Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Van az IEA cél legyen energia biztonság. Megvan teljesült?
Nem.
Vizi energiát kihagyod mi a fontosabb a fügétlenség vagy egy szennyvíz elvető árok (ennek használtuk sokáig a Dunát)
Te most mit hadoválsz összevissza? Én soha nem mondtam ilyet. De mivel Bős kimúlt, a régi formájában nem valósítható meg már.
.
Vezeték rendszer az a cseberből vederbe attól ugyan nem lettünk függetlenebbek (minden felől az orosz gáz érkezik).
Szigetelés PV ennek már jórész készen kellene lenni. Valamekkora tározó kapacitás akku vagy SZET.
Nem kellet volna a többi termelést tökéletesen ignorálni. Persze most már lesz kicsi geotermikus fűtés, nem csak egy technológia van, mindet nyomni kellet volna. Meg amit az EU a lakóságnak adott forrást a hőszigetelésre nem kellet volna átirányítani.
n+1-szer közöltem, hogy kibaszott stadionok helyett lehetett volna épületet szigetelni...
Nem valami egy központi megoldást kellet volna erőltetni, nekem elég mániám a Energia közösség független sok kis termelő, nehéz is őket kiiktatni (lásd ukrán atom erőművek), de nem is függenek a központtól.
A villamosáramnál nem a költséghatékonyság miatt vannak kiserőművek...
A sok kis teremlő itthon mégis mi lenne....?
pl termál gáz szétszórtan van kevés (gázt kerestek vizet találtak) ha van rá egy fix ár akkor az ártól függően lehet 200MW meg 400MW ennyi. Kérdés neked mennyi felárat ér meg a függetlenség?
Ez villamos topik, te meg folyamatosan fűtésről beszélsz.
A geotermikus mítosszal mást fárassz kérlek.
 
W

Wilson

Guest
semmi gond nincs paks 2 vel nyagyobb a nyugi mint a háború elött az építkezés folyik zavartalanúl.
nem valószínű a késöbbi sz.pás sem.
Nagy valószínűséggel lessz egy kisebb nyugati atomerőmű ettől fügetlenül. de nem pakson. Amivel kompenzálva lessz a nyugat is.
Nekem meg nagyon úgy tűnik, hogy nagy probléma lesz vele, mivel tudtommal a Roszatom kevés olyan elemmel rendelkezik amely megfelel az EU szabványnak, emiatt nyerte el a Siemens a vezérlés szállítására kiírt tendert a General Electric pedig a turbinákat szállítja, és én nehezen tudom elképzelni, hogy ezek a cégek maradnak a PAKS-2-ben a szankciók bevezetését követően.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 152
113
Nekem meg nagyon úgy tűnik, hogy nagy probléma lesz vele, mivel tudtommal a Roszatom kevés olyan elemmel rendelkezik amely megfelel az EU szabványnak, emiatt nyerte el a Siemens a vezérlés szállítására kiírt tendert a General Electric pedig a turbinákat szállítja, és én nehezen tudom elképzelni, hogy ezek a cégek maradnak a PAKS-2-ben a szankciók bevezetését követően.
Paksi atom vállalati részvényes vagyok. hidd el nincs semmi gond paks2 vel. és a nyugatiak nem hogy maradnak ha kell minden követ megmozgatnak hogy maradhassanak... de nem kell mert nincs rá szükség.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and vata
W

Wilson

Guest
Paksi atom vállalati részvényes vagyok. hidd el nincs semmi gond paks2 vel. és a nyugatiak nem hogy maradnak ha kell minden követ megmozgatnak hogy maradhassanak... de nem kell mert nincs rá szükség.
Ok, valószínűleg azért nem hallasz róla mert nem mondták még ki, hogy gond van.De szerinted a Siemens meg a General Electric szembe fog menni a saját kormányával, Paks-2 miatt? Én erre nem látok nagy esélyt ,arról nem is beszélve, hogy a projekt finanszírozása is veszélyben van....
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Ez villamos topik, te meg folyamatosan fűtésről beszélsz.
A geotermikus mítosszal mást fárassz kérlek.

Egyszerű pedig az emberek egy részéhez 2 energiahordozó megy (mellesleg valószínűleg feleslegesen). Áramból is lehet meleg meg a gázból is, szintién villanytűzhely gáztűzhely, meleg víz detto, nem elválaszthatók. Áramból hiába leszel önbelátó, ha cserébe minden házban gázzal fűtenek, főznek és készítik a meleg vizet.
 
