[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="boki">Kiképzés helyett 50t loszert kapnak a "mérsékelt" terroristák.

61ZYBVWeJyM.jpg

Legalább lesz mit bombázni az oroszoknak.

Tegnap éjjel dobták le a szállítmányt Észak-Szíriában.
705bb3e76b00f732a51219516a9df958__660x370.png

</blockquote>

Úgy tűnik sikeres volt a lőszerraktárak kilövése, ha így kell ellátni őket az USA-nak. Még a törököktől induló szárazföldi útvonalat sem használták. Valószínűleg azt figyelik az oroszok. Meg a legutóbb azonnal átállt kiképzettekből kiindulva a lőszerszállítmány is átállhatott volna. Viszont akkor valószínűleg nem barátkoztak össze annyira kurdokkal, különben rajtuk keresztül is mehetett volna. Mackensennek igaza van. 50 tonna tényleg nem sok.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
50 tonna micsoda nem sok? Pl. TOW-ból elég sok, nem? Meg az, hogy 50 tonnát publikálnak, az nem is garancia, hogy nem lesz ennek többszöröse.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
A fotó azért nem Szíriában, hanem Koreában készült, még '89-ben, egy gyakorlaton. :)

Azt írtam éjjel dobták le, akkor a kép csak illusztráció lehet!!!!
Azért az ember elvárja, hogy ilyen dolgokat már tudnak a fórumtársak.:))
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Jól van na, csak a kóbor apácák miatt írtam. :)
A raklapok közé begyűrhették volna Obama Nobel béke-díját is, hogy ne kelljen a makao nevű tiltott szerencsejátékon elnyerni tőle.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)</blockquote>

Eloszor olvasd el a pdf linket és onnét pontosan megtudod mirol van szo és mi volt szabadalmazva!!! Utána beszélhetunk:)
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)</blockquote>

Eloszor olvasd el a pdf linket és onnét pontosan megtudod mirol van szo és mi volt szabadalmazva!!! Utána beszélhetunk:)
</blockquote>

Megnéztem, freepatent.ru, az orosz részét nem értem, de az angol rövid szöveg nem magyarázza meg, hogy pontosan mire gondolsz. Szóval nem értem, miről van szó, örülnék, ha segítenél megérteni. De amúgy szerinted pl Kína, vagy éppen az iráni hadiipar milyen szabadalmakat szokott tisztelni?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)</blockquote>

Eloszor olvasd el a pdf linket és onnét pontosan megtudod mirol van szo és mi volt szabadalmazva!!! Utána beszélhetunk:)
</blockquote>

Megnéztem, freepatent.ru, az orosz részét nem értem, de az angol rövid szöveg nem magyarázza meg, hogy pontosan mire gondolsz. Szóval nem értem, miről van szó, örülnék, ha segítenél megérteni. De amúgy szerinted pl Kína, vagy éppen az iráni hadiipar milyen szabadalmakat szokott tisztelni?</blockquote>

Nem maga a rakéta van szabadalmazva-mivel van KAB-500SzE(export verzio), hanem annak egyes elemei-irányítási rendszere, célra vezetése és hasonló....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)</blockquote>

Eloszor olvasd el a pdf linket és onnét pontosan megtudod mirol van szo és mi volt szabadalmazva!!! Utána beszélhetunk:)
</blockquote>

Megnéztem, freepatent.ru, az orosz részét nem értem, de az angol rövid szöveg nem magyarázza meg, hogy pontosan mire gondolsz. Szóval nem értem, miről van szó, örülnék, ha segítenél megérteni. De amúgy szerinted pl Kína, vagy éppen az iráni hadiipar milyen szabadalmakat szokott tisztelni?</blockquote>

Nem maga a rakéta van szabadalmazva-mivel van KAB-500SzE(export verzio), hanem annak egyes elemei-irányítási rendszere, célra vezetése és hasonló....</blockquote>
Pont az a lényeg. Maga a rakéta csak egy cső amiben lassított robbanószer van.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)</blockquote>

Eloszor olvasd el a pdf linket és onnét pontosan megtudod mirol van szo és mi volt szabadalmazva!!! Utána beszélhetunk:)
</blockquote>

Megnéztem, freepatent.ru, az orosz részét nem értem, de az angol rövid szöveg nem magyarázza meg, hogy pontosan mire gondolsz. Szóval nem értem, miről van szó, örülnék, ha segítenél megérteni. De amúgy szerinted pl Kína, vagy éppen az iráni hadiipar milyen szabadalmakat szokott tisztelni?</blockquote>

Nem maga a rakéta van szabadalmazva-mivel van KAB-500SzE(export verzio), hanem annak egyes elemei-irányítási rendszere, célra vezetése és hasonló....</blockquote>

Boki, valamiért nem érted a kérdésemet..... Szerinted pl a kínait miért érdekli az oroszok szabadalma, vagy bárkit is? Ez a szabadalom dolog max otthon a saját orosz gyártók közti versenyben lehet érdekes, sehol máshol.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)</blockquote>

