EMBT (European Main Battle Tank) / MGCS (Main Ground Combat System)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Több RM prezi is volt amiben végigveszik az ágyfejlesztési ütemet L55a1- 130mm...ezekből szerintem egyértelmű, hogy a teljesítmény növekedés az L55-höz képest értendő

egyébként olvasd el a cikket amit beraktam...az RM legalább 50%-kos növekedésről beszél...és a kamra méretet is 15+x literban adja meg



huu...bár a fizikai tudásom már eléggé megkopott, de nem nagyon látom, hogy a fenti adatokból hogyan jön ki a 13,5 MJ...főleg meg az Rh120 L55-ből a 8,5kg-os DM53 1750m/s-el távozik...és annak van olyan 13MJ körül a torkolati energiája

a fenti adatokból nekem olyan 12 MJ jön ki...aminek az 1,7szerese max. 20,5-re jön ki



gondolom láttad már azt a fotót, hogy min teszteli az RM a KE2020Neo-t...és az még csak a 120mm-es változat...egyszerűen nem hiszem el, hogy ebből egy 130mm-es verzió ne vigye át simán az Armata teknő frontját...márpedig annál jobban páncélozott tank egy jó ideig nem lesz...


Mondjuk ne felejtsük el, hogy az MGCS ágyúja lesz jó eséllyel a NATO következő standard lövege...és ha az MGCS-t nem is venné meg az USA a lövegét jó eséllyel igen



ezért írtam úgy, hogy most éppen feltehetően ez a casus belli....de ha végignézed a többi közös projektet (FCAS, Tiger mk3, tengerészeti járőrgép) akkor láthatod, hogy itt azért ennél bonyolultabb a szitu



és szerinted mennyire tűnik valószínűnek, hogy ha esetleg ezek az országok rendszeresítenék az MGCS-t akkor ne akarnák azt az újabb lépcsőfokot....és hát lássuk be az RM sokkal több "szabad gyökkel" rendelkezik mind az olaszok mind a UK irányába...



Ugye pont erről beszélek...amit a franciák nyomatnak, hogy európa legyen önállóbb védelem terén az természetesen támogatandó...nekem az a bajom, hogy ezt viszont ők amolyan franciás módon képzelik el...ők ugyanis elköltenek egy csomó pénzt olyanokra amik számukra garantálják a nagyhatalmi státuszt: teljesen önálló SSBN/SLBM program, de a CdG+3 Mistral is olyan force proejction képességet ad, amire rajtuk kívül jelenleg csak az USA képes....de ezek a franciáknak fontosak, nem Európa védelme szempontjából....ha megnézed azokat a programokat amiket a franciák közösen vittek, akkor leginkább bilaterális programokat találsz....ebbe azért nem nehéz azt belelátni, hogy ez a franciák részéről csak a cost sharing-et szolgálja szó sincsen arról, hogy "európai" fegyverrendszerben gondolkodnának...


én ezt azért egy kicsit másabb szituációnak mondanám....másrészt az a biznisz végül kútba is esett


itt azért van egy nagyon.nagyon fontos szócska amivel a fentit ki kellene egészíteni...a Mica NG-t CSAK az MBDA gyártja, a Meteort viszont csak RÉSZBEN az MBDA gyártja (a hajtóműve pl német, a közelségi gyújtója svéd, a robbanófeje szintén német cég terméke, stb...)
Pedig valószínűleg nem viszi át. Azona tankon érdemi passzív páncélzat sehol nincs csak a kezelők kapszulájánál.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ez nem igaz.Ha az EU komoly világpolitikai tényező akar lenni,szüksége lesz az erőkivetitési képességre.

