1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Combat Vehicle 90 (CV90)

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2013. április 10..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Hááát, nem is tudom...

2. kamm

kamm Well-Known Member

Jah, ezeket hirtelen nagyon megzavarodtam, hogy ennyire felreolvastam volna a temat, amikor raklikkeltem...

alfa74 likes this.
  3. papi

papi Well-Known Member

Nem csak a célleküzdésre, hanem a felderítésre is gondoltam.
    Egy 1,3 kilométerre, 350 méter magasan lebegő, álcázószínnel lekent, 50 centiméteres Quadrocoptert optikailag felderíteni se egyszerű.
    Egy IFV valószínűleg azt se veszi észre, hogy ott van az a drón.

4. kamm

kamm Well-Known Member

5. beta

beta Well-Known Member

Hát érdekes. Bár a töltési módszer kissé izé. Kézzel töltik és elég lassú módszerrel. Gondolom a könnyű megvalósítás miatt ilyen.

És nem tudom, hogy egy egy csövű, de dupla tűzsebességűvel szemben (akár kézi, akár automata) jobb-e ez.

6. imike

imike Well-Known Member

Hát szerintem jobban jártak volna, ha inkább az AMOS tornyot választják (az is két csöves, a Lengyel Rozsomákokon az van), úgy tudom, hogy az teljesen automata töltős.
    Azért is érthetetlen, mert a CV-90-es Svéd hajókon már használták (ha csak két példányban is) az AMOS-t.
    De szerintem a legjobb az egy csöves NEMO torony (azt is használnak hajón is és IFV-n is).

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Passz, talan igy uzembiztosabb es kevesbe akad el.

8. Úgy tudom a lengyel gépeken saját fejlesztésű Rak torony van.

tacticool likes this.
  9. tacticool

tacticool Well-Known Member

Érdekes koncepció. Úgy néz ki a torony, ami inkább tető is kézzel, manuálisan forgatható és csak 30-30 fokkal jobbra/balra. Nincs direct fire sem. Az AMOS torony olcsó és szuper egyszerű alternatívája... Gondolom az ára miatt választották ezt a megoldást. 40 meglévő cv90-est alakítanak át 68 millió dollárért.

fedett_mókus likes this.
  10. kamm

kamm Well-Known Member

11. kamm

kamm Well-Known Member

12. kamm

kamm Well-Known Member

13. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem adták azért fel az amerikai piacot sem:
    Elnyerték az Army tenderét a könnyűtank (MPF program) fejlesztésére.
    Csak azt mondja meg nekem valaki, hogy ki volt az a pihent majom, aki ezt a tendert kiírta!
    Elvileg a 82-esek fognak 12 tesztpéldányt kapni. Ezekre kaptak most lóvét.
    Tulajdonképpen ez egy CV-90 csak egy 105mm-es toronnyal. Kiválló! 40t!!!
    Ejtőernyősöknek? Vagy mi a csöcs? Mindenesetre rettenetesen vicces lesz, amikor ezeket fogják ernyővel utánuk - vagy előttük - dobálni.
    Jah! Egy C-17-ből? Mert kisebb gép ezt el nem viszi!
    Elbír annyit egyáltalán a C-17 nyitott rámpája repülés közben?
    Nem lesz itt légideszant! Majd utánuk küldik.
    Honnan ilyen ismerős a szitu? Jah a Market Garden hadművelet! Mekkora siker volt! Azóta is emlegetjük.... ;):p:D

14. Rotten878

Rotten878 Active Member

A mindenit!
    Nem is tudtam, hogy 120mm-es ágyúval is ellátható!
    Le voltam maradva a 105-ösnél....

Ezen oldal megosztása