[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 594
113
Akkor most képzeljük el, hogy mondjuk Kína elkezdi gyilkolni a tibetieket. Az USA beavatkozik. Szerinted melyik miatt állna be azonnal a hadiállapot a 2 ország között, a robotrepülős támadás, vagy egy partraszállás miatt? Mert szerintem mind a kettő háborús cselekmény, és Kína részéről azonnali hadüzenet lenne a válasz!
Akkor nem mindegy, hogy melyik következik be?
De amíg nem szállnak partra, mint annak idején Kuvait és Irak esetén, addig senki nem veszi komolyan ezeket. Pláne úgy nem, ahogy azt Trump bácsi előadja.
Assadról:
Hát igen Hitlerrel is elég sokáig semmi baj nem volt.
Aztán túlment azon a bizonyos piros vonalon.o_O
Egy partraszállás Szíriában gyakorlatilag a kormányerők pillanatok alatti összeomlásához vezetett volna. Ha a saját ellenzéki erőik ellen alig boldogultak, akkor mi lett volna egy USA intervenció esetén.
Ne felejtsük, hogy az USMC gyakorlatilag tétlenül ülte végig az USA utóbbi hadműveleteit. Az Öböl háború óta nem használták őket rendeltetésszerűen. Ott lettek volna készen az akcióra. Annyi idő alatt lerendezték volna az egész ügyet, hogy még kongresszusi hosszabbításra sem lett volna szükség.
Az meg mi az a marhaság, hogy " az oroszok az utolsó pillanatban léptek, kényszerből"
Milyen kényszerből? Hidd el nekem, hogy Putyin le se szarja Assadot! Szerinted milyen egy ilyen emberrel egy frakcióba kerülni?
Ő a szükséges, és hasznos hülye, aki lehetővé teszi, hogy Putyin újabb helyen tudjon alátenni a NATO tagállamoknak. Vagy az miért nem jutott az eszükbe menekülteknek, hogy Oroszországba meneküljenek? Sokkal hamarabb kerültek volna biztonságba, mint hogy az EU felé induljanak. Ráadásul kultúrális problémák sem lettek volna, mert a Kaukázusban nem ismeretlen azért az iszlám vallás.
Maradjunk annyiban, hogy a menekültek/ migránsok szervezése és az ebbe fektetett pénz a lehető leghatékonyabb módszer a nyugati világ destabilizálására. Ráadásul a nyugati társadalmak reakciói tökéletesen kiszámíthatóak...a összes!
Elég csak elindítani a folyamatot, ês pillanatok alatt öngerjesztővé válik a folyamat.

Alapvetően ott bukik (illetve bukott volna) ez a sztori, hogy Putyin Asszadot lehet, hogy le sem szarja, de az egyetlen meglévő Földközi-tengeri bázisára vigyázott volna. Krímben is megoldották az oroszok, hogy ne tudják kivenni a kezükből a támaszpontot, itt is megtették volna akkor is, ha felvonul az amerikai hadsereg, hogy ő most jött partra szállni.
Egyébiránt az USA nem sok háborút tudott mostanában elrendezni gyorsan és simán.

A migránsokról: Azon egyszerű oka van annak, hogy a migránsok az EU-ba mentek és nem az oroszokhoz, hogy Nyugat-Európában kinyalják a seggüket a migránsoknak, teletömik pénzzel, lakást adnak, és aki akar, illetve tud dolgozni, annak munkát is, stb., az oroszoknál munkát lehet, hogy kapott volna, aki akar, de ingyen pénzt és kecót tutira nem, emellett a kérelme elbírálása alatt nem hinném, hogy szabadon hagyják flangálni a delikvenseket. Ha neked most feldobnák a lehetőséget (mindenféle presszió nélkül valamelyik lehetőségre), hogy hová szeretnél kivándorolni illegálisan, Németországba, vagy Oroszországba, mit mondanál? Költői kérdés...
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider and zeal

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ezt az alando USA = ISIS , vagy USA csinalta ISIS-t fajta szoveget ami itt men milyen tenyekre alapozatok?

