EMBT (European Main Battle Tank) / MGCS (Main Ground Combat System)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 512
68 000
113
52340196467_9dfb715f8a_b.jpg
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 997
8 591
113
A KF51 egy tévút saját véleményem szerint, akárcsak a 120mm-es lövegtornyos KF41. A RM kvázi le akarja fedni gyors fejlesztésekkel a piacot. A KMW+Nexter sokkal lassabban átgondoltabban tervezi jeleneg a termékportfólióját.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 033
123 989
113
A KF51 egy tévút saját véleményem szerint, akárcsak a 120mm-es lövegtornyos KF41. A RM kvázi le akarja fedni gyors fejlesztésekkel a piacot. A KMW+Nexter sokkal lassabban átgondoltabban tervezi jeleneg a termékportfólióját.
Hát, hogy lassabban az biztos, de hogy ez mennyire átgondolt?

A németek eléggé szkeptikusak a projekt jövőjében.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 033
123 989
113
Viszont a KF51 sincs agyondicsérve a szakértők között... A 120mm-es tornyú KF41 tankvadászról nem is beszélve.
Egyiktől sem vagyok elragadtatva én sem. A panther szerintem egy 120-as löveggel és automata töltővel és ezáltal még kisseb harci tömeggel lehetne szerintem egy sikeres termék akár leopard 2 upgrade csomagként.

A 120-as könnyű hk-t mifenét meg annyira nem promózza az rm ami érdekes. Nem vitték a nagy expok-ra sem még.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 512
68 000
113
Egyiktől sem vagyok elragadtatva én sem. A panther szerintem egy 120-as löveggel és automata töltővel és ezáltal még kisseb harci tömeggel lehetne szerintem egy sikeres termék akár leopard 2 upgrade csomagként.

A 120-as könnyű hk-t mifenét meg annyira nem promózza az rm ami érdekes. Nem vitték a nagy expok-ra sem még.
Csak ugye az àgyút akartàk bebetonozni àltala az új standardnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 160
113
Szerintem arra céloz, hogy amíg az alváz alapvető elrendezése nem lesz hasonló az armatához nem tekinthető egyik gép sem ténylegesen újgenerációs harckocsinak.
Nekem az sem baj, ha nem a tank elejében vannak a kezelők, hanem a közepén, de egy helyen legyenek ne a tank közepén és az elején is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Nekem az sem baj, ha nem a tank elejében vannak a kezelők, hanem a közepén, de egy helyen legyenek ne a tank közepén és az elején is.

Lehet előnye ennek is.
Például találat esetén nem mindenki hal meg.
Amúgy a Leopard alváznak vannak előnyei:
  • Lehet Leopard flottát üzemeltetők számára fejlesztési irány.
  • Viszonylag olcsó lehet az üzemeltetés, ha már négyezret gyártottak belőle. Szemben az Armatával, X motorral, stb.
  • A front mellső rész páncélvédelme fokozható, ha a lőszertároló kikerül onnan.
  • Csökkenthető a technikai kockázat és fejlesztési idő. Ezek miatt az új tank fejlesztési költsége is alacsonyabb lehet.

Ja, és nekünk is van 12 átépíthető alvazunk a jövő olcsó magyar tankjához. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 160
113
Lehet előnye ennek is.
Például találat esetén nem mindenki hal meg.
Amúgy a Leopard alváznak vannak előnyei:
  • Lehet Leopard flottát üzemeltetők számára fejlesztési irány.
  • Viszonylag olcsó lehet az üzemeltetés, ha már négyezret gyártottak belőle. Szemben az Armatával, X motorral, stb.
  • A front mellső rész páncélvédelme fokozható, ha a lőszertároló kikerül onnan.
  • Csökkenthető a technikai kockázat és fejlesztési idő. Ezek miatt az új tank fejlesztési költsége is alacsonyabb lehet.

Ja, és nekünk is van 12 átépíthető alvazunk a jövő olcsó magyar tankjához. :)
Gyengén páncélozott, oldal meg sehogy.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
K

kamm

Guest
Egyiktől sem vagyok elragadtatva én sem. A panther szerintem egy 120-as löveggel és automata töltővel és ezáltal még kisseb harci tömeggel lehetne szerintem egy sikeres termék akár leopard 2 upgrade csomagként.
Szerintem az is lesz, legalabb addig, amig a(z uj hullra epitendo) KF-51re talalnak megrendelot.

A 120-as könnyű hk-t mifenét meg annyira nem promózza az rm ami érdekes. Nem vitték a nagy expok-ra sem még.
Lynxre rakottra gondolsz? Nem akarjak mar a 120-ast eroltetni, van abbol eleg business mar most is. ;)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 512
68 000
113
Szerintem az is lesz, legalabb addig, amig a(z uj hullra epitendo) KF-51re talalnak megrendelot.


Lynxre rakottra gondolsz? Nem akarjak mar a 120-ast eroltetni, van abbol eleg business mar most is. ;)
Persze, a cégek manapsàg úgy müködnek, hogy A sikerterméküket nem akarnàk eröltetni igaz? :eek: