Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 776
17 950
113
Robert C. Castel /facebook/

A TRÓNÖRÖKÖS BOSSZÚJA
Az utolsó előadásaimban amikor az energia illetve a biztonságpolitika elválaszthatatlanságáról beszéltem, poénból megjegyeztem, hogy a szaudi trónörökös valószínűleg nem fogja megállni, hogy egy jó nagyot srófoljon felfelé az energiaárakon az amerikai időközi választások előtt.
Miért?
Azért mert a diplomatúltengésben szenvedő inkompetens külpolitikai elit nem súgta meg az amerikai elnöknek, hogy egy arab uralkodót le lehet nyilvánosan gyilkosozni, de utána nem túl bölcs dolog energiát koldulni tőle.
Biden Canossa-járása Riádban csupán a nyitánya volt a geopolitikai tollasbálnak, amihez MBS cinikus mosolyal keverte a szurkot.
Az OPEC+ döntése a kitermelés drasztikus csökkentéséről, csupán a szurokbevonat első rétege. Aki kicsit is ismeri a trónörökös észjárását, az tudja, hogy az időközi választások közeledtével erre a ragacsra gazdag tolldísz kerül majd.
Miért?
Azért, hogy a szaudiak Demokrata Párti ellenségei nagyobbat bukjanak novemberben mint amekkorát megérdemelnének.
A globális olajkitermelés 2%-a, napi két millió hordó eltűnt a sülyesztőben. Hány divizíója van az olajárnövekedésnek az ukrán fronton?
Kit érdekel?! Szaudarábia egy kis nemzet, de még a nagyok sem rúghatnak bele büntetlenül.
Sztana swaye.
A Közel-Keleten a bosszút hidegen tálalják.

Áthozom ide, mert inkább energetika/pénz

Titokban mehetett pár születésnapi gratuláció tegnap a Kreml-be Texas/Riyadh/Oslo/Abu-Dhabi/Doha/Vancouver/stb. országokból.

A jelenlegi helyzet fentartásában minden kitermelő érdekelt, másrészt igazából mi változna, ha holnap kitörne a béke!?

  • visszarendeződnénk a kiindulási állapotra, ahol az EU-t az oroszok látják el olcsó gázzal, miközben a világ többi részén megy a drága LNG? A válasz az, hogy nem, mivel a két NS vezeték "elfáradt", ezeket javítani meg nem 2 hónap lenne. Vagyis az árakon nem változtatna.
  • "az orosz energiabevételek az alapja az ukrán háborúnak". Jó meglátás, de ugyanez igaz az azeri/szaúdi gázra/olajra. A jemeni/örmény kaland jóváhagyott, vagy ott mivel nincs USA érdek, ezért arról nem ír a nyújóroktájmsz? Amúgy mit vártak a németek/amerikaiak? Elmondták az azerieket/szaúdiakat minden létező mocsoknak, majd mennek pitizni és tegyenek félre a helyi erős emberek minden sértést, adják olcsóbban az energiát? Pont, hogy egy diktatórikus rendszerben lehetsz minden, csak gyenge nem. Leszopatni a Nyugatot meg elég magas pontszámmal indul a helyi virtus gyűjteményben.
  • nem hallok/látok nagy gáz/olaj projekteket felpörögni, csak a nagy szövegek mennek. Kazah, türkmén, kínai, indiai, maláj, vietnámi projekteket hallok, de Európából a "majd valamikor lesz úszó LNG meg gondolkodunk a holland mezőkben" szövegen kívül semmi.
  • Valahogy Norvégia sem akar "felajánlásból, elvtársak" önkéntes ársapkát bevezetni. Fura.
  • Napi 2% mínusz olaj elsőre nem tűnik soknak, viszont a piac ilyenkor a határidősön elkezdi árazni, ha ezt most meglépték, akkor mást is léphetnek. Az olajpiacon a leginkább figyelt szám az amcsi tartalék. Bájden kénytelen lesz hozzányúlni a tartalékhoz, mivel úgy nem kanyarodhat rá a választásra, hogy Bill ilyen drágán tankol. Ezért ilyenkor beindul a spekuláció, hogy készletezzünk most. Mivel olajat tárolni nem egyszerű, ilyenkor jönnek a hajóbérlések. Sokan arra játszanak, hogy
 
K

Kopi2000

Guest
Hát, ez is igen eseti és vonalvastagságnyinak tűnik nemzetgazdasági léptékben.
Ebben tevedni tetszim, megint. Mint irtam korabvan, de valszev nen reagalfal ra, az Alfoldon 4000-5000 liter metan van 1 m3 ternalvizben. Ha gaztalaniton kiengeded, akkor az egesz geotermikus rendszered a legkorrombolas tekinteteben szart se fog erni Ha kiszamolnad, rajonnel, hogyha ugyanazt az energianennyiseget gazkazannal allitanad elo, akkor a legkorrombolo gazok miat ez utobbi megoldas jobb... Ezert en a Gergo 55-tel ertenek egyet, hogy hasznositani, elegetni kene a termal kiserogazt, mert a CO2 joval kedvezobb a legkorrombolas tekinteteben, mint a CH4. De, MO-on vagyunk, sok helye sokmindrnt megterveznek, aztan nem sokmindent nem epitenek meg, de azert hasznalatba vehetik, majd kiderul, az egesz ugy szar ahogy van, de, addigra a penzt mar eltettek valakik....
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: tonyo and hendrick
K

Kopi2000

Guest
Csak lazan tartozik ide, az a helyzet, ami itt kialakult, annak a BME-es gepesz kepzes is az oka A nagy arc, meg a nimbusz megvan, de az elavult min. 50 eves tudast tanitjak meg ma is. Sok furdot es uszodat eleve 80/60 as futesi holepcsovel epitettek meg, meg a nagy Szechenyi tervben is, kivetel azokat amiket en csinaltam. Az egesz -foleg BMS-es- epuletgepesz tarsadalom felelos ezert, mert nemi gondolkodas helyett eleg volt (legegyszerubb volt), mindent rakotni egy gazcsonkra...
 
