ez így ebben a formátumban nem teljesen igaz. Tény és való, hogy a primer körben van bőven sugárzás, de ezek rövid felezési idejű elemek, 30-40 éves felezési idővel a szerkezeti anyagok esetében.
A fűtőanyagok reprocesszálása is egyre inkább lesz napi gyakorlat. A fűtőanyag kb. 3%-a a necces, azzal nem lehet mit kezdeni, nem felhasználható. Ezeket az anyagokat üvegbe ágyazzák - vagyis szilárdan van megkötve, majd ez kerülbe rozsdamentes tartályokba és megy a föld alá. Úgy van a tartály/szerkezet kialakítva, hogy a hőháztartás külső hűtés nélkül is működik.
A fűtőanyagok ügye igazából megoldott, csak a sötétzöldek nyomatják ezt a 20303030303 éves szöveget.
Világszinten keletkezett eddig kb. 400000 tonna. Ha csak úgy fejben 12tonna/m^3-rel számolom az urán sűrűségét, akkor ez kb. 34000m^3 térfogat. Ha a "kedvenc" ammóniás tartályomat veszem alapul, ami 60000m^3-es, akkor a világ eddig "elhasznált" fűtőeleme nettó térfogatban majdnem kétszer beférne egy 60 méter átmérőjű, 15 méter magas tartályba...
A nukleáris hulladékok a folyamatos beta-bomlás során tömegváltozás nélkül alakulnak át másfajta anyagokká, így tök mindegy, hogy mit csinálunk, önmaguktól lesznek "idővel" egyre veszélyetelenebbek.
A műanyaghulladékok, vegyi hulladékok nem ilyenek..