Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A sok vágy vezérelt "idi..ta nak " bocs hívőnek. Hogy mi milyen szarul vettünk gázt meg milyen jó a tőzsdéről vásárolni gázt mert ócsó (persze baszod akkor mikor vége a fűtési szezonnak!) Meg milyen szar a hosszútávú szerződés édes faszom!
És elmagyarázom a nem olvasóknak. Újra kötnek biztosítást az NS1 re a német biztosítók!!!!!! Biztos nem indítják újra a németek, mert olyan jó az lng meg ócsó !!!
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A papír mindent elbír.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azt nem értem, hogy miért nem álltunk neki közben egy párhuzamos atomerőmű projektnek, mondjuk a franciákkal... Értem, hogy drága, de ezt kéne a franciákkal tudatosítani, hogy intézzük el az atomenergia EU finanszírozását, és ők nyerik meg a projektet, nekünk kell még egy atomerőmű Paks leállása utánra is. Remélem ezen dolgoznak Petiminiszterék, mert a század közepéig részére ezzel lehetne az ország energiabiztonságát garantálni, kiszámíthatóvá tenni az áramtermelést. Igen, most rövid távon sokba kerül.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 719
93
Sötét vagyok a témához, ha valaki röviden megválaszolja, megköszönöm:

Az, hogy egy akkumulátor hány Volt névleges feszültséggel bír, miként hat annak teljesítményre, kapacitása (meddig bírja egy feltöltéssel) és az élettartamára? (E-bike téma kapcsán érdekel.)
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Azt nem értem, hogy miért nem álltunk neki közben egy párhuzamos atomerőmű projektnek, mondjuk a franciákkal... Értem, hogy drága, de ezt kéne a franciákkal tudatosítani, hogy intézzük el az atomenergia EU finanszírozását, és ők nyerik meg a projektet, nekünk kell még egy atomerőmű Paks leállása utánra is. Remélem ezen dolgoznak Petiminiszterék, mert a század közepéig részére ezzel lehetne az ország energiabiztonságát garantálni, kiszámíthatóvá tenni az áramtermelést. Igen, most rövid távon sokba kerül.
Nem tudom mit intéz Peti miniszter, de ő az elmúlt év legrosszabb külügyminisztere minálunk. Csak beszologatni tudd, arra meg egy kocsmatoltelek is képes.
Érdemi szövetséget szerezni Magyarországnak 13 éve nem sikerül kötni senkivel, a saját szövetségi rendszereinekben nem szeretnek minket, a szomszédaink nem szeretnek minket.
Putyin seggébe már Fletoek is be tudtak mászni, az semmi új.
Bátran odaszologatas az nem diplomácia, az csak odaszologatas. Nagyon béna az elmúlt évek teljesítménye külpolitikai vonalon.
(Az ukránok basztatasaval értettem együtt összesen, de tavaly februári támadás után azt is abba kellett volna hagyni)
A francia atomerőmű jó ötlet, már keresni kellene a helyét.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Hátha mi is profitálhatunk ebből valamit:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 118
113

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113

?
És újra megszilárdult az a corium. Ezek a reaktorok rég hideg leállított állapotban vannak vízzel feltöltve ha jól tudom.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Azt ugye vágod, hogy ha lenne még a légkörben szabad hely párának, azt a természetes párolgás töltené ki, nem az emberi tevékenység? Azt magyarázd már el nekem, hogy ha évmilliárdok óta párolognak a vizek és tengerek, akkor hogy a picsába nem értük még el a 100%-os páratartalmat?
Te láttál már bármilyen relatív páratartalom mérő eszközt? Szerinted mindenhol 100%-os a rel.páratartalom?
Nincs többlet vízpára te nagyon okos. Nem érted, hogy a természetes párolgás kimaxolja a légkör párafelvevő képességét, és te már nem tudsz több párát beletenni TARTÓSAN?
Az a baj, hogy borzasztó nagy elánnal kommunikálsz, de szemmel láthatóan nem értesz nagyon hozzá. Mond neked valamit pl. a Mollier-féle h-x diagram (a h az entalpia, az x pedig az abszolút nedvességtartalom)? A relatív páratartalom azért relatív, mert mindig az aktuális légállapothoz viszonyítják. Nagyon nem ugyanaz az abszolút páratartalom (pl. gramm/m3) két különböző hőmérsékletű, de azonos relatív páratartalmú (pl. 45%-os) levegőben. A levegő hőmérsékletének emelésével növekszik a párafelvevő képessége. Ezért esik alapvetően az eső, a felszálló légtömegek lehűlnek, megemelkedik a relatív páratartalom és adott (harmat)ponton kondenzálódik a víz. A kondenzációt segítik a kondenzációs magok, pl. por a levegőben.
Ha az lenne amit te mondasz, akkor kb. megállás nélkül esne az eső a világ minden pontján!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Sötét vagyok a témához, ha valaki röviden megválaszolja, megköszönöm:

Az, hogy egy akkumulátor hány Volt névleges feszültséggel bír, miként hat annak teljesítményre, kapacitása (meddig bírja egy feltöltéssel) és az élettartamára? (E-bike téma kapcsán érdekel.)
A magasabb névleges feszültség általában a nagyobb pillanatnyi teljesítmény leadását is magával hozza (merthogy vékonyabb vezeték is elég ugyanakkora teljesítménykivételhez, egy alacsonyabb feszültségű rendszerhez képest). A kapacitás kb független tőle (ott csak a Wh értéket nézd). Az élettartamra nincs tippem, szerintem az inkább egyéb tényezőktől függ, pl milyen a pakkhoz csatolt akkumemedzsment elektronika; megoldott-e az akku rendes hűtése, stb.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én anno így fogtam fel nagynehezen. Hiába no, mérnök vagyok :D


Fig-3-Electricity-Explained.jpg