Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem is tudtam, hogy ez a két cég nagyhirtelen jogalkotó lett.
Kb. annyi befolyások van erre, mintha azon repcsi tulajdonosoknak, akinek a repcsijét sanszosan lenyúlják majd az oroszok...
Nem tudom mennyibe kerül egy repcsi, de sanszosan az a 600 amit "lenyúlnak" nincs 300 + mrd dollár, amit előtte lenyúltunk. Szóval talán nem kellett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 187
36 867
113
Putyin elrendelte, hogy csak rubelért szállítsanak gázt a barátságtalan országoknak
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
A Simens a GE vezetősége biztosított többek között minket hogyha nem lessz 3. világháború paks 2 meg fog épülni és üzemelni is fog.
A Rosatom vezetősége biztosított minket ugyanerről.

jelenleg ez a helyzet az összes többi fikció.

hogy kinek hiszek? újságíroknak vagy itt komentelőknek vagy azoknak akik ténylegesen benne vannak az ugylebe... nem kétséges a válasz.


Részvényes vagyok a Mostmár Paksi Atomerömű ZRT be. Én nem a sajtóból informálódok. a ZRT ügyeibe nincs olyan hogy a részvényesek elől bármi is elhalgatható lenne. Törzs részvényeim vannak. Nem számít a politika se ez egy cég.
Én a legmagasabb rangú állami hivatalnoknak hiszek.
"első új blokk 2023-ban kezdhet működni"
Ha nem elvárom, hogy a felelősöket példásan megbüntessék.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Én a legmagasabb rangú állami hivatalnoknak hiszek.
"első új blokk 2023-ban kezdhet működni"
Ha nem elvárom, hogy a felelősöket példásan megbüntessék.
Anno, aki ezt leírta nem volt magánál.
A 2023-as induláshoz az kellett volna, hog 2014-ben már a tereprendezés vége legyen és onnantól fogva pöccre miden folyamat határidőre legyen.
Ehhez képest még mindig a papírgyártás zajlott idén decemberben is.
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Anno, aki ezt leírta nem volt magánál.
A 2023-as induláshoz az kellett volna, hog 2014-ben már a tereprendezés vége legyen és onnantól fogva pöccre miden folyamat határidőre legyen.
Ehhez képest még mindig a papírgyártás zajlott idén decemberben is.
Mert nem vették be Szittyát ennyi.

Tudok olyan helyet ahol az építési engedélyt hozzáértő csinálta és átment, mint kés a vajon és olyat is ahol nem, pingpongotak egyet a hivatallal hiánypótlás változtatások stb ennyi jól kell elsőre megcsinálni. Ja és igen el is kel készíteni elég nehéz úgy leadni a tervet, ha nincs meg. (egyik egy családi ház a másik picit nagyobb)
De ez nem a bejelentőt minősíti, egy politikus abból dolgozik, amit kap. (ha csak nem feltételezzük, hogy ért hozzá, ugye te sem feltételezted egy percig sem hogy ért hozzá?)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 153
113
Mert nem vették be Szittyát ennyi.

Tudok olyan helyet ahol az építési engedélyt hozzáértő csinálta és átment, mint kés a vajon és olyat is ahol nem, pingpongotak egyet a hivatallal hiánypótlás változtatások stb ennyi jól kell elsőre megcsinálni. Ja és igen el is kel készíteni elég nehéz úgy leadni a tervet, ha nincs meg. (egyik egy családi ház a másik picit nagyobb)
De ez nem a bejelentőt minősíti, egy politikus abból dolgozik, amit kap. (ha csak nem feltételezzük, hogy ért hozzá, ugye te sem feltételezted egy percig sem hogy ért hozzá?)
mármint miért kellett vólna engem bevenni vagy hova?
nekem az összes ügyletem a Honvédséggel van összefüggésb valamilyen szinten. És ebbe semmilyen atomenergiai létesítmény engedélyeztetés nincs benne... 1 Rejtett tárolót nyittatam meg ami eredetileg is honvédelmi célokra létesűlt... de ennek nem sok köze van magához az épitkezéshez... (annyi hogy most anyagtárolónak használhatják/használhatják cserébe karba kell tenniük visszadaás elött. semmi több.
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Ez van egy kis zseninek tartottak már gyerekkoromba. az is vóltam. (sajnos nem mindenbe halgattak rám.) bánják is a mai napig.
Látod ők sem.

