Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Fogalmam sincs, hogy ezek a "közgazdászok" mit és, hogy számoltak ki, de én erősen megkérdőjelezem a szakértelmüket!
fip7, nem kell ahoz uzsora, hogy egy magasabb országkockázattal számolva, kicsit magasabb kamatot tegyél be a tervezetbe, és egy elég hosszú futamidő alatt jó nagy kövér összeg jöhet ki belőle. Húsz éves távlatba számolj utána, hogy +/- 1-2% mennyit módosít a végösszegen, és ezzel még jócskán bent marad a reális
(napjainkban 4800-5500 dollár/kWh a szakirodalom és tapasztalatok szerint)
- a negyedik, hogy az előkészítés és építés 10-12 éve pláne esetleges csúszás alatt is ketyeg a kamat, azt akkor is fizetned kell (a teljes 3000 milliárdra ez nagyságrendileg elmondásuk szerint kb. 81 mrd/év, nyilván ez az önerő függvényében változhat)
- jönnek még a járulékos költségek ezek nincsenek benne a 2500-3000-3500 milliárdban (megerősített, modernizált rendszer és rendszerirányítás, kiépített új tartalékerőművek, ha az egyik blokk valamiért, valameddig bemondaná az unalmast, környezetvédelem a teljes élethosszra és a bezárás utánra is, CSR, kampányok stb.)
- a további kulcs pedig továbbra is a növekvő európai villamosenergia-kereskedelem, az alacsony európai áramár
amelyek folyamatosan szorítják ki a többi kihasználtságfüggő energiaforrást
(az atomerőművek biztonsági előírásainak szigorodásával egyre inkább jelentkezik több atomerőműves országban, hogy csökken azok kihasználtsága a megjelenő szakaszos üzemeltetés miatt - ez pedig növeli a működési költséget és az árat).
<blockquote>fip7, nem kell ahoz uzsora, hogy egy magasabb országkockázattal számolva, kicsit magasabb kamatot tegyél be a tervezetbe, és egy elég hosszú futamidő alatt jó nagy kövér összeg jöhet ki belőle. Húsz éves távlatba számolj utána, hogy +/- 1-2% mennyit módosít a végösszegen, és ezzel még jócskán bent marad a reális
Hmmm... na szóval, az 2,7% éves kamat lenne forintra, ami ha összejön akkor OV-t királlyá koronázzák, mert ilyen kamattal nem fog senki meghitelezni téged. A 3000 milliárd meg csak a végére kell (a fenti példámban az egyszerűsítés kedvéért használtam egyösszegű hitelfelvéetlt), mivel valószínűleg 5-20 részben fogják folyósítani a pézeket egy 5 éves kivitelezés alatt.azt akkor is fizetned kell (a teljes 3000 milliárdra ez nagyságrendileg elmondásuk szerint kb. 81 mrd/év