Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Ennek a hírnek örülök:
Sokkolót kapnak a rendőrök - talán bátrabban használják majd a rájuk támadó cigányok ellen, mint a fegyverüket
Forrás: https://kuruc.info/r/2/228649/
Bárki ellen, aki rájuk támad, totál érdektelen, miféle etnikumhoz vagy felekezethez (stb) tartozik a "drága".

Érdekes, hogy most fedeztem fel a topicot: szerintem egy civil ne tartson fegyvert, azért civil. :cool: Ezzel ki is merítettem a témát, illetve sokaknál elástam magamat egy életre, sejtésem szerint. :D
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Bárki ellen, aki rájuk támad, totál érdektelen, miféle etnikumhoz vagy felekezethez (stb) tartozik a "drága".

Érdekes, hogy most fedeztem fel a topicot: szerintem egy civil ne tartson fegyvert, azért civil. :cool: Ezzel ki is merítettem a témát, illetve sokaknál elástam magamat egy életre, sejtésem szerint. :D
Jól sejted.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ennek a hírnek örülök:
Sokkolót kapnak a rendőrök - talán bátrabban használják majd a rájuk támadó cigányok ellen, mint a fegyverüket
Forrás: https://kuruc.info/r/2/228649/

Várjuk meg, hogy képzelik el. Az a sokkoló akkor ér valamit, ha a rendőr övén van, és nem a kocsiban. Az első időkben gyanús hogy csak a megyei beavatkozóknak, meg a KR-nek lesz. Esetleg egy-egy db a szolgálatirányító irodájában. Legalábbis nagyon megdöbbentene, ha egyéni felszerelés lenne belőle, mint a pisztolyból. Meg nem ismerem a rendszerét ezeknek a sokkolóknak, de gyanús hogy naponta töltön kell tartani. Egyébként hasznos lenne, meg nem is ellene vagyok, csak ismerem a mentalitást.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 677
113
Várjuk meg, hogy képzelik el. Az a sokkoló akkor ér valamit, ha a rendőr övén van, és nem a kocsiban. Az első időkben gyanús hogy csak a megyei beavatkozóknak, meg a KR-nek lesz. Esetleg egy-egy db a szolgálatirányító irodájában. Legalábbis nagyon megdöbbentene, ha egyéni felszerelés lenne belőle, mint a pisztolyból. Meg nem ismerem a rendszerét ezeknek a sokkolóknak, de gyanús hogy naponta töltön kell tartani. Egyébként hasznos lenne, meg nem is ellene vagyok, csak ismerem a mentalitást.

Én abból indulok ki, hogy a szégyenteljes magyar "igazságszolgáltatásban" ha egy rendőr használja a:
1. Fegyverét, akkor náci, és tönkre teszik az életét, akkor is ha jogos volt a fegyverhasználat. Ezért tényleg csak végső esetben használ lőfegyvert ami nem baj, viszont így sokszor fölöslegesen veszélyeztetik a saját életüket.
2. Ha gumibottal megagyal valakit, akkor szadista náci, jár a kárpi az elkövetőnek és a rendőr meg lesz hurcolva.

Én úgy gondolom már igen rég óta, hogy a sokkoló jó megoldás lehetne, a gumibot mellet és lényegében a pisztoly helyet.
Mert egyenlőre az esetek 99%-ban azért lóg a rendőr oldalán a pisztoly, hogy az elkövető elvehesse. Ami ha sikerül neki akkor a rendőrt elő veszik, ő a hibás. Ha a rendőr nem hagyja és elveri vagy lelövi az elkövetőt akkor is ő a hibás és még náci is.

A sokkolót viszont bátran lehet használni, nem hagy olyan külsérelmi nyomot, mint egy jó kis gumibotozás, és alapvetően nem alkalmas élet kioltására.
Szóval abban bízom, hogy lesz végre olyan eszköze a rendőröknek amit a meghurcolás veszélye nélkül használni tudnak. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 448
67 742
113
Sem engedély, sem pedig előzetes képzés nem kell kézi lőfegyverek viseléséhez Texasban szeptember elsejétől, miután szerdán aláírta az erről szóló törvényt Greg Abbott, az amerikai tagállam kormányzója.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/229853/
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Sem engedély, sem pedig előzetes képzés nem kell kézi lőfegyverek viseléséhez Texasban szeptember elsejétől, miután szerdán aláírta az erről szóló törvényt Greg Abbott, az amerikai tagállam kormányzója.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/229853/
Ezt már beszivta valamelyik tagállam fegyvertartó lakossága ott. Talán Vermont, vagy nem is tudom melyik. Mindenféle engedély nélkül tarthatnak az adott tagállam polgárai kézi lőfegyvereket, alanyi jogon. De mivel nem kell tartási és viselési engedély, ezért nem is állitanak ki engedélyeket, tehát az ottani fegyvertartóknak nincs semmilyen irásos engedélyük a fegyverük tartására. Ezért ha elhagyják az adott tagállamot, egy másik tagállam rendőrének nem is tudnak felmutatni fegyvertartási engedélyt, hogy mi alapján van náluk a vas. Vagy valami ilyesmi rémlik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://mandiner.hu/cikk/20210721_bekerul_a_cseh_alkotmanyba_a_fegyveres_onvedelemhez_valo_jog

