Ő szenzorfúzióról beszél, és nem tisztán optikai képalkotásról.Olvasd már el, hogy hogyan működik a hőképalkotó rendszer.
Ne feledjük, már a Lynx is lövésérzékelési rendszerrel van felszerelve!
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ő szenzorfúzióról beszél, és nem tisztán optikai képalkotásról.Olvasd már el, hogy hogyan működik a hőképalkotó rendszer.
soha nem volt kilőhetetlen harckocsi. a harckocsi lényege nem a kilőhetetlenség (ez esetben csak harckocsinak kelett vólna alkotnia a hadseregek teljes állományát minden más feleslegessé vált volna.) de nem így volt.) a harckocsi lényege hogy minél korlátozottabb legyen azon eszközök száma amik ki tudják lőni de a harckocsi képes legyen minden rá veszélyes célt leküzdeni az érdekeltségi körletén bellül. mindezt nagyfokú manőverezőképességgel párosítva.Az ukrán konfliktus nagy - fejlesztés szempontjából fontos - tanulságai, hogy minden harckocsi kilőhető, és hogy a harcmező egy optikai felderítés esetén fasortól fasorig létezik.
Emiatt élik virágkorukat a Geran féle öngyilkos drónok, meg a sima FPV drónok. Egyszerűen őket nem zavarja a fasor.
A harckocsik fejlesztés irányának az kell legyen, hogy elmennek a tüzérségi képességek irányába. Értsd fejleszteni kell az indirekt tüz hatásosságát (top attack elleni védelem még mindig problémás), valamint az ehhez tartozó lőtávot.
Mert a harckocsi biztonságát kizárólag a távolság, és a rejtőzés adja harckocsik, és az ATGM ellen.
Mit rakott fel a RM a nextgen koncepció tankjára? HERO-120 öngyilkos drónt.
2+2=4
Utóbbit "megfejelném" egy felülről támadó képességgel: a NLAW irányítási rendszerét ás harci részét kellene adoptálni egy lövegcsőből indítható rakétába.Ugyan azt, mint eddig, csak hatékonyabban, meg egy SPG-től eltérően sokkal közelebb mehet az ellenséghez a nagyobb védettsége okán.
Különben a csőböl indítható ATGM lenne az ami a mi saját Leopardjaink képességeit kiteljesíthetné.
A gond ezzel az, hogy harckocsi fejlesztési időtávlatokban lényegtelen, hogy Szíria, Ukrajna, Karabakh, vagy Izrael. egy új harckocsigeneráció fejlesztése szempontjából egymás utáni 3 szempillantás.soha nem volt kilőhetetlen harckocsi. a harckocsi lényege nem a kilőhetetlenség (ez esetben csak harckocsinak kelett vólna alkotnia a hadseregek teljes állományát minden más feleslegessé vált volna.) de nem így volt.) a harckocsi lényege hogy minél korlátozottabb legyen azon eszközök száma amik ki tudják lőni de a harckocsi képes legyen minden rá veszélyes célt leküzdeni az érdekeltségi körletén bellül. mindezt nagyfokú manőverezőképességgel párosítva.
FPV dronok nem új dolog még mindig SZÍRIA annyi hogy ott 30 mm es lövedékekből barkácsolt eszközökkel dolgoztak sok száz videot láttunk ezekről. a szírek megoldották az ellenük való védekezést (megtudták oldani mert koncentrál támadásokat hajtottak végre így mindenhova jutott zavaró rendszer ahova kelett a városokba voltak gondjaik ahol a házak leárnyékoltak és a leszakadt csoportokat egyől le is próbálták vadászni a mérsékeltek előszeretettel fpv dronokkal.)
hogy a tetőpáncéllal kell valamit kezdeni ez tény. de ez nem ujdonság tultolták a fronpáncél védelmet ezért a kard más csapásirány fele ment el.
de hogy egy hk nak 8 km re levő céllal nincs dolga az biztos nem szabad hogy dolga legyen 8km távolságba ha mégis akkor ott nagyon nagy a baj. nem kell elmenni tüzérség irányába a hk nak ha tüzérségi irány kell akkor ott az rohamlöveg pl zrinyi (lehet az forgótoronyba is nem csak kazamatába) vagy lásd pogyány 72-d20 szerelemgyerekét. de az nem harckocsi. teljesen más szerepkör. harckocsinak nem dolga 8 km re lövöldözni.