csak kerdem ..ugy.,..
Ajánlom figyelmedbe neked meg pöcshuszár-nak ezt a kis videot. Ahhoz hogy valaki érdemben hozzászólhasson a szíria témához, legalább 10 évre visszamenően alapos ismeretekkel kell rendelkeznie kb. egy tucat ország vonatkozásában. Információk és dezinfomációk tömegét kell ismernie aki át szerezné látni, mi is folyt/folyik. Kivétel nélkül az összes szereplőnek vastagon állnak a disznóságok a számláján, kinek több, kinek kevesebb. Az is kiderül a videoból, hogy két dolog (egymással párhuzamos) együttes hatása robbantotta ki a szír háborút - A MOCSKOS PÉNZ ÉS A POLITIKAI ÉRDEKEK, megspékelve egy kis vahabita iszlámmal. Ennél sokkal mocskosabb dolgokat is lehetne mutatni, ami már a lefolyás részleteiben volt. Majd tanultok róla, vagy ezentúl is sorra megkérdőjelezi a hozzászólásaitokat. Én ugyan egyáltalán nem régen regisztráltam ide, de nagyon nem vagyok kezdő a témában, például ismerem a 2011-12-13-as kifejlődését a háborúnak, amikor pld. 50t-s adagokban szórták le a fegyvereket és lőszert a "lázadóknak", szóval nem "véletlenül" lőtték szét szíriát. Ezekről az akciókról és az otthoni lakosság "meggyőzése" miatt sokszor cikkeket is írtak. (néha maguk a riporterek is a gépeken ültek az akciókat közvetítendő) Mint mondtam vannak ennél kiábrándítóbb anyagok is a nyugati médiákban (amiket még nem takarítottak el), de nem érzem úgy, hogy ezekből nektek vagy bárki másnak kéne oktatási céllal linkelnem bármit is. Aki tisztában van vele (márpedig itt szinte mindenki) azoknak nem kell újra és újra magyarázgatni az alapokat. Ez a fórum nem a kezdők tanítgatásáról szól.
A Szir Háború.. Hazugságai.. és Logikai Háttere..-Amint a TV-ben nem Láthatsz..
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Úgy látom, hogy sikerült magadra venni/ismerni az általánosított mondanivalóban. :p:D Kár volt!
SilvioD-nek legalább leesett, hogy miről is írtam. ;)
Nem baj! Ettől függetlenül amit irtam helytálló. Hülyesegeket írsz es meg szépen meg is tudod magyarazni. Baj van a toronyban. A neved utal a személyiségedre. Szomorú!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 057
113
Akkor most képzeljük el, hogy mondjuk Kína elkezdi gyilkolni a tibetieket. Az USA beavatkozik. Szerinted melyik miatt állna be azonnal a hadiállapot a 2 ország között, a robotrepülős támadás, vagy egy partraszállás miatt? Mert szerintem mind a kettő háborús cselekmény, és Kína részéről azonnali hadüzenet lenne a válasz!
Akkor nem mindegy, hogy melyik következik be?
De amíg nem szállnak partra, mint annak idején Kuvait és Irak esetén, addig senki nem veszi komolyan ezeket. Pláne úgy nem, ahogy azt Trump bácsi előadja.
Assadról:
Hát igen Hitlerrel is elég sokáig semmi baj nem volt.
Aztán túlment azon a bizonyos piros vonalon.o_O
Egy partraszállás Szíriában gyakorlatilag a kormányerők pillanatok alatti összeomlásához vezetett volna. Ha a saját ellenzéki erőik ellen alig boldogultak, akkor mi lett volna egy USA intervenció esetén.
Ne felejtsük, hogy az USMC gyakorlatilag tétlenül ülte végig az USA utóbbi hadműveleteit. Az Öböl háború óta nem használták őket rendeltetésszerűen. Ott lettek volna készen az akcióra. Annyi idő alatt lerendezték volna az egész ügyet, hogy még kongresszusi hosszabbításra sem lett volna szükség.
Az meg mi az a marhaság, hogy " az oroszok az utolsó pillanatban léptek, kényszerből"
Milyen kényszerből? Hidd el nekem, hogy Putyin le se szarja Assadot! Szerinted milyen egy ilyen emberrel egy frakcióba kerülni?
Ő a szükséges, és hasznos hülye, aki lehetővé teszi, hogy Putyin újabb helyen tudjon alátenni a NATO tagállamoknak. Vagy az miért nem jutott az eszükbe menekülteknek, hogy Oroszországba meneküljenek? Sokkal hamarabb kerültek volna biztonságba, mint hogy az EU felé induljanak. Ráadásul kultúrális problémák sem lettek volna, mert a Kaukázusban nem ismeretlen azért az iszlám vallás.
Maradjunk annyiban, hogy a menekültek/ migránsok szervezése és az ebbe fektetett pénz a lehető leghatékonyabb módszer a nyugati világ destabilizálására. Ráadásul a nyugati társadalmak reakciói tökéletesen kiszámíthatóak...a összes!
Elég csak elindítani a folyamatot, ês pillanatok alatt öngerjesztővé válik a folyamat.

