Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Németország diktatúra lett, a demokrácia megszűnt!
..
169686323-3756663401047580-665456409391030532-n-1.jpg

Kirúgta Petryt a Hertha mert az interjúban elmondott véleménye nem egyeztethető össze a Hertha vezetői szerint a klub filozófiájával,a válasz igen ezt nyíltan el is mondták a felmondás megindoklásában.

Én személy szerint egyetértek a Hertha döntésével,nem,nem értek egyet mert én azt vallom,hogy egyetlen munkáltató sem korlátozhat abban ,hogy kinyilvánítsam a véleményemet,politikai meggyőződésemet és sohasem dolgoznék olyan munkáltatónak aki erre akar kötelezni engem .

Petry aláírta ezeket a feltételeket igen ennek tudatában vállalta el a kapusedzői munkát a Hertha-l,igen ennek fényében jogszerűen rúgták ki az omminózus interjú után a válasz,igen.

A klub szurkolói közül vannak akik nem értenek egyet ezzel ,igen vannak ki is feszítettek egy molinót amelyben a támogatásukról biztosították Petryt.

De sajnos nem csak Németországban rúgnak ki valakit a munkahelyéről mert kiáll a saját véleménye vagy valaki más véleménye,nyilatkozata,postja mellett,megtörténik ez nálunk Magyarországon is csak itt annyi a különbség,hogy ezt a munkáltató egyáltalán nem vállalja fel.

https://nyugatifeny.hu/2021/03/23/k...-gulacsi-peter-a-csalad-az-csalad-bejegyzeset
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
a Hertha vezetői szerint a klub filozófiájával,a válasz igen ezt nyíltan el is mondták a felmondás megindoklásában.
Vagyis nem a közöttük fennálló szerződést szegte meg, hanem megsértve a papíron - de csak ott -, létező német alkotmányos alapjogokat, kirúgták!
Én személy szerint egyetértek a Hertha döntésével
Te minden liberális aljassággal egyetértesz, ez már átjött...
Ha kell mismásolsz, köntörfalazol, de egyetlen esetben sem háborodtál föl, vagy emeltél szót ilyen arcátlanság ellen!
 
G

Galthran

Guest
Ígértem tem mára a Prtrycsésze ügyben választ, de borult a program, plusz most mire hazéartem Gulyás-és Szájjártó féle sejhajok épp segget csinálnak a szájukból, ezen még ki kell röhognöm magam, szóval holnap.

oké. látom a szokásos keménymag a Száll a kakukk a fészkéből megint körbeudvarolja itt egymást, hol van Ratchett nővér, amikor szükség lenne rá?

na de a durunginfo kommandó kedvéért, végigolvastam a német lapokat, baltól -jobbig.

"homofób és idegengyűlölő kijelentéseket tartalmazó, a magyar médiának adott nyilatkozata miatt megszüntette a Hertha FC a szerződését a kapusedzővel.
A döntés előtt megkérdezték Petryt illetve "figyelembe vették, hogy az esetleges fordítás pontosan adja-e vissza az elhangzottakat.
..
Aztán tanácskoztak a jogászokkal, hogy az érvényes munkajogi törvények szerint elbocsátható -e. Igen, ld a Hertha chartája, ill nem vonta vissza nyilatkozatát. így viselkedése nem összeegyeztethető a cég céljaival, viszlát, Mára már fel is vettek egy másik kapusedzőt.

Gyk a kétbiteseknek: ugyanúgy kibaszták volna, ha azt mondja az asszony verve jó, vagy hogy semmi gond nincs azzal, ha az ember kiskorú prostikat hord haza,ha azok adnak számlát,

Az meg hogy Magyarországon a rothadásszagú NER j hisztizik emiatt, a német lapokban apró hír.

Ja és mikurvakonzervatív, trunazigazi, libsikavégzet kopipésztkharcosoknak küldöm sok szeretettel. egy kisi Petry-style konzervatív értékrend:
na! ezért vettem ki szabadságot? :(
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and omae
W

Wilson

Guest
Vagyis nem a közöttük fennálló szerződést szegte meg, hanem megsértve a papíron - de csak ott -, létező német alkotmányos alapjogokat, kirúgták!

