[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
miből gondolod, hogy harmad generációs francia, az idegenlégióban elég sok nemzet fiai megfordulnak, lehet, hogy a csóka alapból vmelyik arab náció tagja volt...
egyébként érdekes ez a kettős mérce, ha vmi külföldi Assad oldalán harcol akk, az király, ha a túloldalon akk. mocskos libsi nyugat ők tehetnek mindenről...bár mondjuk felőlem aztán azt balfaszoztok akit akartok, bár innen Mo-ról elég meredek :), de tudom, a nyugat geci, ők a sátán :)

Ha a nyugat szerint az SAA is terrorista szervezet, akkor igazad van. De a nyugatnak igaza van, ez a kérdés?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
+1 :)

Joker-rel is egyetértek, civilként is szerezhetsz ilyen jelképeket, aztán vagánykodhatsz vele. Nekem is van magyar felvarróm, multicam ruhám, mégse vagyok KMZ-s :D


Akkor az előbbi hozzád is szól!Egyenlő az az ember aki terrorista azzal aki ellene harcol?

Egyébként persze....elment a bazárba és vett egy olyan jelképet egy olyan társadalomban ahol a szimbólumoknak 100nagyobb a szerepe
mint a mi kultúrkörünkben amihez úgy egyébként a kultúrájának semmi köze,csak mert menő.
Meg a KMZ hasonlat is szerinted pont passzol :D
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="ms07">
+1 :)
Joker-rel is egyetértek, civilként is szerezhetsz ilyen jelképeket, aztán vagánykodhatsz vele. Nekem is van magyar felvarróm, multicam ruhám, mégse vagyok KMZ-s :D
Akkor az előbbi hozzád is szól!Egyenlő az az ember aki terrorista azzal aki ellene harcol?

Egyébként persze....elment a bazárba és vett egy olyan jelképet egy olyan társadalomban ahol a szimbólumoknak 100nagyobb a szerepe
mint a mi kultúrkörünkben amihez úgy egyébként a kultúrájának semmi köze,csak mert menő.
Meg a KMZ hasonlat is szerinted pont passzol :D
</blockquote>
Európai szemszögből ez olyan mint amikor Hitler és Sztálin esett egymásnak.
Jó szívvel egyiknek sem szurkol az ember, inkább merüljenek ki mindketten végzetesen a harcban.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
<blockquote rel="eSeM">miből gondolod, hogy harmad generációs francia, az idegenlégióban elég sok nemzet fiai megfordulnak, lehet, hogy a csóka alapból vmelyik arab náció tagja volt...
egyébként érdekes ez a kettős mérce, ha vmi külföldi Assad oldalán harcol akk, az király, ha a túloldalon akk. mocskos libsi nyugat ők tehetnek mindenről...bár mondjuk felőlem aztán azt balfaszoztok akit akartok, bár innen Mo-ról elég meredek :), de tudom, a nyugat geci, ők a sátán :)
Mert ha alapból arab és még csak nem is francia állampolgár az mindjárt jobb :)

Mielőtt félreirányítjuk a diskurzust senki se állította,hogy jelenlegi francia idegenlégiós lett volna!

Mert szerinted egyenlő megítélést érdemel az aki külföldiként az IA. oldalán harcol szíriában (IA. mindenki által terrorszervezetnek elismert,és ha ráadásul a tudását nyugaton szerezte az némi felelősséget fon magával) azzal aki Aszad oldalán?! Csak ,hogy tisztázzuk mit gondolsz erről!



</blockquote>

Alapvetően ugyan az, kb. annyi köze van egy csecsennek, orosznak, sokadik generációs európában felnőtt arabnak a daesh-hez, mint a szír hadsereghez, magyarán nulla, zéró, semmi....de a lényeg továbbra is az, hogy láttatok egy idegenlégiós gyűrűt, így lehet mocskos nyugatozni meg franciázni és ez is csak egy olyan dolog ami alátámasztja a világképeteket, aki pedig másként áll hozzá és kicsit középről próbál szemlélni az rögtön támadva van :), mert itt csak az a jó fiú akinek Assadért dobog a szíve :), a te kérdésed sem volt véletlen, szeretnél skatulyázni, hogy utána bármilyen hozzászólásomra mehessen a bagatelizálás, mint azoknál akik itt "nyugati" ügynöknek lettek titulálva, mert nem azt vallják 100%ig, mint amit ti :), holott az a gyűrű semmi sem bizonyít. Mert közel keleten annyi különböző nációjú, vallású és motiváltságú ember harcol mind a két oldalon, hogy az ilyen dolgok semmit sem jelentenek. Mindenkinek meg van a maga igazsága, amiért odament harcolni az adott oldal mellett és az szintén nézőpont kérdése, hogy az ember mit ítél el és mit nem.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
<blockquote rel="gioo"><blockquote rel="eSeM">miből gondolod, hogy harmad generációs francia, az idegenlégióban elég sok nemzet fiai megfordulnak, lehet, hogy a csóka alapból vmelyik arab náció tagja volt...
egyébként érdekes ez a kettős mérce, ha vmi külföldi Assad oldalán harcol akk, az király, ha a túloldalon akk. mocskos libsi nyugat ők tehetnek mindenről...bár mondjuk felőlem aztán azt balfaszoztok akit akartok, bár innen Mo-ról elég meredek :), de tudom, a nyugat geci, ők a sátán :)
Mert ha alapból arab és még csak nem is francia állampolgár az mindjárt jobb :)

