Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Boccs a részvényesi közgyüllésről ami az süli tengelici megjelenése elött vólt bizonyos okoknál fogva nem tudok video felvétellel szolgálni.
optimista vagyok. tulajdonos vagyok akit tájékoztatnak. így tisztába vagyok a dolgokkal.
Nem akarlak megbántani de láttam már nem egy olyan esetet amikor a részvényesek nem voltak minden dologba beavatva, és mivel egy állami projektről beszélünk amely a jelenlegi kormány egyik kiemelt beruházása, így szerintem a jelenlegi helyzetben akkor is azt fogják mondani, hogy minden rendben van a projekt körül, ha már megszületett a döntés a projekt jelenlegi formájában történő beszántásáról....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Pakson a primer kör nyomása és hőmérséklete és sugárzási környezete nem egészséges... :)
ebbe mélyedj bele kicsit.
igen a primer aztjelenti a blokk esetében amire gondolsz.
A primerkör meg az objektum egy körletének megnevezése. (igen nem véletlen az analógia.) ahogy gerjenbe a komp neve se véletlen atom. (miközbe nem egy atom) vannak a külsősők van a szekunderkörlet és van a primer. (igen az analógia...)
ami közvetlen a termelő részleg annak a megnevezése primer körlet. ami a folyamatos üzemet biztosítja az a szekunder. ami ezt az egészet kiszolgálja azok a külsősök.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 179
113
Egy ember aki fiatalkorába tudta mibe kell fektetni...
Én anno 4000 forint alapkeresettel kezdtem, diplomával meg volt vagy 40 egynéhány kezdetben. Hát nem nagyon volt egyik sem alkalmas befektetésre... Látom szerencsés ember voltál, hogy neked volt pénzed és pozíciód megvenni részben az atomerűművet is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
Szia,

Az oroszoktol piaci aron vesszuk a gazt.
Gyk a piaci ar azt jelenti, hogy senki mas sem adna dragabban.
Azt a gázt csövön szállítani a legolcsóbb és leggyorsabb, főleg olyan csövön, ami már megvan. Aki már látták a szerződést azok meg azt mondják, hogy maga a gáz is sokkal olcsóbb, mint a piaci ár, de ha neked más infód van és megbízható (pl maga a szerződés amit 15 évre kötöttek), akkor ne tartsd magadban.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Én anno 4000 forint alapkeresettel kezdtem, diplomával meg volt vagy 40 egynéhány kezdetben. Hát nem nagyon volt egyik sem alkalmas befektetésre... Látom szerencsés ember voltál, hogy neked volt pénzed és pozíciód megvenni részben az atomerűművet is.
nem vettem meg semit (az atomerőmüves részvények átruházásra kerültek családon bellül) részvényes vagyok mint nagyon sok mindenben. az hogy te olyan keresetbő nem tusz befektetni diplomával a te gondod.
nekem látod szakmunkásként is megy és ment.
látod nem minden a diploma. lehet hogy jobban átlátja a helyzetet egy melos mint a diplomás ember.
a tanulság ha használod az eszedet az életbe többet ér mintha csak az iskolába használod azt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Rossz családba születtem.
Lehet de tudod se az apám sem az öreganyám nem véletlen került oda ahova. Ez van szorgosak vóltak és dolgosak megbizhatóak. büszek vagyok rájuk e miatt (apámnak 3 csigolyája tört el munkába...) pl.

Én nem a családtol kaptam a vagyonom (én a családnak csináltam vagyont.) ezért kerülhetett hozzám pl az erőmüves részvény.
irigykedhetsz hogy más apja megnyomorodott a munkába.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Tudod nekem is lehetne diplomám. csak még más sulibajárt és bulikázott én falatkapartam és festettem a sulimellett is a suli után meg 2 helyen dolgoztam. és bezony a pézemet akkor is jól fektettem be... és voűálá megérte diplomahelyett kétkezi melósnak lenni.
szoptam akkor amikor más bulizott most élhetem az életem ahogy akarom. míg más a wiskit itta én a saját borombol a fröccsöt és megérte.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Tudod én gyerekoromba minden télen a fenyőt árultam (suliból is ki lettem véve) de azt a fenyőt segítettem is telepíteni és rendezni. és azt hogy az legyen ültetve is én találtam ki 7 évesen. Álatokkal ugyan ez vólt a helyzet... Lehet irigykedni de ahhoz hogy a családomnak jólment én nagyon nagy szerepet játszottam. Ez van egy kis zseninek tartottak már gyerekkoromba. az is vóltam. (sajnos nem mindenbe halgattak rám.) bánják is a mai napig.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
jártam dániába is jól kerestem jó melom vólt. de hozzá kell tenni hogy akinél kintvoltam annak olyan ötleteket adtam korábban hogy milliárdos lett koronába...

