Akkor csődbe menne vagy a dotálására fordítanák az adónkat.Nem vagyunk kommunisták, ha jön egy befektető és pont ebbe tenné a pénzét mi a gond?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Akkor csődbe menne vagy a dotálására fordítanák az adónkat.Nem vagyunk kommunisták, ha jön egy befektető és pont ebbe tenné a pénzét mi a gond?
Azért jelenleg a lakossági EUR állampapír (PEMÁP) 2,85%-os kamatra megy (bár mintha a 3 éves 8% körül lett volna, ami ha igaz, akkor annál ez valóban sokkal jobb üzlet)ez elég korrekt az állampapírok kamataihoz képest. sokkal jobban jártunk mint kötvénykibpocsáljtással.
és eladható eu n ellül is zárt ajtók mögött hogy mi jelenleg nem adunk pénzt az oroszoknak csak majd valamikor fogunk amit nem tílthat mert egyértelmű hogy nem fog örökké fennállni a jelenlegi helyzet és teljesen nem lehet ignorálni OO t örökre (nem észak korea)Azért jelenleg a lakossági EUR állampapír (PEMÁP) 2,85%-os kamatra megy (bár mintha a 3 éves 8% körül lett volna, ami ha igaz, akkor annál ez valóban sokkal jobb üzlet)
Lényegtelen, ezek kb. a perces/órás szabályozásban érnek bármit is.
Ez csak a nappalit váltja ki.Ezért beszélünk el egymás mellett, ha ápr-okt között nem kellene földgázt elégetni (áramtermelésre) akkor mennyi lenne a megtakarítás?
Nem lehet. A technológia és fűtőelem / fosszilisból is importra szorulunk. A kérdés az, hogy kitől és miből milyen arányban.Nem az a fő kérdés elérhetjük-e az energetikai függetlenséget, hanem a mértéke és az hogy törekszünk e rá vagy csak beszülünk róla, hogy jó lenne.
Az. Csak jeleztem, hogy volt ilyen, már a 60-as években.Hát, ez is igen eseti és vonalvastagságnyinak tűnik nemzetgazdasági léptékben.
Anno úgy zárták be recski rézbányát, ha magasabb lesz a réz ára megnyitják. Meddig kell még emelkedni, hogy megnyissák végre??remélem veszünk rajta rezet annak most jó az ára. (ugyebár a rézkábel jobb mint az aluminium.) Ifeje lenne egyébként fémekből is bevásárólni az államnak.
Ráadásul még "mellékterméként" aranyat is adott valamennyit.Anno úgy zárták be recski rézbányát, ha magasabb lesz a réz ára megnyitják. Meddig kell még emelkedni, hogy megnyissák végre??
Mi kell a bányászathoz? Kezdeti nagyobb befektetés+dolgozók. Na meg tartósan magas végtermék-ár, hogy nem menjen hamar füstbe az egész. Ilyen egy darabig nem lesz.Ráadásul még "mellékterméként" aranyat is adott valamennyit.
Szia,ez elég korrekt az állampapírok kamataihoz képest. sokkal jobban jártunk mint kötvénykibpocsáljtással.
Persze, azt nem írják, hogy miért állnak, mindig a "karbantartás". A helyzet nagyjából az, hogy a régi reaktorokat nyúzzák még, mert új építése nem igazán volt, az AREVA nonstop szopóágon van az maradék ny-európai projekttel.Mi az atom igérete stabil biztonságos termelés, amikor kel.
Na most kel?
És termel?
Azt írják, az ITER reaktorfalában a tervezett 50(?) év alatt minden atom kétszer cserél helyet. Odébb lökik nagy energiájú neutronok.Nekem ez a "párnagázt eladom" dolog elég fura. Na mindegy..
Persze, azt nem írják, hogy miért állnak, mindig a "karbantartás". A helyzet nagyjából az, hogy a régi reaktorokat nyúzzák még, mert új építése nem igazán volt, az AREVA nonstop szopóágon van az maradék ny-európai projekttel.
Emiatt a zömmel 40 éves konstrukciók esetében extra vizsgálatok és engedélyezések/szimulációk folynak - pl. pressure shock termal és társai vizsgálatok minden egyes reaktor minden egyes csonkjára. Ez nem 2 perc.
Aztán ott a gőzkör, amit a még nagyobb hőmérséklet és nyomás jellemez, sem egy "örökélet kártya". Itt noha nincs neutronfluxus, a nagyobb nyomás és hőmérséklet is eszi az anyagokat, rengeteg repesés valószínűleg most érte el a javítási szintet, ezeket sem 5 perc kijavítani.
Gyanítom, amikor tavaly meg tavaly előtt értékelték a replikavizsgálatokat meg tervezték az idei karbantartást, az orosz-ukrán balhé nem volt bekalkulálva, sem az emiatt hiányzó energia...
Mondon újra, 30-40 éves berendezések, amelyek a lehető legmostohább (anyagtudomány oldalról nézve) üzemelnek, ahol a folyamatos neutronsugárzás non-stop roncsolja az alapanyagot és a hegesztett kötéseket, mindezt növelt hőmérsékleten és nyomáson - tervezve a 70-es évek műszaki színvonalán és gyártva a 80-as évek technológiájával sok esetben.
Eszerint csak a felterhelés várat magára:És még egy nappal csúszik az 1-es blokk.