Te minden liberális aljassággal egyetértesz, ez már átjött...
Ha kell mismásolsz, köntörfalazol, de egyetlen esetben sem háborodtál föl, vagy emeltél szót ilyen arcátlanság ellen!
Hagyd már te is ezt az elcsépelt liberális aljasság kifejezést olvass már vissza légy szíves oda írtam nem értek egyet azzal,hogy a Herta a véleménye miatt kirúgta Petryt,de ha már megint beleviszel egy kis személyeskedést a dologba,érdekes módon tőled sem olvastam semmilyen felháborodott reakciót az előbb linkelt cikkben szereplő riporter ügyével kapcsolatban.Hiszen ha ennyire felháborít,téged az, hogy Petryt kirúgta a munkaadója a véleménye miatt akkor gondolom ugyanennyire zavar, hogy az MTVA kirúgta a riporterét mert lájkolta Gulácsi posztját.Gondolom nem alkalmazol kettős mércét hisz mind a két ember csak a véleményét mondta el a társadalommal kapcsolatban amihez elviekben semmi köze a munkáltatónak és emiatt nem rúghatta volna ki a munkáltató őket ,vagy te ezt nem így gondold?Öszintén kíváncsi vagyok a véleményedre.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Hagyd már te is ezt az elcsépelt liberális aljasság kifejezést olvass már vissza légy szíves oda írtam nem értek egyet azzal,hogy a Herta a véleménye miatt kirúgta Petryt,de ha már megint beleviszel egy kis személyeskedést a dologba,érdekes módon tőled sem olvastam semmilyen felháborodott reakciót az előbb linkelt cikkben szereplő riporter ügyével kapcsolatban.Hiszen ha ennyire felháborít,téged az, hogy Petryt kirúgta a munkaadója a véleménye miatt akkor gondolom ugyanennyire zavar, hogy az MTVA kirúgta a riporterét mert lájkolta Gulácsi posztját.Gondolom nem alkalmazol kettős mércét hisz mind a két ember csak a véleményét mondta el a társadalommal kapcsolatban amihez elviekben semmi köze a munkáltatónak és emiatt nem rúghatta volna ki a munkáltató őket ,vagy te ezt nem így gondold?Öszintén kíváncsi vagyok a véleményedre.
Kedves Wilson!
Van a normális, meg van az abnormális! Ezek pedig nem ekvivalens dolgok!
Ha a kettő közötti különbséget nem vagy képes felfogni, akkor hiába magyarázom is akármilyen szögből, nem fogod érteni!
..
Magyarországon alkotmányos szinten van rögzítve, hogy mi a család! Aki pedig ezt egy állami cégnél figyelmen kívül hagyja és szándékosan alkotmányellenes provokációban vesz részt, az számíthat, és számítson is retorzióra! Azzal azonban nem értek egyet, ha ezért egyből kirúgják. Már ha ezért történt a dolog egyáltalán és nem valamilyen csúsztatásról van szó! Ezt meg kellett volna előznie egy, "a munkánkra koncentráljunk mindannyian"-típusú elbeszélgetésnek!
..
A "Nyugati fény" nevű képzavaros firkászcsapat kapcsán meg annyit csak, hogy a Fény Keletről jön! Nyugaton az elsötétülés van, a Nap köztudomásúlag nyugaton lenyugszik, s nem feltámad! A Nap és fény feltámadása Keleten történik, onnan jön!
 
W

Wilson

Guest
Kedves Wilson!
Van a normális, meg van az abnormális! Ezek pedig nem ekvivalens dolgok!
Ha a kettő közötti különbséget nem vagy képes felfogni, akkor hiába magyarázom is akármilyen szögből, nem fogod érteni!
..
Magyarországon alkotmányos szinten van rögzítve, hogy mi a család! Aki pedig ezt egy állami cégnél figyelmen kívül hagyja és szándékosan alkotmányellenes provokációban vesz részt, az számíthat, és számítson is retorzióra! Azzal azonban nem értek egyet, ha ezért egyből kirúgják. Már ha ezért történt a dolog egyáltalán és nem valamilyen csúsztatásról van szó! Ezt meg kellett volna előznie egy, "a munkánkra koncentráljunk mindannyian"-típusú elbeszélgetésnek!
..
A "Nyugati fény" nevű képzavaros firkászcsapat kapcsán meg annyit csak, hogy a Fény Keletről jön! Nyugaton az elsötétülés van, a Nap köztudomásúlag nyugaton lenyugszik, s nem feltámad! A Nap és fény feltámadása Keleten történik, onnan jön!