Mielőtt félreirányítjuk a diskurzust senki se állította,hogy jelenlegi francia idegenlégiós lett volna!

Mert szerinted egyenlő megítélést érdemel az aki külföldiként az IA. oldalán harcol szíriában (IA. mindenki által terrorszervezetnek elismert,és ha ráadásul a tudását nyugaton szerezte az némi felelősséget fon magával) azzal aki Aszad oldalán?! Csak ,hogy tisztázzuk mit gondolsz erről!



</blockquote>

Alapvetően ugyan az, kb. annyi köze van egy csecsennek, orosznak, sokadik generációs európában felnőtt arabnak a daesh-hez, mint a szír hadsereghez, magyarán nulla, zéró, semmi....de a lényeg továbbra is az, hogy láttatok egy idegenlégiós gyűrűt, így lehet mocskos nyugatozni meg franciázni és ez is csak egy olyan dolog ami alátámasztja a világképeteket, aki pedig másként áll hozzá és kicsit középről próbál szemlélni az rögtön támadva van :), mert itt csak az a jó fiú akinek Assadért dobog a szíve :), a te kérdésed sem volt véletlen, szeretnél skatulyázni, hogy utána bármilyen hozzászólásomra mehessen a bagatelizálás, mint azoknál akik itt "nyugati" ügynöknek lettek titulálva, mert nem azt vallják 100%ig, mint amit ti :), holott az a gyűrű semmi sem bizonyít. Mert közel keleten annyi különböző nációjú, vallású és motiváltságú ember harcol mind a két oldalon, hogy az ilyen dolgok semmit sem jelentenek. Mindenkinek meg van a maga igazsága, amiért odament harcolni az adott oldal mellett és az szintén nézőpont kérdése, hogy az ember mit ítél el és mit nem. </blockquote>

Szerintem higgadj le! Senki nem szidta a nyugatot, sem az idegen légiót. Maradjunk ennél és ne ragozzuk túl a dolgokat, lépjünk tovább, mert parttalan a vita.
Különben mindenki azzal szimpatizál, akivel akar, még ha ez neked sokszor nem is tetszik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Aktuális állás Hmeimimben. 2016 március 17.
9VM-S9htNjA.jpg

QCiCZKE6jyY.jpg

OAHsQ_HNMmY.jpg

fxM44ApMdFo.jpg
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
@ghostrider

"Szerintem higgadj le!"
ennél nyugodtabb nem is lehetnék :), véleményt nyilvánítok, talán szabad, nem? :)

"Senki nem szidta a nyugatot, sem az idegen légiót"
ez nem teljesen fedi a valóságot, elég ha visszaolvasol :)

"Különben mindenki azzal szimpatizál, akivel akar, még ha ez neked sokszor nem is tetszik."
szövegértési gondjaid vannak, pont én törtem pálcát a mellett, hogy mindenki annak nyal be tövig akinek akar, le se ejtem, hogy itt ki-kinek ujjong :) csupán felhívtam a figyelmet 1-2 anomáliára :), azt hiszem szabad, ez egy nyílt fórum, és a hsz-em a topik címeben megjelölt témához szólt ;)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
kicsit off, de amikor az ukrán topikban a magyar srác, aki az ukik ellen harcolt mondta, hogy légiós volt, senki nem köpködte a légiót, meg a franciákat. csak mondom, bocs az offért.
 

