Ez a gombos megoldás, egy fapados kifejezés. De nagyon sokan meg vagyunk róla győződve, hogy talán már a mai 4++ generációs amerikai repülőgépekkel sem lehetséges, amerikai fegyverzettel lelőni a másikat (most a gépágyút felejtsük el, bár fene tudja).
Utoljára a pakisztániak két F-16-osa közül lőtte seggbe a másikat, de ez is lehet urbánus legenda, mivel orosz verzió szerint MiG-27-esek által leszórt légiaknába ütközött az egyik..
Az F-16, F/A-18 stb. egész a F-35 programsorai egy milliónál több sorosak. A fene tudja mi van bele programozva. Az tény, hogy probálták a törökök lemásolni az F-15C (fene tudja melyik Block változat) kódját. Nos valahogy elkezdtek fogyni a programozó matematikusok, akik dolgoztak a dolgon. Egyik másik éppen szuicid öngyilkos hajlámnak esett áldozatukl, mások szívionfarktust kaptak, volt közlekedési baleset is stb. Szóval a törörökök végül felhagytak az elképzelésükkel.
En a mai lokátor, szenzor és fegyverzettechnika, és a beépített számítógépek és szoftverek miatt, egytalán nem tartom elképzelhetetlennek bizonyos jelek küldését, bizonyos szenzorok érzékelése , akár IFF után a fegyverzet "lekapcsolását", stb. Ez egyébként logikus lenne akár pld légiharc esetében is, hiszen biztonságot ad..
Nem véletlenül a zsidó állam F-15, F-16 repülőgépei és az F-35-ösök is módosított "hazai" változatokkal repülnek, ami nemcsak az izraeli fegyverek integrációjában merül ki, hanem akár a passzív és aktív zavaró, elhárító berendezések esetében is. Felfoghajtjuk aktív ellentevékenység rendszernek, hogy Ők nem akarják egy valószínütlen, de valamennyire mégis lehetséges esetben, hogy amerikaiak beavatkozzanak a saját gépeik tevékenységébe.
emlékezzünk rá, hogy szánt-szándékkal az egyik arab-izraeli háborúban szétlőttek egy USA kémhajót, mert oda hajózótt ahova a zsidó állam nem szerette volna. Aztán lett persze öszinte sajnálkozás, és bocsánatkérés és a nagypolitikai szemet húnyt erre..