Hero 120 inkább egy felügyeleti eszközként lehet alkalmazni (amiből egyébként nem lessz semmi csak szépen mutat hogy ilyen is lehete.) autóskártya.
Ha elolvasod a fentebb berakott linkemet a STAFF-ról, akkor rájössz, hogy ez már létezik.Utóbbit "megfejelném" egy felülről támadó képességgel: a NLAW irányítási rendszerét ás harci részét kellene adoptálni egy lövegcsőből indítható rakétába.
A harckocsi leköveti a célt indítás előtt pár másodpercig és után a lő - a rakétában lévő "INS" ebből kiszámolja a találkozási pontot. Egyszerűbb mint a lézeres rávezetés és zavarni sem lehet ködgránáttal mint az infrát vagy a lézert. Mondjuk nagyobb távolságokon talán már pontatlan lenne. Az NLAW-nál 800 méter a max hatótáv. Talán 1500-1800-ig kitolható lehet, ha gyorsabb a rakéta és minél kevesebb időt hagynak az ellenséges harckocsinak a helyváltoztatásra...
Mindenesetre egy "felette átrepülő" lefelé támadó harci résszel biztos, hogy hatásos lenne. A "felette átrepülő" rakétát nem olyan nehéz harckocsilövegből kilőni, mint egy meredek röppályát igénylő Spike-szerű fegyvert...
nem látom a linket...Ha elolvasod a fentebb berakott linkemet a STAFF-ról, akkor rájössz, hogy ez már létezik.
Szerkesztés után tettem be ebbe a kommentembe:nem látom a linket...
Érdekes, hogy ezt írod, mert mi van, ha a modern technológia (pontos drónfelderítés a BMS rendszerrel) lehetővé tenné, hogy a nextgen harckocsikat már úgy tervezzék, hogy bár lapos röppályát használjanak, de nem kell, hogy közvetlen irányzásúak legyenek. Szerintem egy vékonyabb erdősávon egy 130/140mm-es nyíllövedék úgy megy át, mintha ott sem lenne.
Vagy mondjuk HEAT lőszer egy magasabb röppályát alkalmazva, szintén indirekt célzással.
130/140mm-nél már lehet, hogy el lehetne gondolkodni a SMART/BONUS tüzérségi lőszerek harckocsiba downsized variánsába.
Ez már csak azért is érdekes lehet, mert abban az esetben a csökkentett lőszermennyiség is orvoslásra kerülhet.
Szerk.: Van is ilyen. XM943 STAFF
Hogy képzelsz átlatni valamin radar nélkül?Ő szenzorfúzióról beszél, és nem tisztán optikai képalkotásról.
Ne feledjük, már a Lynx is lövésérzékelési rendszerrel van felszerelve!
Úgy, hogy az érzékelő nincs a harckocsihoz kötve.Hogy képzelsz átlatni valamin radar nélkül?
Hogy lősz át az akadályon?Úgy, hogy az érzékelő nincs a harckocsihoz kötve.
Erről szólnak a drónok, a MUM-T, és az UGV fejlesztések.
Nem kell látnod valamit, hogy elpusztítsd. Elég ha valami más látja helyetted. De hallhatod is (ahogy a Lynx-szel is utaltam rá)!
A Penitsilin sikerei mutatják, hogy a multispektrális szenzorfuzióban hatalmas lehetőségek vannak.
De igazság szerint láthatod is. Mert az AR technológia már lehetővé teszi, hogy "lásd" is.