guderian

Member
2015. április 3.
38
0
6
Tessék megnyugodni,az elesett felkelő nem valószínű,hogy a Legion Etrangere-ben szolgált.Akkor a hétágu gránát alsó koszorúján az ezredszámnak is látszania kellene.Valószínű,hogy a gyűrű egy utánzat,csak az ázsióját akarta növelni a fegyvertársak elött.Sajnos az ilyen meddő viták teljesen elterelik a topik fő célját, a szíriai helyzet megvitatását.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 491
113
Régebben ( na jó, vagy 10-12 évvel ezelótt), repültem Nizzàba, melletem ült egy magyar sràc, aki itthoni szabiról ment vissza Calviba a légióhoz. Beszèlgettünk, lényegében a kalandvàgy (adrenalin) késztette, hogy belépjen az idegenlègióba.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
eSeM
Azt a hozzászólásodat, amire reagáltam, kérlek olvasd már el néhányszor, mert valószínűleg nem egyformán értelmezzük.
A véleménynyilvánítás nem a többiek becsmérlése - "de a lényeg továbbra is az, hogy láttatok egy idegenlégiós gyűrűt, így lehet mocskos nyugatozni meg franciázni és ez is csak egy olyan dolog ami alátámasztja a világképeteket, aki pedig másként áll hozzá és kicsit középről próbál szemlélni az rögtön támadva van :), mert itt csak az a jó fiú akinek Assadért dobog a szíve :), a te kérdésed sem volt véletlen, szeretnél skatulyázni, hogy utána bármilyen hozzászólásomra mehessen a bagatelizálás, mint azoknál akik itt "nyugati" ügynöknek lettek titulálva, mert nem azt vallják 100%ig, mint amit ti :), holott az a gyűrű semmi sem bizonyít."
Talán egy kicsit gondold át még egyszer.
Részemről befejeztem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
eSeM
Azt a hozzászólásodat, amire reagáltam, kérlek olvasd már el néhányszor, mert valószínűleg nem egyformán értelmezzük.
A véleménynyilvánítás nem a többiek becsmérlése - "de a lényeg továbbra is az, hogy láttatok egy idegenlégiós gyűrűt, így lehet mocskos nyugatozni meg franciázni és ez is csak egy olyan dolog ami alátámasztja a világképeteket, aki pedig másként áll hozzá és kicsit középről próbál szemlélni az rögtön támadva van :), mert itt csak az a jó fiú akinek Assadért dobog a szíve :), a te kérdésed sem volt véletlen, szeretnél skatulyázni, hogy utána bármilyen hozzászólásomra mehessen a bagatelizálás, mint azoknál akik itt "nyugati" ügynöknek lettek titulálva, mert nem azt vallják 100%ig, mint amit ti :), holott az a gyűrű semmi sem bizonyít."
Talán egy kicsit gondold át még egyszer.
Részemről befejeztem.

+1 !!!!
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
kicsit off, de amikor az ukrán topikban a magyar srác, aki az ukik ellen harcolt mondta, hogy légiós volt, senki nem köpködte a légiót, meg a franciákat. csak mondom, bocs az offért.

Az teljesen mas dolog volt. Kerlek ne keverd ide.

" A mi komunistank jo komunista a tietek meg egy aljas szemet AVO-s "
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="ghostrider">eSeM
Azt a hozzászólásodat, amire reagáltam, kérlek olvasd már el néhányszor, mert valószínűleg nem egyformán értelmezzük.
A véleménynyilvánítás nem a többiek becsmérlése - "de a lényeg továbbra is az, hogy láttatok egy idegenlégiós gyűrűt, így lehet mocskos nyugatozni meg franciázni és ez is csak egy olyan dolog ami alátámasztja a világképeteket, aki pedig másként áll hozzá és kicsit középről próbál szemlélni az rögtön támadva van :), mert itt csak az a jó fiú akinek Assadért dobog a szíve :), a te kérdésed sem volt véletlen, szeretnél skatulyázni, hogy utána bármilyen hozzászólásomra mehessen a bagatelizálás, mint azoknál akik itt "nyugati" ügynöknek lettek titulálva, mert nem azt vallják 100%ig, mint amit ti :), holott az a gyűrű semmi sem bizonyít."
Talán egy kicsit gondold át még egyszer.
Részemről befejeztem.

+1 !!!!

</blockquote>


Es tegyuk hozza hogy ilyen gyurut illetve masolatot vehet aki akar. Csak ugy mint vaskeresztet vagy szinte barmit csak hogy villogjon a csalad baratok csajok stb elott.

Tehat elso kerdes az lenne hogy eredeti e a gyuru es utanna meg jonne par mire egyaltalan eljutnank oda hogy kinek az oldalan harcolt a tag egyaltalan ( vagy esetleg csak rabolt holmi pl )