1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BRDM-1, -2, -3

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Á, hány év múlva? Kicsoda eszetlenkedjen vele? Minszkben átkalapálják egy éven belül, cserébe olcsóbb lesz az MTZ.

gacsat likes this.
  2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Úgy tudtam upgrade.

3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem nem úgy indult de teljesen új lett belőle. Celebrának van igaza. Egyébként szerintem a piacon sikerre lesz. Feltéve ha a nagyok engedik :D

4. comandante

comandante Well-Known Member

5. tacticool

tacticool Well-Known Member

Ha nem is 140 darabot, de 8-at már biztosan eladtak Elefántcsontpartnak, meg saját maguknak is gyártják. A 140 inkább a tervezők nevéből jöhetett (140 Repair Plant). :)

Nekem azzal a 170LE motorral elég alulmotorizáltnak hangzik 7 tonnás tömeghez, de még a 200 is necces ma már. Meg élvezetes lehet benne háttal ülni, főleg terepen.

6. Szittya

Szittya Well-Known Member

a kajman panceltoroknek biztos jo lenne /gondolom panceltoro valtozaton minden integralva van ami kell /meg valami olcso hazai./ ... Ha elvonalba nem is a panceltoro zaszloaljba de dd szintre nem lenne rossz. Par db plane ha repeszrombolo iramyitott raketa is lenne hozza mondjuk a bolgaroktol vagy termobar. Geppuskafeszek eroditesek ellen tokeletes a panceltoroknek ezeknek a semlegesitese is feladata ahogy a bunkerek felszamolasa is.. /kerdes mennyibe fajna? De gondolom a konkurenciahoz kepest nem sokba./ mert ugye nyugati oldalon ez a kategoria nem igen van./ jobban mondva van csak egy inditos panceltoro fejjel vagy sokkal sokkal dragabb raketaval es inditoval. De a mi panceltoroinknek azert szelesebb a spektruma... /a zaszloalje mimdenkepp./ a csapat tamogatoknal inkabb a jarmu elleni kuzdelem van sullyozottan hangsulyozva...
    /szerintem dd szinten nem artana par termobar es repeszrombolo atgm lehetoleg tobb raketas inditasi kepesseggel. Jarmure telepitve./

tonyo likes this.
  7. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerintem olyan motort raknának bele amit a vevő kérne. Ahogy nézzem van azért motortér rendesen a nagyobb motorokhoz. Viszont igazad van. Azért ahhoz a tömeghez nem ártana egy 200-240 pacis motor.

8. anonim999

anonim999 Well-Known Member

9. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

anonim999 likes this.
  10. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem egészen jó. Gondolom a mankókerekek sokkal kevésbé fontosak, mint a jármű gyors elhagyásának a lehetősége.

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azok a páncéllemezek jó 6 centire elállnak a kocsi testétől.
    Ha azokat és a hat centit összeépítik egy milis vaslemezzel egy zárt üreges testté (mint egy lapradiátor), a kocsi úszóképessége még javul is. A súlya meg nem feltétlenül nő, mert a 10 milis páncéllemezt is ketté lehet osztani. 9 mili kívül, 1 belül.

LMzek 2.0 likes this.
  12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Jól emléxem?, a mankókerekek tömör gumiból voltak?

13. Mackensen

Igen és adott esetbe le lehet ereszteni őket.

14. papi

papi Well-Known Member

Szerintem egy nagyon bátortalan próbálkozás. Persze nem tudom milyen szerepet szánnak neki, simán lehet, hogy csak konvojkísérés lesz a dolguk, de a cseh széles ablakos változat arra is jobb megoldás.
    M97 Zbik

Ha kicsit bátrabbak vagyunk a plazmavágóval. BRDM-KZ
    Wolf
    Cseh, láttam katonai festéssel, rácsozott ablakokkal, meg toronnyal, de nem találok róla képet.
    csak meglett

tonyo and anonim999 like this.
  15. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem is tudom? Eddig az orosz verzió ami még bejön. Utánna a cseh. Egyébként az ukrán változaton a felújítási garancia meddig szól :)

16. Mackensen

A régi cuccok felujításával az a szitu, hogy egy bizonyos szint fölött már értelmetlen. Akkor már inkább rendszeresítesz egy újat. Általában azok a felujítások sikeresek, melyek nem túlságosan ambíviózusak. Az ukrán meg pont ez a kategória.
    Nem kell élvonalban használni és akkor jó ez is.

nyugger likes this.
  17. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

..és láncos meghajtásuk volt a "mankó-kerekeknek". a későbbieket anélkül gyártották("mankó-kerekek" nélkül).

u.i: csak nekem adja duplán az idézett szöveget a "válasz"-ra kattintásnál, vagy másnak is?

18. Terminator

Terminator Well-Known Member

(állítólag fehérorosz)

Ezen oldal megosztása