Ne feledd el, hogy a jelenleg Ukrajnában alkalmazott eszközök - töbnyire - civil-tákolt cuccok! Ezeket nem készítették fel pl. arra, hogy egy sikertelen kereső küldetés után vissza is térjenek. Ha megnézed a drónvideókat szinte mindegyik azt az állapotot mutatja, amikor az utolsó pár másodpercben a becsapódás előtt közelít a célhoz. Ha megnézed, az összes videón a drón már az utolsó elektronokat facsarva ki az akkuból repül. Simán benne van, hogy a drónok nagyobb mennyiségét úgy veszítik el, hogy nem találnak célt, és az operátor nem kockáztat az eszköz hazahozásával, mert olyat is láttunk már, hogy visszakövette a drónt az ellenség. És szerintem még így is jelentősen több az az eset (az állásharc miatt), amikor a drón tényleg talál célt, és be is csapódik.a harckocsi fogyóeszköz volt mindig is egy konvencionális konfliktusba. a harckocsi az a cél amit mindenki el akar pusztítani. mert a harckocsi az aki mindenki mást képes elpusztítani.
FPV dronok.
minden sikeres támadás velük felkerül a netre mert van képi anyag már csak az irányítás miatt is.
ezrével vetik be a fronton az FPV dronokat (tízezrével raktározzák azokat halmokba állnak a front közelébe.) hatékonyágra meg 0.x% körül vannak de nem minden találat hatékony még így sem.
a védelem ellenük megvan mind orosz mind ukrán félről elsősorban elektronikai zavarással (az IED zavarók átalakításával és speciálisan erre tervezett zavarókkal.) a gond az hogy hatalmas a frontszakasz és nem lehet inden pontjáz zavarni. mondjuk ez sem egészen igaz mert egyre gyakoribbak a mélységbe törénő csapások ezekkel az eszközökkel is főleg a ogisztikai útvonalat támadva (ezeket a dronokat oda be is kell juttatni és a kezelőnek a közelbe kell lenni...) elég rizikós de ez azért van mert csak így tudnak velük assan eredményeket elérni persze rés mindig van a pajzson meghibádodott zavaróeszköz zavaróeszközök által leárnyékolt terepszakaszok stb. de nem csodafegyverek és egyáltalán nem az ukrán háború hozadékai. agyon haszos eszközök szó se rólla de nagyontávol állnak a hatékony eszközök fogalmáttol is a csodagfegyverétől meg abszolút. csak így a margóra majd a helyérekerül.
nem feledem ezért vettünk herot a pusztításra és ezért csak kiképzésre és a harceljárások kidolgozására filléres civil dronokat.Ne feledd el, hogy a jelenleg Ukrajnában alkalmazott eszközök - töbnyire - civil-tákolt cuccok! Ezeket nem készítették fel pl. arra, hogy egy sikertelen kereső küldetés után vissza is térjenek. Ha megnézed a drónvideókat szinte mindegyik azt az állapotot mutatja, amikor az utolsó pár másodpercben a becsapódás előtt közelít a célhoz. Ha megnézed, az összes videón a drón már az utolsó elektronokat facsarva ki az akkuból repül. Simán benne van, hogy a drónok nagyobb mennyiségét úgy veszítik el, hogy nem találnak célt, és az operátor nem kockáztat az eszköz hazahozásával, mert olyat is láttunk már, hogy visszakövette a drónt az ellenség. És szerintem még így is jelentősen több az az eset (az állásharc miatt), amikor a drón tényleg talál célt, és be is csapódik.
Az meg a másik, hogy a civil drónok korlátozott képességei miatt a hordozott harci anyag annyira határon van a hatásosság szempontjából, hogy egészen pontos találattal lehet csak komoly kárt elérni velük védettebb célok ellen.
Ezt egy APFSDS-el?
Ezt mással is csak nagyon elméletileg tudod megtenni, hisz a harckocsiágyú lőszere fix lőportöltetű és a csőemelkedés is korlátozott.Olvass már vissza!
Ezt sem az amerikaiak, sem az oroszok nem így gondolják.Ezt mással is csak nagyon elméletileg tudod megtenni, hisz a harckocsiágyú lőszere fix lőportöltetű és a csőemelkedés is korlátozott.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..