Vonatkoztas el a link forrásától szerettem volna neked valamilyen kormány oldali linket berakni ,de értelemszerűen ilyet nem találtam és mivel csak az ellenzéki média számolt be róla így aztán teljesen mindegy melyik orgánumot rakom be ide.A linkelt cikkben nincs semmi csúsztatás a sport riporter munkájára nem volt panasz annyira nem,hogy benne volt az olimpiáról tudósító csapatban,( le lehet ellenőrizni) és azután rúgták ki mert lájkolta Gulácsi posztját, nem írt a poszt alá semmit nem nyilatkozott csak" megnyomta a lájk " gombot". Visszatérve a hozzászólásod többi részére pontosan tudom, hogy hogyan vélekedsz a család fogalmáról,de a kérdésem nem erre irányult,az viszont elismerésre méltó, hogy ennek ellenére nem értesz egyet azzal, hogy valakit a véleménye miatt kirúgják a munkahelyéről, bevallom ennél szélsőségesebb állásfoglalásra számítottam tőled.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
bevallom ennél szélsőségesebb állásfoglalásra számítottam tőled.
Próbálok objektív maradni.
Mindenkinek jutna hely ebben a világban, de mint láthatod, Nyugaton a fény lenyugvása erkölcsi-szellemi síkon is kezdetét vette, analóg a Nap útjával. Ráadásul mindez páratlan agresszivitással társul, hisz a romlottat mindig irritálni fogja a romlatlan, amíg csak létezik. Az ugyanis önnön bukására és kárhozatára emlékezteti.
Alkonyodik...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 464
17 794
113
oké. látom a szokásos keménymag a Száll a kakukk a fészkéből megint körbeudvarolja itt egymást, hol van Ratchett nővér, amikor szükség lenne rá?

na de a durunginfo kommandó kedvéért, végigolvastam a német lapokat, baltól -jobbig.

"homofób és idegengyűlölő kijelentéseket tartalmazó, a magyar médiának adott nyilatkozata miatt megszüntette a Hertha FC a szerződését a kapusedzővel.
A döntés előtt megkérdezték Petryt illetve "figyelembe vették, hogy az esetleges fordítás pontosan adja-e vissza az elhangzottakat.
..
Aztán tanácskoztak a jogászokkal, hogy az érvényes munkajogi törvények szerint elbocsátható -e. Igen, ld a Hertha chartája, ill nem vonta vissza nyilatkozatát. így viselkedése nem összeegyeztethető a cég céljaival, viszlát, Mára már fel is vettek egy másik kapusedzőt.

Gyk a kétbiteseknek: ugyanúgy kibaszták volna, ha azt mondja az asszony verve jó, vagy hogy semmi gond nincs azzal, ha az ember kiskorú prostikat hord haza,ha azok adnak számlát,

Az meg hogy Magyarországon a rothadásszagú NER j hisztizik emiatt, a német lapokban apró hír.

Ja és mikurvakonzervatív, trunazigazi, libsikavégzet kopipésztkharcosoknak küldöm sok szeretettel. egy kisi Petry-style konzervatív értékrend:
Esetleg az eredeti cikket is elolvastad amiből kiindult a hiszti? Mutass már rá légy szíves, hogy itt a cikkben hol van rasszista kijelentés a részéről!