"a szenátus szerdán jóváhagyta, hogy az alkotmány részét képező Emberi Jogok Listáját kibővítsék egy bekezdéssel, mely szerint „az állampolgárnak a törvényben megállapított feltételek szerint joga van fegyverrel védelmeznie saját és más emberek életét”.
...
Csehországban erős ellenkezést váltott ki az Európai Unió igyekezete a törvényes fegyvertartás korlátozására
"

A vagyonvédelem kimaradt?
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Wilson

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
https://mandiner.hu/cikk/20210721_bekerul_a_cseh_alkotmanyba_a_fegyveres_onvedelemhez_valo_jog

"a szenátus szerdán jóváhagyta, hogy az alkotmány részét képező Emberi Jogok Listáját kibővítsék egy bekezdéssel, mely szerint „az állampolgárnak a törvényben megállapított feltételek szerint joga van fegyverrel védelmeznie saját és más emberek életét”.
...
Csehországban erős ellenkezést váltott ki az Európai Unió igyekezete a törvényes fegyvertartás korlátozására
"

A vagyonvédelem kimaradt?
Pedig az EU pont most akarja mégjobban kiherélni az amúgyis teljesen kiherélt káeurópai fegyvertartási szabályozásokat.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 255
113
Tökmindegy ha az ólomlövedékeket meg majd jól betiltják ‘környezetvédelemre’ hivatkozva.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 607
113
FEGYVERTARTÁS/VISELÉS: ÍGY HAZUDIK AZ ÚJ INDEX - PONT, MINT A RÉGI:-(((

"Engedélyezték a nyílt fegyverviselést, több lett az erőszak" ordítja címlapon arcunkba az egyik legnagyobb online médiafelület.

Mi is a gond ezzel? Az, hogy lehet gyűlölni a polgári fegyvertartást/viselést, csak éppen az elemi újságírói szakmai szabályokat nem kellene áthágni.

Hiszen NEM, NEM LETT TÖBB AZ ERŐSZAK. Nyilvánvaló, hogy a kereken 1 hete (2021. szept. 01. óta, lásd: https://www.texastribune.org/2021/06/16/texas-constitutional-carry-greg-abbott/) hatályban levő szabályozásnak még semmilyen mérhető hatása nincs, a trash-cikkben taglalt korábbi időszakra vonatkozó (forrásmegjelölés nélküli) adatok tökéletesen irrelevánsak. Azt se feledjük, hogy a cikknek álcázott szégyentelen hazugsággyűjteményben citált "puskával az utcán" témakörben SEM változott semmi, a hosszú lőfegyverek nyílt viselése is régóta legális Texasban, SEMMI NEM VÁLTOZOTT.

A "néhány konzervatív államban" bevezetett alkotmányos fegyverviselés az pedig konkrétan 20 (HÚSZ) állam immár az 50-ből. Nem, egyikben sem lett ennek hatására patakvér az utcákon.
(A Defund Police meg a BLM mozgalmak őrjöngéséből esetleg annál inkább...)



(Kaliber magazin)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 255
113

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Ennek a hírnek örülök:
Sokkolót kapnak a rendőrök - talán bátrabban használják majd a rájuk támadó cigányok ellen, mint a fegyverüket
Forrás: https://kuruc.info/r/2/228649/
Én beszélgettem körzeti megbízott ismerőssel erről. Azt mondta, hogy a taseres kiképzéskor azt is a fejükbe verték, hogy egy patron százhúsz ojró (nem emlékszem, csak nagyságrendileg), szóval úgy lődözzék a kollégák…
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Ezt már beszivta valamelyik tagállam fegyvertartó lakossága ott. Talán Vermont, vagy nem is tudom melyik. Mindenféle engedély nélkül tarthatnak az adott tagállam polgárai kézi lőfegyvereket, alanyi jogon. De mivel nem kell tartási és viselési engedély, ezért nem is állitanak ki engedélyeket, tehát az ottani fegyvertartóknak nincs semmilyen irásos engedélyük a fegyverük tartására. Ezért ha elhagyják az adott tagállamot, egy másik tagállam rendőrének nem is tudnak felmutatni fegyvertartási engedélyt, hogy mi alapján van náluk a vas. Vagy valami ilyesmi rémlik.
Texast a méreténél fogva ritkábban hagyja el Average Joe. Vermont pici állam.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Én is valaha fegyverbuzi voltam, de aztán idővel látja az ember, hogy mások mikre képesek. Akármennyire is azt hiszik, hogy ők aztán annyira fókuszáltak és okosak, hogy velük soha semmi nem történhet meg. Csak beszélgessetek el a következő fegyvervizsgán a pszichiáterrel. Hozzá visszajutnak a problémás esetek. Nem lehet előre megmondani, hogy ki mikor lesz instabil. Egy sokat látott Pszicomókus nem adna senkinek fegyvert a kezébe, ha rajta múlna. Régen nem értettem vele egyet, de ma már igen. Olyan vicces nézni az agresszív reakciókat, amik a fegyvertartás-libernyákoktól jönnek. Szerencsére OVnak megvan a véleménye a libernyákokról, bízok benne :)
Te pszichiáternél vizsgáztál? Az tényleg baj…