Ott kezdődik a probléma, hogy nem kérdezik meg a Mavirt, hogy kell-e nekik a napelemek által termelt áram, és főleg azt nem kérdezik meg tőlük, hogy mennyiért. Rá van kötelezve törvényileg, hogy köteles átvenni UGYANANNYIÉRT, MINT AMENNYIÉRT ELADJA!!! Érted, miután neki van egy rakás költsége, ő ugyanannyiért kell eladja, mint amennyiért vette.
Ez itt a nagy probléma. Ezt kellene megérteni végre, hogy egy olyan hülyeségre kötelezik rá őket, ami gazdaságilag és technikailag is teljesen idiótaság, fenntarthatatlan.
Molnit és a normálisan gondolkodókat azért idegesíti ez fel, mert mi fizetjük meg ezt a hülyeséget.
Minél több a napelemes kapacitás, annál drágább lesz az áram a végfogyasztónak, azért, mert a szolgáltató ki kell termelje azt az egyre nővő összeget, amit a napelemeseknek kell fizessen.
Én ezt nem értem. Te a Mavirnak a rokona vagy? Mert úgy beszélsz róla, mint egy sajnálni való személyről.
A Mavir egy Zrt, aminek 99,8%-os tulajdonosa az MVM Zrt. (a maradék az államé) Aminek meg a tulajdonosa a Magyar Állam.
Tehát te az államot sajnálod. Miközben a szolgáltatásáért fizetsz neki, a nyereséget meg nem osztják vissza... Miközben 1-1 bővítésért, ügyintézésért elég komoly összegeket legombol rólad a szolgáltató.
Az a baj, hogy a Mavir és az MVM is masszívan nyereséges volt évekre visszamenőleg (
forrás). Kicsit megérteném a fájdalmadat, ha ez nem így alakulna, de így....
A 2015-17-es időszakra összehozott több mint 120Mrd forint adózás előtti nyereségből kijönne nagyjából 2400db molni által kiszámolt trafó.
Persze ez egy hülyeség, de hidd el van/lenne pénz a fejlesztések levezénylésére.
A KÁT rendszere sem csak fehér, meg fekete. Évente változtatják, és nem folyamatosan azonos az áram átvételi ára, hanem a csúcs, völgy és mélyvölgyi időszakok szerint változik. Amennyiben a szabályozó - az állam - úgy látja, hogy túl sok a megújuló a rendszerben, akkor az új belépőket már nem azokkal a KÁT árakkal fogja várni, mint addig. A piaci szereplő meg eldönti, hogy megéri-e neki azon az áron a további megújuló rendszerbe léptetése.
Ez egy szabályozói feladat. Ha az államnak nem fogja megérni, akkor változtat. Most még rohadtul megéri neki, mert ugyebár van rendszerben egy folyamatosan emelkedő szén-dioxid kvóta is, ami erősen elbillenti a mérleg nyelvét.
De javaslok egy hiteles forrást arról, hogy ezekről hogyan vélekedik maga az érintett, az MVM Zrt.:
2017-es éves integrált jelentés
Hosszú, úgyhogy javaslom a 17-20. oldalak környékét. Ott is le van benne írva, hogy a tárolás a piaci trendek szerint is egyre gazdaságosabbá válik, és a világpiacon is egyre komolyabb szektorrá válik az energiatárolás. Meg hogy tulajdonképpen az MVM óvatosan, de nagyjából tapsikol a jelenlegi trendeknek.
Mivel a jelenlegi kormányzat egyik komoly célja a "rezsicsökkentés", így biztos lehetsz benne, hogy az (esetleges!!!) felmerülő költségeket nem a felhasználókra fogják rátolni, hanem a Kát rendszerét mozgatja. Mint ahogy eddig is tette.
Forrás