Mégis mit képzelsz te az USA.ról. Valami jó tündér, akinek mindenbe bele kell avatkoznia?
Olyan szinten el vagy szállva, hogy nem érdemes válaszolni sem arra, amit írsz.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and zeal
T

Törölt tag 2361

Guest
Ajánlom figyelmedbe neked meg pöcshuszár-nak ezt a kis videot. Ahhoz hogy valaki érdemben hozzászólhasson a szíria témához, legalább 10 évre visszamenően alapos ismeretekkel kell rendelkeznie kb. egy tucat ország vonatkozásában. Információk és dezinfomációk tömegét kell ismernie aki át szerezné látni, mi is folyt/folyik. Kivétel nélkül az összes szereplőnek vastagon állnak a disznóságok a számláján, kinek több, kinek kevesebb. Az is kiderül a videoból, hogy két dolog (egymással párhuzamos) együttes hatása robbantotta ki a szír háborút - A MOCSKOS PÉNZ ÉS A POLITIKAI ÉRDEKEK, megspékelve egy kis vahabita iszlámmal. Ennél sokkal mocskosabb dolgokat is lehetne mutatni, ami már a lefolyás részleteiben volt. Majd tanultok róla, vagy ezentúl is sorra megkérdőjelezi a hozzászólásaitokat. Én ugyan egyáltalán nem régen regisztráltam ide, de nagyon nem vagyok kezdő a témában, például ismerem a 2011-12-13-as kifejlődését a háborúnak, amikor pld. 50t-s adagokban szórták le a fegyvereket és lőszert a "lázadóknak", szóval nem "véletlenül" lőtték szét szíriát. Ezekről az akciókról és az otthoni lakosság "meggyőzése" miatt sokszor cikkeket is írtak. (néha maguk a riporterek is a gépeken ültek az akciókat közvetítendő) Mint mondtam vannak ennél kiábrándítóbb anyagok is a nyugati médiákban (amiket még nem takarítottak el), de nem érzem úgy, hogy ezekből nektek vagy bárki másnak kéne oktatási céllal linkelnem bármit is. Aki tisztában van vele (márpedig itt szinte mindenki) azoknak nem kell újra és újra magyarázgatni az alapokat. Ez a fórum nem a kezdők tanítgatásáról szól.
A Szir Háború.. Hazugságai.. és Logikai Háttere..-Amint a TV-ben nem Láthatsz..

Megneztem..

Semmi ujat nem lattam benne...van par hiba is...a dzihadistakat nem kellet vinni sziriaba, mar ott voltak, (ottvannak a hirek, amit betettem, a szir haboru elotti viszonyokrol) az a sok arabb ami ott volt soha sem szerete az alavitakat. Alig vartak a pillanatot hogy elinduljonak ellenuk.
Masik dolog, azt amit ti irtok az nem az usa hozta letre az isis-t. az usa kulombozo assad elleni kecskebaszoknak adot fegyvert, mert asszad ellen harcoltak, nem ISIS-nek. Persze hogy hiba vot mert azok is pont epp olyan balf@szok mint a feketezaszlosok, vagy idovel epp otthagytak az amcsikat es elmentek a feketek kozze, de DIREKT AZ USA AZ ISIST NEM HOZTA LETRE, es ez volt az EN KERDESEM.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 057
113
Megneztem..

