• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 496
18 546
113
Viccesek vagytok. Ha már hasonlítgattok, akkor a Lynx-et miért nem a T-15-höz hasonlítjátok. Mind a kettő proto változatú. Miért nincs képessége gyártani az oroszoknak. Dudi, Te egyre szánalmasabb vagy. Mikori tervezésű a BMP-3? Milyen konkrét tapasztalataitok van a BMP-3 járművel. Mennyire ismeritek? Osztjátok az észt, nem kellene.

Neked milyen tapasztalatod van?
Akkor mi alapján jobb a T-15, esetleg Kurganyec?
Azokról sem tudunk semmit. Ígéret, reklám szöveg van mindenről.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 341
26 555
113
Úgy kell válaszolni, hogy rányomsz a válasz gombra.
Így az kap èrtesítèst akinek címzed.

Vagy kijelölöd. Rányomsz arra, hogy idèzet, ahol válaszolnál oda beilleszteni.

Ne köszönd meg. ;) Segítek ahol tudok.:D

Na. :cool::confused::eek:
Ès ezzel megfogtál.
Tömènytelen èrvet sorakoztattál fel az állításod mellett.

Talán mint ezek mellett.



Ok a heroikus küzdelmet aláírom.
Valljuk be egyik fèlnek sincs más választása.o_O


De számodra kicsit több hadtörtènelem, kevesebb propaganda.
Máris előrèbb lennèl.

A 91-es öbölháborúban másfèl hónap alatt, különböző becslèsek szerint 20000-200000 volt az iraki vesztesèg halottakban.

Valószínű a kettő között van az igazság.
De mivel a szárazföldi hadműveletre, mindössze 100 óra alatt is írnak min 20000 halottat, valószínű a sok helyen írt 60000-100000 valahol a valós szám.

A sebesültek 65000. Ez kb mindenhol ennyi.


Szóval a 6 hèt.alatt ledobtak 85000 tonna bombát!

Konkrètan páncèlos dandárokat töröltek el a föld felszínèről!

6 hèt alatt több ezer harckocsit,páncèlost,tüzèrsèget,lègvèdelmi állást,radarokdt teherautó hegyeket lőttek ki.

Kuvaitból visszavonuló sereget kb megsemmisítettèk.

Reptereket szètbombazták.
Lègierőt eltöröltèk.

Aki tudott átrepült iránba.



Szóval számodra ez kis hadgyakorlat.:D

Mièrt?

Mert nem volt öldöklő èveken át elhúzódó szárazföldön vívott vères csatasokaság?

Azèrt nem volt, mert mire elkezdődött a szárazföldi invázió, addigra szètcincálták az iraki hadsereget.

Mert akkor indították meg a szárazföldi akciót, amikor tudták MÁR szètcincálták az ellensèget.

Nem csak így lehet!!!!
De ha megindítunk egy háborút az csak akkor válik ilyen heroikus küzdelemmè a támadó rèszèről is! ha nagyon elmèrt valamit.

Vagy a saját, vagy az ellensèg erejèt,lehetősègèt,harci kedvèt.

Mint amcsik vietnámban.
Argentínok falklandon.
Arab országok Izrael ellen 73-ban.

Èn nem vagyok egyik oldal fanja sem.
Veled ellentètben ami a tisztánlátásod megakadájozza.
Amikor azt írom bènáznak az oroszok, akkor azèrt írom mert ezt látom.

Videókon.
Számokban.
Elèrt eredmènyekben.

Ha azt látom, hogy az orosz lègierő kb arra kèpes, hogy drága üzemidőt pazaroljon ègbe-világba való NIR-ezèsre.
Amit aztán itt páran világi nagy találmánynak könyvelnek el, akkor azt nem tudom pariban rakni a 85000 tonna bombával 6 hèt alatt.

Ahogy írtam nincs normális összfegyvernemi harc.
Mert pl mindkèt oldal lègiereje erre kèptelen.
Hogy az ukránok kèptelenek, az ok.

De a nagy oroszország.:eek: 85000 tonna VS ???


Szóval vesd össze az oroszok mennyi embert vesztettek 1 èv alatt.
Az irakiak mennyi embert vesztettek 6 hèt alatt.

Nèzd meg arányaiban kinek volt nagyobb vesztesège.

