1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Távol-Kelet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 7..

1. Fennek

Fennek Well-Known Member

A hongkongi rendőrség macroni magaslatokban.
    8 rendőr vs 1 tinilány. Azzal azért elbeszélgetnék aki a végén még pajzséllel fejbenyomja a földön fekvő lányt.

Közelről gumilövedékkel arcon lőtt néni:

De lehet azt hitték páran, hogy ez a pride:

Ennek a rendőrnek egy női azonosítója van. 女 = nő

2. miértnemjó

miértnemjó Well-Known Member

Nem látom melyik az. Kinagyítanád nekem? Köszi. :)

3. miértnemjó

Most végül is hányan tüntetnek a sokmilliós Hong Kongban? Ennél még az Opni-ban több ápolt volt, mielőtt bezárt.
    Szóval, van egy hihetetlenül kis számú tüntikézés, egy gigapoliszban. Jóval kevesebben jöttek el, mint a magyar tüntikézésekre, pedig azok is folyton döntik saját negatív rekordjukat.
    A sajtó -gondolom- jelentős erőkkel felvonult.
    Én nem hiszem, hogy ennek lenne bármilyen vonulata. Meg vagyok győződve, hogy ez tisztán helyi szerveződés, a helyi bélyegszakkör rendezett felvonulást, amiért idén még nem adták ki a Mao virágai emlékbélyeget hat színben szélvágottan.
    Semmi netes mozgolódás nem volt, semmi külső előkészítés. :)

4. Fennek

Fennek Well-Known Member

3 napja megy a tüntetés 1 millióan voltak kint a 7 millióból.

fip7 and dragonette like this.
  5. tomcat1

tomcat1 Well-Known Member

Sajnos Hong Kongot is megeszi kína.
    Mégtöbben menekülnek (hozzák a pénzüket is ha tudják) majd el onnan.

6. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Kanadában, Calgaryban rengetegen vannak ilyen volt hongkongi kínaiak(nagyrészt persze tehetősebbek, nem komcsi-kompatibilisek), akik a baszogatástól félve települtek át. Úgy tűnik jól döntöttek.

7. Ainz

Ainz New Member

Hát a videók meg a képek alapján ez messze van az 1 milliótól..
    Ez olyan mint itthon a több százezres tüntetés, de vannak kint 50 ezren.. persze jól néz ki, de messze nincs a valóság közelében az ellenzéki oldalakon leközölt szám..
    Itt is szerintem 100 maximum 200 ezer ember volt.. ami 8 millió lakosnál, még igencsak hangos kisebbség.

svajcibeka likes this.
  8. plushun

plushun Well-Known Member

Macron verőlegényei kispályások ezekhez képest. Azt a szerencsétlen lányt ha bevitték az őrsre, többet haza nem engedik. Minimum egy átnevelő tábor, de az is lehet, hogy élete végéig a börtönben marad.

9. Fennek

Fennek Well-Known Member

Hong kongban nincsenek átnevelő táborok. Pont ezért vannak a tüntetések, hogy ilyen esetekben ezeket ne lehessen kiadni Kínának, hogy ott ítéljék el vagy táborozzák be.

10. plushun

Gondolod, hogy miután Hong - Kongot átadták Kínának és gyakorlatilag az egész vezetés kína barát, sőt hovatovább kínai, nem visznek el senkit abból a városból az ország más területeire? Egy maoista (kommunista) alapú országról beszélünk, ahol egypárt rendszer van :) Hong- Kong csak papíron autonóm, amit ez a tüntetés sorozat és ahogy azt a karhatalmi, állami szervek kezelik, tökéletesen példázza.

11. Fennek

Fennek Well-Known Member

Azért még nem. Mások a törvények, de szép fokozatosan beépülnek a komcsik, meg leépítik a demokráciát, de azért valamennyire még működnek a dolgok. Elvileg csak 2047 ben lesz meg a teljes egyesülés addig 1 ország 2 rendszer van. De a kínaiak elkezdték felszámolni.
    Ez egy jó jel Tajvannak, mert ugye őket is azzal etetik, hogy majd 1 ország 2 rendszerben élhetnek és nem lesz semmi erőszak. Ezek után a tajvani békés egyesülést elfelejthetik. Marad az invázió.

12. plushun

Egyet értek, Tajvan sosem fog békésen egyesülni Kínával. Mondjuk érdekes esemény lesz, már csak a nemzetközi, USA reakciók szempontjából is.

13. miértnemjó

Az egymillió az szép szám. De ez messze nem az.
    Érdekelne a metódus, amivel az eredményt kihozták.
    A statisztikai Nóbel-díj történetében volt egy mókus / közgazdasági kategóriában keresd/ aki egy új metódus beadásáért kapta meg a közgazdasági N díjat. A bizottság kiemelte; a számítás és a végeredmény hibás, de a metódus tetszetős.
    Ki lesz a következő Béke-Nóbeldíjas? :)

14. Fennek

Fennek Well-Known Member

A hongkongi kormány felfüggesztette a kitoloncolási törvényt. Megdöbbentette őket a tömeg és még a komcsik is meghajoltak a népakarat előtt.
    Mindeközben franciaországban éppen megy a 31. heti yellow vest tüntetés.

arcas, fip7 and zeal like this.
  15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Én,én,én!
    Ugye pénz is jár mellé?
    :rolleyes:

Nemerson likes this.
  16. borisz

borisz Well-Known Member

Velem, meg pár kedves jóbarátommal kb. egy éve csinálták ugyan ezt a "határvadászok". Az Andrássy útnál.

17. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

En a TDK fel tucat kulfoldi felso menedzserevel csinaltam meg ugyanezt. Es jolesett!

18. miértnemjó

Egy millió dollár, ha egyedül kapod.
    Ha többen megosztva, a pénz is osztódik.
    Hogy utána mennyit és kinek kell visszafizetni -ha kell- azt nem tudom.
    Lehet, elég csak megfelelően csalnod, hazudnod egy közgazdaságiért.
    Béke díjhoz egy magyar kevés.
    Kit is bombáznál le érte és mivel?

19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Filmet forgatnák pár ny eu országban a járókelőkkel,hogy a bevándorlás milyen jó, meg a 3. nem, több pénz kell a prájdra,kissebbségek integrációjára,mecset építésre,a hadseregek leszerelésére.
    Járna a bónusz második millkó?
    :rolleyes:

20. arbalest

arbalest Well-Known Member

Átlagos nap a Távol-Keleten. A Japán Parti Őrség két hajója fog közre egy kínai hajót, ami a "szokásos" zászló tűzőket vitt a vitatott hovatartozású Uotsuri szigetre.

antigonosz, tindalos and fishbed like this.

Ezen oldal megosztása