M

molnibalage

Guest
semmi gond nincs paks 2 vel nyagyobb a nyugi mint a háború elött az építkezés folyik zavartalanúl.
nem valószínű a késöbbi sz.pás sem.
Nagy valószínűséggel lessz egy kisebb nyugati atomerőmű ettől fügetlenül. de nem pakson. Amivel kompenzálva lessz a nyugat is.
Irigylem optimizmusodat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 152
113
17:17 gidrán
paks 2

Ok, valószínűleg azért nem hallasz róla mert nem mondták még ki, hogy gond van.De szerinted a Siemens meg a General Electric szembe fog menni a saját kormányával, Paks-2 miatt? Én erre nem látok nagy esélyt ,arról nem is beszélve, hogy a projekt finanszírozása is veszélyben van....
Nem mondták még ki ... Részvényes vagyok (mégegyszer) azt hogy mit mondanak ki nyilvánosan vagy mit nem az rajtam is mullik...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
17:17 gidrán
paks 2


Nem mondták még ki ... Részvényes vagyok (mégegyszer) azt hogy mit mondanak ki nyilvánosan vagy mit nem az rajtam is mullik...
Te most tényleg azt hiszed, hogy attól, hogy te részvényes vagy tudod a tutit...?
SENKI nem tudja megmondani, hogy miféle szankciók vagy szándékok lehetne egyáltalán a jövőben.
Eddig is elcsúszott már a projekt pusztán adminisztratív követelmények miatt.
Most meg eleve az, hogy akkor szankciók közben hogy lesz finanszírozva, hogyan befolyásolja a költségeket, az szükséges anyagokat és bármi mást hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 113
113
17:17 gidrán
paks 2


Nem mondták még ki ... Részvényes vagyok (mégegyszer) azt hogy mit mondanak ki nyilvánosan vagy mit nem az rajtam is mullik...
Főrészvényes? Volt itt egykoron pár OTP részvény, de nem tudott meg emiatt az ember semmit az OTP stratégiai terveiről...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 152
113
Te most tényleg azt hiszed, hogy attól, hogy te részvényes vagy tudod a tutit...?
SENKI nem tudja megmondani, hogy miféle szankciók vagy szándékok lehetne egyáltalán a jövőben.
Eddig is elcsúszott már a projekt pusztán adminisztratív követelmények miatt.
Most meg eleve az, hogy akkor szankciók közben hogy lesz finanszírozva, hogyan befolyásolja a költségeket, az szükséges anyagokat és bármi mást hozzá.
A Simens a GE vezetősége biztosított többek között minket hogyha nem lessz 3. világháború paks 2 meg fog épülni és üzemelni is fog.
A Rosatom vezetősége biztosított minket ugyanerről.

jelenleg ez a helyzet az összes többi fikció.

hogy kinek hiszek? újságíroknak vagy itt komentelőknek vagy azoknak akik ténylegesen benne vannak az ugylebe... nem kétséges a válasz.

Szerintem a választásokig a Paks-2 sorsával kapcsolatban (a jelenlegi formájában) nem is fognak mondani semmit.....
Részvényes vagyok a Mostmár Paksi Atomerömű ZRT be. Én nem a sajtóból informálódok. a ZRT ügyeibe nincs olyan hogy a részvényesek elől bármi is elhalgatható lenne. Törzs részvényeim vannak. Nem számít a politika se ez egy cég.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 152
113
Főrészvényes? Volt itt egykoron pár OTP részvény, de nem tudott meg emiatt az ember semmit az OTP stratégiai terveiről...
nyrt éz zrt között hatalmas a különbség. de ha nyrt nél a részvényeket a nevedre iratod nem dözsdei részvény státuszba hagyod onnantól kezdve a közgyülésen résztvehetsz. Sok sikert a névhez iratáshoz. vagy a törzsrészvényhez jutáshoz... arról már lekéstél szerintem...

szerintem tudom milyen részvényekkel rendelkezem és az mire jogosít fel.
Probálhatsz részvénytvenni az erőműbe sok sikert hozzá. de nem fog menni.
Max a mosodába vásárolhatod be magad
 
W

Wilson

Guest
A Simens a GE vezetősége biztosított többek között minket hogyha nem lessz 3. világháború paks 2 meg fog épülni és üzemelni is fog.
A Rosatom vezetősége biztosított minket ugyanerről.

jelenleg ez a helyzet az összes többi fikció.

hogy kinek hiszek? újságíroknak vagy itt komentelőknek vagy azoknak akik ténylegesen benne vannak az ugylebe... nem kétséges a válasz.


