[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 499
113
A szíriai légvédelem légvédelmi eszközei:
96K6 Pancír-Sz1
514496_1000.jpg

513746_900.jpg

Kabin
513882_900.jpg

514118_900.jpg

9K317 Buk-M2
516224_900.jpg

Kabin
513111_900.jpg

9K317E Buk-M2E
2K12 Kvadrat-M
9K33 Osza-AKM
9K-35 Sztrela-10
Sz-125M Pecsora
Sz-125 Pecsora-2M
Sz-300 PMU2
Az SAA-nál a modernizáció után üzemben lévő légvédelmi rakétarendszerek távoli radarokkal és magasabb parancsnoki állomásokkal telekódcsatornákon keresztül tudnak kapcsolódni az orosz légvédelmi harcálláspontonhoz:

Az orosz légvédelmi kontingens Tartusz haditengerészeti és Hmeimim légi bázisokon lévő eszközei.
Lokátorok: Nyebo-M, 91N6, 96L6 (40V6M tornyon).
Az Sz-400 felderítési képessége távolságban 600km, magasságban 100km, 0,1 RCS esetén 240km, egyidejűleg követett célok száma 300.
Lefedett terület: Szíria, Libanon, Ciprus, Izrael - Ovda repülőtérig, Törökország Ankaráig, a Földközi tenger Rodosz szigetéig.
Hajók: Pr.11356R/M fregattok
526309_1000.jpg

Fregat-M2EM és Positiv-M1.2 lokátorok
1454668342161150645.jpg

Felderítési zóna 300/30km, vadászgép típusú célra 100-240km, robot repülőgépekre 50-60km, egyidejűleg követett célok száma 100.
Helikopter: Ka-31.
Repülőgépek: A-50 AWACS
532059_1000.jpg

531778_1000.jpg
Az A 50 a szireke? Eddig nem is tudtam hogy van nekik, a kepen meg a gep farkara az orosz legiero neve van felfestve. Felujitottak nekik az oroszok egyet, mert a repulo eleg kopott, mas reszei meg friss festesuek? Ex szovjet gep volt szvsz, a 33-as szam formajabol gondolom.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 499
113
Kurd "páncélozott" jármű DShK géppuskával Aleppó közeléből, 2016 környékéről.

17baf730130d.jpg
Jo a kipufogo, vajon miert lyukasztgattak ki ennyire?
a, Ne legyen tul forro.
b, Valami mesterseges kodkepzodest is general.
c, Hangjaval megtevessze az ellent?
+1,Vajon miert kellett felul kivezetni mikor arrafele mocsar nincs, masreszt ugyis elakadna, harmadreszt uszni nem kepes.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Remélem, hogy sikerülni fog az elszámolásuk az országban mindenkivel. A szír társadalom amikor kiheveri ezt a mocskos háborút, egy darabig szerintem nem fog nyugati kötődésre vágyni. Valahol ez lesz az USA Sztálingrádja, mert ha nem ölik meg Asszadot, akkor bizonya rendezés után ott fog állni egy rengeteget vérzett ország vezetőjeként azokkal szemben, akik üvöltve a vérét akarták. És lesz hangja. És szerintem elő fognak kerülni az USA-ISIS kapcsolatok, a török-ISIS kapcsolatok, a fehérsisakosok propagandafilmjei és az azok mögött állók, a fals és esetleg valós gáztámadások valós kivitelezői, a török és az amerikai olajlopásért benyújtott kárigény, az elvesztett életek miatti kárigény, az infrastruktúra miatti kárigény. ÉS van egy olyan gyanúm, hogy nem várják vissza annyira a java részét a meglógott és idetelepült illegálisaiknak, csak a legálisakat fogják visszafogadni. Vicces lesz.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Kezdődik a tánc amiről pár napja beszéltem ? A török elcsatolási kísérletre a szírek orosz segítséggel visszaveszik Idlib felett az ellenőrzést, visszafoglalják a tartományt ? Nagyon úgy néz ki hogy elkezdődik. De most már szerintem nem követik majd el az oroszok azt a hibát, hogy engedik a török drónokat repülni. A precíziós (orosz) tüzérségi csapásmérő eszközök ott vannak most is. Remélem most ledurrgatnak egy berepülő F-16 -ot is, hogy szokja Erdogan. Kérdés hogy állnak Putyinék gazdaságilag, ha az orosz beruházások felfüggeszthetők. Putyinnak elege van már Erdogan orosz ellenes húzásaiból.
Az orosz katonai tanácsadók új harcászati eljárások és módszerek oktatásával azon dolgoznak, hogy javítsák a Szíriai Különleges Erők teljesítményét.
Vagyis odacsapás lesz Idlibben de keményen.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 447
113
Kezdődik a tánc amiről pár napja beszéltem ? A török elcsatolási kísérletre a szírek orosz segítséggel visszaveszik Idlib felett az ellenőrzést, visszafoglalják a tartományt ? Nagyon úgy néz ki hogy elkezdődik. De most már szerintem nem követik majd el az oroszok azt a hibát, hogy engedik a török drónokat repülni. A precíziós (orosz) tüzérségi csapásmérő eszközök ott vannak most is. Remélem most ledurrgatnak egy berepülő F-16 -ot is, hogy szokja Erdogan. Kérdés hogy állnak Putyinék gazdaságilag, ha az orosz beruházások felfüggeszthetők. Putyinnak elege van már Erdogan orosz ellenes húzásaiból.