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Na akkor álljon itt még egy kigyűjtés! (Remélem ez nem kerül törlésre.)
A koronavírus-hadművelet a fehér ember életfonalát nem csak a végénél mardossa, hanem már az elejénél is!
..
Néhány európai országban elkezdtek kijönni a januári születési adatok! Januártól visszafelé számolva 9 hónapot, az 2020 márciusa!
Ekkor indult az egész. Napra pontosan ma vagyunk az évfordulón, 2020. március 11-én nyilvánította a WuhanWorld Health Organization és vezetője, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz a koronavírus pandémiát világjárvánnyá! Magyarország másnap nulla órától zárt! De szinte minden európai országban ekkor kezdődött a nagy beszaratás és rettegtetés.
..
Az eredmény alább látható. S hangsúlyozom, ez egy hónap "eredménye" csak! Ha a folyamat tartós marad, akkor az nagyon komoly biztonságpolitikai következményeket fog maga után vonni! Alig van ország, amely kivétel! Itália lesz majd ugye nagyon érdekes Lombardia bekaranténozása miatt. A rettegés foka ott volt a csúcsra járatva!
..
Élveszületések váltoszása egyes európai országokban 2021. januárjában a megelőző év azonos időszakához mérve:
..
Finnország
+1.8 % – 2020. Január/2021. Január = 3.907 → 3.979
------
Hollandia
-0.8 % – 2020. Január/2021. Január = 14.015 → 13.899
..
Szlovénia
-4.0 % – 2020. Január/2021. Január = 1.560 → 1.498
------
Svédország
-6.4 % – 2020. Január/2021. Január = 9.677 → 9.055
..
MAGYARORSZÁG
-9.8 % – 2020. Január/2021. Január = 8.095 → 7.302
------
Horvátország
-10.2 % – 2020. Január/2021. Január = 3.379 → 3.034
..
Oroszország
-10.3 % – 2020. Január/2021. Január = 118.820 → 106.603
..
Szerbia
-11.7 % – 2020. Január/2021. Január = 5.152 → 4.550
..
Litvánia
-12.7 % – 2020. Január/2021. Január = 1.923 → 1.678
..
Franciaország
-13.5 % – 2020. Január/2021. Január = 59.100 → 51.100
------
Észtország
-17.1 % – 2020. Január/2021. Január = 1.143 → 947
..
Lengyelország
-18.1 % – 2020. Január/2021. Január = 33.200 → 27.200
..
Skócia
-18.2 % – 2020. Január/2021. Január = 4.515 → 3.693
..
Észak-Írország
-21.3 % – 2020. Január/2021. Január = 2.360 → 1.858
Kiegészítettem, mert meglettek az adatok még pár országban (Szlovákia, Montenegró, Lettország, Románia, Ukrajna, Macedónia).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Íme 9 hónappal a wuhani koronavírus utáni karantén "eredménye" egyes európai országokban:
/élveszületések számának változása/
---
Finnország
+1.8 % – 2020. Január/2021. Január = 3.907 → 3.979
------
Hollandia
-0.8 %
– 2020. Január/2021. Január = 14.015 → 13.899
..
Szlovénia
-4.0 % – 2020. Január/2021. Január = 1.560 → 1.498
..
Szlovákia
-5.5 %
– 2020. Január/2021. Január = 4.828 → 4.563
..
Svédország
-6.4 % – 2020. Január/2021. Január = 9.677 → 9.055
------
MAGYARORSZÁG
-9.8 % – 2020. Január/2021. Január = 8.095 → 7.302
..
Montenegró
-10.1% – 2020. Január/2021. Január = 595 → 535
..
Horvátország
-10.2 % – 2020. Január/2021. Január = 3.379 → 3.034
..
Oroszország
-10.3 % – 2020. Január/2021. Január = 118.820 → 106.603
..
Szerbia
-11.7 % – 2020. Január/2021. Január = 5.152 → 4.550
..
Lettország
-12.5 % – 2020. Január/2021. Január = 1.484 → 1.298
..
Litvánia

-12.7 % – 2020. Január/2021. Január = 1.923 → 1.678
..
Románia

-13.3 % – 2020. Január/2021. Január = 15.971 → 13.852
..
Franciaország
-13.5 % – 2020. Január/2021. Január = 59.100 → 51.100
------
Észtország
-17.1 % – 2020. Január/2021. Január = 1.143 → 947
..
Lengyelország
-18.1 % – 2020. Január/2021. Január = 33.200 → 27.200
..
Skócia
-18.2 % – 2020. Január/2021. Január = 4.515 → 3.693
..
Észak-Írország
-21.3 % – 2020. Január/2021. Január = 2.360 → 1.858
..
Ukrajna
-21.5 % – 2020. Január/2021. Január = 27.928 → 21.931
..
Macedónia
-29.4 % – 2020. Január/2021. Január = 1.319 → 931
 
W

Wilson

Guest
Vagyis nem a közöttük fennálló szerződést szegte meg, hanem megsértve a papíron - de csak ott -, létező német alkotmányos alapjogokat, kirúgták!