Részvényes vagyok a Mostmár Paksi Atomerömű ZRT be. Én nem a sajtóból informálódok. a ZRT ügyeibe nincs olyan hogy a részvényesek elől bármi is elhalgatható lenne. Törzs részvényeim vannak. Nem számít a politika se ez egy cég.
Megnéztem az általad berakott videót, de abban Süli csak annyit mond, hogy miután konzultált, az érintett felekkel , mindannyian azt mondták, hogy szeretnék folytatni a projektet...Az egy dolog , hogy ők mit szeretnének, a másik dolog ,hogy mit engednek a jelenlegi és jövőbeli szankciók.Ne értsd félre én szeretném, hogy megépüljön a Paks-2, de én nem vagyok olyan optimista mint te....
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 113
113
nyrt éz zrt között hatalmas a különbség. de ha nyrt nél a részvényeket a nevedre iratod nem dözsdei részvény státuszba hagyod onnantól kezdve a közgyülésen résztvehetsz. Sok sikert a névhez iratáshoz. vagy a törzsrészvényhez jutáshoz... arról már lekéstél szerintem...

szerintem tudom milyen részvényekkel rendelkezem és az mire jogosít fel.
Probálhatsz részvénytvenni az erőműbe sok sikert hozzá. de nem fog menni.
Max a mosodába vásárolhatod be magad
Sosem volt annyi pénzem, hogy bármi fontosat megvehettem volna, de nem is lesz.
Mi vagy te, hogy minden a farzsebedben van? Elom Musk legjobb barátja? Putyin féltestvére? Vagy Horn Gyula unokája?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 152
113
Megnéztem az általad berakott videót, de abban Süli csak annyit mond, hogy miután konzultált, az érintett felekkel , mindannyian azt mondták, hogy szeretnék folytatni a projektet...Az egy dolog , hogy ők mit szeretnének, a másik dolog ,hogy mit engednek a jelenlegi és jövőbeli szankciók.Ne értsd félre én szeretném, hogy megépüljön a Paks-2, de én nem vagyok olyan optimista mint te....
Boccs a részvényesi közgyüllésről ami az süli tengelici megjelenése elött vólt bizonyos okoknál fogva nem tudok video felvétellel szolgálni.
optimista vagyok. tulajdonos vagyok akit tájékoztatnak. így tisztába vagyok a dolgokkal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 152
113
Sosem volt annyi pénzem, hogy bármi fontosat megvehettem volna, de nem is lesz.
Mi vagy te, hogy minden a farzsebedben van? Elom Musk legjobb barátja? Putyin féltestvére? Vagy Horn Gyula unokája?
Egy ember aki fiatalkorába tudta mibe kell fektetni... a Paksi részvényeket egyébként nem szereztem vettem. Apám és Öreganyám munkája után járt nekik (jó időbe kellett dolgozni a primerkörben. persze a primerbe minden idő jó ha ott dolgozol.) amég más rajzlgatott meg az írását csiszolta én pénzt kerestem... meg jó tanácsokat adtam olyan embereknek akik megfogadták és sikeresek lettek ez által. Ma is adok és kérek.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 113
113
Egy ember aki fiatalkorába tudta mibe kell fektetni... a Paksi részvényeket egyébként nem szereztem vettem. Apám és Öreganyám munkája után járt nekik (jó időbe kellett dolgozni a primerkörben. persze a primerbe minden idő jó ha ott dolgozol.) amég más rajzlgatott meg az írását csiszolta én pénzt kerestem... meg jó tanácsokat adtam olyan embereknek akik megfogadták és sikeresek lettek ez által.
Na most felsejlett előttem milyen lenne Pakson a primer körben dolgozni :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 152
113
Na most felsejlett előttem milyen lenne Pakson a primer körben dolgozni :)
ugyan olyan mint máshol. teszed a dolgodat mint máshol. csak mással foglalkozol mint mondjuk 1 kisboltba vagy egy acélműbe.
Annyi hogy nagyobb a szürés hogy bekerülj oda de az nem a munka része.