Mennyire ès mièrt kis hadgyakorlat az ahol kb 6 hèt alatt voltak akkora vesztesègek mint az oroszoknak most fèl èv alatt.
Techhnikában meg talán a fölött.

Gondolom ha egy iraki veteránnal beszèlnèl annak kikerekedne a szeme ha kis hadgyakorlatoznál.:rolleyes:

Ne köszönd.;)

Csak neked.:D;):rolleyes:
Hűha!
Mi vagy Te? Talán valami tanár bácsi, aki kioktatja a kisdiákot? Nem kellene. Már itt vagyok egy kis ideje a fórumon, hogy használni tudjam, úgy hogy inkább másnak segítsél.
"Èn nem vagyok egyik oldal fanja sem." - írod. Ezt azért gondold át még egyszer.
Igen, nem szimpatizálok a NATO-val, (nekem ellenségem volt és marad is, amíg élek) és csak azért, mert a politikusaink most mást szeleket fújnak, én nem vagyok szélkakas. Te egy újabb hivatásos kasztból való lehetsz (akkor kezdhettél, amikor én befejeztem), ezért más a véleményed. Ezzel semmi probléma, de akkor a másikat se szóld le a nagy lóról. Igen, az orosszal szimpatizálok, mert úgy gondolom, hogy Magyarországnak (nem a Fidesznek!) ez a jól felfogott érdeke. Nekünk az ukrán ellenségünk, már bebizonyították.
Ha már hadtörténelem. Számomra az iraki háborúk a jelen voltak és nem történelem, mint egyeseknek. Nagyon sokat tudok róla és nem lenézésből írtam, hogy hadgyakorlatnak tituláltam a mostanihoz képest. Nagyon sokat számolgattak (számolgattunk) a lehetséges kimenetelekről, sok mindent figyelembe véve. Alapvetően a nagy probléma ott volt, hogy szinte autós kártya szinten gondolkodott szinte mindenki. A morál volt az, amivel nem számolt senki. Az iraki hadsereg katonái szinte megváltásnak élték meg harcok kezdetét. Szinte tömegesen adták meg magukat, kiéhezve, szomjasan, elgyötörten. Szaddam a légierőjét alig használta, jelentős részük érintetlen volt. A Scud-C rakéták inkább PR. volt, harci értékük szinte jelentéktelen volt. A "szövetséges erők", amiben pl. még Szíria is benne volt, teljesen körbe vették Irakot. Szaddam-nak nem volt senki, aki segítette volna. Viszont a világ egységesen ellene volt. Fél év volt az erők felvonulásához, a logisztika felépítéséhez. Közben még az M1 Abrams harckocsikat is le kellett cserélni, mivel nem bírták a sivatagos terepet.
A második háborúban az USA szárazföldi egységei majdnem 1 hónapig álltak, mert az iraki EW olyan erős volt az elején!
Mindenesetre az a háború a "szövetséges erőknek" egy olyan hadgyakorlat volt, ahol visszalőttek. 85.000 tonna bomba 6 hét (42 nap) alatt. Akkor számoljunk. Az oroszok naponta kb. 4.000 tonna tüzérségi lőszert lőttek el. Az durván 21 nap alatt 84.000 tonna. A számok bizonytalanok, de az ukránok minimum 100.000, de lehet, hogy 300.000 embert (200) vesztettek idáig. Sokak szerint az ukránoknál a szeptemberi bevonulás előtti katonákból már csak hírmondók vannak. A lengyeleknek is lehet talán 10.000 halottja. Azok az "önkéntesek", akik már harcoltak több háborúban, a földi pokolhoz hasonlítják ezt a "háborút". A orosz légierőből maximum a front légierő NIR-ezik, plusz ATGM-ket használ. Az orosz légierő CM-ezik, az ellenséges repülőgépeket pusztítja. Az ellenséges légierőt blokkolja, miközben a frontvonalon a sajátjait használja. Lehet kritizálni, van is mit, de alapvetően alkalmazza a légierőjét.
A BMP-3 harcértékéről pedig megoszlanak a vélemények. Illetve abban mindenki egyetért, hogy nem megfelelő a védelme, a modernizáció csak papíron létezik, prototípusokban, mint sok már orosz haditechnikai eszköz. Az, hogy az orosz vs, nyugati haditechnika egymással szemben mit produkál, majd a harctéren (nem a médiában) elválik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 665
15 086
113
Talán valami tanár bácsi, aki kioktatja a kisdiákot? Nem kellene.
Ugye először te oktattál ki engem. :cool:
Èn nem vagyok egyik oldal fanja sem." - írod. Ezt azért gondold át még egyszer
Nincs ezen mit átgondolnom.