5 évesen tudtam a módját hogy hogy lehet megoldani azt hogy öreganyám új férje ne essen ki az önkormányzati képviselői tetület ben a helyetesi pozicióból (elnök a polgi) úgy hogy a sogora a nagybátyám és a fia is viszont bekerüljön. És megszabtam hogy irányítsák a falut hogy fellendüljön és ma magyarország eggyik leggazdagabb falujának számit... (semmi csalás tök legáslis szavazás) 5 évesen...
7-8 évesen Magyarország jelenleg eggyik legnagyobb fonalfeldolgozóját mentettem meg a csődtől és egy kis feldolgozóból mára az ország eggyik legnagyobbja (a magya tekintetébe a legnagyobja lett) közbe volt közöm a phanonpharmához a tolnagro alapításához és még sorolhatnám MOL hoz a Dán barátomhoz. a Gemenc volánhoz Axiálhoz és még osszan sorolhatnám... Fiatal kamaszkoromba meg aztán nagyon belelendültem főleg a kkv ba... majd a nagyvállalatok nagyválalattá vállásának segítésébe... és tudod mi a tuti. az emberek engem kerestek hogy segítsek megoldani a problámáikat. már ovodás koromba... Ez a nagy durva helyzet. Hogy fogsz e hallani róllam? szerintem már hallotál is...

Ha a cigányputriba születek a falu vágén se tartanék lejebb max az alvilágba tevékenykednék de ott is nagy sikerrel. és ezt mindenki tudja...

A Paksi FC ben hogy csak magyar játszik többek között az én nemzeti öntudatomnak köszönhető meg a meggyőző képességemnek (mert meggyőzök mert logikus és helyez a konkluzio).
Falú után ment volna a 133 bátor is megszavazhatta volna a földmunkák azonnali kezdését.

Hmm

Honvédséggel van összefüggésb valamilyen szinten. ok ne vitasd az érdemeid.
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Látod, te nem vállalnád ezzel semmi gond. De voltak, akik elvállalták. Nem hazaszeretettből, hanem pénzért úgy vagyok vele, ha valamit nem tudsz megcsinálni ne vállad el.

Mivel ez nemzetgazdasági (bárki beírhatja a neki tetsző bullshitet) ügy a felelősség, is legyen ahhoz mérhető. Hogy egyszerű legyen a mérés legyen a felvett pénz az alapja. Ennyi.
Egyszerű példa voltam bútort szállítani, (ingyen hétvégén) egy iskola kapott bútorokat és nem tudták elhozni, ha egyet lejtek hát így jártak. Ha ezt, mint vállalkozó csinálom és összetöröm a bútort, akkor fizessenek ki és így jártak?
Te úgy érzed jó ez e felelősség mentes világ?
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 153
113
Látod, te nem vállalnád ezzel semmi gond. De voltak, akik elvállalták. Nem hazaszeretettből, hanem pénzért úgy vagyok vele, ha valamit nem tudsz megcsinálni ne vállad el.

