Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Bocs molni, de hol mondtam, hogy mi többet fizetünk be? Egy szóval sem. Azt kérdeztem, hogy honnan derül ki abból az ezer éves grafikonból, hogy a mi támogatásunk a LEGNAGYOBB az EU-ban? Magyartanár felmondott miattad, nem?
Arányaiban. Négyszer többet kapunk vissza, mint amit beteszünk.
Abszolút értékbe nem, de egy emberre eső támogatásban elég erősnek tűnik az ország.
A 4-szer nagyobb lélekszámú Lengyelország még kétszerannyi összeget sem kap.

Szóval az EU lehúz minket mantrát el kéne felejteni.
Dől ide a pénzt, amit sikerül jól ellopni és hülyeségekre költeni.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Arányaiban. Négyszer többet kapunk vissza, mint amit beteszünk.
Abszolút értékbe nem, de egy emberre eső támogatásban elég erősnek tűnik az ország.
A 4-szer nagyobb lélekszámú Lengyelország még kétszerannyi összeget sem kap.

Szóval az EU lehúz minket mantrát el kéne felejteni.
Dől ide a pénzt, amit sikerül jól ellopni és hülyeségekre költeni.
Na ne már, akkor most állítsuk sorba az európai országokat, az alapján, hogy lélekszám arányosan mennyi a támogatás. Ne hagyjuk ki mondjuk Luxemburgot sem. Most tényleg ez a válasz arra amit írtam? Valaki idehányja, hogy mi kapjuk a LEGTÖBB támogatást, nem arányaiban, hanem a LEGTÖBBET, erre én azt kérdezem, hogy aztán ez miből derült ki, mert a beszúrt ábrából nem ez derül ki, mire TE odabaszod, hogy de nem értek a matekhoz. Bocs, de én tényleg meg szoktalak érteni sokszor amikor itt vagdalkozol, még meg is védtelek már olyankor amikor tényleg hülye volt a másik, de, hogy csak azért, mert nem balos eu visszaböfögés a véleményem itt kekeckedsz ilyenekkel az az ért már sok.
 
M

molnibalage

Guest
Semmit sem küldenek konkrétan. A nekünk járó pénzeket nem fizetik ki.
E mellet most szavazták meg, hogy ellopnák a gázunkat is. De tényleg, örülök, hogy itt vagyunk...
MOST. Mert kb. elegük lett a félzsebdiktátor és sleppjéből.
És az elmúlt 18 év? Esetleg kihúzhatnád a fejedet a NER seggéből.

Na ne már, akkor most állítsuk sorba az európai országokat, az alapján, hogy lélekszám arányosan mennyi a támogatás. Ne hagyjuk ki mondjuk Luxemburgot sem. Most tényleg ez a válasz arra amit írtam? Valaki idehányja, hogy mi kapjuk a LEGTÖBB támogatást, nem arányaiban, hanem a LEGTÖBBET, erre én azt kérdezem, hogy aztán ez miből derült ki, mert a beszúrt ábrából nem ez derül ki, mire TE odabaszod, hogy de nem értek a matekhoz. Bocs, de én tényleg meg szoktalak érteni sokszor amikor itt vagdalkozol, még meg is védtelek már olyankor amikor tényleg hülye volt a másik, de, hogy csak azért, mert nem balos eu visszaböfögés a véleményem itt kekeckedsz ilyenekkel az az ért már sok.
Ez egy főre eső támogatásban a legnagyobb. Arról én nem tehetek, hogy valaki hülyén fogalmaz. Nyilvánvalóan több pénz kap egy nagy ország, csak ha azzal is befizető ő, akkor az hol releváns? Meddig akarod még te is a fingot reszelni, hogy ne kelljen elismerni a nyilvánvaló hazugságot?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and bel

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113

Történelmi memóriád egy aranyhalé. Nézz már vissza egy két évet ;)

És az elmúlt 18 év?

Nyugodtan nézd vissza. 2000-s években a felét küldték a nekünk járó pénznek akkor is....

A gázellopást meg hogyan érted? Ezt kérlek fejtsd ki már.

Betettem a videót. Külügyminiszterünket hallgasd meg.
Szerinted miért tettük át a komplett gázszállításunkat a Déli áramlatra? :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Betettem a videót. Külügyminiszterünket hallgasd meg.
Szerinted miért tettük át a komplett gázszállításunkat a Déli áramlatra? :rolleyes:
Bevallom nem láttam, mert időlegesen ignoreban voltál...
Fontolgatom, hogy visszateszlek...
Tekerés közben meghallgatom, csak előre félek, hogy röhögés közben el fogok esni.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
MOST. Mert kb. elegük lett a félzsebdiktátor és sleppjéből.
És az elmúlt 18 év? Esetleg kihúzhatnád a fejedet a NER seggéből.


Ez egy főre eső támogatásban a legnagyobb. Arról én nem tehetek, hogy valaki hülyén fogalmaz. Nyilvánvalóan több pénz kap egy nagy ország, csak ha azzal is befizető ő, akkor az hol releváns? Meddig akarod még te is a fingot reszelni, hogy ne kelljen elismerni a nyilvánvaló hazugságot?
Még az egy főre eső támogatásban sem a legnagyobb.... de mindegy.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Semmit sem küldenek konkrétan. A nekünk járó pénzeket nem fizetik ki.
E mellet most szavazták meg, hogy ellopnák a gázunkat is. De tényleg, örülök, hogy itt vagyunk...
A nekünk járó pénz 1%áról vitatkoznak. Verik a tamtamot, te meg beveszed? A dolgok szépen folynak a rendes medrükben.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Nah, ki mit tippel? Holnaptól, hetvegétől vagy jövő hét kozepétől lesz benyahiány? Esetleg a kormány tovább karcsúsítja a stratégiai tarzalékot??


Vajon ennek a hírnek hallatán, mennyire nő meg a kútra szaladók száma? Nekem is az volt az első gondolatom, hogy lehet most kéne még telibuggyantani a gépet, míg van honnan...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Akkor mondd a számokat, hogy ezt miből sakkoztad ki. Én az ábrán kb. lemétem a négyzeteket és megnéztem a lakosságot.
Tessék számokat használni.
Google a baratod. Ajanlom rakeresni Litvania es Luxemburg allamokra. Mellesleg miert mericskelsz? Ott volt a jelmagyarazat, negy fele merettel. Meg csak nem is voltak egzakt szamok csak nagyjabol kategoriak. A masik problema, hogy az egesz 2018-as, azota is valtozott, de eleg nehez kurrens adatokat talalni.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Nah, ki mit tippel? Holnaptól, hetvegétől vagy jövő hét kozepétől lesz benyahiány? Esetleg a kormány tovább karcsúsítja a stratégiai tarzalékot??


Remélem, hogy minél hamarabb ténylegesen hiány lesz! Egyébként pesszimista vagyok: úgy gondolom, hogy a stratégiai tartalékot elkezdik felhasználni, és azzal kihúzzák szeptemberig. Ez elég komoly nemzetbiztonsági kockázat, de ettől kormánytól sajnos ez sem lenne meglepő húzás.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and tonyo

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113