CAESAR (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113
Lassan minden ötödik legyártott CAESAR löveg ott lesz az ukránoknál.

Kíváncsi vagyok eljutunk-e odáig, hogy megkapják a legyártott flotta harmadát, felét, háromnegyedét, mikor jön majd az hogy most már vége, nincs tovább ingyen fegyver?

Illetve azt tudjuk ugye hogy ingyen nincs semmi, ez már nem elfekvő raktárkészlet, ki fogja ezt kifizetni a végén? Mert valaki ki fogja!

Áttételesen pl. egy közös EU-s hitelfelvétel miatt pl. ÉN?!

HOL kell erről a lehetőségről "leiratkozni", ha én mondjuk nem szeretném hogy végül is én IS fizessem az ukránok fegyverzetét az adómból?!
Konkrétan ezt a 12 darabot a francia állam fizeti: a nemzetgyűlés megszavazott még tavaly 200 millió EUR-ót az ukránoknak, amit a francia hadiparnál költhetnek el. Logikus lépés volt az ukránok részéről, hogy CAESAR-okat kértek, amiket már ismernek, beváltak.

Lehet hogy a gyorsítás kedvéért francia hadsereg készleteit küldik aztán majd a NEXTER visszapótolja nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Konkrétan ezt a 12 darabot a francia állam fizeti: a nemzetgyűlés megszavazott még tavaly 200 millió EUR-ót az ukránoknak, amit a francia hadiparnál költhetnek el. Logikus lépés volt az ukránok részéről, hogy CAESAR-okat kértek, amiket már ismernek, beváltak.

Lehet hogy a gyorsítás kedvéért francia hadsereg készleteit küldik aztán majd a NEXTER visszapótolja nekik.
Akkor azt a franciák fizették ki, meg amik gyártják azt is ők fogják?

Akkor minket nem húznak bele a közös 18 milliárdos hitelbe, amin keresztül Ukrajnát fegyverezzük? Mert nekem eddig az jött le, hogy ebből a hitelből ennyire nagylelkű minden fegyvert küldő ország, s mivel ez közös hitel, végül is mint magyar adófizető, ÉN IS FIZETEM, vagy fizetni fogom azt hogy tolják nekik a fegyvert nyugatról!

Nem tetszik az ötlet, nagyon nem, mert ha lehet inkább a saját gyerekeim leendő iskoláztatását, meg lakhatását fizetném a helyett, hogy az ukránokat tömjük ki!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Három műszakban, maxra pörgetve üzemel a Nexter CAESAR-gyára. 2023 végére már havi 8 löveget terveznek legyártani.
(A képek miatt is érdemes megnézni a cikket)

Csak mondom a három műszak nem a csúcs. A 4 műszakos folyamatos, hetvegekkel együtt a max
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
Három műszakban, maxra pörgetve üzemel a Nexter CAESAR-gyára. 2023 végére már havi 8 löveget terveznek legyártani.
(A képek miatt is érdemes megnézni a cikket)

Tekintve, hogy sorra veszítik el a rendes megrendelőiket...hááát elég bátor húzás.
A franciák persze visszapótolják az átszállított lövegeket, meg még pótlólagosan is rendelhetnek. Az ukránok mindent használnak, amit kapnak.
De hogy a legutóbbi dán "épphogy megkapott", és azonnal lecserélt lövegek eléggé óvatos piaci keresletet mutatnak a háború utáni időkre.
Sajnos még mindig nem tudjuk, hogy mi volt a problémájuk a dánoknak a típussal.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Tekintve, hogy sorra veszítik el a rendes megrendelőiket...hááát elég bátor húzás.
A franciák persze visszapótolják az átszállított lövegeket, meg még pótlólagosan is rendelhetnek. Az ukránok mindent használnak, amit kapnak.
De hogy a legutóbbi dán "épphogy megkapott", és azonnal lecserélt lövegek eléggé óvatos piaci keresletet mutatnak a háború utáni időkre.
Sajnos még mindig nem tudjuk, hogy mi volt a problémájuk a dánoknak a típussal.
Nem hiszem, hogy óriási beruházás lenne a bővítés. kb. néhány forgácsoló berendezést vagy hőkezelő kemencét vettek, meg az összeszerelő területet bővítették. Heti 2 db még nem tömeggyártás. :) Nekem az a tippem, hogy a csőgyártás lehet a szűk keresztmetszet, esetleg még néhány spéci alkatrész.

Korábban néztem videókat a 6x6 -os verzióról, illetve a dán 8x8 -as -ról is. A 8x8 -as feleslegesen bonyolultnak tűnt a 6x6 -os hoz képest. A CAESAR legnagyobb előnye szerintem az egyszerűsége. Csak azt gépesítették, ami feltétlenül szükséges.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Nem hiszem, hogy óriási beruházás lenne a bővítés. kb. néhány forgácsoló berendezést vagy hőkezelő kemencét vettek, meg az összeszerelő területet bővítették. Heti 2 db még nem tömeggyártás. :) Nekem az a tippem, hogy a csőgyártás lehet a szűk keresztmetszet, esetleg még néhány spéci alkatrész.

