1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Combat Vehicle 90 (CV90)

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2013. április 10..

1. De mit tartalmaz ez az ár? Magát a járművet? Vagy az összes szükséges kiegészítő felszerelést, alkatrészeket,lőszert,szerszámokat stb-t ?

2. ms07

ms07 Well-Known Member

A Cv90 120T változat van valakinél rendszerben? Annak lenne értelme itthonra akár

3. Star Trek

Star Trek New Member

Hát igen vagy mellé még Patria AMOS

4. independence

independence Active Member

Két jó kis képesség demonstráló vidi :
    1:
    https://www.youtube.com/watch?v=sqvQvR8hTiU
    2:
    https://www.youtube.com/watch?v=Nj0q-sxKrvg

Ha valóban tud úszni , akkor a CV 90 alighanem a legtutibb a nem kerekes kategóriában...

-nagyon komoly védettség(pláne az Armadillo)
    -nagyon komoly fegyverzet platform(Bofors,Kongsberg)

Meglepő számomra hogy mennyire csendes a második videón mozgás közben.

Más : A Patriához is rendelhető vajon a 40mm-s Kongsberg torony , ami tudja használni ezeket a Bofors lőszereket (2. videó)

5. independence

Látott már valaki olyan videót amin a CV 90 úszik ? Elvileg tud ... De kell előtte valamit alakítani rajta vajon ? Mert a promo videókból valamiért kimaradt ez a képessége .

6. alfa74

alfa74 Active Member

Hát igen. Nagyon komoly a második video. Szívesen látnám ezt a típust a btr80 váltó típusaként, plusz az armadillo kiegészitésnek.
    Na az nevezem a képességek növelésének, nem a varrógépeket!

7. independence

Szerintem is ez a jövő . A váltó típusnak minden tekintetben jobbnak kellene lenni a meglévőnél és persze az akkor elérhető legjobbnak ár-érték arányban . Ha Európára koncentrálódunk ,akkor ez ma a legjobb nem kerekes IFV , kerekesben meg szerintem a Patria .

Érdekelne mi a véleményetek , egyáltalán van még szükség 8x8-ra ha van ma jobb terepjáró képességű "talpas" is a piacon ?

Se IFV ,se APC terén nem látom értelmét a kerekesnek .(illetve látom, de csak költség hatékonysági szempontból )

A kerekes nem mindenhol megy el ott , ahol egy talpas igen , harctéri körülmények közt , minden időjárás és talaj körülményt figyelemben véve.

IFV vonalon CV 90
    APC vonalon szintén , de oda talán egy olcsóbb Bronco Attc , vagy AAV7 is megtenné.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Én az ért a Pumát és a Boxert nem írnám le ilyen egyszerűen.

9. independence

Naná , én se...

Csak a neten lévő infók alapján , drágábbak és egyik sem úszik szerintem.

Az meg ugye nem hátrány .(lehet nem létszükség , de egy nem akármilyen előny)

Ja és persze a fegyverzet felhozatal ????

Semmi nincs a Németeken a Skandinávokhoz képest ...

10. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Azért annyit úszni nem kell mifelénk. Szerintem ez egy kicsit túllihegett opció idehaza. Max a Dunán meg a Tiszán lehetne úszni de azért vannak a pontonhidak meg a kompok. Szerintem ha Ifv hát legyen láncos, bár ha a lánc leugrik vagy elszakad akkor max bunker lesz belőle és jó célpont. Míg a 8x8 egy két kerék nélkül még mozgásképes marad. Viszont a Btr csak nálunk IFV, ilyen hülye nincs még egy a világon hogy annak alkalmazza. Sőt lassan a tankok szerepét is átveszi. Ezért nem mondanám hogy a Btr nek váltótípus kellene, csupán megfelelő Ifv-t beszerezni és a Btr-ek helyett használni ahol kell. Viszont én megtartanám a Btr-t arra amire való.

11. dudi

dudi Well-Known Member

independence

Az ára lényegtelen mert semmire nincs pénze a Honvédségnek így ezt a tényezőt kihúzhatjuk!

Olvass utána a 30mm-es gépágyúnak és akkor rájössz,hogy az egy nagyon komoly dolog és ott van még a Spike LR *.Védettségben a CV-90 köszönő viszonyban sincs a Pumához képest.

Akkor mi is van a skandinávoknak???Úszóképesség???

A rakéta mindegyik gépen rendelkezésre áll míg a 120-as vagy 105-ös löveg nem.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Ahogy utána olvasgattam az exportváltozatoknak mindenhol a CV-9030-at vagy 35-öt írjak azaz 30 vagy 35 mm-es gépágyúval árulják csak a svédek,a rakétás változat pedig csak prototípus nincs rendszeresítve sem a svédeknél sem máshol.