Vagyis odacsapás lesz Idlibben de keményen.
Nem biztos. Szerintem a törökök kimennek, ha az oroszok befeszítenek.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Remélem, hogy sikerülni fog az elszámolásuk az országban mindenkivel. A szír társadalom amikor kiheveri ezt a mocskos háborút, egy darabig szerintem nem fog nyugati kötődésre vágyni. Valahol ez lesz az USA Sztálingrádja, mert ha nem ölik meg Asszadot, akkor bizonya rendezés után ott fog állni egy rengeteget vérzett ország vezetőjeként azokkal szemben, akik üvöltve a vérét akarták. És lesz hangja. És szerintem elő fognak kerülni az USA-ISIS kapcsolatok, a török-ISIS kapcsolatok, a fehérsisakosok propagandafilmjei és az azok mögött állók, a fals és esetleg valós gáztámadások valós kivitelezői, a török és az amerikai olajlopásért benyújtott kárigény, az elvesztett életek miatti kárigény, az infrastruktúra miatti kárigény. ÉS van egy olyan gyanúm, hogy nem várják vissza annyira a java részét a meglógott és idetelepült illegálisaiknak, csak a legálisakat fogják visszafogadni. Vicces lesz.

Kezdődik a tánc amiről pár napja beszéltem ? A török elcsatolási kísérletre a szírek orosz segítséggel visszaveszik Idlib felett az ellenőrzést, visszafoglalják a tartományt ? Nagyon úgy néz ki hogy elkezdődik. De most már szerintem nem követik majd el az oroszok azt a hibát, hogy engedik a török drónokat repülni. A precíziós (orosz) tüzérségi csapásmérő eszközök ott vannak most is. Remélem most ledurrgatnak egy berepülő F-16 -ot is, hogy szokja Erdogan. Kérdés hogy állnak Putyinék gazdaságilag, ha az orosz beruházások felfüggeszthetők. Putyinnak elege van már Erdogan orosz ellenes húzásaiból.

Vagyis odacsapás lesz Idlibben de keményen.

Óvatos optimizmusra intenék.
Én nem várnám a következő offenzívától, hogy a teljes tartományt visszafoglalnák majd. Ha tippelnem kéne, az új hadművelet sokkal inkább csak Al-Ankawi és Al-Barah települések környékére fog koncentrálódni. 1-2 tucat falut, kisebb várost elfoglalnak. (Annak persze van jelentősége, hogy ez egy több éves tendenciába simul bele. Nem a törökök állampolgári papír akciójának közvetlen következménye. De az elkövetkezendő 5 évben szerintem megmarad Erdogán hadserege Idlib-tartomány egyes részein.)
Napvilágra kerülnek USA-Al-Kaida kapcsolatok? Hány cikket szeretnél a témában olvasni? Megszülettek. Nálunk Nyugaton kisebb a nyomtatott újság fizikai mérete az oroszhoz képest és csupán azért került a köztudatba jóval kevesebb írás, mert nem fér ki fizikailag. Ha ez a probléma nem lenne, akkor nyilván többet lehetne olvasni ezekről.
De még csak nem is példa nélküli, hogy akár holywoodi produkció is foglalkozott ezzel. Itt ajánlom minden érdeklődőnek a 13 óra, Bengázi titkos hadserege című filmet.

Ha jól sejtem, ezzel a film címmel kettőtöknek nem mondtam újat, de talán lesz olyan, aki még nem látta. Szórakoztató, egy átlag amerikai kevésbé tér ki a hitéből, hogy összeálltak ilyenekkel, szerintem jól meg lett csinálva.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem biztos. Szerintem a törökök kimennek, ha az oroszok befeszítenek.
Hááát... meglátjuk. Eddig Erdogan alátett az oroszoknak líbiában, ukrajnában, az azeri konfliktusban, és persze többször is rendszeresen szíriában. Gondolod hogy most megcsípte Erdogant valami hűség vírussal fertőzött bogár, hogy nem tesz többet keresztbe Putyinnak ? (nagyon sokat köszönhet neki) Ezt külön megnézném ! :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 447
113
Hááát... meglátjuk. Eddig Erdogan alátett az oroszoknak líbiában, ukrajnában, az azeri konfliktusban, és persze többször is rendszeresen szíriában. Gondolod hogy most megcsípte Erdogant valami hűség vírussal fertőzött bogár, hogy nem tesz többet keresztbe Putyinnak ? (nagyon sokat köszönhet neki) Ezt külön megnézném ! :D
Nem barátságból vonulnak ki, csak praktikumból. A török tàmogatású "felkelők" úgyis ott maradnak destabilizálni a tartományt, a törökök is vissza mehetnek bármikor. Minek lövessék magukat szarrá. Az oroszok is elmennek egyszer.