Én nem beszélek franciául, úgyhogy nekem gondjaim vannak ennek a megértésével. Mit értenek ők nagyhatalmi státuszon? És mit értenek Európai Közös Külpolitikának, mint doktrína? Sorban bukták el a gyarmataikat. 2008-hoz képest több, mint 10%-ot csökkent a GDP-jük, miközben rohamosan nő az adósságuk.
Amikor magyarra le akarja valaki fordítani, hogy ők mit értenek ezek alatt, akkor mindig az jön ki, hogy ők európai pénzen (ezt így sem fogja érteni senki, mondom másként, német pénzen) akarnak újra nagyhatalom lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Több RM prezi is volt amiben végigveszik az ágyfejlesztési ütemet L55a1- 130mm...ezekből szerintem egyértelmű, hogy a teljesítmény növekedés az L55-höz képest értendő

egyébként olvasd el a cikket amit beraktam...az RM legalább 50%-kos növekedésről beszél...és a kamra méretet is 15+x literban adja meg

Legyen, vegyük az Rh-120 L/55 értékét, ez esetben elég impressziv.

huu...bár a fizikai tudásom már eléggé megkopott, de nem nagyon látom, hogy a fenti adatokból hogyan jön ki a 13,5 MJ...főleg meg az Rh120 L55-ből a 8,5kg-os DM53 1750m/s-el távozik...és annak van olyan 13MJ körül a torkolati energiája

a fenti adatokból nekem olyan 12 MJ jön ki...aminek az 1,7szerese max. 20,5-re jön ki

Igazad vagyok, túl egyszerűsítettem a képletet, egész pontosan 11.7 MJ.
Ez alapján a Nexter féle 140mm-es torkolati energia terén ott lehet, ahol a Rheinmetal féle 130mm-es.

gondolom láttad már azt a fotót, hogy min teszteli az RM a KE2020Neo-t...és az még csak a 120mm-es változat...egyszerűen nem hiszem el, hogy ebből egy 130mm-es verzió ne vigye át simán az Armata teknő frontját...márpedig annál jobban páncélozott tank egy jó ideig nem lesz...

Azt írtad, hogy nem érdemes páncélban gondolkodni. Én azt írtam, hogy érdemes.
Az, hogy az Armata páncélzatát veszed alapul, még nem azt jelenti, hogy annál erősebb nem is lehet egy frontális páncélzat...

és szerinted mennyire tűnik valószínűnek, hogy ha esetleg ezek az országok rendszeresítenék az MGCS-t akkor ne akarnák azt az újabb lépcsőfokot....és hát lássuk be az RM sokkal több "szabad gyökkel" rendelkezik mind az olaszok mind a UK irányába...

Amennyiben az MGCS hozza azokat az adatokat, amiket látatlanban elvárunk tőle....
De ehhez tudni kell, hogy megfelel-e az elvárásoknak. Ehhez kell a megfigyelői státusz...

én ezt azért egy kicsit másabb szituációnak mondanám....másrészt az a biznisz végül kútba is esett

Nem esett kútba, 2005-től 2015-ig a Kockums a TKMS tulajdonában volt, majd konkrétan leépítették őket.
A svédek később nemes egyszerűséggel "kimentették" a Kockums-tól a szellemi értékeket, és átterelték a Saab-ba, végül megegyeztek az eset után, hogy a Kockums maradékát a Saab AG megveszi a TKMS-től (akik korábban ezt a megkeresést elhárították).
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Vogon

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
Azt írtad, hogy nem érdemes páncélban gondolkodni. Én azt írtam, hogy érdemes.
Az, hogy az Armata páncélzatát veszed alapul, még nem azt jelenti, hogy annál erősebb nem is lehet egy frontális páncélzat...

Ki az aki ismeri az Armata frontpáncélzatát? o_O

Szerintem itt megint valami olyan lesz, hogy a németek csittrilliárd euróért csinálnak egy bivaly ágyút egy brutál nagy erejű batár nagy nyillövedékkel.
Erre a ruszkik meg csinálnak egy kicsit erősebb ERA-t vastagabb lapokkal, az meg majd eltöri a német nyíllövedékeket, mint a ropit XD
De már az oroszok (meg mások is) gondolkodnak a nyíllövedékek elleni APS-en is. Annak egy nagyobb nyíl megint könnyebb célpont.
Szóval én innen a fotelből nem látom át egyelőre a nagyobb ágyú hasznát.