Korábban néztem videókat a 6x6 -os verzióról, illetve a dán 8x8 -as -ról is. A 8x8 -as feleslegesen bonyolultnak tűnt a 6x6 -os hoz képest. A CAESAR legnagyobb előnye szerintem az egyszerűsége. Csak azt gépesítették, ami feltétlenül szükséges.
.
.
Egyebkent csak kivancsisagbol, de tudja valaki, hogy anno a II.Vh idejen milyen havi agyugyartasi kapacitasok voltak?
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Valószínűleg havi pár ezer, ha a harckocsi ágyút is számoljuk.
.
.
Na ez az, szerintem is. De akkor hogy gyartottak ezres sorozatokban pl agyucsövet? Es a maiaknal mi hianyzik ehhez?
Ez a kökemenyen, ejjel nappal dolgozva felemeljuk akar 8-ra is akar, ez micsoda? Keves az ember? Kene egy ket uj könnyuszerkezetes nagy csarnokot összedobni? Gepeket kene venni? Ezeket mind? Akkor az elmult evben mar miert nem tettek meg?
Mi az a szuk keresztmetszet, amitöl nem tudnak ertelmezhetö mennyisegeket, legalabb havi 30-40-50 darabokat gyartani, ha nagyapaik gyartottak ezret?
.
Szerintem ha az europai hadiipart nem tudjak haborus helyzethez merhetö haditermelesi tempora atallitani, pl valami diktatorikus iranyitassal, akkor ez a haboru anyagcsatakent fog elveszni.
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
Nem hiszem, hogy óriási beruházás lenne a bővítés. kb. néhány forgácsoló berendezést vagy hőkezelő kemencét vettek, meg az összeszerelő területet bővítették. Heti 2 db még nem tömeggyártás. :) Nekem az a tippem, hogy a csőgyártás lehet a szűk keresztmetszet, esetleg még néhány spéci alkatrész.

Korábban néztem videókat a 6x6 -os verzióról, illetve a dán 8x8 -as -ról is. A 8x8 -as feleslegesen bonyolultnak tűnt a 6x6 -os hoz képest. A CAESAR legnagyobb előnye szerintem az egyszerűsége. Csak azt gépesítették, ami feltétlenül szükséges.
Hja nem a beruházásra gondoltam, hanem arra, hogy hirtelen ilyen "őrült tempót" kezdtek diktálni.
Érteném, ha innentől kezdve 4-5 évre be lennének táblázva, de nem gondolom, hogy ez feltétlen így lenne.
Ezzel az új tempóval meg pláne nem.
Ez azt jelentené, hogy a francia igényeket 1,5-2 év alatt teljesítenék.
Ok, hogy az ukránoknak hirtelen kell minden is, de náluk szerintem a löszer sokkal nagyobb baj, mint a löveg.
Ha meg még tőbb löveget szállítanak, akkor meg még nagyobb problémává válik...
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Hja nem a beruházásra gondoltam, hanem arra, hogy hirtelen ilyen "őrült tempót" kezdtek diktálni.
Érteném, ha innentől kezdve 4-5 évre be lennének táblázva, de nem gondolom, hogy ez feltétlen így lenne.
Ezzel az új tempóval meg pláne nem.
Ez azt jelentené, hogy a francia igényeket 1,5-2 év alatt teljesítenék.
Ok, hogy az ukránoknak hirtelen kell minden is, de náluk szerintem a löszer sokkal nagyobb baj, mint a löveg.
Ha meg még tőbb löveget szállítanak, akkor meg még nagyobb problémává válik...
Nekem inkább az a furcsa, hogy máshol nem látok arról híreket, hogy komolyan felpörgetnék a gyártást. Különösen a lőszergyártás esetén csodálkozok ezen.

Lehet hogy a franciák egyszerűen arra számítanak, hogy ha más gyártók 5-6 évre tudnak szállítani, ők meg fél év múlva, akkor lesz elég rendelésük még jó darabig. Szerintem nálunk is elférne néhány osztály CAESAR.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Giskard

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ez a lényeg amit írtál, nyugat európa csak ugat de nem látszik semmilyen háborús gazdálkodásra történő átmenet. (mint pl Lengyelország) tehát szokás szerint más fa..val a csalánt akarják megint mint a történelmükben mindig is.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Ez a lényeg amit írtál, nyugat európa csak ugat de nem látszik semmilyen háborús gazdálkodásra történő átmenet. (mint pl Lengyelország) tehát szokás szerint más fa..val a csalánt akarják megint mint a történelmükben mindig is.
Ugyanez van nálunk is. Mennyi fegyvert rendeltünk az elmúlt 1 évben?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
Nekem inkább az a furcsa, hogy máshol nem látok arról híreket, hogy komolyan felpörgetnék a gyártást. Különösen a lőszergyártás esetén csodálkozok ezen.

Lehet hogy a franciák egyszerűen arra számítanak, hogy ha más gyártók 5-6 évre tudnak szállítani, ők meg fél év múlva, akkor lesz elég rendelésük még jó darabig. Szerintem nálunk is elférne néhány osztály CAESAR.

Ez a lényeg amit írtál, nyugat európa csak ugat de nem látszik semmilyen háborús gazdálkodásra történő átmenet. (mint pl Lengyelország) tehát szokás szerint más fa..val a csalánt akarják megint mint a történelmükben mindig is.
Van ott azért pörgetés. A csehszlovákok hadiipara külön-külön is pörög, mint a búgócsiga. Mind lőszer, mind löveg terén.
A bolgárok dettó. A svédeknél a Saab nem győzi a megrendeléseket.
Hogy a németek szívatják a saját hadiiparukat, az csak egy dolog.
Szívassák csak, mert minél később kezdenek bele, annál több fog lecsapódni nálunk a megrendeléseikből.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 712
113
A francia Fegyverzeti Főigazgatóság elvégezte a CAESAr NG első védelmi tesztjeit...

DGA teszteket végzett a CAESAr NG páncéltörő fenyegetésekkel és rögtönzött robbanószerkezetekkel szembeni védelmével kapcsolatban.

caesar-ng-20230326.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and fishbed