Huh ne haragudj, annak ellenére, hogy tetszikeltem a hozzászólásod, pár apró kiegészítést tennék.
1. A környezetvédelem lényege az lenne, hogy minden emberi tevékenység esetén minimalizáljuk azt a misztikus fogalmat, ami miatt
@ogretankHU meg fog ölni, és amit úgy hívnak, ökológiai lábnyom. Most kereshetnék persze rá fogalmakat, talán még matematikai levezetést is találnék hozzá, de nagyon leegyszerűsítve, és egyszer is mind érthetővé téve, arra kell törekedni, hogy minden emberi tevékenység a lehető legminimálisabb erőforrást vonjon el a természetből, és a lehető legkevésbé változtassa meg a rendszert. Minden tevékenységet ezen keresztül kellene nézni.
2. A sötétzöldek hangzatos jelszava a természet egyensúlya, és a harmóniában a környezettel. Kár, hogy ilyen faj nem létezik, minden egyes élőlény célja lenne, hogy mindent leuraljon. Csak aztán általában ez nem történik meg, mivel valami másik élőlény akkora pofont ad neki, hogy a fal adja a másikat. Amikor valami kikerül ebből, arra létezik egy modell. Alapvetően exponenciálisan kezd növekedni a populáció. Pont, mint az emberiség. A gond ezzel az, hogy ez az egyik extinctiós modell, azaz kihalási esemény
Avagy az őskori populációs méret mellett a legdurvábban környezetszennyező 1950-es évek ipari rendszere se okozna érezhető változást, míg 8 milliárd ember őskori szinten még gyorsabban omlasztaná be az ökológiai egyensúlyt, mint most.
3. Pontosan ezért nem létezik olyan, hogy "zöld" energia, mivel minden energiatermelésnek van hatása. A vízenergiának is, pl.: a prédikálószék lerombolása is nagyon zöld, hiszen energetikai szinten minimális pufferért lerombolunk endemikus életközösségeket, és mikroklímát változtatunk a térségben. Azaz Magyar viszonylatban a vízenergia pontosan ugyanannyira nem zöld, mint a nap vagy a szél. A geotermikusról végképp ne beszéljünk, mivel ott nem is ismerjük milyen hatása van, ha jelentős (szignifikancia faktor 5%) energiát veszünk ki a természetes rendszerekből, de talán ne is akarjuk megtudni. A magyar vízrendszer szabályozásának arra kellene törekedni, hogy kivédje az osztrák erőműrendszer negatív hatásait. Viszont pont Ausztriában, ahol az egy emberre eső nagyesésű folyók száma 2, nagyon is értelmes, és pontosan a legkisebb kivett erőforrásnak megfelelő a vízenergia használata.
De pont ebből következik, hogy a szél, a geotermikus, és a napenergia sem hülyeség. Ott és olyan nagyságrendben, ahol ennek az elvnek megfelel.
Pl.: napelemről működtetni a hűtőt, vagy a tározós bojlert szigetüzemben jó és előremutató lehet, ugyanez országos hálózatban maga a bűncselekmény.
Egy egy alföldi "vízerőmű" ha a talajvíz szabályozását oldja meg az árvízveszély mérséklése mellett, nagyon hasznos (lásd Tisza-tó), ha ipari szinten akarsz belőle áramot termelni, nos, miután a pangó vizek tele mennek metanogénekkel, még abban sem vagyok biztos, hogy egy klasszikus (tehát nem szuperkritikus) szénerőmű több üvegházgázt bocsájt ki, figyelembe véve az üvegházhatást okozó gázok eltérő hatásfokát.
Sokat lehetne még írni a dologról, de ebben benne van azt gondolom minden, amit környezetvédelmi szemmel szeretnék, biológusként hozzá tenni a dolgokhoz.
szerk:
@cirqle az akkumulátor önmagában mocskosul környezetpusztító, kis energiasűrűségű dolog, amit arra kellene használni, ahol hasznos, és máshogy nem megoldható a technológia. Pl.: mobilkommunikáció. Még háztartási méretekben is nagyon kérdéses, hogy megéri-e.