Semmi ujat nem lattam benne...van par hiba is...a dzihadistakat nem kellet vinni sziriaba, mar ott voltak, (ottvannak a hirek, amit betettem, a szir haboru elotti viszonyokrol) az a sok arabb ami ott volt soha sem szerete az alavitakat. Alig vartak a pillanatot hogy elinduljonak ellenuk.
Masik dolog, azt amit ti irtok az nem az usa hozta letre az isis-t. az usa kulombozo assad elleni kecskebaszoknak adot fegyvert, mert asszad ellen harcoltak, nem ISIS-nek. Persze hogy hiba vot mert azok is pont epp olyan balf@szok mint a feketezaszlosok, vagy idovel epp otthagytak az amcsikat es elmentek a feketek kozze, de DIREKT AZ USA AZ ISIST NEM HOZTA LETRE, es ez volt az EN KERDESEM.
Senki nem mondta, hogy az ISIS-t az USA hozta létre, hanem, hogy a balfaszoskodásuk és a CIA-é kis játékai nagyban elősegítették a létrejöttét. Irakban kezdődött, Mosulban még azt a 77 db T-72-t is megszerezték (más nehéz technika mellett), amit még a Gyurcsány kormány adott Irak-nak ajándékként. Onnan törtek be idővel Sziriába. Sajnos a támogatottságuk ott is megvolt, de nem kevés külföldi volt (van) közöttük. Elég fanatikusnak kell lenni ahhoz, hogy valaki csatlakozzon hozzájuk, de még most is veszélyes a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 980
113
Próbálok békefenntartani. Ahogy a nemzetközi szokás: kéretlenül :)
Azt hiszem, megegyezhetünk abban, hogy:
1. Szíriában nyakig ér a sz@r.
2. Mindenki kavarja.
3. A nagyok nagyon, a kicsik csak kavargatják.
4. Ezért nem múlik el a sz@r.
5. Nincs értelme a "Ki kezdte és ki folytatta" játéknak, mert az ottani logika nem hosszú távú szövetségen alapszik, hanem, hogy "most fogjuk össze mi, A meg B, C ellen, azt ha kinyírtuk, akkor lerendezzük a mi meccsünket, de ha B erősebb talál lenni, akkor C-vel kell szövetkezni, hogy B-t kinyírjuk. Ez ott így megy évezred óta.
6. Megoldás keresése...... egyszerűen a helyzetnek nincs TARTÓS megoldása.
Ahogy Európában a vallás alapú háborúknak a szekularizáció és a gazdasági fejlődés vetett véget, úgy jó lenne egy "Atatürki" muszlim vezetés arrafelé, amely az oktatásra, a fejlődésre helyezi a hangsúlyt, nem a Koránra! Az maradjon a kultúrában és a mecsetben.....
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Senki nem mondta, hogy az ISIS-t az USA hozta létre, hanem, hogy a balfaszoskodásuk és a CIA-é kis játékai nagyban elősegítették a létrejöttét. Irakban kezdődött, Mosulban még azt a 77 db T-72-t is megszerezték (más nehéz technika mellett), amit még a Gyurcsány kormány adott Irak-nak ajándékként. Onnan törtek be idővel Sziriába. Sajnos a támogatottságuk ott is megvolt, de nem kevés külföldi volt (van) közöttük. Elég fanatikusnak kell lenni ahhoz, hogy valaki csatlakozzon hozzájuk, de még most is veszélyes a helyzet.

adtatok ajandekba iraknak 77db t72?

o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O

errol nem is tudtam...ajde meg t55 legyen...de t72? :confused::confused::confused::confused:

amugy meg ki a bunos hogy a bolcs iraki katonak gyorsabban szaladtak el az feketektol mind a franciak a nemetektol a ww2ben? :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn
T

Törölt tag 2361

Guest
Állítólag franciák (is) képezték őket :) :) :)

akkor mar jobban ertem azt a szaladast...

amugy ezt a bagdadit hanyadszor olik mar meg? elobb az amcsik 2015, aztan 2016ban..aztan a ruszkik agyonbombaztak egy parszor, aztan megint az amcsik egy parszor..es most a szuper bolcs nagyvezer trumpli vegleg kinyirta tegnap vagy lesz meg egy par ilyen eset?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 057
113
Én ugyan nem adtam semmit. A HM Currus RT. újította fel őket. T-72-ek
T-72_Iraq_01.jpg

T-72-Irak-hidfo.ru_-1024x546.jpg


https://alfahir.hu/a_magyarorszag_a...zott_t_72_es_tankokkal_nyomul_az_iszlam_allam

Szerintem a Bagdadi-nak van néhány alteregrója.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Megneztem..

Semmi ujat nem lattam benne...van par hiba is...a dzihadistakat nem kellet vinni sziriaba, mar ott voltak, (ottvannak a hirek, amit betettem, a szir haboru elotti viszonyokrol) az a sok arabb ami ott volt soha sem szerete az alavitakat. Alig vartak a pillanatot hogy elinduljonak ellenuk..

Tényszerűen nem mondasz igazat: a dzsihadisták a világ minden tájáról érkeztek jobbára Törökországon keresztül Katar és a szaúdiak pénzén.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
adtatok ajandekba iraknak 77db t72?

o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O

errol nem is tudtam...ajde meg t55 legyen...de t72? :confused::confused::confused::confused:

amugy meg ki a bunos hogy a bolcs iraki katonak gyorsabban szaladtak el az feketektol mind a franciak a nemetektol a ww2ben? :hadonaszos:
Még mindig nagyon ("harmat") keveset tudsz. Ahhoz képest úgy osztod itt az észt, mintha te lettél volna a NATO közelkeleti megfigyelési részlegének a vetetője. Szerintem "fékezzél", és ülj vissza a háborús videojátékod elé, és ne trollkodd szét ezt a topicot. Nem én szóltam először, többen is (be)szóltak már neked, és a "pöcshuszár" nevű másik figurának. (akinek a neve "nomen est omen... :D:D)

A fegyverekről szóló összesítést a Reuters készítette 2015 június 2.-án. Ebbe megint bele lehet kötni, hogy "oroszbarát" az egész... (te pedig náluk is többet tudsz, igaz ? :D:D)

2014 júniusában 2300 db Humvee páncélozott jármű került az isis kezébe Moszul északi részén. Ezen kívül egy bank is rengeteg pénzzel.
Néhány héttel korábban Ramadiban ugyan így vesztettek jelentős mennyiségű fegyvert az irakiak.