Te minden liberális aljassággal egyetértesz, ez már átjött...
Ha kell mismásolsz, köntörfalazol, de egyetlen esetben sem háborodtál föl, vagy emeltél szót ilyen arcátlanság ellen!

Máskor azért ha megkérhetlek pontosan idézd a hozzászólásomat mert ez könnyen félreértésekre adhat okoz íme az eredeti teljes postom remélem látod, hogy ez teljesen más megvilágításba helyezi a dolgokat:).

Én személy szerint egyetértek a Hertha döntésével,nem,nem értek egyet mert én azt vallom,hogy egyetlen munkáltató sem korlátozhat abban ,hogy kinyilvánítsam a véleményemet,politikai meggyőződésemet és sohasem dolgoznék olyan munkáltatónak aki erre akar kötelezni engem .
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Máskor azért ha megkérhetlek pontosan idézd a hozzászólásomat mert ez könnyen félreértésekre adhat okoz íme az eredeti teljes postom remélem látod, hogy ez teljesen más megvilágításba helyezi a dolgokat:).
Pontosan idéztem!
Te viszont láthatólag akkor nem a magyar helyesírás szabályai szerint használtad a mondattördelést (vessző kitétele)!
(Az "egyetértek" szó után kellett volna a vessző. Kicsit zagyva volt így a mondatod... Egész mást jelent.)
..
Tudod!
"Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico. - azaz:
A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

..
A szöveg kétféle, egymással ellentétes értelme csupán a vesszők alkalmazásával áll elő:
  • A királynét megölni nem kell, félnetek jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem, ellenzem.
(Reginam occidere bonum est timere, nolite. Et si omnes consenserint, ego non. Contradico.)
  • A királynét megölni nem kell félnetek, jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem ellenzem.
(Reginam occidere bonum est timere nolite et si omnes consenserint ego non contradico.)
 
W

Wilson

Guest
Pontosan idéztem!
Te viszont láthatólag akkor nem a magyar helyesírás szabályai szerint használtad a mondattördelést (vessző kitétele)!
(Az "egyetértek" szó után kellett volna a vessző. Kicsit zagyva volt így a mondatod... Egész mást jelent.)
..
Tudod!
"Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico. - azaz:
A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

..
A szöveg kétféle, egymással ellentétes értelme csupán a vesszők alkalmazásával áll elő:
  • A királynét megölni nem kell, félnetek jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem, ellenzem.
(Reginam occidere bonum est timere, nolite. Et si omnes consenserint, ego non. Contradico.)
  • A királynét megölni nem kell félnetek, jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem ellenzem.
(Reginam occidere bonum est timere nolite et si omnes consenserint ego non contradico.)

Azzal egyettértek,hogy nem alkalmaztam helyesen csodálálatos nyelvunk helyesírási szabályait nem mentségként írom ,de munka közben kutyafuttában telefonról írtam azt a hozzászólást,de ebben én vagyok a hunyó jogos az észrevételed,ígérem a jövőben erre jobban odafigyelek.Visszatérve a pontossághoz nem az egész hozzászólást idézted hanem csak egyrészét.

Ott van a a 8516-s hozzászólásodban feketén fehéren.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
őszintén szólva fogalmam sincs, hogy jelenleg melyik nemhez sorolnám magam, a legjobb, amit tehetek, hogy gördülök az eseményekkel, és ígérem, azok minden pillanatát megosztom veletek.
Ide már Hans se lesz elég a lángszórójával...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
A fluid az folyadék, akkor tulajdonképpen a gender-fluid az a sperma, köznapi nevén geci? Így a kotonszökevény megnevezés pontos rájuk? :D
 
Status
Not open for further replies.