Az meg, hogy a franciák és a németek összevesztek, mondhatnám, hogy a szokásos mese.
Az arrogáns (francia) nem bírja elviselni a pofátlant. (német). Szép kis Európa ez :D
 
S

speziale

Guest
mondjuk a Nexter szerint elég lesz a 13 mj penetration energy elég lesz a következő 50 évben....ennyit a 130mm-es ágyú is tud hozni

https://www.nexter-group.fr/en/actu...ter-prepares-future-battle-tank-armament.html

"Increased firepower: the optimised chamber offers exceptional operational performance with an energy level close to 10 megajoules for kinetic ammunition, while remaining below the internal pressure level of current calibres. This untapped potential will enable the weapon to evolve to a performance class of 13 megajoules capable of adressing any threat over the next 50 years."
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 114
113
EMBT

KMW | NEXTER
FVHd33KXoAE1w_W
FVHd3GNWYAAn2l9


- Mivel nem találtam megfelelő témát erre, megosztottam ebben a témában. Ha helytelen, kérjük, helyezze át ezt a bejegyzést az Eurosatory témába.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
EMBT

KMW | NEXTER
FVHd33KXoAE1w_W
FVHd3GNWYAAn2l9


- Mivel nem találtam megfelelő témát erre, megosztottam ebben a témában. Ha helytelen, kérjük, helyezze át ezt a bejegyzést az Eurosatory témába.

Hát biza nem szarral gurigáznak idén a KNDS-nél, az biztos. Kérdés, hogy lesz-e rá vevő valaha.

FVHffM3XsAELS55

FVHff5gX0AA1W3k

FVHfgiYWQAAI6di


Szvsz az EMBT-nek kijárna egy külön topic, mert kb semmi köze nincs a MGCS progihoz a gyártókat leszámítva. Még a leo2, vagy Leclerc topikokba is jobban beillene.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Aki kint van a kiállításon vagy ki fog menni, az csoszogjon szépen oda az EMBT-bez másszon fel egy létrára (a legjobb az lenne ha drónt vinne magával) és fényképezze le felülről a tornyot.
ui.: jutalmul a jobb kezével megveregetheti a bal vállát.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Összevetve a kettő vonalat, az EMBT egy jobb konstrukciónak tűnik mint a Panther.

A KNDS szépen kiforrottan összehozta 120 mm-re a gépet. Ami kerdés nekem, hogy vajon a NEXTER ágyúja van benne, vagy az RM L55A1 a füstelszivó nélkül? Lőszerfelhasználás szempontjából esélyesen nem mindegy ha a csehek Cesar-os sztoriját nézzük. Szóval a kérdés, hogy az egyértelműen nyerően csökkentett sziluett az APS és a nagy tűzerő mellett eléggé 'germán'-e nekünk ahhoz, hogy érdemlegesen számoljunk vele a lőszegyártásunk tervezett vonalán? Az alvázban esélyesen elegendő dolog KMW Leopard 2 így is.

A Panther nagy és az RM egyértelműen rádolgozott a Lynx dizájnjának a megjelenésére(szoktam hangsúlyozni ennek a toborzóerejét), de ugyanúgy tartalmazza az innovációkat csak mellé egy 130 mm-es ágyút is, ami brutál. Csak az L55A1 miatt igen korai a megjelenése és emiatt korlátozottabban fog bárki utánakapkodni, főleg ha most pörög fel igazán a 120 mm lőszer gyártasa európai szinten.

Érdekes verseny lesz, nagyot lép aki a Panthert választja, szörnyeteg lesz a tűzereje, vele szemben viszont egy mindent is kimaxoló, ugyanolyan potens eszköz áll bejáratott technológiai szinten is a jövőre készen.