ugyhogy nem rossz helyre születtél csak a te agyad nem az én agyam.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
5 évesen tudtam a módját hogy hogy lehet megoldani azt hogy öreganyám új férje ne essen ki az önkormányzati képviselői tetület ben a helyetesi pozicióból (elnök a polgi) úgy hogy a sogora a nagybátyám és a fia is viszont bekerüljön. És megszabtam hogy irányítsák a falut hogy fellendüljön és ma magyarország eggyik leggazdagabb falujának számit... (semmi csalás tök legáslis szavazás) 5 évesen...
7-8 évesen Magyarország jelenleg eggyik legnagyobb fonalfeldolgozóját mentettem meg a csődtől és egy kis feldolgozóból mára az ország eggyik legnagyobbja (a magya tekintetébe a legnagyobja lett) közbe volt közöm a phanonpharmához a tolnagro alapításához és még sorolhatnám MOL hoz a Dán barátomhoz. a Gemenc volánhoz Axiálhoz és még osszan sorolhatnám... Fiatal kamaszkoromba meg aztán nagyon belelendültem főleg a kkv ba... majd a nagyvállalatok nagyválalattá vállásának segítésébe... és tudod mi a tuti. az emberek engem kerestek hogy segítsek megoldani a problámáikat. már ovodás koromba... Ez a nagy durva helyzet. Hogy fogsz e hallani róllam? szerintem már hallotál is...

Ha a cigányputriba születek a falu vágén se tartanék lejebb max az alvilágba tevékenykednék de ott is nagy sikerrel. és ezt mindenki tudja...

A Paksi FC ben hogy csak magyar játszik többek között az én nemzeti öntudatomnak köszönhető meg a meggyőző képességemnek (mert meggyőzök mert logikus és helyez a konkluzio).
 
M

molnibalage

Guest
A Simens a GE vezetősége biztosított többek között minket hogyha nem lessz 3. világháború paks 2 meg fog épülni és üzemelni is fog.
A Rosatom vezetősége biztosított minket ugyanerről.
Nem is tudtam, hogy ez a két cég nagyhirtelen jogalkotó lett.
Kb. annyi befolyások van erre, mintha azon repcsi tulajdonosoknak, akinek a repcsijét sanszosan lenyúlják majd az oroszok...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Bleroka

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 116
113
Azt a gázt csövön szállítani a legolcsóbb és leggyorsabb, főleg olyan csövön, ami már megvan. Aki már látták a szerződést azok meg azt mondják, hogy maga a gáz is sokkal olcsóbb, mint a piaci ár, de ha neked más infód van és megbízható (pl maga a szerződés amit 15 évre kötöttek), akkor ne tartsd magadban.
Szia,

"Decemberi orosz gázárunk ezer köbméterenként 785 dollárnak felelt meg. Ez azért szembetűnő, mert az orosz Gazprom 2021 végére 550 dolláros európai átlagárat tett közzé."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Beindult az aggódás...!
---
"Az Európai Unió arra törekszik, hogy az Egyesült Államok kötelezettséget vállaljon a korábbinál több cseppfolyósított földgáz (LNG) európai szállítására a következő két télen - közölte Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben, az Európai Parlament (EP) plenáris ülésén szerdán."
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 869
113
Ezt azért nem lehet így összehasonlítani. A TNTben benne van az oxigén. A hidrogént tökéletesen el kellene keverbi a levegővel, ami még mindig nem oxigén.
Már egy benzines kamionban is benne van egy kisebb atombomba ereje.

Még egy kamionnyi hidrogén tartályt se lehet csinálni.
hidr1341905.jpg


Nitrogént pl lehet folyékonyan szállítani
16006574675c30ec2c85682.jpg
Mindent lehet, kérdés, hogy milyen áron. Reggel tekerek be, két oldalon klórgáz-tartályol vannak kb. 500 méter hosszan, mégsem para.

Délután tekerek haza, nagy BMW-k, meg Mercik meg elektromos robogósok - totál para.

Mondjuk ha valaki rálőne egy komolyabb cuccal a hidrogénes kamionra, vajon mekkora kráter maradna meg hol nem hívnák az üvegeseket?

Eddigi abból indultunk ki, hogy azért komolyabb fegyver nincs közkézen, maximum Skorpió/AK és társai - a komoly itt a szerkezetben mérhető rombolóerő. Mára ez már nem biztos.

Drónvédelem ipari helyeken!? Felejsd el. Bármelyik csőhidat kikaphatod egy drónnal. Berepül, leszáll, durr. A tartályok tejete dettó - kevés tartályon van 30 centi előfeszített vasbeton - van, de nem sok.

Egy toulol-os tartály teteje kb. 8mm vastag. Egy H2S-s tároló még ennél is vékonyabb. Egy klórgáz-vezeték 3mm-es vastag titán és kész. Egy etilén-oxidos vezeték ugyanez.

Vagy reptess mondjuk 100 drónt némi "cuccal" ki egy tengeri szélerőmű parkhoz szélcsendben. Fél óra alatt csinálsz sok milliárdos kárt.

Idili béke elképzelésünk van, ami szerintem hamis. A huszik drónokat reptettek be a szaúdi finomítóba és ezt-azt eldurrantottak. Ha jó helyen csinálják, akkor hatalmas robbanás és kár lett volna.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
Beindult az aggódás...!
---
"Az Európai Unió arra törekszik, hogy az Egyesült Államok kötelezettséget vállaljon a korábbinál több cseppfolyósított földgáz (LNG) európai szállítására a következő két télen - közölte Ursula Von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben, az Európai Parlament (EP) plenáris ülésén szerdán."
Ezt úgy kellene, hogy: "az EU követeli, hogy az USA annyiért szállítson LNG-t a terminálokig, mint az oroszok két évvel ezelőtt amennyiért adták a gázt, és olyan mennyiségben, ami teljesen ki tudja váltani az orosz gázt". Addig ez lófasz.