13. independence

Ha nincs pénz , akkor itt sok mindenről beszélni is felesleges... :)

Védettség : A Puma is kiegészítő páncélzattal tudja a maximumot ami mondjuk Nato S. Level 5 , ezt természetesen a CV 90 is tudja kiegészítő páncélzattal. (egy itteni hírből idézek:Kiegészítő, moduláris páncélzattal a bennlévők a 30 mm-es APFSDS lövedékekkel szemben érezhetik biztonságban magukat.)

Jaaa és úszóképesség i... Az azért nem hátrány ha szükség lesz rá.

14. independence

Így van ahogy mondod . De mivel a BAe systems a tulajdonos(nagyrészt) így nem igen a Svédek diktálnak . Ráadásul én úgy értelmezem ,hogy nem tiltó listán van exportra a 40mm-es , hanem amik exportra kerültek , egyszerűen nem azzal kérték.

De ez csak részlet kérdés , mert a Bofors lőszer a lényeg , hogy AZ eladó e ? Ha eladó és a Bae is adja a 40 millist , az királyság ! Ha nem akkor gondolom, mint ahogy mindenki másnak is , megteszi a kisebb is.

Rakéta : Proto , mert még nem rendeltek belőle , de az nem feltétlen jelenti azt ,hogy nem volna ha kell valakinek.

15. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szempont az úszóképesség? Szempont, hogy a lánctalpas "mindenhol" elmegy? Milyen költségek árán?

16. independence

Szempont az úszóképesség? Szempont, hogy a lánctalpas "mindenhol" elmegy? Milyen költségek árán?</blockquote>

Nézd , ha csak abból indulunk ki amit Dudi mondott , Boxer , Puma.
    Hasonló képességekkel bírnak mint a Skandináv típusok , hasonló árban ... Akkor ha már az egyik tud úszni a másik nem , te melyiket választod ? (ráadásul még inkább drágábbak és nem tudnak úszni)

Egy háború esetén gondolom nem ritka a lebombázott híd , vagy nincs híd ott ahol épp át kellene kelni egy folyón(nálunk is van egy pár) , pláne tavon. Akkor szempont ?

Talpas :
    - Ugyan ez a szitu , miért ne azt ha ugyanazt tudja csak jobban , "bármilyen" körülmények közt ?

Harcjárművekről beszélünk , amiket vegyes körülmények közt használunk , nem a Tesco parkolóban . Nekem evidens ,hogy maximalistán kell hozzá állni a menet tulajdonságokat illetően .

Költségek ? Nem ezek a költségek , vagy drága , hanem ha például megveszünk egy rakat gépet drágán , és adott helyzetben ilyen képességek hiánya miatt bukunk el háborút , vagy harcot...( ez kissé túlzásnak tűnhet , de így talán érthetőbb a lényeg)

Egyébként azok a fejlesztők akik ezen "plusz" képességekre időt és pénzt áldoztak , gondolom okkal tették , nem unalomból.

(Off: A harci repülőkön se feltétlen szempont a HUD,IRST,vagy alacsony RCS , de jó ha van...)

17. dudi

dudi Well-Known Member

independence

Az a képesség amit 1000-ből 1x használsz felesleges.ÉS ma már az úszóképesség az.

18. fip7

fip7 Well-Known Member

Amúgy a Koreai K-21 is tud úszni (CV90 erősen kétlem), annak is van 40 mm-s gépágyúja (Bofors) és az valóban képes PCT. rakétákat használni, nem csak proto szinten.
    Ezen kívül pedig szemből 30 mm rezisztens a páncélzata.
    Szóval a CV90 nem egyedülálló valami, sőt szerintem néhány típus, mint pl. a K-21 vagy a Puma modernebb nála!

19. dudi

dudi Well-Known Member

independence

Hiába angol a gép ha a 40-es meg svéd!

20. independence

Hmmm...

Kaptam egy Svájci bicskát egy előadáson egyszer . Ez olyan kis jelentéktelen , éle is alig van és olyan kis gyenge is. De mindig a zsebembe van , hiába hogy enni is kicsi , embert se akarok vele ölni , de egyszer jó lesz valamire...

5 évvel később is még mindig nálam a bicska . Autóval tartok az utamon egyszer csak a velem szemközti sávban egy autó átszakítja a korlátot és belerepül a kis patakba , fejjel lefelé. Apa vezet , jól van , de beszorult . A hátsó ülésen egy 3 éves kislány , bekötve ahogy illik , de beszorulva !!! Ömlik a víz az autóba már lassan fuldoklik , kilazítani a biztonsági övét nem lehet mert nem nyílik , vékonyka öv , de elrágni azért nem bírom . Mit csináljunk ? Mire ide érnek a tűzoltók megfullad ! Van valahol egy kés vagy valami ?

Eszembe jut a bicska a far zsebemben, amit még soha , semmire nem használtam...

Persze simán elvágja 5 másodperc alatt és a kislány megmenekül.

Ezen oldal megosztása