatoknak az utolsó mucsáért is véresebbnél véresebb harcokat kell folytatni. Miért?

Azt értsétek meg, hogy a törököknek nem egyfrontos a háború.

Ha az ISIS ellen megy csak, akkor teret ad a kurdoknak.
Ha a kurdok ellen, az ISISnek.
Közben ott a belső feszültség (hadsereg, "demokraták" - utóbbinak vsz január 20. után vége -, hisz elég egy szikra, hogy radikalizálódjon a török hadsereg. Mindezt a katonai puccsok országában.
Aztán ott a feszült viszony a gazdaság miatt az oroszokkal (turisták, gáz, olaj, stb.).
És közben még lelőttek direkt egy ruszki gépet is.
A puccs miatt pedig mindent elveszthettek volna.

Közben a kurdok az országon belül is komoly problémát jelentenek, nem csak kívül.

Egy ilyen helyzetben kellett Erdogannak valamit lépnie, mielőtt a szír, iraki és egy egyéb területeken hipp-hopp létrejön egy önálló kurd állam, amit támogat a nyugat (ahogy hipp-hopp Izraelt is odakreálták a II. VH után). Ha egy kurd tömb létre jött volna, akkor ugrik az ország keleti fele. Nem most, idővel, mert van bázis (a la RoMákia).

Totál reálpolitikus a faszi. Lassú, apró lépések, rengeteg probléma közepette, egy polgárháborúval belül, és egy háborúval országhatárokon kívül. Mindezt úgy, hogy 7 milla (?) migráncs üldögél náluk.

Más, pl. egy szocionista-liberált-proliszéljobb kormányzat (itthon biztos), ebbe már rég belehalt volna a világ minden szegletében. Nem egyben, hanem már külön-külön is ("a válság megáll a határainkon" (Baynau)). Erdogan pedig lépked egyről a kettőre. Nem fog neki menni, de csinálja. Első lépés a cenzura, a második a rendkívüli állapot lesz. A harmadiknál félreállítják (érsd: megölik), puccs. Hacsak Trump és Putyin rendet nem rak január 20. után rövid idő alatt, akkor Erdogan tavaszig megbukik. Szerintem.