Ukrán VS orosz háborúban nem tudok egyik mellè sem odaállni igazán.

Az oka az, hogy bármelyik fèl nyer nekünk az nem jó.

Nekünk az ukrán ellenségünk, már bebizonyították.

Teljesen egyèrtelmű.

Ezèrt lenne tragèdia ha nyerne,ès megerősödve jönne ki ebből a háborúból.

Ezèrt sem tudok odaállni mellèjük gondolatban.
Mègha amúgy èn az oroszokat nem is szívlelem. :cool:

Alapvetően a nagy probléma ott volt, hogy szinte autós kártya szinten gondolkodott szinte mindenki. A morál volt az, amivel nem számolt senki. Az iraki hadsereg katonái szinte megváltásnak élték meg harcok kezdetét. Szinte tömegesen adták meg magukat, kiéhezve, szomjasan, elgyötörten
Ennek a morálnak azèrt volt valami köze az előző 6 hèthez.

Ahol nem azt látták mint az irak-iráni háborúban.

Hanem azt,hogy kb nem is látjá honnan,mikor de jön a halál.

A lègierejük,lègvèdelmük kb semmit nem èr ez ellen.

Hogy beásták magukat kb semmit nem èr ez ellen.

Szóval alapvetően, persze hogy tömegesen adták meg magukat, amikor megláttak egy ellensèges katonát.

Alapvetően a nagy probléma ott volt, hogy szinte autós kártya szinten gondolkodott szinte mindenki. A morál volt az, amivel nem számolt senki.

Èrthetetlen számomra hogy akár most, akár 30 ève, ha nem számol bárki a morállal!

Mèg gagyi stratègiai játèkokban is lènyeges.
Nemhogy a valóságban.

Az durván 21 nap alatt 84.000 tonna. A számok bizonytalanok, de az ukránok minimum 100.000, de lehet, hogy 300.000 embert (200) vesztettek idáig

Èn lègierőt írttam,te tüzèrsèget.

Ok 21 nap alatt 84000t.

Idèzem magamat egy kicsit.

Kb ott artunk mint a 1-2. vh alatt.
A tüzèrsèg szabadon tevèkenykedik.

Ehhez kèpest egèsz városokat radíroznak le tüzèrsèggel

Szóval ha kb ha 2 szer annyi hadianyag zúdulnaz ukránok nyakába napi szinten.

Ehhezkèpest a vesztesègeik nem 2 szer akkorák mint az iraki seregnek.
Mert ha úgy lenne már nem lenne ukrán haderő.

De nem akarok ennyire számolgatni mert ez tènyleg autóskartya szint. Főleg mert mások a terepviszonyok,ès itt elèg sok városból lett "erőd". Amihez más mennyisègű hadianyag kell.

Szaddam-nak nem volt senki, aki segítette volna. Viszont a világ egységesen ellene volt.
Stratègiai hiba.
Szaddam a légierőjét alig használta, jelentős részük érintetlen volt.
Mert átmenekült iránba.

Mert nem tudta használni, hiszen annyival fölötte volt a szövetsèges lègierő az irakinak.


De ide vennèm a különböző szárazföldi lègvèdelmi csapatokat.
Reptereket.
Azokat azèrt rendesen megnyirbálták a harcok.

Szaddam-nak nem volt senki, aki segítette volna
Scud-C rakéták inkább PR. volt, harci értékük szinte jelentéktelen volt.
Alapvetően Izrael berántása mint cèl, nem volt rossz.

Ha jól emlèkszem a legnagyobb amcsi vesztesèget egy igen rakèta okozta.

De beleszólni a háborúba,èrdemlegesen nem tudott.

Azok az "önkéntesek", akik már harcoltak több háborúban, a földi pokolhoz hasonlítják ezt a "háborút".
Minden további nèlkül elhiszem.

Ahogy egyszer olvastam 2. vh-s valamelyik nèmet ász pilótát lelőttèk a front közelèben. Egy èjszakát a lövèszárkokban töltött. Miközben támadtak az oroszok.
Ő is azt mondta rá a földi pokol.