Mivel ez nemzetgazdasági (bárki beírhatja a neki tetsző bullshitet) ügy a felelősség, is legyen ahhoz mérhető. Hogy egyszerű legyen a mérés legyen a felvett pénz az alapja. Ennyi.
Egyszerű példa voltam bútort szállítani, (ingyen hétvégén) egy iskola kapott bútorokat és nem tudták elhozni, ha egyet lejtek hát így jártak. Ha ezt, mint vállalkozó csinálom és összetöröm a bútort, akkor fizessenek ki és így jártak?
Te úgy érzed jó ez e felelősség mentes világ?
Mármint hogy nekem nincs felelőség vállalásom? Igazából vállalom a felelőséget a tetteimért. 2016 től máig is is pl amiatt alakult úgy az életem ahogy mert felelőséget vállaltam... Én a közvagyonból annyiba részesülök hogy az adófizetők pénzéből kapom a fizetésem a seregnél. De még ott sem annyit kapok mind amennyiért megdolgozok. a legkevesebbet kapom amit kapni lehet legénységi állomány fizetés kategoriába vagyok. engem nemérdekel a pénz vagy hogy több legyen nekem. KK fizetésért szolgálok (közkatona bér)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 153
113
PL a Sámánért tud mit kapok ? Ha lessz belőlle film egy jóképü szinész fog játszani benne és nagyon dicsérik majd a hátamögött... Kb megvillatanak benne hogy ki is vagyok többek között... De ennek a propaganda filmnek is a keretét inkább a tartalékos állományba tenném... de egy kisfilm ára nem fergeteges toborzásba meg sokat hozhat... majd meglátjuk mi lessz belőlle.
Max gesztust kapok jutalmul általába... többek közt mondjuk ebből már kezd legem lenni. de hát nem vagyok jó üzletember nemtudom soha megérni azt ami járna.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Nem is tudtam, hogy ez a két cég nagyhirtelen jogalkotó lett.
Kb. annyi befolyások van erre, mintha azon repcsi tulajdonosoknak, akinek a repcsijét sanszosan lenyúlják majd az oroszok...
Szerintem te borzasztó mód lebecsülöd az energetikai cégek lobby erejét.. hogy is van hogy USA végül az orosz uránt nem szankciózza? Na aggódj emlékeztetve van az elnök arra ki fizette a kampányt…
A másik dolog. A GE azon részlegét melyek a paksi turbinákért felelőse épp most veszi meg az EDF. A franciáknak úgy kell ez a projekt mint egy falat kenyér… ebbe a turbina kategóriában a GE több mint 2 éve nem tudott értékesíteni… ott áll a gyár amit most megvettek a franciák. Ők ezt el akarják adni hidd el nekem. Az EDF szerepét a francia politikára meg remélem nem kell részleteznem.
 
  • Tetszik
Reactions: tiz and svajcibeka
M

molnibalage

Guest
Szerintem te borzasztó mód lebecsülöd az energetikai cégek lobby erejét.. hogy is van hogy USA végül az orosz uránt nem szankciózza? Na aggódj emlékeztetve van az elnök arra ki fizette a kampányt…
Az, hogy az atomenergia aránya ott mennyi? 20%
Tehát nem a cégek lobbiznak, hanem annyira még ők sem hülyék, hogy áramhiányt csináljanak...

Jelen helyzetben gyakorlatilat szinte az van és átmegy, amit ezek a futóbolondok kitalálnak és kész.
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Mármint hogy nekem nincs felelőség vállalásom? Igazából vállalom a felelőséget a tetteimért. 2016 től máig is is pl amiatt alakult úgy az életem ahogy mert felelőséget vállaltam... Én a közvagyonból annyiba részesülök hogy az adófizetők pénzéből kapom a fizetésem a seregnél. De még ott sem annyit kapok mind amennyiért megdolgozok. a legkevesebbet kapom amit kapni lehet legénységi állomány fizetés kategoriába vagyok. engem nemérdekel a pénz vagy hogy több legyen nekem. KK fizetésért szolgálok (közkatona bér)
Te érted, ahogy akarod én úgy értem, hogy egy bizonyos szint felett nincs felelősség. Paks II termelni fog 2023-ban ha nem kik a felelősök? Mi a büntetésük? Megtérül e belőle a kár?
Ha mindenki tette volna a dolgát akkor nem kellene itt görcsölnöd mind a Simens a GE túl lenne a munkán max a kifizetést várnák. Attól kezdve ők aggódhatnának, ki lesznek e fizetve (nem ingyen, ugyan de érdekből melletted állnának).
Részvényből meg elég 1db is, az meg nem egy vagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Az, hogy az atomenergia aránya ott mennyi? 20%
Tehát nem a cégek lobbiznak, hanem annyira még ők sem hülyék, hogy áramhiányt csináljanak...

