"A kisker áramár lakosságnak - a rezsi rizsa miatt - évek óta változatlan, 5 Ft / kWh csak fogyasztási korlátot toltak rá. Hogy miért kell ezt kiegészíteni 36 - Ft ra,"A kisker áramár lakosságnak - a rezsi rizsa miatt - évek óta változatlan, 5 Ft / kWh csak fogyasztási korlátot toltak rá. Hogy miért kell ezt kiegészíteni 36 - Ft ra, és ezzel ki jár még jól, lehet rajta gondolkodni. De a lakossági áram kereskedője biztos hogy hatalmasat bukik rajta, ezért a veszteségeiket a vállalkozókon hajtják be 80 Ft / kWh feletti áram alapárral.
Cserébe a lakosság Uniós szinten nem fizetést, segélyt kap, az utolsó helyért vívott ádáz küzdelemben már csak Bulgária van előttünk.
Ukrajnában ugyanazt csinálták csak sokkal nagyobb mértékben - látjuk hogy hova került az ország gazdaságilag.
Így is ugyis az alkalmazottak bukják ezt az energia áremelkedési pénzt - mert a vállalkozó beépíti áraiba..
Ha megnézzük az EU államait, az ott uralkodó fogyasztói áram árnak sincs sok köze a nagykereskedelmi országos árakhoz. Minden állam variál valamerre. Németeknél kifizettetik a lakossággal a nagykereskedelemben tapasztalható többszörös árugrást - eredményeképp 150 Ft felett van 1 kWh áram ára. Most szüntetik meg ott a kedvezményes tarifát éjszakai autó töltésre és hőszivattyús fűtésre.
Ne haragudj, de a 36 Ft/kWh már elég régóta stagnál. Az, hogy a számlán részekre bontva látod az árat, az nem a fidesz sara.
Az még azoké a köröké, amelyek nagyon szeretik a versenyt, de versenytárs nélkül. Sikerült bevezetni a tőzsdei áramkereskedést és ebből kis KFT-k kurva jó profitáltak, amelyeknek semmi közük nem volt a villamos energiához. Volt pár személyes irodájuk és pár Ft-al aláígértek az energia cégeknek. Amikor változtak az árak persze a velük szerződött fogyasztókat pácban hagyták.
Akkor kellett felbontani az addig egy összegben kezelt árat részekre. Áramár, rendszerhasználati díj és a függelékek. Először ~50-50% volt. Ez roppant igazságtalan volt az előállító műszaki létesítményekkel szemben, de az erősebb kutya... Most szerintem megint eléggé igazságtalan, de úgy látszik ez olyan hinta-palinta. Ezen az elven fel kellene tüntetni pl. az 1 kg kenyér árát részletezve. De, ezt már nem merték meglépni.
Nekem volt részem benne, amikor 2002-2010-ig akár negyedévente is emelték az áramárat. Érdekes módon mindig a fogyasztók érdekei miatt. Még véletlenül sem a külföldi tulajdonosok nyeresége miatt. Az jó volt?