Vagy vukovár pár vèdője aki èletben maradt is azt mondta ez a földi pokol.

Sorolhatjuk.
De ezt már èn is elismertem.
Ok a heroikus küzdelmet aláírom.
Valljuk be egyik fèlnek sincs más választása.o_O


Lègierő.
orosz légierőből maximum a front légierő NIR-ezik, plusz ATGM-ket használ. Az orosz légierő CM-ezik, az ellenséges repülőgépeket pusztítja. Az ellenséges légierőt blokkolja, miközben a frontvonalon a sajátjait használja. Lehet kritizálni, van is mit, de alapvetően alkalmazza a légierőjét.

Kb már nem kellene hogy legyen ukrán lègierő.

Az ègbe való nirezès valószínű hatèkonyság/üzemidő, szerintem vicc.

Alapvetően alkalmazza,de legalábbis ÈN jóval többet vártam tőlük.(mint az egèsz orosz haderőtől)

Az lenne a vicc hamár alkalmazni sem tudná.

BMP-3 harcértékéről pedig megoszlanak a vélemények. Illetve abban mindenki egyetért, hogy nem megfelelő a védelme, a modernizáció csak papíron létezik, prototípusokban, mint sok már orosz haditechnikai eszköz. Az, hogy az orosz vs, nyugati haditechnika egymással szemben mit produkál, majd a harctéren (nem a médiában) elválik.
Ebben nincs vita köztünk.

Annyi hogy orosz VS nyugati haditechnika.

Van olyan kategória amiben a nyugat átadja a legújjabb fegyvereit.
Pl.páncèltörő rakèták. Ès van ahol nem. Pl harckocsik, ráadásul a mennyisèg is megkèrdőjelezhető.

Így egy kicsit sántít az összehasonlítás.

NIncs kètsègem. Ha a nyugati haditechnika is úgy lessz bevetve mint eddig a saját, az sem fog többet kibírni.

Tartom amit írtam.
Pont azt mutatja meg, hogy azokat a szabájokat,harceljarásokat amiket kigondoltak,kifejlesztettek,kitapasztaltak alkalmazni kellene.

Ha nincs meg eszközökben az összfegyvernemi harchoz szüksèges,felszerelès akkor azt nem lehet csinálni.


Azt is, hogy az oroszok elszámoltak magukat.
Ezèrt IS tartanak ott ahol.

Ettől mèg állhat nekik a zászló.
Főleg hosszútávon.

De ahogy őki is "untak" meg háborút. Afganisztán.
Úgy a nyugat is. Afganisztán.o_O

Ès egy elhúzódó háborúban, ha nem eszkalálódik előnyben vannak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
Meghalt a Kurganyec-25 program. Légy üdvözölve "Manul"

WUQocbFScOQ.jpg

Brz8Ogvvt-g.jpg

I6Pyx71YujM.jpg

kAQYlqm0sPc.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 496
18 546
113
A manul teljesen szándékosan és nem véletlenül egy értelmes elrendezésű BMP-3 alváz.

Ez lehet a korlátja is, bár nekem is szimpatikus a járgány és logikus a döntés.
Viszont az eredeti BMP -3 futómű a 18-19 tonnához volt tervezve....
A lanctalp felfekvési felület, a lengokarok, azok bekötése nem igen terhelhető ettől jobban.
Maga a lánc sem biztos, hogy elég, lásd Leopard láncok.
Szóval lenne mit reszelni meg rajt, ezen is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 588
113
Ez lehet a korlátja is, bár nekem is szimpatikus a járgány és logikus a döntés.
Viszont az eredeti BMP -3 futómű a 18-19 tonnához volt tervezve....
A lanctalp felfekvési felület, a lengokarok, azok bekötése nem igen terhelhető ettől jobban.
Maga a lánc sem biztos, hogy elég, lásd Leopard láncok.
Szóval lenne mit reszelni meg rajt, ezen is.
Hát mindenképp szerencsésebb konstrukció mint az eredeti hármas.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 182
113
Én tovabra sem ertem,hogy miert nem a BMP3 Dragoont fejlesztik tovabb.Mi vele a bibi?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
.


Ez az, aminél a hátul lévő motort "ugrálják át" deszantolás közben, "ideális" hátba-lövős pozícióban? ... vagy legalább is (BTR-)hasonló a helyzet!

...jól emlékszem ?

.