Valószínüleg ebben jelenleg igazad van látva a lézer rendszerek jelenlegi költségeit, csak hogy az Elbit ezt UAV-ra telepítve akarja megoldani...Idén májusban azt írták, hogy három év múlva kész lesz a rendszer.
Íme egy izraeli cikk erről....
Három év múlva lesz működőképes.....
2021. május 25
A termelésre való átállás most a Honvédelmi Minisztérium költségvetésétől függ. Kiadott egy videót, amely az UAV orrába telepített rendszert ír le, és elfogja a repülőgép által lefedett területről indított rakétákat. A megoldás kiegészíti vagy helyettesíti az Iron Dome rendszert
Az Elbit (
Elbit ) a rakéták és rakéták elfogására alkalmas lézeralapú rendszer előkészítésének előrehaladott szakaszában van, amely hatékony és jóval olcsóbb lesz, mint a kinetikus védelmi rendszerek, például az Iron Dome. A 2021. első negyedévi eredmények közzétételét követően ma (kedden) megtartott konferenciahíváson a társaság azt közölte, hogy a rendszer várhatóan két-három éven belül kerül üzembe. Ez többek között Izrael Állam védelmi költségvetésének jóváhagyásán múlik. Az Elbit becslése szerint a költségvetés jóváhagyása után képes lesz befejezni a fejlesztést és megkezdeni egy működő megoldás gyártását.
A cég által a múlt hónapban kiadott videóban bemutatta a rendszer koncepcióját: az égen navigáló UAV-ként egy erős lézert szerelnek az orrba, és elfogják az általa lefedett felszíni cellából indított rakétákat és rakétákat. Az Elbit szerint a rendszer hatékonyabb, mint a ma a piacon elérhető megoldás, a kinetikus védelmi rendszerek árának töredékéért. "A védelmi minisztérium úgy döntött, hogy olyan lézeres megoldást kínálunk, amely megvédi Izraelt a rakétáktól és a rakétáktól." Az Elbit becslése szerint ez a technológia a következő években várhatóan a növekedés egyik motorja lesz.
A technológiát először 2020 januárjában mutatták be, amikor a Mapat bejelentette, hogy az elmúlt években Rafaellel, Elbittel és az izraeli tudományos körök kutatóival együttműködve végzett technológiai tanulmány technológiai áttörést eredményezett az erős lézerek területén. A Mapat kutatás-fejlesztési részlegének vezetője a Honvédelmi Minisztériumban, Yaniv Rotem dandártábornok elmondta: "Az új technológia segítségével a védelmi létesítmény képes volt egy hosszú távú célra fókuszálni és stabilizálni a sugarat, beleértve a légköri zavarok leküzdését."
Ezt az eredményt követően a Mapat három programot indított nagy teljesítményű lézerminták fejlesztésére a Rafaellel és az Elbit Systems-szel együttműködve: minták fejlesztése egy földi lézerrendszerhez, amely kiegészíti az Iron Dome rendszert; Járművekre szerelhető manőverező lézer kifejlesztése, amely védelmet nyújt a manőverező erőknek, valamint egy lézeres demonstrátor fejlesztése, amely egy légi platform, amely nagy területek védelmére szolgál. Valószínűleg ez az a rendszer, amelyet az Elbit gyárt majd, és ezt helyezik üzembe elősször.
Lézer ballisztikus rakéták elfogására
A lézer úgy működik, hogy egy energiasugarat a támadó fegyverre fókuszál, ami nagyon magas hőmérsékletre melegíti fel, ami miatt felrobban vagy szétesik a levegőben. Egy Mapat egy éve megjelent videója azt állítja, hogy ez a technológia képes ballisztikus rakétákat, például Scud rakétákat vagy Irán birtokában lévő nagy hatótávolságú rakétákat is elfogni. Repülőgépre vagy UAV-ra telepítve képes a ballisztikus rakétát a levegőben elfogni, vagy a földi kilövési helyen megsemmisíteni.
המעבר לייצור תלוי כעת בתקציב משרד הביטחון. פירסמה סרטון שבו מתוארת מערכת המותקנת בחרטום כטב"ם ומיירטת טילים ורקטות המשוגרים מתא השטח שאותו מכסה כלי הטיס. הפתרון ישלים או יחליף את מערכת כיפת ברזל
techtime.co.il