Eloszor olvasd el a pdf linket és onnét pontosan megtudod mirol van szo és mi volt szabadalmazva!!! Utána beszélhetunk:)
</blockquote>

Megnéztem, freepatent.ru, az orosz részét nem értem, de az angol rövid szöveg nem magyarázza meg, hogy pontosan mire gondolsz. Szóval nem értem, miről van szó, örülnék, ha segítenél megérteni. De amúgy szerinted pl Kína, vagy éppen az iráni hadiipar milyen szabadalmakat szokott tisztelni?</blockquote>

Nem maga a rakéta van szabadalmazva-mivel van KAB-500SzE(export verzio), hanem annak egyes elemei-irányítási rendszere, célra vezetése és hasonló....</blockquote>

Boki, valamiért nem érted a kérdésemet..... Szerinted pl a kínait miért érdekli az oroszok szabadalma, vagy bárkit is? Ez a szabadalom dolog max otthon a saját orosz gyártók közti versenyben lehet érdekes, sehol máshol.</blockquote>

Azt nem értem, hogy te mit nem értesz...:))Te hoztad fel ezt a szabadalmazás dolgot. Én linkeltem + infot a KAB-500(250)Sz-rol , akit érdekelt elolvasta és pont.
Már megbeszéltuk, hogy raktáron lévo még szovjet fejlesztésu irányított bombákat használnak az oroszok Szíriában, amihez A KAB-500SzE(Glonass)is tartozik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Iranian Shahed 129 attack drone spotted over Syria
https://www.youtube.com/watch?t=8&v=1ByMC-V1wz8
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="arbalest">Ezt én sem igazán értem. Mondjuk gondolom olcsóbb, és elég sokat dobhatnak belőlük, lehet, hogy ezért döntöttek ezek mellet

Ez már valószínűbb. Olcsóbb és ebből van több raktáron. Bár ez csak tipp.
</blockquote>

A KAB-500Sz-t szabadalmaztatták a fejlesztok. Ott a pdf link.
</blockquote>

SZABADALMAZTATOTT?? :) Most viccelsz? Szerinted melyik hadsereg fejlesztőit fogja zavarni a működő megoldások lemásolása? Pl a kínaiak mit szóltak a szerzői jogokhoz, amikor lemásolták a Szu-27/.... gépeket? :) Az oroszokat is mennyire zavarta ez a Sidewinder lekoppintásakor? :)</blockquote>

Eloszor olvasd el a pdf linket és onnét pontosan megtudod mirol van szo és mi volt szabadalmazva!!! Utána beszélhetunk:)
</blockquote>

Megnéztem, freepatent.ru, az orosz részét nem értem, de az angol rövid szöveg nem magyarázza meg, hogy pontosan mire gondolsz. Szóval nem értem, miről van szó, örülnék, ha segítenél megérteni. De amúgy szerinted pl Kína, vagy éppen az iráni hadiipar milyen szabadalmakat szokott tisztelni?</blockquote>

Nem maga a rakéta van szabadalmazva-mivel van KAB-500SzE(export verzio), hanem annak egyes elemei-irányítási rendszere, célra vezetése és hasonló....</blockquote>

Boki, valamiért nem érted a kérdésemet..... Szerinted pl a kínait miért érdekli az oroszok szabadalma, vagy bárkit is? Ez a szabadalom dolog max otthon a saját orosz gyártók közti versenyben lehet érdekes, sehol máshol.</blockquote>

Azt nem értem, hogy te mit nem értesz...:))Te hoztad fel ezt a szabadalmazás dolgot. Én linkeltem + infot a KAB-500(250)Sz-rol , akit érdekelt elolvasta és pont.
Már megbeszéltuk, hogy raktáron lévo még szovjet fejlesztésu irányított bombákat használnak az oroszok Szíriában, amihez A KAB-500SzE(Glonass)is tartozik.</blockquote>

Boki, már ne haragudj meg, de TE erőltetted itt hozzászólások tömegén át, hogy ez egy szabadalmazott fegyver. Tőlem most tehetsz úgy, hogy erre nem akarsz emlékezni, de akkor is te hoztad be a témát. Mindegy.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
http://www.defensenews.com/story/defense/naval/ships/2015/10/11/caspian-sea-russia-navy-missiles-attack-strike-military-naval-syria-frigate-corvette-lcs-littoral-combat-ship/73671188/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria: Ground forces have made 'important gains' in fight against ISIS - Syrian Army spokesperson
https://www.youtube.com/watch?v=DqrzpKLHTa8

Syria: Exclusive footage of Syrian Army offensive in Latakia (18+)
https://www.youtube.com/watch?v=AltLuUwwcrU
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria: Russians and Syrian air force keep on airstrikes. October 12, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=cGN1bGABiFs