  • Vicces
Reactions: megmurgyel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 378
113
Ebben tevedni tetszim, megint. Mint irtam korabvan, de valszev nen reagalfal ra, az Alfoldon 4000-5000 liter metan van 1 m3 ternalvizben. Ha gaztalaniton kiengeded, akkor az egesz geotermikus rendszered a legkorrombolas tekinteteben szart se fog erni Ha kiszamolnad, rajonnel, hogyha ugyanazt az energianennyiseget gazkazannal allitanad elo, akkor a legkorrombolo gazok miat ez utobbi megoldas jobb... Ezert en a Gergo 55-tel ertenek egyet, hogy hasznositani, elegetni kene a termal kiserogazt, mert a CO2 joval kedvezobb a legkorrombolas tekinteteben, mint a CH4. De, MO-on vagyunk, sok helye sokmindrnt megterveznek, aztan nem sokmindent nem epitenek meg, de azert hasznalatba vehetik, majd kiderul, az egesz ugy szar ahogy van, de, addigra a penzt mar eltettek valakik....
1 m3 vízben 4-5 m3 gáz? Hüha...
 
K

Kopi2000

Guest
1 m3 vízben 4-5 m3 gáz? Hüha...
Mielőtt, az itt magabiztosan észt osztogató, sok önjelölt szakértő megvádolna megint, hogy hülye vagyok ahhoz, amit állítok, az első kezem ügyébe kerülő dolgokat felteszem... Ez Makóra vonatkozik, de egy fajlagos táblázatot is közlök, a gáztartalom vonatkozásában, a Makó B-230 kúthoz, mint bázishoz (100 %) viszonyítva... Várom a reagálást, meg azt, hogy kisebb arccal tovább élnék, meg egyelemes minta, meg stb... Erre szoktam mondani, hogy borzalmas, (ez is) amit elkövettünk pazarlás terén, az energetika területén. Meg, hogy egy kcsit fényezzem magam, saját magam készítettem, nem a netről szedtem le...
 
K

Kopi2000

Guest
Ui.: lemaradtak az adatok. Mondanom sem kell, ez, akkor, ott, senkit sem érdekelt. De az adatok magukért beszélnek, még ma is...



UI.: a bázishoz képest, lemaradt a többi jellemző érték. No, mi a tisztelt fórumozók véleménye ezekről???? Tényleg kíváncsi vagyok!!! Várom a visszajelzéseket!!!


UI.: tudom, csak egy hülye kis libsi vagyok...
 
  • Imádom
Reactions: hendrick
K

Kopi2000

Guest
A biztpol, meg a haborus topikokban nem zavarnak a rohogo fejek... Megszoktam, hogy politikai temakhoz a jobberek szivesen ragasztjak ezeket, foleg, ha " atlantista" a hozzaszolo.

De, ujabban azt latom, muszaki ugyekben is, ugyanugy, ugyanazok teszik a megjegyzeseimre a rohogo fejeket. Most a ket oldal ennyire nem tud, vagy nem akar vitatkozni, beszelgetni, a szinte mindenkit erinto energetikai kerdesekrol....

Megmurgyel, megindokolnad, hogy miert tettel az elobb rohogo fejet itt a hozzaszolasomra?
 

megmurgyel

Member
2021. április 4.
39
90
18
A biztpol, meg a haborus topikokban nem zavarnak a rohogo fejek... Megszoktam, hogy politikai temakhoz a jobberek szivesen ragasztjak ezeket, foleg, ha " atlantista" a hozzaszolo.

De, ujabban azt latom, muszaki ugyekben is, ugyanugy, ugyanazok teszik a megjegyzeseimre a rohogo fejeket. Most a ket oldal ennyire nem tud, vagy nem akar vitatkozni, beszelgetni, a szinte mindenkit erinto energetikai kerdesekrol....

Megmurgyel, megindokolnad, hogy miert tettel az elobb rohogo fejet itt a hozzaszolasomra?
BME kirohanásodra. Nem mostanában jártál műszaki egyetemre. Bár szerintem Kecskeméten erősebb a gyakorlati oktatás ( mostanában ott is vannak gondok,főleg inkabb a vezetési) Számomra BME elméleti tudás terén egyáltalán nincs így elmaradva ahogy te ezt vizionaltad. Kicsit vegyél,visszább a mindenhez is értek stílusból és hamarabb elhiszem. Ott is rengeteg irányba lehet indulni gépészmernőkent és csak az alapok a közösek. Nem tetszik,hogy csak így nullázol le egy iskolát.
Biztpol. Az meg egy külön kategória. Nem szeretném terminátort hadba küldeni topikrombolasert
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 546
8 964
113
Létezhet ilyen?