Az iraki erők korábban jelentős típusú és számú nehézfegyvert feladtak az Iszlám Államnak.
Legalább 40 db M1A1 ABRAMS-t
Kézi lőfegyverek és lőszerek, beleértve 74 000 géppuskát
52 db M198 howitzer

A plasztikusság kedvérét itt van mellé egy fénykép, bár vannak magasról fényképezettek is, azokat az isis készítette és lobogtatta az egész világnak a háborús sikerét. Ami nem az volt...:eek:
RTR2S2OX-1024x644.jpg
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
598
2 558
93
Azt írják a Mandineren ,hogy Bagdadit Idlib tartományban ölték meg egy helikopteres akcióban.
Az a kérdés, hogy hogy kerül USA helikopter Idlibbe?
Esetleg a törökök átengedtek egyet Incirlikből és tudtak róla az oroszok is.
Szerintem az a valószínű hogy kamu az egész ,csak Trumpnak kellett valami pozitív hír, ha
már így elbaltázta a helyzetet.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azt írják a Mandineren ,hogy Bagdadit Idlib tartományban ölték meg egy helikopteres akcióban.
Az a kérdés, hogy hogy kerül USA helikopter Idlibbe?
Esetleg a törökök átengedtek egyet Incirlikből és tudtak róla az oroszok is.
Szerintem az a valószínű hogy kamu az egész ,csak Trumpnak kellett valami pozitív hír, ha
már így elbaltázta a helyzetet.
Egyszer legalább minden évben nyugodtan ki lehet hirdetni, hogy megölték és/vagy elfogták alBagdadit. Idén vóótmáá ??? :D:D:D :hadonaszos:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
delta-force-team-770x578.jpg


Notorious ISIS leader al-Baghdadi detonated his suicide vest killing himself on the scene after the Delta Force entered his compound
Abu Bakr al-Baghdadi, the leader of the notorious Islamic State (also known as IS, ISIS, ISIL), was killed in Syria’s Idlib province on October 27, 2019, in a military raid carried out by the United States 1st Special Forces Operational Detachment-Delta (1st SFOD-D), also known as Delta Force. The Delta Force is considered as Tier 1 unit.
The operation that took out Abu Bakr al-Baghdadi


Islamic State’s self-styled Caliph Abu Bakr al-Baghdadi has been killed in a United States Special Ops overnight raid Saturday involving helicopters, warplanes and a ground clash on the Turkey-Syria border while fleeing Syria’s northwestern Idlib Governorate, Reuters and Newsweek are reporting, and President Trump is set to make the major announcement of the biggest symbolic victory of his administration in the war against terrorism soon.
What’s worth noting in the news reports about the killing of al-Baghdadi is the fact that although the mainstream media had been trumpeting for the last several years that the Islamic State chief had been hiding somewhere on the Iraq-Syria border in the east, he was found hiding in the northwestern Idlib Governorate, under the control of Turkey’s militant proxies and al-Nusra Front, and was killed while trying to flee to Turkey in Brisha village on the Syria border.
ISIS Chief Al-Baghdadi Killed on Turkish Border while Fleeing Syria’s Idlib
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113



Meghalt az Iszlám Állam első számú vezetője, Abu Bakr al-Bagdadi, írta a Newsweek. Az amerikai lap katonai forrásai szerint egy titkos amerikai műveletben csaptak le az Iszlám Állam régóta keresett vezetőjére Szíria észak-nyugati részén, Idlib tartományban.
A Newsweeknek nyilatkozó magas rangú katonai vezető, akit tájékoztattak az akcióról, azt mondta: al-Bagdadi "nagy bizonyossággal meghalt", állítólag egy bombamellényt robbantott fel magán.
A Reutersnek nyilatkozó iraki katonai vezetők szerint belső körökből kaptak megerősítést arról, hogy al-Bagdadi épp a családját próbálta menekíteni a török határ felé Ildib tartományból, amikor felfedezték a búvóhelyét. Állítják, a vezetőt és a testőrét is megölték az akcióban.
Meghalhatott az Iszlám Állam vezetője