Jelen helyzetben gyakorlatilat szinte az van és átmegy, amit ezek a futóbolondok kitalálnak és kész.
Azért túlzásokba ne essünk. Áram hiány nem lenne uránt sok helyről lehet venni nem csak az oroszoktól… csak hát ugye az drágább…
 

trojaiak

Active Member
2022. március 16.
254
232
43
Az, hogy az atomenergia aránya ott mennyi? 20%
Tehát nem a cégek lobbiznak, hanem annyira még ők sem hülyék, hogy áramhiányt csináljanak...

Jelen helyzetben gyakorlatilat szinte az van és átmegy, amit ezek a futóbolondok kitalálnak és kész.
Ugy ezt te sem gondolod komolyan?
Mennyi idő egy gázerőmű megépítése, ha a politika mellé áll? Eltörlőd az összes bürokratikus akadályt?
Áram hiány, gondolm van ott pár leállított szenes erőmű, meg kirugott szénbányász legfeljebb ujra inditják, (ha esetleg nem jön urán, meg ha nem is megy vajon mennyi készletük van?) ez egy hiszti. Ha nem megy az urán majd megoldják. (nem hiszem hogy rájössz mi miért történik lehet hogy valamelyik szénbánya ujranyit vagy felfut a termelése abbol szavazatott remélnek egy billegő körzetben annyi érdek fut ott egyszerre, minden egyes szanátor képviselő sütögeti a salyát és havarjai pecsenyéjét persze mi majd innen átlátjuk, szerintem még ők sem)

Feltételezed, hogy az USA hülye, és 0 készlete van. Meg, hogy nem a belpolitikának rendelődik alá a kül, a szenátor, képviselő, kormányzó, az elnök mind mind választást akar nyerni. Ha kell a szenet is zöldre festik.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
A másik dolog. A GE azon részlegét melyek a paksi turbinákért felelőse épp most veszi meg az EDF. A franciáknak úgy kell ez a projekt mint egy falat kenyér… ebbe a turbina kategóriában a GE több mint 2 éve nem tudott értékesíteni… ott áll a gyár amit most megvettek a franciák. Ők ezt el akarják adni hidd el nekem. Az EDF szerepét a francia politikára meg remélem nem kell részleteznem.
Majd építünk atomerőművet francia technológiával. A finneknél a Olkioluto 3 éppen mostanában kezd áramot termelni. Kicsit késett ugyan, és többe is került mint eredetileg tervezték, de elkészült. (Kicsit késett = 10 év, többe került = 3x :D )
 
W

Wilson

Guest

Németország jelentősen csökkenti az orosz gáztól való függőségét​

2022. MÁRCIUS 25., PÉNTEK, 09:03

A német gazdasági minisztérium 2022-ben 55%-ról 30%-ra akarja csökkenteni az orosz gáztól való függőséget.

Erről a Spiegel számol be Robert Habek, a hatóság vezetőjének feljegyzésére hivatkozva.

A német kormány azt tervezi, hogy a függőséget három, az RWE és az Uniper energiaipari vállalatok által üzemeltetett tartályhajókon cseppfolyósított földgázt fogadó terminál használatával minimalizálja.

A jelentés szerint az FRN függősége az orosz földgáztól a korábbi 55 százalék helyett már csak 40 százalék volt. Ezt "a gázbeszerzésben bekövetkezett változások tették lehetővé". A 46 milliárd köbméter földgázból, amelyet a német állam egy ideje Oroszországból kap, már jelentős részt a földgázkészletekből származó földgázzal helyettesítettek.

Németország szintén ekkorra tervezi felére csökkenteni az orosz olajimportot.

Ezenkívül a földgáztüzelésű erőműveket széntüzelésű erőművekre kell cserélni. Az orosz szén felhasználását az FRN gazdasági minisztériuma ez év őszére fokozatosan megszünteti.

Úgy tudni, hogy 2024 nyarára Németország nagymértékben függetleníteni kívánja magát az orosz gáztól.